Prvá výstava

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Všeobecne o výstavách na SK

Poslaťod lubi58 » Ned 07.11.2021 16:08

My sme v tomto nováčikovia, včera prvá výstava s prvým psom, jasné že som zmetkovala...verím, že nabudúce to bude lepšie. Chcem sa spýtať, Vás, ktorý chodíte častejšie na výstavy, vidí rozhodca v nejakej aplikácii, akú známku dostal pes ktorého práve hodnotí, na predchádzajúcej výstave? Predpokladám, že nie, nič také som tam nevidela. Je možné aby si rozhodca pamätal konkrétneho psa, ktorý mu prejde rukami na viacerých výstavách?
lubi58
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Prvá výstava

Poslaťod Vikiki22 » Pon 08.11.2021 8:50

Všetky výsledky takmer zo všetkých výstav sú vždy v krátkom čase verejne dostupné, takže áno, ak má rozhodca záujem, môže si výsledky z výstav kedykoľvek pozrieť. A áno, ak sa pes otočí na výstavách veľa krát a hlavne u konkrétneho rozhodcu, môže si ho pamätať (väčšinou si ale pamätá skôr vystavovateľov :ach: ).
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Všeobecne o výstavách na SK

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 08.11.2021 10:52

lubi58 píše:My sme v tomto nováčikovia, včera prvá výstava s prvým psom, jasné že som zmetkovala...verím, že nabudúce to bude lepšie. Chcem sa spýtať, Vás, ktorý chodíte častejšie na výstavy, vidí rozhodca v nejakej aplikácii, akú známku dostal pes ktorého práve hodnotí, na predchádzajúcej výstave? Predpokladám, že nie, nič také som tam nevidela. Je možné aby si rozhodca pamätal konkrétneho psa, ktorý mu prejde rukami na viacerých výstavách?


samozrejme, v každom plemene sú jedinci, ktorí "vymetajú" výstavy a aj handleri. takže áno, ak rozhodca veľa posudzuje, tak si to zapamätá, kto chodí. Ale neber to zase tak, že vždy dostane pes tú istú známku, nám sa stalo, že dostal pes z mladých BOS a o týždeň na to, od toho istého rozhodcu výborný, bez titulu, aj keď bol v triede sám. A nič mu nevytkol, len proste raz tak ,druhý krát úplne inak. Takže to neznamená, že ak sa pes u rozhodcu zapísal ako nepripravený, tak už naveky dostane u neho horšiu známku. Ak však má veľké exteriérové vady, ktoré sa nezmenia, potom hej, pes by mal dostať vždy horšiu... Len to je tiež tak, u niekoho je jeden a ten istý pes na VD alebo D a u iného vždy na výbornú...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Prvá výstava

Poslaťod Shel-chan » Pon 08.11.2021 22:36

a nie, nevidí to v žiadnej appke. tie výsledky sú síce verejne dostupné, ale tie stránky, na ktorých sa zverejňujú, majú otrasné UX, takže niečo tam nájsť nie je vôbec jednoduché, rýchle, ani príjemné.

mimo to, rozhodca má posudzovať psa "anonymne". samozrejme, nie je blbý – ako baby hovoria, veľa handlerov a chovateľov pozná (aj preto, že sám rozhodca je chovateľ, aj preto, že na výstavy chodí veľa tých istých ľudí), a niektoré psy mu tiež utkvejú v pamäti. ale pri posudzovaní napríklad nesmie rozhodca vidieť katalóg, práve preto, že by nemal vedieť meno psa ani majiteľa/chovateľa. ak ho zviera veľmi zaujalo, môže sa naňho spýtať po skončení posudzovania.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Prvá výstava

Poslaťod Vikiki22 » Uto 09.11.2021 8:32

O tom videní katalógu by som popolemizovala. Dnes už väčšina medzinárodiek hádže katalógy verejne na stránky často už deň pred výstavou. To už je potom len a len na svedomí rozhodcu. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Prvá výstava

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 09.11.2021 9:38

Vikiki22 píše:O tom videní katalógu by som popolemizovala. Dnes už väčšina medzinárodiek hádže katalógy verejne na stránky často už deň pred výstavou. To už je potom len a len na svedomí rozhodcu. :ach:


minimálne ráno v deň výstavy sú dostupné. a pridám ešte jednu vec - označovanie na facebooku, kde handler alebo majiteľ označí aj rozhodcu... takže v podstate sa "spoznajú" aj tam...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Prvá výstava

