Chovné skúšky OVVR

Chovné skúšky OVVR

Poslaťod barik&bounty » Pia 15.08.2008 9:48

Je tu niekto, kto vlastní retrievera a teraz sa trénuje na OVVR?
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod lucik » Pia 15.08.2008 10:45

mne tvoje stranky nejdu tu v praci (asi kvoli tym pohyblivym castiam), takze sa mi neda zistit odkial si.. my sice netrenujeme na OVVR, ale snazime sa s dummykmi trenovat na vselijake sposoby..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod barik&bounty » Pia 15.08.2008 11:08

My bývame v Trakoviciach to je medzi TT a HC.. :smile:
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod barik&bounty » Pia 15.08.2008 12:35

Naša Angie momentálne začala prvý krát hárať a ostala strašne nepolušná nechápem :nwm: môže to byť tým že sa hára?
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod Van » Pia 15.08.2008 12:53

My trenujeme ako vyjde cas, niekedy je to castejsie, niekolko krat do tyzdna (myslim, nad ramec zakladnej poslusnosti) a inokedy, ako napriklad teraz, mi cas nevyjde aj niekolko tyzdnov. Ale idealne by bolo spojit trenovanie s beznym vencenim vzdy po troche kazdy den, len to sa nie vzdy da.

Angie je este mlada, to ze zacala prvy krat harat ju este dospelou nerobi. Je v obdobi puberty, takze to budes mat trochu tazsie, ale ked vydrzis, tak po puberte sa ti ta trpezlivost s nou vrati a zistis, aka je Angie uzasna :ahoj:
Naposledy upravil Van dňa Pia 15.08.2008 13:20, celkovo upravené 1
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod barik&bounty » Pia 15.08.2008 13:04

Angie veľmi rada pláva a nosí aport z vody.. Na klubovom dni sa stretla s dummykom prvý krát tak sa jej do toho moc nechcelo odvtedy sme však trénovali a veľmi ju to baví len jediná vec ktorá sa jej moc nepozdáva že ked aport prinesie tak mi ho musí odovzdať.. Vždy s ním utečie..
No a v teréne? :ach: doma jej to ide perfektne až na to že za živí svet neodovzdá do ruky ale vypluje predomnou ale problém máme s tým že keď sme vonku na roli tak sa po aporte rozbehne aj ho vezme do papuľky ale nechce mi ho priniesť a keď začnem cúvať ako ste mi hovorili tak ona si ľahne a hotovo. Neviem či to je tým že sme boli trénovať vo vedľajšej dedine a hodný kus sme sa prešli kým sme tam prišli a bola už unavená alebo prečo vlastne... Hovorím je to s ňou o držku :lol:
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod Van » Pia 15.08.2008 13:24

Tych dovodov, preco si liha alebo uteka s aportom moze byt viac, to by chcelo vidiet viac krat...a tak isto aj ako naucit psika odovzdat do ruky. Nechystas sa na klubovu dovolenku? Tak by sa to istotne spravilo :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod barik&bounty » Pia 15.08.2008 14:41

No nejako nám to nevychádza na tú klubovu dovolenku... Lebo staviame domček a akosi nie su financie naviac.. a akosi sa nám aj Angie začala hárať takže aj tak by to nevychádzalo ale určite by som rada šla...
Ma trápi že tu na okolí nikto nie je kto by mi s tým výcvikom pomohol...
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod Van » Pia 15.08.2008 15:01

Po dialnici to do tych Piestan nie je daleko, skus sa dohodnut s lucik, mozno by vedela a stihala pomoct :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod lucik » Pia 15.08.2008 16:33

ano ano, skus sa dohodnut s lucik :no:
od druheho septembroveho tyzdna to budem mat volnejsie, tak ak chces, mozme sa dohodnut.. skusenosti vela nemam, ale prinasat a odovzdavat som ucila moju Gipsy ked mala uz 2 aj stvrt roka - presne ako pises - bud chytila a odbehla s aportom, alebo ked priniesla, tak vyplula.. teraz uz prinasa a odovzdava, dokonca aj s presadnutim, takze nam sa to podarilo, mozme to skusit aj s Angie :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod barik&bounty » Sob 16.08.2008 16:51

Jej si zlatá budem rada tak sa teda môžme dohodnúť na niekedy ja plánujem ísť na OVVR až budúci rok na jar takže dúfam že to stihneme nejak natrénovať... Bo by som bola nerada keby sme nespravili..
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod kenny » Sob 14.02.2009 22:31

Ahoj, ja som mala taký istý problém. Ja síce nemám papieraka, ale tiež mi to neodovzdal. Môj kamarát mi dal stránku na Loveckú školu a ten aport je tam dobre vysvetlený a teraz môj pes aport ovláda. Tá stránka je http://www.horys-lov.cz/lovecky-vycvik/ ... iny/aport/ . Tak vela štastia s aportom.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod ZuzuRose » Ned 22.03.2009 18:17

ja s mojou Nalkou sme OVVRky zvládli bez nejakého väčšieho vzrúša, boli to prvé moje aj jej skúšky, neboli sme ani na výcvikovom dni, ani na dovolenke a išlo to. V OVVR ide hlavne o základnú poslušnosť... Teraz sa chystáme na nejaké ďalšie, možno JSMP tento rok na august. JSMP si už netrúfam robiť bez špeciálnej prípravy, takže ideme na dovolenku a pekne tam absolvujeme všetok výcvik. Už sa teším :smile:
Ošúchané, staré, klišé, ale vždy bude a bolo pravdivé, "pes je najlepší priateľ človeka!" a ako vravím ja, Labrador Retriever je najsamlepší priateľ človeka :)
ZuzuRose
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod lucik » Ned 22.03.2009 19:14

na JSMP chces natrenovat za tyzden? neodporucam. prid aspon na vycvikovy vikend do Malej nad Hronom, kde sa trenuje so zverou + zozen si zver a trenuj doma alebo s niekym a ten tyzden na dovolenke len zopakujte, pripadne dotrenujte napr. odvahu (kedze na to zvycajne podmienky doma nie su).. lebo za tyzden makacky sa vsetko nenaucite, psa vyzmykas a na samotnej skuske bude mat toho uz plne zuby a bude robit blbosti..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod ZuzuRose » Uto 26.05.2009 15:29

S tou odvahou je to veľmi čudné, že sa toto ešte skúša?! A čo sa týka individuálneho tréningu, tak hľadať psovoda teda mňa vie :) celkom solídne robí aj stopu, no šak som z nej chcela mať najprv záchranára, ale... Samozrejme, že všetko nestihnem cez ten týždeň, tým som si aj ja istá, ale odborné vedenie, hm a trošku podoťahujeme veci do konca, aby nám to pekne všetko vyšlo. Jediné v čom mám zábrany je tá zver. Ach jaj, viem, že je to pre LR prirodzené, nosiť tie mŕtvoly v papuliach, veď preto aj chcem ísť na tie skúšky. Na druhej strane nenávidím poľovníkov a poľovačky a zabíjanie zvierat pre potešenie, tak zatnem zuby a týždeň prežijem trénovanie aj s reálnymi mŕtvolkami, tej úbohej zvery, ale nikto ma neprinúti s ňou trénovať doma. Veď mne je zle, keď sa pozriem na grilované stehno, alebo morčacie prsia. Vegetarián a poľovník nejde dokopy :lol: proste chcem Nalke spraviť tými skúškami radosť a dokázať si, že má vlohy, ak ich má, tak tie JSMP urobí ak nemá, nič sa nedeje, veď OVVR urobila suprovo a svet sa nezrúti , pohoda, žiaden stres :joint:
Ošúchané, staré, klišé, ale vždy bude a bolo pravdivé, "pes je najlepší priateľ človeka!" a ako vravím ja, Labrador Retriever je najsamlepší priateľ človeka :)
ZuzuRose
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalší

Späť na Poľovnícka kynológia