Krizence a bastardiky

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Slausa » Pon 29.08.2022 11:25

On je inak strašne zlatý a "bezproblémový " pes, proste taký spoločenský mimoň, čo si ľahne pri človeka a je spokojný. Zatiaľ vehementne ignoruje akékoľvek pokusy o naučenie privolania, vie ako sa volá, ale to mu stačí. :lol: So Sur sú prekvapivo super, ona je vlezlá ale on si nechá, zároveň nemá problém mu prenechat hračku. Žrádlo nie, tam si vycvaká svoje :ha:
Po tých 3 týždňoch už nevyzerá ako z dachau, to oko uz otvoril, mal ho dosť hrozné a stále hrozí že pôjde von.

Bola som s nimi oboma v meste, D na veterine, Sur len so mnou. A on niiič, svet gombicka, druhý x v živote na vodítku, on neťahá, on nerobí drahoty, kde ho uviažem, tam si ľahne a je, akurát na tú slepú stranu sem tam nabúra a ako pes, všetko oštiava :lol: Sura bola úplne v nervoch, lebo niečo nebolo podla jej sveta, podla toho, co ma zabehnuté, tak bola pol dňa totálne mimo. Nebola jej rutina, nebolo to čo pozná a koniec...
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Liana » Pon 29.08.2022 16:48

Och chudacik :plac: ale zase lepšie si teraz ani vybrať nemohol, už mu bude parádne :jop:
Nad tým že je povahovo super aj napriek všetkému sa radšej nebudem zamýšľať lebo chillu odvezem za mesto :haha:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Slausa » Pon 29.08.2022 18:33

Tak poviem ti, ze pes co bol doteraz panbohvie kde vs pes na ktorom visia 2 roky roboty, celkom dobra studena sprcha :jazyk:
Ale netusim, ako by sa spraval, keby bol dakde v byte v meste, tuto je na dedine kde inak chcip pes.
Akurat trulo, v noci šteká. Najprv byval vonku lebo šťal uplne všade, aj dnu na čokoľvek, tak spal v búde, teraz už, ak chce, môže ísť večer do chodby. Akurát, keď niečo (asi) počuje zvonku, tak húka aj vnútri a na tých 8 kíl má strašne hrubý hlas :heh:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Shel-chan » Uto 30.08.2022 12:52

ja to vravím, je to čivaviak :jazyk:

a to s tými dvomi rokmi roboty si nechaj, aj sura bola pred tým, ako si ju adoptovala, panbohvie kde, rovnako ako dežo, a aj tak si vypýtala kopu roboty :no: každý je iný
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod antenka » Uto 15.11.2022 12:42

Ahojte.
Spominal sa tu DNA test od Embarku. Zaujimalo by ma, ci s tym ma niekto realnu skusenost. Mame doma utulkaca a rozmyslam, na co oplieskat peniaze tieto vianoce. Len tak zo zvedavosti by som chcela vediet, ake plemena ma v sebe, plus embark testuje aj na nejake zdravotne problemy. Tak si tu cenu viem sama pred sebou obhajit.
No a konkretne by ma zaujimalo, ze kolko cely proces trval, ci ste platili aj nejake clo a kolko vas vyslo postovne naspat do USA.
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Shel-chan » Uto 15.11.2022 20:58

poštovné by malo byť zadarmo, a ja nepoznám nikoho, kto testoval v embarku, iba v mydogdna, a tí nerobia rozbor plemien. a teda, to určenie plemien treba brať veľmi s rezervou, najmä ak to budú posudzovať podľa vlastnej (teda americkej) vzorky psov, keďže veľa plemien v európe ma úplne iný genofond ako to isté plemeno v amerike. ale o tom som už voľakde písala, skús pozrieť tému genetika.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Liana » Uto 15.11.2022 21:57

ja som davala robit v genomii: https://www.genomia.cz/cz/test/caniline/#
18.11 som zaplatila a 5.1. som mala vysledok. pisu ze do 25 pracovnych dni. postovne je v cene myslim.
podla mna tie vysledky sedia (teda tie vyssie percenta), ja som mala na overenie jedneho psa o ktorom som vedela na 100% ze jeden rodic bol cavalier :lol: jedine coho som sa bala u druhej ze by mala predkov vsetkych krizencov a tym padom by jej nevyslo nic. obrazkove vysledky mam v galerii.
ja som mega zvedavy clovek a dala by som to uz urobit aj dalsiemu krizencovi. lutujem ze som to nestihla pri predchadzajucej fene, ta vyzerala ako spic a strasne by ma zaujimalo co este v sebe mala, nic ine sa od pohladu tipnut nedalo. pri tychto sa dalo aspon hadat :lol:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Aris » Str 16.11.2022 6:39

A je nejaký geneticky test na ochorenia u krizencov? Ideálne nech to nemusím posielať do USA. Treba pri takom teste aj cca vedieť čo za krizenca to je? Alebo sa spraví nejaký drahý test, ktorý pokryje väčšinu bežných plemien? Alebo do formuláru napíšem, že je x bigla a spravia bíglie testy? Ja sa do genetiky fakt nevyznám, tak neviem čo a ako. :hi: :ach:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Mac Gie » Str 16.11.2022 7:52

ja keď som raz skoro objednala z embarku, nahádzala som všetko do košíka a až ďalej mi hodilo poštovné 20 dolárov :nwm:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Domca » Str 16.11.2022 8:25

Ja plánujem urobiť Donniemu MydogDNA, lebo ma práve zaujímajú len tie choroby (je ich tam myslím cez 200?, prvý krát som to videla spomínať nisus tu na fóre niekde). Len sa mi to stále posúva, lebo keď už sa rozhodnem, tak musím riešiť zdražovanie a účty :ach: To by mohlo byť Aris asi to, čo hľadáš...
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Shel-chan » Str 16.11.2022 16:17

hej, to bude to, čo aris hľadá.
mydogdna výsledky vyzerajú takto: shayline výsledky
na mydogdna posielaš do fínska, poštovné bolo tuším 8€ a máš tam spiatočnú obálku so zaplatením poštovným.
panel je rovnaký pre všetky plemená, lebo je tam väčšina chorôb, na ktoré sa testuje (chýbajú nejaké špecialitky a nové testy, napríklad pri koliach/sheltiach dermatomyozitida alebo krivé špicáky).

môžeš začať aj bíglie testy, samozrejme, ale väčšinou plemenné panely vychádzajú drahšie, než toto, aj keď to budeš mať rýchlejšie.

macgie a neobjednala si nakoniec?
inak embark urobí aj tie choroby, okrem určenia plemien. ale oni majú tých panelov v ponuke viac.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Liana » Str 16.11.2022 17:01

toto je ake zlate v tych vysledkoch :haha: "First, we learned she’s a very good girl. But here’s what else we found."
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Domca » Pia 18.11.2022 17:56

Majú teraz akurát zľavu inak....z 99 eur na 59,40. Ja som to teda objednala, keď už je taká zľava (plus teda tých 8 eur shipping).

Tak som zvedavá :aaa:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Aris » Pon 21.11.2022 16:37

Ďakujem, baby. Domča, daj vedieť! :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Shel-chan » Uto 10.01.2023 16:20

kesinke sme vo štvrtok odoberali krv a dneska máme čiastkové výsledky, a vyzerajú veľmi dobre :smile: tak snáď aj ten zvyšok bude dobrý.

dávali sme to robiť lebo keska začala niekedy ten posledný mesiac krívať, keď po dlhšom čase vstane, a chcela by som zistiť, čo je zle.

dneska bola u ortopéda a robili sa aj röntgeny a všetko vyzerá úplne peckovo, všetky kĺby čisté a krásne :love: problém je len to, že keď všetko vyzerá dobre, tak nič nevysvetľuje to krívanie :ua: takže ostávajú v hre mäkké tkanivá a neurologický problém...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence