Switch to full style
Odoslať odpoveď

Re: Poľovné skúšky

Pon 28.06.2010 12:19

Dakujeme vsetkym :yes: :ahoj:

Re: Poľovné skúšky

Str 22.02.2012 23:08

pomaly ale iste nam zacne treningova a potom aj skuskova sezona.... sa tesiiiiim :aplause: :jupi:

Re: Poľovné skúšky

Štv 23.02.2012 11:39

Pozývame Vás na letný výcvikový víkend (najmä) pre stavače na Orave. Bližšie info čoskoro na nete, resp. píšte mail.
:jop:

Re: Poľovné skúšky

Ned 04.03.2012 15:33

Shishi skús založiť tému v sekcii Pozvánky, myslím, že tam si to možno všimne viac ľudí :no: Inak super nápad s tým táborom! :jop:

polovnicky vycvik

Uto 03.07.2012 14:38

Pekny den prajem :smile: !
Nemate nahodou skusenosti a kontakt na dobreho trenera pre madarskeho kratkosrsteho stavaca ako priprava na jesenne skusky?(iba Bratislava)
Dakujem.

Re: Poľovný výcvik

Uto 29.01.2013 20:51

S Alfíkom sme to so skúškami zrejme ukončili.
Neviem čo sa stalo, ale po jednej zo spoločných poľovačiek mi po prvom pohone začal reágovať na streľbu (zjavne len brokovú). Doteraz s tým nemal absolútny problém. Tým pádom sme asi skončili a už ho budem využívať viacmenej len na samostatné poľovačky a dohľadávky. Na spoločných pomenej.
S nápravou to bude zrejme dosť zdĺhavé a kto vie, či vôbec úspešné.

Naše zhodnotenie absolvovaných skúšok v priebehu roka:
FSMP I. cena
LSMP I. cena
SD II. cena
BL III. cena hlásič (v oboch kolách stret v 2. kotle a zatlačenie líšky do komína. Líška však bola jedovitá, útočná a nedokázal ju zatlačiť až do posledného kotla.)

Boli sme aj na KFD teriérov. Ja som si ale trúfla dať Alfa na voľno pri odložení a to sa nám stalo osudným. Síce pekne zotrval ležať aj po výstrele, no na veľký rozruch, neutíchajúci štekot ostatných psov však napokon len pár minút pred ukončením disciplíny vstal a podišiel 2 metre s výrazom "kde je tá zver?". Hold, smola a aj bezohľadnosť ostatných vodičov. Teraz viem, že nabudúce si dám psa na voľno preskúšať už len osobitne.
I tak by to ale bolo bývalo na II. cenu, zle som ho totiž naviedla na stopu. Po opravení už ale pracoval krásne s nosom prilepeným pri zemi a na plne rozvinutom remeni.

Pridávam aj kratučkú ukážku jeho práce v oplôtku :smile:

Re: Poľovný výcvik

Uto 19.02.2013 19:16

Ahoj. Keďže toto je taká fajn, téma tak sa opýtam priamo ako debil. Je niekde v Ba, alebo v okoli niekto kto mi vie vystetliť, ukázať, naučiť, prípadne doporučiť nejakú literaturu na vycvik - prípravu na uchovnenie Bavorského farbiara (BF)? Mám na mysli polovné skúšky...Svojim vekom by už toto mala mať dávno absolvované (prípravu, absolvovanie a atď.) ale nedostalo sa jej požadovaného výcviku. :nwm: so strany majiteľa... (teraz je u kamarátky a tá to má chuďa doriešiť - vycvičiť a absolvovať) Fena by potom mala fungovať ako origoš polovnícky pes, ktorý bude zapožičaný majiteľovi a po polovačke sa vrati ku kamarátke, žijúci v byte...ďakujem

Re: Poľovný výcvik

Uto 19.02.2013 21:11

skús sa opýtať tu http://www.rebeldog.sk/sk/polovny-vycvik
neviem, či chalanisko cvičí aj farbiarov a duričov (viem o stavačoch), ale za opýtanie nič nedáš :no:

Re: Poľovný výcvik

Uto 19.02.2013 22:43

lucik, ďakujem idem zistiť.. :poklona:
Odoslať odpoveď