Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Pon 03.11.2014 20:22

No podla tejto metody to vidim skor na potravinovou alergiu III typu teda v skratke lgG. Mohla sa vyskytnut nejaka hnacka a aj to len na kuracie. Boli tam aj ine symptomy?
lgE a jej vysledky su casto nepresne.
Samozrejme ze najpresnejsi test je EET, teda nasadenie monobielkovinoveho krmiva 6-8 tyzdnov. Ziadne ziv.tuky!
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod doru » Pon 03.11.2014 22:27

Dalsie symptomy boli svrbenie a lupiny. Pocas harania sa to stupnovalo az k vyhryzaniu do chrasty. Po harani sa to ukludnilo trochu, ale skriabe sa stale. Na odporucanie zverolekara som krmil eukanubou dermatosis, vtedy sa to po tych 2 mesiacoch ukludnilo.
doru
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Uto 04.11.2014 18:32

doru píše:Dalsie symptomy boli svrbenie a lupiny. Pocas harania sa to stupnovalo az k vyhryzaniu do chrasty. Po harani sa to ukludnilo trochu, ale skriabe sa stale. Na odporucanie zverolekara som krmil eukanubou dermatosis, vtedy sa to po tych 2 mesiacoch ukludnilo.


Dlhodobe krmenie rybymi muckami nie je vhodne. Eukanuba je prehnane draha, staci ti krmivo kde mas rybu ako monobielkovinu a zemiaky.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod hecer » Ned 23.11.2014 20:02

ahojte,pozná niekto z Vás granule Husse.Mala som vzorky Senzitive.Doteraz krmím môjho foxa Happy Dogom Actíve. Rozmýšľam o zmene krmiva,kvôli tomu,že máva silne zapáchajúce vetry.Poradte ak máte niekto podobné problémy. : :otaznik: :ahoj:
hecer
Šteniatko
 
Príspevky: 64

krmivo pri alergii na hov,brav,lososa a kukuricu

Poslaťod Winy » Str 27.05.2015 7:43

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s výberom krmiva pre 3ročnú vykastrovanú fenu border kolie. Práve nám prišli výsledky z vyšetrenia a má alergiu na bravčové, hovädzie, lososa a kukuricu. Už som zúfalá, nakoľko skoro vo všetkých krmivách je kukurica a lososový olej (rybací). Veľmi pekne prosím o radu.
Winy
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Phoenix7 » Str 27.05.2015 11:09

Winy píše:Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s výberom krmiva pre 3ročnú vykastrovanú fenu border kolie. Práve nám prišli výsledky z vyšetrenia a má alergiu na bravčové, hovädzie, lososa a kukuricu. Už som zúfalá, nakoľko skoro vo všetkých krmivách je kukurica a lososový olej (rybací). Veľmi pekne prosím o radu.


ja idem iba okolo tejto temy, ale ked pises, ze nevies najst granule bez zmienenych zloziek, tak by som ti poradila sa pozriet na granule: Taste of the Wild Sierra Mountain Canine, Acana Lamb & Okanagan Apple, marp Holistic Chicken, Barking Heads(obsahuje pstruha), Essential Foods Estate Living. :smile:
Phoenix7
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 76
Bydlisko: Bratislava

Re: krmivo pri alergii na hov,brav,lososa a kukuricu

Poslaťod nufin » Str 27.05.2015 18:58

Winy píše:Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s výberom krmiva pre 3ročnú vykastrovanú fenu border kolie. Práve nám prišli výsledky z vyšetrenia a má alergiu na bravčové, hovädzie, lososa a kukuricu. Už som zúfalá, nakoľko skoro vo všetkých krmivách je kukurica a lososový olej (rybací). Veľmi pekne prosím o radu.


My krmime Exclusion Venison & Potato
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Str 27.05.2015 20:13

Kym ti budu vsetci radit cim mas krmit tak napis sem vysledky z testov a u koho boli prevedene. Popis problem. Su hnacky alebo zvracanie. Skrabanie, derma...
Neexistuje ziadny dokaz o tom, ze krvne testy su presne pre diagnostiku potravinových alergii alebo intolerancii.
Najpresnejsou metodou je 12. tyzdnove krmenie monobielkovinovym krmivom. Krmivo nesmie obahovat ziadny ziv. tuk a najidealnejsie je ked je enzymaticky upravene (casto aj hydrolizovane na znizenie molekulovej hmotnosti). Musi to byt jedina strava pre psa.
Pozor vsak na krmiva kde sa hydrolizuje soja. Prikladom je nevhodne krmivo Royal Canin Hypoallergenic.

Soy is also commonly used as a protein source in these hydrolyzed diets. Soy, which is a common allergen for pets, is a poor quality source of protein, in my opinion. It's totally biologically inappropriate for dogs and cats. On top of that, it's estrogenic, which means it can eventually wreak havoc in your dog's endocrine system.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Winy » Štv 28.05.2015 6:58

Krvné testy boli robené v Bratislave na Laboklin. Vyšla alergia na hovädzie - 2, na bravčové -1, na lososa -1, a na kukuricu -1.
Príznaky sú škriabanie a sčervenanie pokožky. Škrabe sa hlavne na krku a bruchu. A na zadku a chvoste, z chvosta si niekedy až vytrhá srsť. Ale v decembri 2014 sa kastrovala a zlepšilo sa osrstenie). Každé cca 4 týždne jej vytláčam análne žľazy - veto povedal, že to alergici majú. Doteraz som kŕmila jednozložkovými proteínovými granulami Brit Care jahňa-ryža - a bolo to "v celku" dobré.(predtým bola na Trovet diétnych granuliach jahňacích - lebo má struvity a bolo jej treba nízko proteínové zloženie krmiva, originál struvitové boli z kuraciny, tak jej to veto nedporúčil, lebo sme ešte nemali výsledky z testov a mysleli sme si, že alergia je práve na kura.- to by vraj mala mať stále tie jentozložkové s nízkym obsahom proteínov. No a keď sa jej zlepšila kyslosť moču, tak som prešla na Brit Care Jahňa-ryža.No a teraz berieme pravidelne Uropet pastu. Lebo už znovu má zásaditý moč. :ua: ) No asi pred mesiacom som to zmenila na Bit Care losos-zemiaky (myslela som si, že je alerg. na kura, lebo predtým sa škriabala od kuracích-a to v teste nevyšlo). Zmenila som jahňacinu, lebo som ňou kŕmila už 2 mesiace a už ich nechcela. A aj pamlsky mávala vždy také aké boli granule- čiže jahňacie granule - 100% sušené jahňacie tyčinky.... Výsledky testou mi prišli 23.5.2015
Winy
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Winy » Štv 28.05.2015 7:11

Phoenix 7 Ďakujem za radu. Práve od Akany sa mi začala škriabať prvý krát. To bola ešte šteniatko a si 5 mesačné.
Winy
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Winy » Štv 28.05.2015 7:41

Nufin ďakujem za radu. Ja som kŕmila Exclusion králik, alebo jaňa. Bolo to vcelku vyhovujúce no už ho u nás v Nitre nepredávajú, a ona potom dostala struvity, takže mala inú diétu. Ale možno sa k nim vrátim, ak nenájdem lepšie a možno aj finančná stánka je rozhodujúca, lebo mám na ňu veľké výdavky - dúfam, že sa to luž zmení.
Winy
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Winy » Štv 28.05.2015 7:44

Phoenix 7 určite preštudujem aj tie ostatné granule
Winy
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Exor » Štv 28.05.2015 8:17

Offtopic: Pozor na pravidlá fóra. Nemôžeš dávať tri príspevky pod sebou, ani dva. Všetkým treba odpovedať naraz v jednom príspevku. :nie:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod nufin » Štv 28.05.2015 8:41

Winy píše:Nufin ďakujem za radu. Ja som kŕmila Exclusion králik, alebo jaňa. Bolo to vcelku vyhovujúce no už ho u nás v Nitre nepredávajú, a ona potom dostala struvity, takže mala inú diétu. Ale možno sa k nim vrátim, ak nenájdem lepšie a možno aj finančná stánka je rozhodujúca, lebo mám na ňu veľké výdavky - dúfam, že sa to luž zmení.


Exclusion mozes dostat na zoohit.sk
58€ za 12,5 kg -> 4,64€ za kg. Myslim ze to je celkom dobra cena.

Winy píše:Krvné testy boli robené v Bratislave na Laboklin. Vyšla alergia na hovädzie - 2, na bravčové -1, na lososa -1, a na kukuricu -1.

Inak este k tym testom: moja veterinarka tvrdila ze testy na potravinovu alergiu neexistuju.
Co vobec znamenaju tie cisla?
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Winy » Štv 28.05.2015 10:52

Prepáčte, polepším sa.
Winy
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy