Bully kutta

Bully kutta

Poslaťod starr » Pia 21.05.2010 13:11

Toto plemeno pochádza z Pakistánu, je zatiaľ neuznané FCI.

Zatiaľ o ňom neviem viac, iba pridávam dve jeho videjká :ha: :


http://www.youtube.com/watch?v=1YBBFM2ebVM

http://www.youtube.com/watch?v=TUoALgIANm4
Naposledy upravil starr dňa Pia 21.05.2010 19:25, celkovo upravené 1
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Bully kuta

Poslaťod katarina79 » Pia 21.05.2010 13:25

A Katka si ho plánuje doviezť z Pakistanu...hehe... :aaa: Mne pripomína psiu sfingu....fakt staré faraonske psy :-)))

Niečo o plemene:

Niektorí ľudia v Pakistane veria, že pakistanský Bully Kutta bol vyvinutý zo Sage Koochee, starého perzského Alaunta, Afgánca, Gawi Bulldoga a indického Mastifa, iní veria, že to je kríženia dánskej dogy, anglického Mastifa, pointera a Bulldoga, rovnako ako iné západné /britské lovecké/ plemená. Celkovo sa ľudia viacej prikláňajú k tomu, že sa vyvinul z miestnych plemien / že vraj angl. mastif by nezvládol také extrémne teploty, to isté platí o dánskej doge/. Ale neskôr tieto angl. plemená významne zasiahli do vytvárania bully kutta a dali mu jeho súčasnú podobu.
Plemeno sa vyvinulo v púštnych oblastiach Kachchh, Rajasthan a Bhawalpur Pandžáb.
Využíval sa na lov, ale neskôr, keď začali na lov používať gepardy, stal sa z neho strážny pes.

Počas kolonialneho pôsobenia VB, anglický Bull Terrier sa nachádza v krvi určitých kmeňov lokálnych plemien. To sa uskutočňovalo hlavne pre vytvorenie nových plemien, ako napríklad Gull Terr a Bully Kutta. V priebehu rokov, mnoho iných plemien bolo vytvorených použitím originálnych Bully Kutta a ich potomstvami. Určité z týchto novších plemien sú Kohati Bully Kutta, Nagi Bully Kutta, čajka kliatba/Bullygullterr a pakistanský Boarhound. V súčastnosti, všetky tieto plemená sú nekorektne klasifikované ako jeden a ten istý, obzvlášť na západnej, kde Bully Kutta už pomaly zľudovel.

Uvádza sa, že v severných oblastiach Pakistanu má na Bully kutta väčší vplyv SAO, kdežto v južných oblastiach zase Sindh Mastif
Toto veľké plemeno je stále používané dodnes kriminálnymi tlupami pre "šport" voľného boja, ktorý je nelegálny v Pakistane, Afganistane a Indii, väčšinou sú používané ako domáce zvieratá alebo ako strážni psi. Aj keď veľmi inteligentný, toto je extrémne agresívne plemeno, povedali by neškolení laici. Ale vhodným trénovanim /je to pes nabitý energiou/, Bully Kutta je schopný byť výborným spoločníkom pre zodpovedných a oboznámených vlastníkov.

Pakistanský Bully Kutta je silný mastif, so silnou kostrou a svalstvom. Dlhonohý a široký hrudník, toto plemeno je agilný a odolný pes. Hlava je veľká, so silným ňucháčom a dobre vyvinutými čeľusťami. Bully Kutta je taktiež znamý pre ich pohyb. Srsť je veľmi krátka a hladká, zvyčajne sfarbený v tieňoch bielej, červenej, strakatej, čiernej a inej farby alebo aj rôzne dvojfarebný. Výška je okolo 76 cm, max 86 cm u psov.

Je to naozaj odolný pes, ktorý dokáže aj hodinu bojovať v 40 stupňových teplotách. Takže by bol aj vhodný na dlhé pochody- túry cez leto. Veľmi zaujímavé plemeno, ktoré si viem doma predstaviť. Tieto psy sa používajú aj na odpaľovanie bômb proti američanom...

O tomto starodávnom "bojovom" psovi sa hovorí, že nahradí pitbulla, nakoľko pochádza zo starších línií a bol vyšľachtený v tvrdších podmienkach a že je len otázkou času, kedy sa rozšíri po svete.... :nwm:

Obrázok

Obrázok
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Bully kuta

Poslaťod meraja » Pia 21.05.2010 14:05

nádherný pes,rada by som ho videla naživo.a to prvé video :oo: neschcela by som aby mi taký zakusol do zadku
Obrázok
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Bully kuta

Poslaťod katarina79 » Pia 21.05.2010 18:54

Hehe...som sa do neho nejakým spôsobom zblbla... on je taký nohatý...vyzerá ako pavúk, ale je môžem tieto ostrejšie plemená psov :heh:

ObrázokObrázokObrázokObrázok

a maláááá PBK :-))
Obrázok
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Bully kutta

Poslaťod kubi » Štv 27.05.2010 15:11

katarina79 píše:Mne pripomína psiu sfingu....fakt staré faraonske psy :-)))


Nadherne plemeno ,ale mne skor ako faraonske psy pripomina skor nejaky prastary pracovny typ nemeckej dogy, faraonske psy boli chrty ak sa nemylim ,ale to je len moj nazor , kazdemu moze pripominat nieco ine :no: .

katarina79 píše:A Katka si ho plánuje doviezť z Pakistanu...hehe... :aaa:


To by chcelo hned chovny parik, nech tu nieje ten jeden Kutta osamely :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=-mmlLG_f ... re=related

Pravy Bully Kutta
Obrázok

Bully Kutta typu mastiffa : v podstate vraj Sindh Mastiff z oblasti Punjabu (Indicky mastiff)
Obrázok
Obrázok

Nagi Bully Kutta: v podstate krizenec Bully Kutta a Tazi( pakistansky chrt)
Obrázok

a na zaver Bully Kutta v Juznej Korei, ten je naozaj pekny :smile:
Obrázok

Este doplnim nejake fotky

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bully kutta

Poslaťod l3nushk4 » Štv 27.05.2010 17:10

Ahojte,

nedá mi neprispieť :smile: Aj keď nemám molossa vždy sa mi páčili hoc nie každé plemeno :hi: Ale, musím povedať, že je to krásny pes :jop:
l3nushk4
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: ke

Re: Bully kutta

Poslaťod katarina79 » Štv 27.05.2010 17:36

Nooo... myslela som skôr malé štence...ktoré kým nevyrastú vyzerajú naozaj hrozne....vychudnuté,ušaté, špicaté ..no veľmi divne :heh:

Ale v Pakistane majú veľmi veľa "odrôd".... mohli by to trošku zjednotiť...sakriš :lol:

To by chcelo hned chovny parik, nech tu nieje ten jeden Kutta osamely :lol:

Neblázni.... 3 psov s podobnou povahou by som nezvládla :aaa: :aaa: Stačí len ešte jeden pes :lol:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Bully kutta

Poslaťod Mac Gie » Štv 27.05.2010 18:24

starr píše:http://www.youtube.com/watch?v=1YBBFM2ebVM


mne ten pes na tomto videu strasne pripomina NDxAD a aj ine mi velmi pripominaju ND :yes:
je to krasny pes a ja moloskov velmi mozem :love: :love: :love:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Bully kutta

Poslaťod kubi » Štv 27.05.2010 18:45

katarina79 píše:Neblázni.... 3 psov s podobnou povahou by som nezvládla :aaa: :aaa: Stačí len ešte jeden pes :lol:


Ale to by si mohla zalozit chovnu stanicu Bully Kutta , prvu na Slovensku a asi aj v europe :D...... alebo si zaobstaraj sucku a zacni slachtit nove plemeno, a este by bolo aj pekne taka nohatejsia pressa :heh:



