Paterdalský teriér / Patterdale terrier (CKC)

Re: Patterdale terier

Poslaťod herriett » Pon 11.08.2008 8:32

Tani, mas krasnych psikov :jop: My sme si minuly tyzden doniesli domov 8 tyzdnoveho patika. Vola sa Ares a je to taky maly certik. Ak dcera konecne nahodi to mnozstvo fotiek do pc, tak tu nieco dam. Je uplne iny ako Fila, bala som sa, ze ona bude sikanovat jeho, ale je to presne naopak. Neviem, co z neho vyrastie, lebo uz teraz je to taky maly nervacik a provokater. Chcela by som ist s oboma do Nitry, ale este uvidime po domacej porade. Len neviem, ako to mam robit s vodickou - on dost vela pije, a potom vkuse pisa. Nestacime s nim chodit von. Nevies mi poradit, kedy sa asi nauci vydrzat - viem, ze este je malicky, takze zazraky necakam. A este jedna otazocka. Nemoze mu Fila ublizit? Zatial je dost trpezliva, on ju vkuse kuse, chce sa hrat, otravuje ju. Zatial sa ich bojim nechat samych, beriem kvoli tomu aj dovolenku, ale co neskor? ake mas ty skusenosti? Neublizi mu?
herriett
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Košice

Re: Patterdale terier

Poslaťod Tatiana » Pon 11.08.2008 17:34

ahoj,gratulujem k psikovi,k venceniu ono sa to casom upravi,vies psik je znamy znackar takze bude to asi dlhsie ako u sucky trvat,co sa tyka vztahu ,radsej dozor ,oni su patterdali mali lumpici,maju pitbuliu povahu,ak sa im nejaky pes znepaci tak si urcite nedaju brnkat po nose,ked je psik maly toleruje ho no v puberte treba sledovat spravanie,nemaj obavy aj Bonka vyprasila zoparkrat Enu ked si moc dovolovala,teraz sa respektuju a je pokoj,nikdy to nebola agresivita ako taka skor vychovna lekcia,pokial to nepresiahne medze nechaj ich,oni si to vysvetlia,do Nitry sa chystam aj ja dufam ze to vyjde,uz budem musiet cvicit s Enulou,je to taky prefikany ksichtik :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Patterdale terier

Poslaťod herriett » Str 20.08.2008 19:07

No, cvicenie- tusim by sme mali zacat aj my. Tak drobca uz mame doma 2 tyzdne- dnes sa ani raz doma nevyspinil, ale bola som s nim vonku kazdu chvilu. Vsak som kvoli nemu zobrala dovolenku - uz si v robote zo mna robia srandicky :lol: Skusim dat do galerie nejake foto, dufam, ze sa mi to podari. Ale uci sa rychle - uz pekne reaguje na meno, na fuj, dokonca aj ho viem privolat. Akurat neznasa voditko a obojok. Ked mu ich dam, lahne si na zem a s tymi malymi drzymi ocami bude na mna zazerat akoby mi chcel povedat - ani za nic :lol: Ten maly cert je ako mat dvojicky :lol: Som si dala.....
herriett
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Košice

Re: Patterdale terier

Poslaťod Tatiana » Štv 21.08.2008 18:12

Obrázokno to pozname,tie ocicka,prave som zahrabavala kratery v zahrade,krtkuju ako dive :heh:Obrázok
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Patterdale terier

Poslaťod herriett » Štv 04.09.2008 19:40

tak sa mi tie fotky podarilo hodit do galerky. Zajtra ostanu sami doma a normalne budem v robote trpiet co do 11.30 vyvedu. Vtedy pride dcera zo skoly domov. Fila sa nam zacala zrazu strasne bat vsetkeho hlucneho, a co je najhorsie, boji sa strelby. Je to polovny pes a dokonca jedny skusky uz ma uspesne za sebou. Neviem, co sa jej stalo. Tak sme zacali s vycvikom. Je to nesmierne sidlo plne energie - neviem, kde sa v nom berie :lol:
herriett
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Košice

Re: Patterdale terier

Poslaťod Tatiana » Pia 05.09.2008 17:30

kuk urobim ihned,a ides na klubovku?ja beriem Enku a mozno Eshu uvidim ako sa rozhodne spolumajitel,uvazujem aj o Bonke,teraz sa hara takze bude o.k,kedze beriem aj Ajku a stenulo ASt bude to dost,daj vediet ci ides?
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Patterdale terier

Poslaťod Tatiana » Pia 05.09.2008 17:34

herriett píše:tak sa mi tie fotky podarilo hodit do galerky. Zajtra ostanu sami doma a normalne budem v robote trpiet co do 11.30 vyvedu. Vtedy pride dcera zo skoly domov. Fila sa nam zacala zrazu strasne bat vsetkeho hlucneho, a co je najhorsie, boji sa strelby. Je to polovny pes a dokonca jedny skusky uz ma uspesne za sebou. Neviem, co sa jej stalo. Tak sme zacali s vycvikom. Je to nesmierne sidlo plne energie - neviem, kde sa v nom berie :lol:

som si pozrela,je krasny,ako sa tvari,uz sa tesim ako ho uvidim nazivo :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Patterdale terier

Poslaťod herriett » Ned 07.09.2008 19:07

na klubovku neviem - mozno by aj bolo dobre ist, kym je taky drobec - neskutocne vela toho zozerie. Ked tak bude pokracovat, tak z neho bude rtw :heh: bojim sa, ze prerastie. Na medzinarodnu by sme chceli ist s oboma, ale urcite ti este dam vediet. Ty tam budes ako psia mati :heh:
herriett
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Košice

Re: Patterdale terier

Poslaťod Tatiana » Pon 08.09.2008 11:11

:heh: to jo,vsak zasa uz mi to prischlo davno,len aby som stihala behat od kruhu ku kruhu :lol: mozno pridem kuk aj na MVP,este uvidim ci sa bude chciet mangelovi,to by som ale uz rovno prihlasila hafov,tak ak nebudes na klubovke niekedy nabuduce :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Patterdale terier

Poslaťod Tatiana » Str 19.11.2008 18:03

ahojky ,musim sa pochvalit s uspechom psika z mojej chovky Eddyho ktoreho majitel uspesne priviedol k vitazstvu na duricskych skuskach,obom velmi gratulujem a prajem vela dalsich uspechov!ObrázokEddyho uspesny dedko :lol:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Patterdale terier

Poslaťod Tatiana » Str 19.11.2008 18:09

Toto som nasla na nete, moje nervy!Obrázok inak velmi uznavany pes menom Jet z chovky Mason"s
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Patterdale terier

Poslaťod Amaguk » Str 19.11.2008 18:11

ten je chudak nejaky orafany, ci co? :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Patterdale terier

Poslaťod Tatiana » Str 19.11.2008 18:29

no jasne,v zahranici to je vazna vec,patosi su vyuzivani pri love vsetkych brlohacov :ach:
ak chces kuk www.patterdale.de ,to je taka miernejsia stranka :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Patterdale terier

Poslaťod Vikiki22 » Str 19.11.2008 19:19

No, nepekné zranenie! A to ich normálne využívajú aj na také zvery? A keď tým psom ostane doživotné zranenie? To ich netrápi? :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Patterdale terier

Poslaťod Stopinko » Sob 13.12.2008 13:35

Vsak to je pracovny pes to ma sediet doma a na lisky ma pozerat v casopisoch? Robi si robotu lebo ine brlohare uz su len gaucaci. :ua:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete