Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Očkovanie

Poslaťod wendy1 » Štv 17.01.2013 13:34

Mackie asi myslis mna? Ospravedlnujem sa, ale zacala som sa tomu dost venovat a mna to len velmi trapi. A neviem co sa preberalo niekolko rokov dozadu, necitala som vsetko poriadne, ked sme mali problemy.
Ale ak to nevadi niekomu, tak nie je na skodu si nieco pripomenut, opakovanie matka mudrosti, ci hluposti? :D
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Očkovanie

Poslaťod Mackie » Štv 17.01.2013 16:46

Co? Ja stale tocim len o svojom "trojdnovom" a podobne, s nikym nic osobne :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie

Poslaťod wendy1 » Pia 18.01.2013 10:22

Aha, tak ok, uz som sa zlakla, ze sa to tyka mna.:D Ja beriem dost veci osobne.:D
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Sob 19.01.2013 16:05

A vraj uz ani polovnici nerobia oralne vakcinacie u lisok

takže na stránke štátnej veterinárnej a potravinovej správy sú už aktuálne eradikačné a národne programy na rok 2013 a podľa toho čo tam píše, by sa s orálnou vakcináciou líšok malo pokračovať...

11. Stratégia ozdravovania od besnoty v Slovenskej republike od roku 2013 U domácich zvierat zahŕňa:
1. pri vnímavých mäsožravých zvieratách starších ako tri mesiace povinná preventívna
vakcinácia a pravidelná revakcinácia mäsožravých zvierat podľa vakcinačnej schémy
výrobcu použitej registrovanej vakcíny (1x ročne, 1x za 2 roky resp. 1x za 3 roky),
2. povinnú identifikáciu a evidenciu všetkých psov, mačiek a fretiek najneskôr do ôsmich
týždňov ich veku, pred ich uvedením na trh alebo pred ich prevedením do vlastníctva alebo
držby inej osoby,
3. certifikáciu splnenia zdravotných podmienok na premiestnenie mäsožravcov v obchodnom
styku a pri premiestňovaní na hromadné akcie - zvody (zviera pochádza z chovu
bez nariadených opatrení na kontrolu chorôb z dôvodu podozrenia alebo potvrdenia
výskytu besnoty za posledných 6 mesiacov, zviera staršie ako 3 mesiace bolo vakcinované
proti besnote, čím sa rozumie, že uplynulo viac ako 21 dní od poslednej vakcinácie
proti besnote, ale menej ako doba účinnosti vakcinácie podľa vakcinačnej schémy určenej
výrobcom a pes, mačka alebo fretka je nezameniteľne označené tetovaním alebo
mikročipom),
4. monitoring výskytu besnoty laboratórnym vyšetrením uhynutých domácich zvierat
a usmrtených zvierat prejavujúcich zmeny správania sa alebo iné príznaky besnoty,
5. kontrolu priebehu monitorovania prostredníctvom programu - Veterinárny informačný
systém (VIS).

U voľne žijúcich zvierat zahŕňa:
1. monitoring výskytu besnoty laboratórnym vyšetrením všetkých uhynutých voľne žijúcich
zvierat a ulovených voľne žijúcich zvierat prejavujúcich zmeny správania sa, v čase
kontroly účinnosti orálnej vakcinácie líšok proti besnote aj každá ulovená líška,
2. vykonávanie orálnej vakcinácie líšok proti besnote v dvoch samostatných kampaniach
ročne,

3. kontrolu priebehu monitorovania prostredníctvom programu VIS

http://www.svpssr.sk/dokumenty/zvierata/ep2013b.pdf
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Očkovanie

Poslaťod merri » Sob 19.01.2013 16:29

Super, esteze tak :yes: tak potom neviem kde to vet nabral.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Očkovanie

Poslaťod nikilli » Ned 27.01.2013 3:56

Ahojte, je tu niekto taky kto dava psika uz viac rokov ockovat len proti besnote?Aky mate nazor?Podla mna vakcina kt. sa ma preockovavat kazdy rok ma na specificku imunitu maly vplyv a pritom kazdy rok je organizmus zatazovany...moj je atopik vecne ma kozne a hnackove ochorenia...dva roky bol ockovamy len proti besnote a tak to xhcem urobit aj tohto roku tak ak mate nejake skusenosti s leptospirozou,hepatitidou ci podobnymi ochoreniami ak ste nedali psika ockovat tak ma skuste postrasit,dik
nikilli
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Očkovanie

