Bully kutta

Re: Bully kutta

Poslaťod kubi » Pia 28.05.2010 14:47

katarina79 píše:A za druhé u bully kutta to riešiť nemusím, s tým by ma ani na výstavu nepustili....má to vôbec papiere? :heh:


Hmm silno pochybujem , ze maju papiere , podobne ako SAO zijuce a pracujuce priamo v krajinach svojho povodu niekde v strednej azii,
.
.
.
Teraz ma napadlo tak doplnim, ze nejake oficialne papiere asi nemaju , ale kedze su to psi uzivane naboj a na pracu tak chovatelia mozno vedu nejake svoje rodokmene......a mozo je to blbost , je to len moja uvaha :lol:
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bully kutta

Poslaťod katarina79 » Pia 28.05.2010 15:18

Recognised by The United National Kennel Club UNKC. Že by predsa? :lol: Ale tam registrujú asi všetko :smile:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Bully kutta

Poslaťod kubi » Pia 28.05.2010 15:35

katarina79 píše:Recognised by The United National Kennel Club UNKC. Že by predsa? :lol: Ale tam registrujú asi všetko :smile:

Tak predsa :lol: , ale tak pri troche chovatelskej snahy by mohlo byt toto plemeno aj oficialne uznane, len by to chcelo zjednotit a asi aj zastresenie nejakej inej krajiny (podobne ako pri SAO), ked to doteraz nezvladli Pakistanci :lol:
katarina79 píše:Myslím,že do UK si priniesli chovný párik, tak predpokladám, že budú chovať aj oni :-)

A nebolo by jednoduchsie si zajst pre Bully Kutta do UK , predsa len je to blizsie ....
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bully kutta

Poslaťod katarina79 » Sob 29.05.2010 19:24

kubi píše:A nebolo by jednoduchsie si zajst pre Bully Kutta do UK , predsa len je to blizsie ....

Ja chcem mať na výber :-) a ja tam mám kolegov :lol:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Bully kutta

Poslaťod kubi » Pon 31.05.2010 14:05

katarina79 píše:Ja chcem mať na výber :-) a ja tam mám kolegov

No ked tam mas kontakty tak to mozno nebude az take tazke ani v tom Pakistane , no a jasne tam predsa len bude sirsi vyber , niejen co sa tyka jedincov ale aj typov :lol:
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bully kutta

Poslaťod katarina79 » Pon 31.05.2010 14:21

No určite nechcem nič biele, ešte by si to ľudia mýlil s argentínkou, skôr tmavú, až čiernu. Prečo píšem v ženskom rode nechápem :oo: kupovať budem len psa a potom môžem rozdeliť byt na dve časti :-)))
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Bully kutta

Poslaťod kubi » Pon 31.05.2010 14:30

Aj mne sa asi najviac pacia ti cierny a potom ti oranzovy az do hneda ,.....ale tak ked budu spolu odmalicka tak by sa nemali povrazdit , nie???
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bully kutta

Poslaťod katarina79 » Pon 31.05.2010 14:32

No...kanárska doga Ti znesie psa pri sebe, pokiaľ nie je rovnako veľký ako ona.Potom už je to o tom"kto z koho" :-)
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627


Re: Bully kutta

Poslaťod katarina79 » Pon 31.05.2010 18:27

Bože.....ja som sa do toho psa fakt zamilovala :hi:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Bully kutta

Poslaťod yanetti » Ned 30.01.2011 13:25

..prave som pozerala videa na youtube o bully kutta, najviac sa mi pacia tie velke, mohutne, co vyzeraju ako SAO, len kratkosrste..:)
Inak mala som kanara a v 5 rokoch pribudla k nam mala krizena stafordica, ale neskutocne autoritativna, zo zaciatku dost psycho, ale po par mesiacoch boli z nich "dva cecky" :DD
Na novy rok nam kanarka odisla do psieho nebicka a rozhodla som sa pre tosu, ze by treti hafan k nam zavital?
Ak sa niekto chysta do Pakistanu, dajte vediet :DD

Obrázok

Obrázok
yanetti
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 95
Bydlisko: Bratislava

Re: Bully kutta

Poslaťod catahoula » Štv 03.02.2011 0:14

No, nechcem tu nikoho urazit, ale toto su take ulety ako ussurijska doga, - pripadne aj catahoula, zavleceni pokrizeni nestastnici - okrem toho v orientalnych krajinach pes ma akurat cenu masa, ktore na nom je... no ja neviem, skor to vyzera ako nejaka nestastna pomiesana argentinska doga. A tie stranocky z retaze co to malo na sebe, no hruza. Pekny pes, ale preco by mal bojovat ci uz v teple alebo inak, tak to netusim. Takychto lokalnych rás sa dá nájst v byvalych koloniach spusta. Skoda len tych nestastnych psich hlaviciek, ktoreteraz netusia kam patria, koho vlastne zabit a preco.

* 7.3.2011 téma prečistená od OT. (Vikiki22)
Život na Zemi existuje miliardu rokov. Človek sa tvári ako človek iba pár mizerných tisícročí.
catahoula
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava3

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod TaraWillow » Uto 29.03.2011 17:05

Čo je toto za rasu? Ďalší kríženec Staforda alebo nejakého dogovitého plemena?
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod kubi » Uto 29.03.2011 18:18

TaraWillow píše:Čo je toto za rasu? Ďalší kríženec Staforda alebo nejakého dogovitého plemena?

Podla toho co som nasiel na nete je to stare plemeno pochadzajuce z oblasti pakistanu a indie. Dnes sa prie o to ci ide o stary typ bojovych mastiffov este z cias Alexandra velkeho (a dobach este davnejsich), alebo o mladsie ale aj tak relativne stare plemeno , ktore vzniklo krizenim miestnych plemien s dovezenymi plemenami kolonizatorov z cias kolonizacie Pakistanu a Indie Anglicanmi. Obe teorie mozu byt pravdive , ale nedaju sa stopercentne potvrdit ani vyvratit a mozno je pravda niekde uprostred a to, ze potomkovia prastarych vojnovych mastiffov bojujucich vo vojnach pred tisicrociami (existencia tychto psov je historicky dolozena a dokazana) boli krizeny s dovezenymi anglickymi mastiffmi, bullteriermi, pointermi, chrtmi, dogami.... (vsetko stare typy jednotlivych plemien 16.-19. stor. , ktore sa od tych dnesnych znacne lisili od tych dnesnych). Pred tisicrociami sa pouzivali ako vojnove psy, strazne psy mozno aj ako lovecke psy, dnes ( uz cele starocia) sa pouzivaju ako bojove psy na psie zapasy a ako nekompromisny strazcovia majetku a osob. Existuje niekolko linii , ktore sa vsak netaja tym , ze su to miesanceBully kutta a dalsimy plemenami (tazi, sage kooche, indicky bull ter,...) , vsetky tieto "krizence " sa zvacsa oznacuju ako Bully kutta a su to v podstate nieco ako samostatne poddruhy plemena ( kedze su v podstate ustalene a ich povod je jsny ), samozrejme su aj linie cistych bully kutta. Stenata z linii cistych bully kutt niesu udajne nikdy predavane cudzincom ani emigrantom a plemeno nikdy neopustilo svoju geograficku kolisku . Okrem Pakistanu je plemeno cistej linie chovane aj v juznej indii ( oblasti Thanjavur a Tiruchi). Vacsina europanov ( a inych cudzincov) sa namiesto tejto azijskej rarity nevedomky chvali obycajnymi krizencami, niekedy dokonca len krizencami cisto zapadnych plemien , najcastejsie krizencami zvhladovo najpodobnejsej nemeckej dogy. Avsak pravy bully kutta sa od nemeckej dogy diametralne odlisuje najma povahou. Bully kutta je tvrdy, neustupny,odvazny a razovity moloss, su silny, vytrvali, mrstny, odolny a nedovercivy voci cudzim ludom so schpnostou tvrdej a doraznej obrannej reakcie.
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod adavra » Uto 29.03.2011 18:41

Podľa mňa táto povaha nie moc vhodná do dnešného sveta. Keď si spojím povahu ťažšie ovládateľného nedôverčiveho chrta so psom typu bull. Samota, dvojmetrový múr, reťaz a strach psa. Len to ma napadá pri pohľade na tie videa.
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence