žuvacie tyčinky, aké?

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: žuvacie tyčinky, aké?

Poslaťod Domca » Pon 22.05.2023 16:08

Tak v tom článku je to trošičku prehnané, ale ak by som dávala kosti na okus tak asi len nejaké rebrá a podobne (aj to nie holé), lebo napr kosti z noh veľkých prežúvavcov sú fakt veľmi tvrdé a pes si na tom vie vylámať zuby...zvlášť náruživí obhrýzači...Keď som aj Kiku kŕmila barfom, tak dostávala práve tie rebrá s masom a keď ich "oholila" tak som to vzala preč a vyhodila

Inak, ak je cieľom to, aby si pes "očistil zuby" tak tam nepomože nič iné, len pravidelné čistenie kefkou. Možno u niektorých psov, čo pravidelne niečo okusujú to pomáha a ja som si tiež myslela, že keď mám takého psa a ešte s dostatočne veľkou tlamou, že to nebudem musieť riešiť a :prd: musím čistiť tiež, inak sa mu tam kvalitne usádza bordel
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: žuvacie tyčinky, aké?

Poslaťod wer » Pon 22.05.2023 18:14

No moj pes, ako nemoze kosti, tak mu vcelku smrdi z papule, takze asi to ma daky zmysel...
Ja som skor za velke klbove kosti - tie klby su makke. Akurat bacha na prehanky... A susene koze a toboz rozmocene - absolutne neodporucam. Mne sa s tym psy len drhli, ako sa snazili prehltnut velky rozzuvany kus, lepilo sa im to na podnebie, kade tade v krku - hodnotim ako vysoko zivotu nebezpecne, u stenata ani nevravim..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: žuvacie tyčinky, aké?

Poslaťod straka17 » Pon 22.05.2023 19:08

Tiež to vidím, že keď dám nejaké hovadiny na okus, stačí prasačí chvost surový, tak si zotrie jak keby plak alebo čo. Zuby jak vyprane v perwole, ale dostáva k tomu kelpu do zradla, tá mu to zmakci tiez
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: žuvacie tyčinky, aké?

Poslaťod Domca » Pon 22.05.2023 20:03

Tak je to individuálne hodne...môj má vkuse niečo na okus a 90% sú to zvieracie tvrdšie veci (kosti nedávam lebo on neni normálny a dolámal by si na tom zuby) a čistiť manuálne musím aj tak :nwm: a to mal kelpu tiež
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: žuvacie tyčinky, aké?

Poslaťod pigie » Pon 22.05.2023 20:10

Ja Hugovi aj Lyovi som cistila zuby 2x do roka. inak maju kosti. Vsetky druhy a zozeru aj to, co si myslim, ze sa zozrat neda :heh: Fry zvlada tak krky maximalne, ozuzle co to, ale nerozhryzie to, co Lyo prehltne :haha: A ten so zubami problem ma... a cistim ovela castejsie. Kosti podla mna, hlavne tie velke, urcite udrzuju zuby vo vacsej cistote. U fundlov kamen je skor kozmeticky, u Frya, keby som to nechala tak, tak uz nema zuby podla mna :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Predchádzajúci

Späť na Doplnky Stravy