Vyhrievanie do búdy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Str 21.10.2009 11:37

ja ti ani nevies ako dakujem..strasne moc
moj frajer je s dediny a tvrdil ze to bude premoknute,tak som mu verila.
SUper velmi si ma potesila...Dnes idem z boku knurit :lol:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod dana033 » Str 21.10.2009 11:45

Sana píše:ja ti ani nevies ako dakujem..strasne moc
moj frajer je s dediny a tvrdil ze to bude premoknute,tak som mu verila.
SUper velmi si ma potesila...Dnes idem z boku knurit :lol:


Som rada že som ti pomohla. Určite to nemôže byť celé premoknuté. Chodíme už roky na slamu a vždy je to len zvrchu zmoknuté. :yes: :ahoj:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Str 21.10.2009 11:50

a kolko tak vriec mate na celu zimu? aby vam to vydrzalo do marca?
s tym ze moja sa nekafre a beha aj v dazdi a v snehu najviac takze sa bude dokladat casto
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod dana033 » Str 21.10.2009 12:05

Sana píše:a kolko tak vriec mate na celu zimu? aby vam to vydrzalo do marca?
s tym ze moja sa nekafre a beha aj v dazdi a v snehu najviac takze sa bude dokladat casto


Hm s tým ti neviem poradiť. Ono to záleží ako často meníš, či meníš celú vrstvu alebo dáš suchú slamu na tú čo už má v búde, akú veľkú máš búdu a na ako veľkú vrstvu mu to chceš dať. Ak vravíš že tvoj frajer býva na dedine, myslím že so slamou nebude problém. U nás v dedine je aj 4-5 stohov a za celú zimu mám slamy dostatok. Vždy idem si zobrať ak mi chýba, lebo doma to nemám kde skladovať. Zober si 2 vrecia a poriadne ich napchaj a uvidíš na ako dlho ti to vydrží. Prípadne ak to máš kde v suchu skladovať tak si zober viac vriec...
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Str 21.10.2009 12:35

dana no on byval na dedine, prestahoval sa za mnou do mesta, ale mala (suka) byva na dedine, takze tam sa obsluzime, mozme skladovat v suchu, tak ked hovoris 2 tak vezmeme 4 :lol: lebo to chcem robit pedantne...Budu ma na velkeho psa,
dakujem moc
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Uto 27.10.2009 8:09

mate skusenost, ze vasmu psovi ta slama nevyhovuje?
uz dva krat sme nasli vyhrabanu slamu, ale predantne, uplne cisty prietor kde asi mala spava. Som z toho zufala, nechcem ju obmedzovat, kedze predtym spavala v celej bude (je velka).
Mam je tu slamu vyhodit?
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod bobamima » Uto 27.10.2009 10:30

a nemôže to robiť zatiaľ preto, že ešte nie je taká zima a nepotrebuje to zatiaľ? Možno keď začne mrznúť prestane to robiť :nwm: Naše majú zateplené búdy a chcem vyskúšať tú slamu, ale zatiaľ som im to nedávala, lebo však ešte je v pohode počasie. Ale pomaličky sa má zase ochladiť, tak potom Vám ťuknem, že čo naši chlapci na to.
Zatiaľ si stále vyťahujú koberčeky :pac: Hlavne, keď prší, už sa smejem, že si ich perú :haha:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Fraga » Uto 27.10.2009 12:48

mňa by skôr zaujímalo či sa nebojíte, že pes z tej slamy dostane prašinu :ach:
Ja dávam psom na zimu do búdy oprané staré handry bud tepláky, alebo teplákové bundy - mikiny. Búdy sú zateplené a prekryté vchody a v búde je koberec. Ale na jar ked sa oteplí, tak Lesan poupratuje sám. Krásne to všetko vyhádže pred búdu :yes: takže Sana je dosť možné, že jej je teplo...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Uto 27.10.2009 13:36

prasina, hm, parada to ma nenapadlo, co teraz???? :oo: :oo:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod bobamima » Uto 03.11.2009 15:08

Ty koňo, aká prašina zase, ľudia nestrašte zrovna, keď som už tiež chcela skúsiť dať aj našim chlapcom slamu
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod casira » Pon 09.11.2009 18:54

Slama je vždy lepšia ako nejaké staré handry-tie navlhnú a pes leží na mokrom,čo nie je moc dobré./baktérie,plesne.../Moj pes neznesie v búde nič,všetko vyhádzal von.Asi vie čo robí.Búdu má zateplenú a dobrý kožuch k tomu,tak mu to asi vyhovuje.Ale vela chovatelov,čo viem od nich, preferuje slamu a sú spokojní. :ahoj:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Fraga » Pon 09.11.2009 20:24

Ešte sa mi nestalo, že by handry navlhli :lol: , búda je zateplená a handry perem. Zato znamy už problem so srsťou po slame mal, ja sa toho bojím. Tak ale každý ako myslí :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod luba » Uto 10.11.2009 8:21

Tiez mam len dobre skusenosti so slamou, podstielam ju uz par rokov, a nastastie este som nikdy nemala najmensie problemi s kozou alebo srstou. Skusala som aj handry, no nepacilo sa mi, ze boli neustale vlhke a spinave a psi ich vytahovali z bud.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod luxo2002 » Uto 10.11.2009 15:33

Slama je vôbec najlepší izolačný materiál - pokiaľ ide o udržanie tepla. Ak to pes vyhrabáva, treba do napchať do jutového vreca, vrece zašiť, a použiť vlastne ako strožok
luxo2002
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod BasenA » Uto 10.11.2009 21:40

Ja som dala nedavno seno pretoze slamu som nemala skade zohnat...Mal koberec,deku a na tom seno lenze vkuse to seno vyhrabaval do predsiene tak som dala tu deku nad to a uz je mu fajnucko.Ale musim to neustale doplnat lebo je pravda ze sa to lame na male kusky :ua:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť