Jesenné skúšky stavačov (JSS)

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod phuture » Uto 02.09.2008 13:50

ja som skúšal pred OVVR tiež taktizovať s oddychom a zistil som, že sa mi to moc nevyplatilo.
týždeň pred táborom sme necvičili ani len aport, chodili sme len na intenzívnejšie prechádzky, zväčša navoľno.
vypomstilo sa nám to v prvé tréningové dni, keď sme sa museli venovať viac tlmeniu ako cvičeniu. po treťom dni sa to zlepšilo ale aj tak privolávky a podobné samozrejmosti boli relatívne ťažko vynucované. mám za to, že ak by sme sa týždeň pred normálne venovali cvičeniu tak sme možno mohli dopadnúť lepšie. určite aj prítomnosť množstva psov a zmena režimu zohrala svoje.
po boji je ľahko byť generálom, ale týždňový výpadok sa u nás prejavil "zabudnutím" nacvičeného a zbytočným prejavovaním temperamentu pri cvičení a okrem toho aj neistotou vodiča ;)
preto možno väčší oddych pred skúškou nemusí byť univerzálne použiteľný, resp. v našom prípade sa mi zdal viac v náš neprospech.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Uto 02.09.2008 14:12

No ale cviky zakl. posl. ako je privolanie je zas nieco ine tam musi pes kmitat aj o polnoci ked ho zobudim. Bavime sa o pracovnych disciplinach.
Dalsia vec je ako je pes stary ,akeho je pohlavia a pod. Celu pripravu na skusky musim usit presne tomu danemu jedincovi. Len ja chystam psy tak aby boli mesiac pred skuskami prirpavene na 100%. Dalsie dva tyzdne su o lahkom treningu a dalsie dva tyzdne o total pauze, ide len o zabavu a blbnutie + zakl. poslusnost. Priprava psa je presne ako priprava sportovca na preteky. Treba to rozfazovat a celu pripravu nasmerovat na den D. Ale to je o skusenostiach a praxi.

Dalsia taka drobnost je ze aj na 1000% pripraveny pes moze na skuskach vyhoriet. Ja to beriem tak ze nejde o zivot a aj ked pes vyhori snazim sa mu nedat pocitit ze som sklamany.

na OVVR som mal suku s ktorou som netrenoval rok, len sme blbli s aportami asi mesiac pred skuskami , suku som potom dostal az na skusky a skoncila v I.cene. :no: , fena Gill Black Taurus. vyzreta fena , super vlohy a velmi temperamentna.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod shishi » Pon 29.09.2008 11:39

ja by som sa s Vami rada podelila o moju radost z jesennych skusok stavacov, ktore sme zvladli na 1 cenu. cakaju nas ale na 2. pokus chovne skusky, na kolko sme ako jedini mali tu smolu,ze nam vybehli 3 zajace a moja ich vsetkych prehnala a uz dalej nevladala pokracovat v hladani,tak si to zopakujeme, ale zmakneme to,lebo je to velka sikula :)
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Pon 29.09.2008 13:04

Gratulujem ! :jop:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Jesenné skúšky stavačov (JSS)

Poslaťod Eva K. » Štv 16.07.2009 13:21

Nemá niekto záujem sa pridať do počtu na jesenné skúšky stavačov. Organizuje ich 6. septembra MVDr. Bučko,
už sme traja a potrebujeme ešte dvoch. / Jedná sa o weimara, vyžle, retvíver, labrador, setre, nemecký stavač atď./
Máva slušných a objektívnych rozhodcov.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Jesenné skúšky stavačov

Poslaťod lucik » Štv 16.07.2009 16:38

Evi, kde sa organizuju? a ako to, ze retrievre, ved retrievre nevystavuju.. retrievre vacsinou robia JSMP nie JSS.. alebo mi nieco uslo?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Jesenné skúšky stavačov

Poslaťod Stopinko » Pia 17.07.2009 5:52

K nemu nech sa radsej nikto nehlasi na skusky ... jeho organizacia je otras. A to uz nehovorim o tom, ze nemaju malu zver v reviri .

Takze skusky u Bucka ani zadarmo!
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Jesenné skúšky stavačov

Poslaťod Eva K. » Pon 20.07.2009 13:01

Jaro, nezavádzaj. Ja som u neho robila skúšky vloh, farbiarske skúšky a moji známi aj jesenné skúšky a boli sme všetci spokojní s organizáciou. Aj zveri bolo dostatok. To, že s ním nemáš dobré skúsenosti Ty, to neznamená, že aj ostatní. :hmm:
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Jesenné skúšky stavačov

Poslaťod Eva K. » Pon 20.07.2009 13:07

lucik píše:Evi, kde sa organizuju? a ako to, ze retrievre, ved retrievre nevystavuju.. retrievre vacsinou robia JSMP nie JSS.. alebo mi nieco uslo?

Sú to skúšky jesenné skúšky stavačov a malých plemien. Bratislava 6.9.2009.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Jesenné skúšky stavačov

Poslaťod lucik » Pon 20.07.2009 21:06

Eva, nejaky link? lebo teda skusobaky su trosku odlisne..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Jesenné skúšky stavačov

Poslaťod Van » Pon 20.07.2009 21:17

Mna by tiez zaujimalo, kde sa skusky budu konat :ahoj: myslim nie ze len nazov mesta, ale lokalitu v meste :smile:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Jesenné skúšky stavačov

Poslaťod Eva K. » Str 22.07.2009 9:13

lucik píše:Eva, nejaky link? lebo teda skusobaky su trosku odlisne..

Vybrala som to z časopisu poľovníctvo a rybárstvo č. 4/2009.
Ohľadne skušobných poriadkov pre retvívre neviem nič, ale videla som labradora na JSS.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Jesenné skúšky stavačov

Poslaťod Eva K. » Str 22.07.2009 9:14

Van píše:Mna by tiez zaujimalo, kde sa skusky budu konat :ahoj: myslim nie ze len nazov mesta, ale lokalitu v meste :smile:

Bučko zvykne robiť skúšky v Jarovciach, alebo v DNV.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Jesenné skúšky stavačov

Poslaťod lucik » Str 22.07.2009 11:33

na ja.. dik za info..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Jesenné skúšky stavačov

Poslaťod Stopinko » Str 22.07.2009 12:33

Labrador na JSS ? fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiha :oo:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Poľovnícka kynológia