Mac Gie píše:mne ten pes na tomto videu strasne pripomina NDxAD a aj ine mi velmi pripominaju ND :yes:
je to krasny pes a ja moloskov velmi mozem :love: :love: :love:


No aj mne pripominaju Nemecku dogu smrncnutu sem tam argentinou, sem tam nejakym pointrom a tak , naozaj skoro kazdy vyzera inak , mali by to fakt nejak zjednotit , ale nemyslim , ze prave to je v zaujme KCP :lol:
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bully kutta

Poslaťod Corinne » Štv 27.05.2010 18:53

Našla som ešte nejaké fotky:

Dospelý pes:
Obrázok

A šteniatka:

To len mne pripomína SAO na tej prvej fotke? :hi:
Obrázok

Obrázok
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: Bully kutta

Poslaťod kubi » Štv 27.05.2010 19:00

Corinne píše:Našla som ešte nejaké fotky:

Dospelý pes:
Obrázok

A šteniatka:

To len mne pripomína SAO na tej prvej fotke? :hi:
Obrázok

Obrázok



Ono tam je niekde pisane , ze v niektorych tusim severnych oblastiach Pakistanu ma na plemeno velky vplyv SAO konkretne Sage Kooche ...
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bully kutta

Poslaťod katarina79 » Pia 28.05.2010 7:19

kubi píše:Ale to by si mohla zalozit chovnu stanicu Bully Kutta , prvu na Slovensku a asi aj v europe :D...... alebo si zaobstaraj sucku a zacni slachtit nove plemeno, a este by bolo aj pekne taka nohatejsia pressa :heh:


Nooo...Na Slovensku by som bola prvá, ale v Europe nie :heh: Myslím,že do UK si priniesli chovný párik, tak predpokladám, že budú chovať aj oni :-)
kubi píše:
Ono tam je niekde pisane , ze v niektorych tusim severnych oblastiach Pakistanu ma na plemeno velky vplyv SAO konkretne Sage Kooche ...


To je pravda.....ale myslím, že najviac rozšírený je ten typ so štíhlym telom a dlhšou úzkou papuľkou :hi:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Bully kutta

Poslaťod kubi » Pia 28.05.2010 10:39

katarina79 píše:Nooo...Na Slovensku by som bola prvá, ale v Europe nie :heh: Myslím,že do UK si priniesli chovný párik, tak predpokladám, že budú chovať aj oni :-)


No ale v kontinentalnej Europe by si bola prva a aj keby nie aj tak by to bolo terno :lol:
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bully kutta

Poslaťod calwen » Pia 28.05.2010 12:17

A Katka si ho plánuje doviezť z Pakistanu...hehe... :aaa:

Anooo dovez! Vyzeraju dost dobre - teda exterier :yes:
Som rada ze niesom sama taka sibnuta - ja sa chystam niekedy na Cao de Fila de Sao Miguel, aj ked do Portugalska to mam asi blizsie :heh:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Bully kutta

Poslaťod katarina79 » Pia 28.05.2010 12:51

kubi píše:No ale v kontinentalnej Europe by si bola prva a aj keby nie aj tak by to bolo terno :lol:


Alebo sa môže stať, že ma tak to plemeno prekvapí ostrosťou, že na štendá ani nepomyslím :D

calwen píše:Anooo dovez! Vyzeraju dost dobre - teda exterier :yes:
Som rada ze niesom sama taka sibnuta - ja sa chystam niekedy na Cao de Fila de Sao Miguel, aj ked do Portugalska to mam asi blizsie :heh:


Ejha....tiež veľmi dobrý výber:-))) Natrafila som na to plemeno, keď som zháňala viac info o kanároch v španielsku. Inak veľmi podobná nátura.Tie uši sú perfekt...mackovia :D

Potom možno raz vznikne rasa Bully kutta sao miguel de fila :heh: :heh:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Ďalší

Späť na Krížence