Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Ulf » Uto 31.08.2021 6:36

:aplause: :aplause: perfiš.
Pravda je dcérou času.
Ulf
Junior
Obrázok užívateľa

Lovector - vektorove obrazy

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 07.10.2021 18:40

martinkaaa4 píše:musim sa s Vami podelit lebo dnes ma veelmi prekvapilo dievcatko :pusa: ...najprv ked som bola doma a klasika isla som do kupelne ale uz sa nezatvaram a ona zatial cca 10 min lezala vedla v izbe v pelechu a cakala :aplause: ..a mala som dnes taky den ze som musela 2 krat na hodinu a pol odist ..bola samozrejme s mamou ... prvykrat ze pobehovala ale potom okusovala tycinku a hrala sa s hrackami ...dokonca aj mama isla vyniest smeti tak ju nechala celkom samu ... referovala mi ze ked zavrela dvere a isla na vytahu dole tak ze stekot az dole pocula ale ked sa vratila do cinziaku a bytu tak bola ticho ...a druhykrat ked som odisla tak klasika palicku okusovala pohrala sa a potom lezala ...co ma prekvapilo ked som prisla ten druhykrat domov tak ani ma nevitala ..iba prisla stylom aha to si ty ok ...a lahla si ritou ku mne :lol: ...a co je hlavne nevycikala sa ani raz :aaa:

Ako si malinka zvyka?
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod martinkaaa4 » Uto 26.10.2021 20:04

po pravde netrenujeme este samostatnost kedze je vkuse s mamou ktora je doma ... v decembri by sme sa mali stahovat cize potom zacneme trenovat vo velkom ... ale uz si zvykla ze proste vecer sa sprchujem so zavretymi dverami a je ticho caka ma alebo sa hra s hrackami ..plus do roboty ked idem je v pohode ... ale bojim sa toho ako cert kriza ako bude vystrajat ked sa prestahujeme ... a mozno moje obavy su zbytocne a behom tyzdna bude vsetko v pohode a zvykne si ...je velmi sikovna len jej to trva pomalsie ... uz som ju prestala porovnavat s mojim predchadzajucim psikom cize mame uz lepsi vztah ...uz si nepoviem ze moj Timik vedel v jej veku to a to a ona to nevie ...
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod straka17 » Štv 14.04.2022 22:02

No idem sem lebo už neviem čo s ním :ach: Mám druhý chvost... Od momentu ako došiel. Som čakala že sa to tak nejak utrasie, ono aj utriaslo ale do takej nejakej divnej formy.
Cez deň v klietke? Jačí. Dneska sa prepacoval až k zavýjaniu. Cez deň volne na posteli? Lepšie, ale väčšinou si nájde niečo čo rozvleká po izbe (má vytiahnuté hračky aj nejaký dobrý sušený hnus, ale nájde si niečo "čo by nemal"). Na deke je schopný zostať, neľahne tam ale aspoň má 4 nohy na deke... Uviazaný by mal ideálne sedieť, postaví sa ale nepiští, len ma vyzerá. Netrhá sa, neblbne. Občas sa tomu nevyhnem.
Večer? Je úplne jedno či ho nechám v klietke, na posteli, na deke, je schopný zaspať. Minule som si nechala otvorené okno a šla som až na ulicu, ticho, došla som domov a pes chrápal až sa klietka otriasala. Boli sme v práci, sám si zvolil že chce ísť chrápať pod stôl a nie so mnou 265x za noc fajčiť :nwm: Jak videl že idem k dverám otočka o 180 a zaparkoval. Už bolo občas aj také, že sa sám zobral a schoval sa do takého zázemia čo tam máme, je tam velký matrac a šiel spať tam.

Neviem prísť na to, čo je sakra iné cez deň a večer. Nebude to únava, dnes sme robili prd makový celý deň (akože doslova sa váľali v posteli) a naopak, mal by byť plný energie teraz večer. Ruch spoza dverí tiež nie, bolo nás tu 5 a pol na byte a bolo rovnako ticho ráno aj večer. Napadajú ma zvuky zvonku, ale nechala som mu minule rádio a tiež nie dobre.
“I’ve seen a look in dogs’ eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that basically dogs think humans are nuts.” – John Steinbeck
straka17
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod straka17 » Štv 14.04.2022 22:11

Bola som skoro 10 minút preč lebo som musela... Prečo toto nemôže urobiť cez deň? Prečo?
Prílohy
IMG_20220414_231042.jpg
IMG_20220414_231042.jpg (134.2 KiB) Zobrazené 485 krát
“I’ve seen a look in dogs’ eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that basically dogs think humans are nuts.” – John Steinbeck
straka17
Hafan
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov