Potreby pre poľovníkov

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucik » Pia 18.06.2010 22:47

Van, ale ten pes nezaciti ten running rabbit (teda nezalezi, ci srna ci zajac), ono je to o tom momente prekvapenia ked to "vybehne", pes zareaguje na pohybujuci sa "predmet" a bud vyrazi a majitel ho zastavi, alebo ani nevyrazi.. ide o to, ze pomocou tohto mozu byt simulovane situacie, ked je psovod pripraveny na reakciu a moze psa korigovat vcas a nedat mu sancu urobit chybu.. ci uz tym, ze mu nedovoli vyrazit (retrievre), alebo ho odvola, ci zadaunuje (stavace)..
Psovod si tym nemusi uplne oducit psa nahanat zver, ale urobit ho ovladatelnym - teda ked je to neziaduce, odvola ho, alebo zastavi, podla potreby.. A super sa s tym cvici aj v skupine.. :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod marvinka » Sob 19.06.2010 11:10

no tak moj patri do skupiny prepinacich psov, je to velsterier cize brlohar, privolavacku ma ok, ale ked nieco zbada a neni na voditku tak si mozem aj pluca rozdrapit a jemu je to jedno, proste si ide za svojim cielom. myslite ze ta stopovacka pomoze?
marvinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Senica

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Vikiki22 » Uto 29.05.2012 9:24

Mám takú otázku - aké je vhodné oblečenie, resp. aké farby na poľovné skúšky?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucinki » Uto 29.05.2012 9:30

prirodne, ale zas nemaju radi ked niekto pride v maskacoch. zelena, hneda, seda je v pohode
lucinki
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 400
Bydlisko: Madarsko - Mariakalnok/Bratislava-Petrzalka

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Vikiki22 » Pia 01.06.2012 10:55

A asi nie šuštiakové, že?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod irwin » Pia 01.06.2012 11:10

Offtopic: a ja som isla na vlohy v maskacovych kapsacoch :lol: a v zelenom tricku ... vykradla som Army Shop :lol: a co...
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucik » Pia 01.06.2012 12:45

skúšky by mali byť ako slávnosť poľovnícka - takže prírodné farby a také športovo-účelovo-slušné..

aj ja som bola v maskáčoch na klubových :angel: aj keď som vedela, že to nem dobré, poľovníci nemajú radi maskáčové oblečenie, lebo že to je vojenské..
no keď vidím na poľovačkách ako sú poobliekaní poľovníci, tak si pomyslím, že je to jedno, stratím sa.. na poľovačke so slovákmi boli poobliekaní jak sedliaci, flanelové košele, všelijaké montérky a bagandže, na poľovačke s Rakúšanmi všetci vyobliekaní do slávnostného, ešte aj ženy a deti, paničky si doniesli také tie paličky so sedačkami, všetci chrániče na ušiach, zver musela byť pekne poukladaná, proste barbarská zábavka, ale mala úroveň..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod EvaT » Štv 12.07.2012 10:35

mám asi blbú otázku, ale prosím Vás kde sa dá kúpiť poľovnícke oblečenie ženské? a že veľkosť 36-38 ? A zasee nie za 500Eur :-)) chceme isť na skúšky a teda stačí že som blonďaté špáradlo , tak nechcem veľmi vzbudzovať pozornosť poľovníkov ešte aj nevhodným oblečením...Prosíím poraďte mi.
EvaT
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Železná Breznica

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucik » Štv 12.07.2012 11:47

Evka, u nás v poľovníckom obchode majú.. super to vyzerá, ale teda pokiaľ to nevyužiješ, je to podľa mňa drahá investícia a zbytočná.. Podľa mňa, keď skombinuješ vhodné zelené, hnedé, béžové oblečenie a k tomu si zoženieš nejaký klobúčik (mne sa napríklad strašne páčia také čiapky ako nosia rakúšania), tak to splní taký istý účel ako to drahé poľovnícke..

Ak ti nie je ľúto investovať, tak sa poobzeraj v poľovníckych obchodoch alebo aj na webe ak si konfekčná :no:

takéto outfity sa vyskytujú na skúškach:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
tu sa hanbím za moje maskáče
Obrázok
tuto vytrvalo lialo počas celých skúšok
Obrázok
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucinki » Štv 12.07.2012 12:02

uplne suhlasim s Luckou, staci ked skombinujes prirodne farby a basta. Len prosim ta vyhni sa maskacom
lucinki
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 400
Bydlisko: Madarsko - Mariakalnok/Bratislava-Petrzalka

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod EvaT » Štv 12.07.2012 12:42

OK tak to vyskúšam dačo len farebne zladiť:-) A pradupovediac jediné čo mám je klobúčik poľovnícky :-) som vyhrabala zo skrine po pradedovi:-)) Presne ako na tom poslednom obrázku:-)-A Belle sa veľmi páči ked ho mám:-)
EvaT
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Železná Breznica

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucik » Štv 12.07.2012 13:06

klobúčik je fajn taký dievčenský (na poslednej fotke vľavo), alebo sú aj také malé unisexové :no:
a teda mne sa páčia tématicky oblečené dievčatá (aj chlapi) aj na výstave pri predvádzaní poľovných plemien (ak to práve nie sú pupkatí poľovníci, ktorí ani len netušia ako vystaviť svojho psa a zablúdili tam len kvôli chovnosti).. :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod irwin » Štv 12.07.2012 13:34

lucinki píše:Len prosim ta vyhni sa maskacom


a mne si preco odobrila maskace :pac: ako taky trt som sa citila na vlohach :lol: (ale nebola som sama v maskacoch :lol: )
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucinki » Štv 12.07.2012 13:43

neodobrila :oo: ja som to videla iba na fotkach uz po
lucinki
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 400
Bydlisko: Madarsko - Mariakalnok/Bratislava-Petrzalka

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod irwin » Štv 12.07.2012 13:48

jasne ze hej ... som sa ta pytala ci maskace mozu byt... ze idem vyrabovat armyshop :lol: ale nebola som sama aj Lujza bola v maskačoch :heh: a potom som niekde zazrela v diskusii že polovnici nemaju radi maskace... :censored:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

PredchádzajúciĎalší

Späť na Poľovnícka kynológia