Chines Chongqing Dog

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Vikiki22 » Štv 07.01.2010 1:06

Ja len nechápem, prečo si si vybral práve toto zriedkavé, nepoznané plemeno, keď je toľko už preverených plemien. Ako si spomínal napr. boxera - ideálny pes pre začiatočníkov. U takýchto plemenách, o ktorých niet ani poriadnej informácie, je veľké riziko a potom sa človek len čuduje. Radšej si to viac krát premysli, kým sa rozhodneš pre nejaké plemeno. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 07.01.2010 1:13

Pichy píše:aspon ze neni bojovy
to nie je ani staff, rtw, doberman,...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Mucholabka » Štv 07.01.2010 9:36

Pichy píše:aspon ze neni bojovy :jupi: ale nepaci sa mojej mame :plac: rozmyslam medzi troma plemenami velky svajciarsky salasnicky , rhodesian ridgeback a nemecky boxer lebo aj staforda mi mama neschvalila :plac:
ludia poradte mi niaku rasa ktora je svalnatejsia a posobi dojmom dotkni sa mojho majitela a ja ta rozkusem ale nemoze bit bojovy


Můžeš rozvést co to znamená, že není bojový?
Mucholabka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 07.01.2010 9:52

Ten popis čo ste sem dali znie celkom zaujímavo :jop:

Inak na dovoz takéhoto psíka si priprav okolo 2000 "éčiek". :no:
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Štv 07.01.2010 10:15, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: chines chongqing dog

Poslaťod janka926 » Štv 07.01.2010 10:10

Pichy píše:aspon ze neni bojovy :jupi: ale nepaci sa mojej mame :plac: rozmyslam medzi troma plemenami velky svajciarsky salasnicky , rhodesian ridgeback a nemecky boxer lebo aj staforda mi mama neschvalila :plac:
ludia poradte mi niaku rasa ktora je svalnatejsia a posobi dojmom dotkni sa mojho majitela a ja ta rozkusem ale nemoze bit bojovy


po prve pojem bojovy pes neexistuje je to len umele skatulkovanie niektorych plemien
po druhe psika by si si mal vybrat podla svojich moznosti a schopnnosti takze si to riadne premysli lebo podla toho co si pisal si mal vo vybere psy co su povahovo a narocnostou v uplne inych kategoriach
a po tretie prepac za uprimnost ale ta posledna veta nema chybu rasa ktora je svalnatejsia a posobi dojmom dotkni sa mojho majitela a ja ta rozkusem ale nemoze bit bojovy ak si zvolis plemeno ktore zvladnes vychovat a budes mat k nemu korektny pristup (napr. ten boxer by bol vhodny lebo je vhodny aj pre zaciatocnikov) mozes mat hoc aj kokra alebo krizenca to je uplne jedno bude si ta chranit a branit ked bude treba. to aby tak vyzeral je podla mna uplne nepodstatne..............

dufam ze si sa neurazil nik ta tu nechce osocovat alebo sudit a je od teba super ze si sa prisiel poradit
...Ty budeš navždy zodpovedný za všetko, čo si skrotíš... ( ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY )
janka926
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Liptov

Re: chines chongqing dog

Poslaťod gabrievamfim » Štv 07.01.2010 10:23

Offtopic: Pichy, tebou zadanú podmienku spĺňa aj pätnásťkilový vyholený jorkšír bez PP s predkusom. Práve ho venčia vedľa mojej roboty. Ak treba, spýtam sa, čo zaňho chcú
Ešte raz si sadnite aj s celou rodinou a preberte to s chladnou hlavou. Isto nájdete riešenie a plemeno, ktoré všetkým bude vyhovovať. :ahoj:
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: chines chongqing dog

Poslaťod krista » Štv 07.01.2010 10:31

Gabi :haha: :haha: ,zabilo ma.....Offtopic: tento opis sedí aj na suseda bPP prerasteného mopsa s nadváhou,,,toho ani holiť netreba,+chrčí že sa ho zlakne aj NO nad nimi :joint: končím s OT :hi:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Kikz » Štv 07.01.2010 10:42

Offtopic: Ste tomu dali :lol:

Odporúčam fakt si dobre zvážiť výber plemena, keď bola u nás na návšteve naša rodina a bavili sa o mojom psovi (ocino sa im zasa chvastal že čo dokáže a tak, ale to, že je do toho lenivý nejak extra nespomenul :hi: ), odchádzali od nás s rozhodnutím, že už nechcú jorkšíra(deti im z domu už odišli, cítili sa samy tak s arozhodli pre psa), že oni chcú takého aktívneho a inteligentného psa ako je Cori (teda borderku).
Snažila som sa im to vyhovoriť, že fakt potrebuje veľa aktivity a neustále zamestnanie a pochybujem či to budú zvládať nakolko obaja chodia do práce ale oni si nedali povedať a teraz po pol roku psíka "darujú do dobrých rúk" lebo nezvládli ani jeho výchovu :ua:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Pichy » Štv 07.01.2010 18:25

:haha: ste mi dali :lol: pod pojmom bojovi som chcel povedat ze bol slachteny na psie zapasy :lol: a staford neni slachteny na psie zapasy? :lol: rotvajler to viem ze neni ale staford? A casu mam dost Akurat idem este len na strednu a chcem ist na kinologiu za psovoda takze tak :yes: a tou vetou dotkni sa mojho majitela a rozkusem ta som misel ze posobi tak agresivnejsie svalnatejsie ze nahana strach :no: aaaa mna poraziii :lol: staford sa zas mojmu otcovi nepaci :lol: takze budem sa rozhodovat medzi dvoma plemenami nemecky boxer alebo velky svajciarsky salasnicky pripadne rhodeszky ridgeback len par veci bi som potreboval poradit ten boxer a ridgeback musi bit cez zimu vo vnutri? aku ma presne ten ridgeback stavbu tela? lebo nekde ma chrtovitu - to sa mi nepaci ale nekde ma normalnu peknu svalnatu co sa mi paci :ua:
Pichy
Nováčik
 
Príspevky: 26

Re: chines chongqing dog

Poslaťod gabrievamfim » Pia 08.01.2010 7:34

Pichy, a vedel by si byť natoľko seriózny a zodpovedný, ak by si ešte chvíľku počkal? Keď ideš na SŠ a na kynológiu, že by si trochu pozbieral skúseností, zistil, ako budeš zvládať školu a až potom si vybral plemeno a chov, z ktorého bude šteniatko? Ja viem, že sa to číta ťažko, keď si už teraz nažhavený na psíka, ale bolo by to asi rozumnejšie, ako to teraz šiť horúcou ihlou... aby si neskôr neľutoval. Želám ti veľa-veľa zdaru :ahoj:
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 08.01.2010 11:11

Pichy píše:takze budem sa rozhodovat medzi dvoma plemenami nemecky boxer alebo velky svajciarsky salasnicky pripadne rhodeszky ridgeback len par veci bi som potreboval poradit ten boxer a ridgeback musi bit cez zimu vo vnutri? aku ma presne ten ridgeback stavbu tela? lebo nekde ma chrtovitu - to sa mi nepaci ale nekde ma normalnu peknu svalnatu co sa mi paci :ua:


ako som už písala, sú to riadne rozdiely, tie plemená, čo si napísal. na tvojom mieste by som si vypísala, čo môžem ponúknuť psovi nasledujúcich 10 rokov, koľko času - a aj keď máš kynológiu, škola zaberá času. čas na výcvik, venčenie a podobné. aktivity, svoju povahu. a podľa toho vyberať psa. nie opačne. čo môže poskytnúť pes mne, ale čo ja jemu.
a za ďalšie - asi ti do toho rozpráva aj otec - keďže staff nie, lebo sa mu nepáči. tak si sadnite celá rodinka a zhodnoťte svoje možnosti. najhoršie je, keď si niekto vyberie plemeno a ten druhý ho len trpí.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 08.01.2010 11:45

Na nahnanie hrôzy z mojich osobných skúseností postačí väčší čierny pes :heh: . Nechceč čierneho NO? Ten bude vzbudzovať dojmu že až, na ostrahu má myslím povahu dobrú a môže celoročne pobývať vonku. Podľa môjho názoru hladkosrsté plemeno nemá čo robiť celoročne vonku (viem že to tak mnohí robia, ale).
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Liana » Pia 08.01.2010 12:45

* Dĺžka života - 18 rokov



paradna zivotnost :oo:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Pichy » Pia 08.01.2010 13:27

sak hej :( ale nektori kratkosrsty to zvladaju pobit vonku cez zimu napriklad malorska doga :smile: Len problem je ze mne sa dlhosrsty nepacia :ua: nevem preco ...... ma nekto toho boxera ? ci bi nekto vedel poradit ... ale ja si toho psa idem kupovat aj tak az tak o rok takkze musim dovtedy dobre zvazit ake plemeno :lol: ma nekto velkeho svajciarskeho salasnickeho ? abi som vedel kolko to zere lebo ma to 60 kg ... :smile:
Pichy
Nováčik
 
Príspevky: 26

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Liana » Pia 08.01.2010 14:15

pozri si temy jednotlivych plemien :smile:

boxer - viewtopic.php?f=3&t=9&p=385950&hilit=boxer#p385950

velky svajciarsky salasnicky pes - viewtopic.php?f=3&t=2622&p=76273&hilit=salasnicky+pes#p76273
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete