Československý vlčiak

Československý vlčiak

Poslaťod arvenkaa » Uto 14.01.2014 18:22

Zdravim. MAME OSem tyzdnove steniatko csv. Krmime orijen puppy. No zial ma vodnatu stolicu. Mohli by ste mi prosim poradit ze co s tym ? Je nutna zmena granul ?ak ano ake by ste prosim odporucili ?
arvenkaa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Bratislava

Re: Čsv

Poslaťod lenli » Štv 16.01.2014 16:19

Na ten Orijen bol nauceny od chovatela, ale ste prechadzali? Ja len ci ste nepresli prirychlo... U maleho stenata vacsinou nechavam granule od chovatela, kedze ma citlive travenie a dalsia vec je, ze take male stena toho dost pozeria aj co najde co tiez moze robit zle. Ak ma Orijen od chovatela, tak ako dlho mate steniatko? NIektore stenata mozu reagovat redsou stolicou aj na stres z odlucenia. I ked teda je pravda, ze Orijen ako aj Acana su zname tym, ze niektorym psom nesadnu a maju hnacky.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Čsv

Poslaťod arvenkaa » Pia 17.01.2014 17:11

Hej no my sme nan prechadzali, lebo sme sa bali ci to co bezne papalo steniatko pokryje vsetky naroky co treba....a popravde je to uz lepsie... :) ale velmi pekne dakujem za ochotu...snad to buduci tyzden uplne prestane.... Lebo pravdou je aj to, ze to ozaj moze mat aj zo stresu nakolko byva dost rusno - kvoli psom - na ulici tak aj na to zrejme reaguje. Lebo vzdy ako videme to na nu pride... Este ani tyzden nie je u nas... Tak to by som ozaj asi chcela moc ak by som chcela aby vsetko bolo ok :D ale nas civaviak nemal ziadne problemy s tym stahovanim a prechodom ale kazdy reaguje inac....
arvenkaa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Bratislava

Re: Československý vlčiak

Poslaťod Exor » Uto 21.01.2014 11:54

Kamoška kŕmi niekoľko kusov čsv dlhodobo Orijenom. Ja som prešiel viacerými, ale z hľadiska zdroja bielkovín ma naše plemeno bavilo kŕmiť značkou Taste of the Wild. Všetko divinové príchute. Aj Forza 10 má príchuť jeleň, ale to som ešte neskúšal.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Československý vlčiak

Poslaťod arvenkaa » Uto 21.01.2014 17:44

Dakujem dakujem.....este dva- tri tyzdne pockame a uvidime ... Ale uz sa to lepsi...tak uvidim :) ale aspon viem na co sa obratit ked orijen zlyha ;)
arvenkaa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Bratislava

Re: Československý vlčiak

Poslaťod Exor » Str 12.02.2014 9:34

Napadajú dakoho ešte nejaké značky granúl s hlavným zdrojom proteínovej zložky DIVINA? Zatiaľ som okrem vyššie spomínaných Taste of the Wild a Forza 10 našiel aj Brit Care Venison. Budem rád za akékoľvek rady, pokojne aj z prémiových krmív.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Československý vlčiak

Poslaťod Bad » Str 12.02.2014 9:39

Wolfsblut
Exclusion jelen
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Československý vlčiak

Poslaťod arvenkaa » Sob 01.03.2014 10:13

Tak orijen nam ako tak tolereuje. Hnacky nema. Ale ma strasne frekventnu :kak: ale to bude iste tymi granulami. Davala som ich aj nasej civave vzhladom na kvalitu orijen nam to prislo vhodne. A taktiez aj u neho frekventnost sa zvysila. Cize ked dopapame balenie budeme mat pol rocka a prejdeme na nieco ine z toho co ste tu poradili :jop:
Dakujem
arvenkaa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Bratislava

Re: Československý vlčiak

Poslaťod Exor » Sob 01.03.2014 13:35

Neber prosím moje predchádzajúce príspevky ako rady. Chce to hlbšie študovanie tunajších tém, aby si sa rozhodla. Ja konkrétne som hovoril iba o divinových príchutiach, lebo sú pre mňa zaujímavé, ale v zásade sú vhodné aj všetky ostatné.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Československý vlčiak

Poslaťod arvenkaa » Sob 01.03.2014 14:18

Ja som tu uz cosi nacitala ked som sa vobec rozhodovala pre orijen a aj na zaklade napisaneho som sa pren rozhodla.. Nech psik spravne a dobre prospieva ... Urcite budem zvazovat a porovnavat :no:
Este riesim ci neprejdeme pomaly na barf ... Ale to tiez si musim vela nacitat
Uvidim kazdopadne mam isty okruh ktory idem zvazovat, porovanavt atd....
arvenkaa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Bratislava

Re: Československý vlčiak

Poslaťod Exor » Uto 17.02.2015 21:24

Pri mojom bádaní po divinových príchutiach a čo najvyššej kvalite som nakoniec aktuálne zakotvil pri krmive Timberwolf.
Mám na dvoch čsv odskúšané príchute BIZÓN a aktuálne som na receptúre LOS (Wilderness). Obe fungujú skvelo. Už som písal obsiahlejšiu recenziu aj v téme Timberwolf, ale pár slov hodím aj sem.
Doposiaľ som nenašiel tak vyhovujúce krmivo, s ktorým by som bol natoľko stotožnený. Jednak sú to spomínané divinové zdroje, ale aj voňavé a pritom účinné bylinky. Podľa mojich zistení sa bylinky dodávajú v sušenej forme (nie extrakt) a pridávajú sa až v samotnom závere, teda po extrudácii granulky, teda s minimálnym vplyvom tepla, bez vážnejších strát na účinkoch byliniek. Vyhovujú aj mojej podmienke obilninovej zložky. Nie som zrovna zástanca grain free receptúr, hlavne nie u väčších plemien.
Nebyť zmien v mojej finančnej situácii, asi by som sa k tomuto krmivu nikdy nedostal, keďže patrí medzi drahšie. Bola by to ale škoda. Dnes po dlhšej dvoch skŕmených vreciach už viem, že dávkovanie sa mi ustálilo niekde na 3/4 pôvodných dávok u bežných krmív (Trainer, Taste of the Wild, Profine,... ktorými som si za tie roky prešiel). V porovnaní napr. s Totw alebo Trainer Fitness, to teda nakoniec ani nevychádza prehnane drahšie.
:kak: sú super. Hlavne v porovnaní s Totw je to asi polovičná dávka odpadu, čo jednoznačne svedčí o stráviteľnosti nie len sacharidovej zložky receptúr, ale aj bielkovinovej.

Moje hodnotenie - vrelo odporúčam :jop:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra


Späť na Výživové nároky podľa plemien