Poslaťod miusiatko » Ned 27.01.2013 10:58

chorych psov nedavam VOBEC ockovat (hypotyroid a srdcove ochorenie) ani proti besnote. Zvlast u ochoreni autoimunitnych by som sa akemukolvek ockovaniu vyhla.
Keby ma vet nutil do akehokolvek ockovania, tak by som mu najprv dala podpisat papier, ze nesie plnu (aj financnu) zodpovednost za akekolvek zdravotne problemy z toho vyplyvajuce (co ziadny vet nepodpise).
Ockovat sa maju LEN zdrave psy, pes s chronickym ochorenim zdravy nie je.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod wendy1 » Ned 27.01.2013 11:06

Ani ja by som nedala psa a zvlast s autoimunitnou chorobou ockovat. Radsej investuj do stravy a doplnkov.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Očkovanie

Poslaťod Mackie » Pon 28.01.2013 13:42

a je ten chronicky chory pes neustale v chronickom stave?
ja mam tiez autoimunitne ochorenia a mala som isty cas ockovania zakazane, ale ked boli ochorenia v remisii, tak bolo ziaduce tie ockovania poriesit (islo o tetanus)
neockovanim proti besnote tiez porusujete zakon
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Očkovanie

Poslaťod miusiatko » Pon 28.01.2013 13:52

ziadny zakon ma neduniti vedome zabijat moje zvierata.
Moj pes s chorobou srdca v lepsom stave uz nebude, choroba sa len zhorsuje, takze ockovanie v ziadnom pripade. Ili prisla k hypotyroidu prave po zbytocnom tretom preockovani, ockovanie tiez uz neuvidi.
A kedze ockovaniam, zvlast kazdorocne, vobec neverim, neockovala by som ani zdraveho psa, tak ako neockujem ani zdrave macky - jedna s poskodenymi plucami mi uplne staci
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod Sunny » Pon 28.01.2013 14:04

Ja som Monču (choré srdce) očkovala normálne, ale len do doby, kým sa problém nezačal prejavovať. Akonáhle sa začala tvoriť voda na pľúcach a podobné "srandy", tak mi aj sama vetka povedala, že žiadne očkovanie, ani besnota.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Očkovanie

Poslaťod Levriero » Pia 08.02.2013 21:56

Zaujimavy clanok o ockovaniach, hnus hnus a este raz hnus...
http://www.slobodavockovani.sk/news/myt ... vani-psov/
najradsej by som neockovala vobec. Kamaratkine macky maju nadory z ockovania (potvrdene od veterinara) a susedkin pes po ockovani dostal silny anafylakticky sok a skoro zomrel :( Vakcinam neverim, ani ludskym ani zvieracim...
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Očkovanie

Poslaťod miusiatko » Pia 08.02.2013 22:52

minule som si citala v jednej wannabe "poradni" od pani MVDr., ze ak ma pes silnu reakciu na ockovanie (a to bol pes s reakciami na akekolvek ockovanie, vzdy a reakcia na hranici zivota) treba mu dat pred ockovanim Dithiaden :pac: Akoze tu sa ani nezamysla nad tym, ze by sa pes proste nevakcinoval proti zbytocnostiam, ale povedzme len kazde 3 roky na besnotu, ked uz chceme dodrziavat zakon. Jednoducho si pockame, kym tu vakcinaciu neprezije, alebo kym sa u neho nerozvinie nejake autoimunitne ochorenie. Krasa.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Očkovanie

Poslaťod zuzka:) » Sob 09.02.2013 11:43

tak to sme čítali tú istú poradňu a tiež som na to pozerala... :ach: a to som tam písala, že ja mať takeho psa, tak nevakcinujem, len sa nad tým nejak nikto ani nezymslel :ach:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Očkovanie

Poslaťod hruska » Sob 09.02.2013 12:01

Najhorsie je, ze sice sa vet pred ockovanim spyta, ci je pes ok (na pohlad), ci nehnackuje a nezvracia a zmera mu teplotu. Ale kolko chorob je "skrytych" :ua: Urcite necham spravit komplet krv pred vakcinaciou (aj ked nie len kvoli nej).
Borelu som dala minuly rok pichnut prvykrat, ale tentokrat uz nedam, co sa tyka besnoty, poviem vetovi, nech da maximalnu moznu dobu preockovania, ak odmietne, pojdem inam.
Nie som proti ockovaniu, ale myslim, ze by bolo fajn dostat co najviac do povedomia ludi aj negativa s nim spojene.

Mna v suvislosti s ockovanim desia najma autoimunitne ochorenia, specialne ten hnusny lupus, ved co uz ma pes za zivot s tou pliagou? :ua:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby