Coolie - Koolie

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod Mac Gie » Str 01.09.2021 11:24

Hey tie zúbky sa podarili :hi:

Domca áno vyzerá aj mne tak príde na fotkách ale naozaj nie je mohutná :lol: obvod hrudníka má cca 48 :nwm: zatiaľ sa nám žije fajn dosť veľa spí, sa prispôsobila nášmu geriatrickému režimu :heh: zo začiatku to bolo zúfalstvo ale jak sme doma nabehli na režim tak je to fajn pomaly o nej ani neviem, keď potrebujem s Maxom vybehnúť zavriem ju do klietky a je v pohode to som rada, že sa naučila tak rýchlo :hi: ani po byte pred ňou netreba až tak schovávať veci, má svoje hračky a venuje sa hlavne im :yes:
Cez víkend ide na stráženie lebo idem na svadbu tak som zvedavá :aaa:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod Domca » Štv 02.09.2021 7:14

geriatrický režim :heh: to mám pocit, že mám aj ja s kóliou, čím viac starší je tým je to väčšia hnida :haha: Ale je moc rozkošná a šikovné šteniatko teda! :hi:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod Mac Gie » Pia 17.09.2021 10:20

po mesiaci čo ju mám môžem potvrdiť, že je veľmi šikovná :yes: občas sa až zarazím koľko premýšľa, na začiatku som mala pocit, že nemyslí vôbec :pac: (ale to sa u šteniat asi dá čakať)
veľmi rýchlo sa učí 2x jej ukážem na 3x už spraví sama :oo: a úplne sa divím ako aj keď je rozšantená alebo niečo v momente vie prepnúť. a strašne ma teší aká je pažravá :heh: , vôbec sa nebojí výšok, nemá problém keď ju beriem na ruky, ani keď s ňou robím akrobatické somariny občas :heh: a pomaly sa dostáva Maxovi pod kožu, včera som ich asi pol hodiny sledovala, už aj on ju pooblizoval, povylizoval jej ušká, až tak mu nevadí keď leží a ona k nemu príde, vrtí na ňu chvostom a aj sa s ňou zdraví keď prídeme z prechádzky, veľmi sa z nich teším :hi:

neskôr pridám nejaké fotky ako rastie zatiaľ len takáto - pani dôležitá :ach: som ju tam vyložila aby nezavadzala pri zametaní lebo žrala metlu, nemala najmenšiu snahu trepať sa na zem a tak sa jej tam páčilo, že si potom ľahla a tvárila sa, že tam patrí :heh:
Prílohy
IMG_20210916_080137[1].jpg
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod Mac Gie » Pia 15.10.2021 11:04

Keby to niekoho zaujímalo tak fotky ako rastú naši súrodenci :lol:
Prílohy
FB_IMG_1633758328783.jpg
Harley, stále nemám meno :D
FB_IMG_1633758203403.jpg
Hunter teraz Monti
FB_IMG_1633758231298.jpg
Hammer teraz Reki
FB_IMG_1633758186125.jpg
Haidi teraz Coco
FB_IMG_1633807280050.jpg
Hexa teraz Maiko
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod MisheliQ » Pia 15.10.2021 11:05

Ty si v kontakte so vsetkymi majitelmi surodencov?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod Mac Gie » Pia 15.10.2021 11:09

Chovateľka má na FB súkromnú skupinu kde sú majitelia každého jej šteniatka ale donedávna sme ešte fungovali v skupine čisto nášho vrhu, ale myslím, že len jednu z nášho vrhu nemám v priateľoch :hi:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod MisheliQ » Pia 15.10.2021 11:20

Jeeej to je pekne. Ja som sa poznala len s jednou majitelkou Fergienkinej sestry (bola z 5 steniatok), ale uz som na nu stratila kontakt. Kedysi mala web stranky, tak odtial sme sa spoznali
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod Mac Gie » Pia 15.10.2021 11:31

no v dnešnej dobe FB a IG je kontakt určite oveľa jednoduchší ako kedysi :hi:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod Ulf » Pia 15.10.2021 11:38

wáw, naozaj zaujímavé psíčky, teda výzorovo, o povahe viem prd. :ha:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 579
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod Mac Gie » Uto 19.10.2021 19:03

Dočítala som sa v jednej skupine, že sú ako šteňatá assholes a že keď to človek prečká má najlepšieho a najvernejšieho psa. Prvú časť môžem potvrdiť :ach: ona je múdra a rýchlo sa učí, ale je zaťatá a keď sama chce niečo iné tak ňou nepohne nič :pac: je veľmi nedôverčivá k cudzím...tým, že som mala zdravotné problémy sme zanedbali socializáciu tak musíme doháňať, ale akonáhle je vysoko (na rampe, na stole) tak je človek najlepší kamarát :heh: veterinárov víta viac jak mňa :heh: doma je ako tieň vždy tam, kde ju nečakám, rada ma sleduje v zrkadle
Inak čo čítam sú to typické ovčiaky, aktívne, verné, mojkacie, za každú srandu a veľký kamaráti, sú veľmi sociálne a veľké chovky v Austrálii majú aj okolo 20 psov všetky existujú pekne spolu behajú po pozemkoch a nemajú problém...vyskytujú sa u nich aj obsesie ale oveľa menej ako u BOC (pre toto som aj zavrhla BOC), robia s nimi všelijaké športy Hoyiny bratia Harley a Reki už zabŕdajú do agility, frisbee, dockdivingu a tak, Monty sa učí na profesionálneho SAR psa, dosť veľa ich robí záchranárinu...jedna suka z odchovu mojej chovateľky robí všeličo ale napríklad vo frisbee je v prvej trojke v rebríčku z celej USA, dosť sa rozmáha toto plemeno v škandinávii a jeden pes z minuloročného vrhu hľadá hľuzovky...v Austrálii sa stále využívajú hlavne k zvieratám, najlepšie u nich je že pracujú potichu a sú veľmi ovládateľné, aj u Hoyi vidím ako rýchlo dokáže preorientovať pozornosť a z úplnej rozjarenosti prejsť na totálnu koncentráciu keď má dostatočnú motiváciu. Hoya mi rada tlačí do rúk veci čo chce obhrýzať, ani sa nechce hrať, chce len aby som jej to držala, od hračiek až po kosti, alebo si ľahne na mňa a tak si kuská, alebo keď ju ignorujem lebo niečo robím tak sa na mňa snazí vyliezť (doslova) a položiť si na mňa vec, ktorú chce obžúvať :pac:

Viem, že píšem jak tatar a dosť asi preskakujem ale vediem ešte aj rozhovor s osobami tak mám roztekané myšlienky :hi:
Prílohy
IMG_20211019_182227-01.jpeg
Dúfam že sa ohľadne tych uší čím skôr rozmyslí
IMG_20211018_130544-01.jpeg
IMG_20211018_211734-01.jpeg
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod hriva » Str 20.10.2021 0:57

Mohli by jej stať uši, tak sa mi páči :smile:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod janajka » Str 20.10.2021 6:04

Uši ako u borderiek. Nikdy nevieš. :lol:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod Mac Gie » Str 20.10.2021 8:46

hriva píše:Mohli by jej stať uši, tak sa mi páči :smile:

aj mne sa tak páči, ani uši do strán mi nevadia, len nech jej to neostane ako to má teraz :pac: to jedno ucho jej stojí 80% času, druhé padlo úplne :ach:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod Slausa » Str 20.10.2021 9:52

Povylepuj :ha:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1480

Re: Coolie - Koolie

Poslaťod dasken » Str 20.10.2021 11:43

asi budú celkom podobné kelpiám, hlavne teda s tým šteňacím vekom :heh:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 359

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete