Labrador Retriever

Labrador Retriever

Poslaťod Dasha » Pon 09.09.2013 12:29

Kŕmim barfom a zaujímalo by ma, na aké mäso/stravu by som sa mala viac orientovať pri mojom labíkovi podľa zdrojov, z ktorých vychádzate pri konkrétnych plemenách...Začínali sme skôr kuracím, no teraz sme prevažne na hovädzom a bravčovom. Obilniny (vločky, ryža, cestoviny...) nedávam žiadne. Aj zelenina sa u nás objavuje čím ďalej, tým menej.

Offtopic: :jop: Chcela som dať túto otázku už skôr a toto rozdelenie ma teda fakt potešilo a neodolala som založiť tému aj pre LR
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Labrador Retriever

Poslaťod Exor » Pon 09.09.2013 12:49

Hádam ma ešte Marco doplní, ale ja som našiel toto:

:jop: Vyhovovať by tomuto plemenu mali ryby, hydina, jahňacie a zelenina, pšenica a mliečne výrobky. Z olejov rybí, hydinový a rastlinné tuky.
:nie: Teoreticky by mohli byť problémové hovädzie mäso a hovädzí tuk, červená repa, kukurica a sója.

Odporúča sa krmivo s nižším obsahom sacharidov, napriek tomu bohaté na tuky a s obsahom chondroprotektív, kvôli sklonom k nadváhe a dysplázii bedrových kĺbov.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Labrador Retriever

Poslaťod Dasha » Pon 09.09.2013 13:02

Aha, tie ryby som si aj myslela, raz za čas ich zaraďujeme, no nie moc často. To hovädzie je momentálne hlavnou časťou dávky. Ale už dlhšie sa chystám na zmenu jeho jedálnička. Preto som sem dávala aj túto otázku. No mali sme dosť dobrý zdroj hovädzieho, tak sme sa toho držali.

edit: a bravčové by mohlo byť ok nie?

Ďakujem :jop:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)


Späť na Výživové nároky podľa plemien