Poslaťod Shel-chan » Uto 09.11.2021 10:10

to že sú informácie dostupné beriem ako úplne niečo iné než to, že si počas posudzovania pozrie na appke (alebo v katalógu) info o psovi (vrátane minulých výsledkov), ktorý práve vojde do kruhu. o tom bola pôvodná otázka. lebo podľa vašich odpovedí niekto z nás asi nepochopil otázku.

mimochodom, okrem toho, že počas posudzovania na to nemá čas, tak má aj zakázané vtedy používať mobilný telefón. je to v regulách FCI pre rozhodcov. tak isto ako zákaz nahliadať do katalógu pred a počas posudzovania. (o tom, či sa to dodržiava, debatovať nejdem. aj keď z mojej skúseností z práce v kruhu – dodržiava. nestojí im to za to, aby ich niekto nahlásil, až tak ich to nezaujíma, ktorý konkrétny pes v tom kruhu je. známych handlerov poznajú na prvý pohľad, to je jasné.)
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Prvá výstava

Poslaťod Vikiki22 » Uto 09.11.2021 10:15

Nie, pôvodná otázka sa netýkala ani toho, o čom hovoríš ty, Shel. :lol:
...vidí rozhodca v nejakej aplikácii, akú známku dostal pes ktorého práve hodnotí, na predchádzajúcej výstave?...

A tá už bola zodpovedaná. O pozeraní sa do katalógu si začala ty.
Ale je to jedno... Čo je v regulách a čo by sa malo/nemalo - česť, samozrejme, výnimkám, ale napr. nepoužívanie telefónu veľa rozhodcov nedodržuje.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Prvá výstava

Poslaťod Shel-chan » Uto 09.11.2021 10:35

nu, pôvodná otázka bola zodpovedaná až keď som ju zodpovedala ja.
lubi58 píše:Chcem sa spýtať, Vás, ktorý chodíte častejšie na výstavy, vidí rozhodca v nejakej aplikácii, akú známku dostal pes ktorého práve hodnotí, na predchádzajúcej výstave?

ale napríklad ty si hovorila o výsledkoch v browseri (to nie je appka), ktoré si vraj môže rozhodca pozrieť kedykoľvek (čo teda nemôže, lebo nesmie používať mobilný telefón). takže to dávam na pravú mieru.

pozeranie do katalógu som spomenula, lebo to už v princípe odpovedá na pôvodnú otázku – nie, rozhodca info o psovi nesmie vidieť, preto má zákaz katalógov, takže appka, ktorá by mu dávala ešte viac info, z princípu nedáva zmysel.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Všeobecne o výstavách na SK

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 09.11.2021 11:45

lubi58 píše:Je možné aby si rozhodca pamätal konkrétneho psa, ktorý mu prejde rukami na viacerých výstavách?


ja som teda odpovedala hlavne na toto :)
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Prvá výstava

Poslaťod Shel-chan » Uto 09.11.2021 11:51

Offtopic: ja viem, aj viki v tej druhej casti, tam som vam len dala zapravdu :no:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Prvá výstava

Poslaťod Silvuch » Pia 11.03.2022 12:26

Huhu tak mozem ist na prvu vystavu. Ou jee. Pomooc
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Prvá výstava

Poslaťod Slausa » Pia 11.03.2022 13:22

Pod do NR, stíhaš ešte asi uzávierku :lol:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Prvá výstava

Poslaťod Shel-chan » Pia 11.03.2022 23:44

hej stíha, 16. 3. je tuším. teda, "tuším" – pozerala som to, lebo tiež chcem hlásiť.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Prvá výstava

Poslaťod Silvuch » Uto 29.03.2022 11:51

no a teda bude tam niekto? Uz sa stresujem :aaa: vyčesávam každý den dredy za ušami... Ešte to musím sflufatit toho psa. :aaa:
Mate uz vstupny list? ja este nie.

Co ja vlastne potrebujem vo veterinarnom, ockovanie proti bestnote, co sa robi 1 za 2 roky je ako na tom?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy