Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Žblebt, kec, žvást

Poslaťod lucik » Štv 04.08.2016 13:46

ja len zo záchranárskych IPO-R a jedných BH a jedných BH-SK - niekedy človek v strede áno a niekedy nie.. ono je to podľa mňa také.. krajšie, organizované, keď uvádzač uvedie dvojicu :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Žblebt, kec, žvást

Poslaťod elfinka » Štv 04.08.2016 13:57

wer píše:ale ze to mate poriadne zlahcene oproti nam, tssss. :hmm:

No mne by sa asi skor hodilo inak moct na skuske prva odlozit. Z odlozenia neodide a aspon by sa mohol pocas odlozenia ubezpecit, ze ten druhy pes ho nema potrebu prist zozrat.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Žblebt, kec, žvást

Poslaťod Nyssa » Štv 04.08.2016 14:47

odloženie ako prvý má tiež svoje pre a proti, najmä v teple. ak pôjdeš prvá, môže ti ísť pes do útlmu a už ho nedvihneš (záleží od psa, niektorí zas naopak po odkladačke ako duracell). zas na druhej strane ak pôjdeš do odkladačky po poslušnosti, môže byť unavený a byť rád, že leží :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Žblebt, kec, žvást

Poslaťod Elis » Štv 04.08.2016 15:30

wer píše:ano, je tam vzdy. na slovenskych akciach urcite. na kazdej jednej. ci skuska, ci pretek. :nwm: ci BH, ci IPO3.
ja som zas prekvapena, ze v cechach to nie je. :ha: ale ze to mate poriadne zlahcene oproti nam, tssss. :hmm:


ze skoleni rozhodcich:
"POSLUŠNOST
Na zkouškách pořádných ČKS nastupují psovodi na provádění poslušnosti jednotlivě, tzn., že oddíl končí dlouhodobým odložením".

no, zlehceni - když jdes na zavod uz to neplati. a na te zkousce - tam je to asi jedno :no:

a clovek ve stredu, kdyz se jde podavat hlaseni muze byt, ale nemusi.

elfinka píše:No mne by sa asi skor hodilo inak moct na skuske prva odlozit


tak to musis dobre vylosovat :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Žblebt, kec, žvást

Poslaťod wer » Štv 04.08.2016 15:39

No napr bhckarom niektorym by to veru dost pomohlo...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Žblebt, kec, žvást

Poslaťod Elis » Štv 04.08.2016 16:13

wer píše:No napr bhckarom niektorym by to veru dost pomohlo...


me uz asi doslo proc to tak mame.
vy nemate michane zkousky - podle obou zkusebaku najednou, ze?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod wer » Štv 04.08.2016 16:42

No ja som to isteho casu hladala, nedopatrala som sa odpovedi. Viem, ze sa o tom hovorilo (alebo to boli len sumy od vas?), ale neviem o tom, ze by sa to u nas niekde tak robilo.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod wer » Uto 29.06.2021 19:56

No, mam dilemu.
Ako riesite odstranovanie odmien na poslusnosti...? Robite aj trening "naostro" - ze nedostane vobec ziadnu odmenu..?

Ja teraz nemam uplne jasno, ako nastavit trening - odlozena odmena sa obavam, ze mi bude robit sarapatu pri vyhodnoteni na konci. Ze moj naspeedovany pes si nieco nevhodne vymysli. Tak ci to ucit ako dalsie odlozenie (kristepane), alebo teda naucit signal - koniec, uz nebude ziadna odmena, vypni sa. To by mohla byt cesta, len zas to mi pride voci nemu nefer, ze nedostane odmenu ani na.konci, po vyhodnoteni, pri aute.. a uplne klamat ho nechcem, nerada by som skoncila pri jednej skuske :lol:

Dajte hinty, mozno si utriedim myslienky a na nieco pridem spasonosne.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Elis » Uto 29.06.2021 21:59

wer píše:Ako riesite odstranovanie odmien na poslusnosti...?


takhle -muzu ti dobre popsat, jak to nedelat :ha:
jinak -tezke tema.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod wer » Str 30.06.2021 5:17

Tak mozno aj to pomoze, nasmeruje.. :heh:
By ma zaujimalo, ako to robievaju druhi, aj ked jasne, kazdy pes je iny. A ty mas taky dobry rozhlad... :angel:
S Paxom to bola malina - on bol kamienkovy a tie cakal nonstop. Na celodennej ture bol schopny nonstop cumiet na mna, takze tych 15 min na placi bolo ze nic.. :lol:

No a toto je asi ten kamen urazu celeho cvicenia - clovek vida videa z vycviku steniatka, mlade psy, paraada a potom sa po nich zlahne zem.. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Elis » Str 30.06.2021 7:06

Takhle - teorie pravi, ze pes prokoukne stejne vse. A ze dobry zavodni pes maka i kdyz vi, ze nic nebude. Ze to je ten rozdil mezi dobrym a normalnim psem :no:
A ja tomu i verim.
Jo, jsou ruzne moznosti - socialni kontakt jako odmena, voditko. Odlozena odmena urcite.
Uplne bez odmeny asi nedelam treninky.

Ale ja s tim odstranovanim obecne mam problem a neumim to.
Ted jsem si zasekla Vendu - moc brzy nebo pozde jsem mu sebrala levou ruku a 6 mesicu to resim.
A Kaca uz je pes jen na predvadecky :ha: ale zase teda - jak mam odmeny, je z ni svetovy vitez razem :ha:
Ale to nechces. Ona nikdy delat nechtela - a ted uz teda me prokoukla a nejde nahodit na akci ani omylem.
Eliska byla v tomle genialni - ji odmenovi samotne aporty, prekazky a vysilacky - pokud jsem se k aportu dostala, uz bylo vyhrano. Kaca ma z prekazek nervy, aport ji neba...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod elfinka » Str 30.06.2021 9:24

To podla teorie je potom Fido dobry zavodny pes. Teda samozrejme, ked zavodi niekde kde si to mal moznost okukat a ked je menej ako 15 stupnov :haha:

Mne sa treningy bez odmeny (= miska na konci treningu) osvedcili, proste poznal to odchodit si celu skusku, bez toho by sa komplet rozsypal. A potrebovali sme ich pomerne pravidelne, pred zavodom aj 3-4 take, vychadzalo to zhruba kazdy 3. trening. Po niektorom z poslednych cvikov som odmenila, nie vzdy az uuuuplne na konci.

Ty uz mas BH nie? Robil bordel na konci? Lebo overthink (ako je to po nasom?) sa da uplne kazda blbost, ale tie nizsie skusky su snad aj na to, aby ste sa otukali a videli ci tam nejaky problem je alebo nie :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod wer » Str 30.06.2021 10:03

Elis píše:Takhle - teorie pravi, ze pes prokoukne stejne vse. A ze dobry zavodni pes maka i kdyz vi, ze nic nebude. Ze to je ten rozdil mezi dobrym a normalnim psem :no: ...

Na tomto asi nieco bude.. To je to, co sa vravi, ze pes robi pre teba... U Paxa to asi tak dako aj fungovalo. U tohto to je inak... :ach: Som prave ocakavala, ze ked budeme mat dobry vztah, tak ze to bude lahsie. Len mam pocit, ze on by potreboval tvrdsiu ruku, tvrdsi rezim. Ze prave mozno ten kotec - plac by mu aj pomohol.. :pac:

No a na BH to uz bola predzvest. Rozhodca to jednak zhodnotil, ze je este take stena, najmenej vyzrety zo vsetkych ucastnikov (mal 2 roky a boli tam aj mladsi) a ze ma tendencie sa presadzovat voci okoliu... no a to je to. On potrebuje dako zamestnat, zaujat, lebo on ma problem vypnut, on sa skor hecuje... To cvicenie este budiz, ale problem vidim vo vyhodnoteni. Zacalo ma to matat, ked viem, koho mame rozhodcu a on lubi veeela rozpravat. To vyhodnotenie trva 2x tolko ako to cvicenie.. :ach: a to mi pes neda... mne realne hrozi, ze on si bude chciet hladat zabavku inde.. urcite nebude spokojne uvolnene lezat..
Ja by som.ho potrebovala odmenit po cviceni, pred vyhodnotenim.. :joint: prave nemozem tahat odmenu az po vyhodnoteni, lebo to nevydrzi... by som prave potrebovala, aby uz na / po vyhodnoteni necakal radsej nic, aby vypol...
Clovek by si povedal, ze pes s vysokym drivom je vyhoda.. :rip:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Elis » Str 30.06.2021 12:50

elfinka píše:Mne sa treningy bez odmeny (= miska na konci treningu) osvedcili, proste poznal to odchodit si celu skusku, bez toho by sa komplet rozsypal


jo, tohle je asi dulezite.
i Kaca vedela, ze musi odchodit celou zkousku - jen teda ta se sypala natolik ze odmena na konci ji nestacila. Ma dobre vysvetlene, ze pro vsechny zucastnene je lepsi, kdyz cviky plni -i kdyz na povinnost :ha:
ona dostavala hlavni odmenu za problematicky cvik.
ale to asi nebude problem Nyxe :-D

nicmene -schopnost pokracovat i po hrube chybe -tu bych nepodcenovala ani u nej -jeho to muze zase vytocit.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Elis » Str 30.06.2021 12:52

wer píše:Ja by som.ho potrebovala odmenit po cviceni, pred vyhodnotenim..


kratky zakus do voditka a odlozeni. nic lepsiho me nenapada.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia