Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod vavrena » Pia 04.12.2020 9:04

ivanpa píše:Ale šomrať vedia, boja sa pod svoje pripomienky podpísať.


Síce z iných športov, ale my sme sa podpísali menami, a ocitli sme sa mimo štruktúr. Celé športy na komplet. :joint: . Takže takto sa u nás riešia pripomienky.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod ivanpa » Pon 07.12.2020 14:56

Z Českej republiky mi prišla zaujímavá správa:

Zároveň mám ale pro tebe super zprávu.Diky tomu že se změnilo vedení našeho kynologickeho svazu tak je nové vedení připraveno plně plně podpořit v ZVV3 mezinárodní účast. Byl bych moc rád pokud by jsi se ujmul té role a spropagoval tuto zprávu u vás v SK. A tímto tě zvu na VS ZVV3 která se koná u mně v areálu Dog center Ajax příští rok 24 - 25 duben. Vezmi sebou klidně i nějakého kamaráda který má také rád tuto zkoušku a přijeďte vše okouknout. Bude zde určitě i předseda ČKS pan Kejř a vše by se sním mohlo i na místě probrat. Myslím že by byla možnost startu závodníků z SK již příští rok ale spíše to bude více reálné v roce 2022 kdy by se mělo konat MR ZVV3 u mně v areálu.

škoda , že už je to v prípade Afry "po funuse" .
Keď som mal záujem štartovať v ČR na pretekoch ZVV3 s Afrou nebolo mi to povolené.
Lady sa pohli k lepšiemu.... :jop: :jop: :ahoj: :ahoj:
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod Elis » Uto 08.12.2020 2:13

ivanpa píše:Lady sa pohli k lepšiemu....


kazdy rok se to meni -u vas i u nas. Je to treba brat jako fakt a mit i trosku stesti.

aktualne jsem spokojena, zrovna to vyslo tak, ze mi to sedlo.
znovu povolili start -diky covidu- na vyberacich i jen s ZVV2 -uvidime, na jak dlouho - pred cca 4 lety to rusili, aby zvedli uroven.
Protoze uprimne -smysl to moc nedava - pozadavky ve dvojce nemaji vubec nic spolecneho s trojkou. Propastny rozdil - proti IGP.

Moje KAca trojku ma -ale u "spatne" česke organizace. u MSKS. a ta by na vyberaky pod CKS neplatila.
Tak jako treba neplatila na SK slozena IPO-FH na ceske stoparske vyberaky....

takze jsem byla v situaci, ze jsem mela presne jeden mozny termin a 12 dni na trenink, abych slozila kvalifikujici zkousku nebo bych prisla o celou dalsi sezonu :pac:
jako ne, že by nesla ta fena pripravit -ale ne 2 mesice po porodu -to si proste nezaslouzi, jit s ni znovu delat trojku.
Takle mam 5 mesicu ji nachystat na zavod :yes:

ale pamatuju zase casy, kdy to neklaplo - jsem se vydala s ELiskou cestou narodaku -neb na IPO v tu dobu nesmela ( diky plemeni) -a o 2 roky pozdeji uz by startovat mohla....ale ten vlak uz ujel a neslo to vratit.

takze tak....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod Puk » Uto 08.12.2020 4:24

Elis píše:.ale ten vlak uz ujel a neslo to vratit.


Psí život je proti nášmu príliš krátky. A niekedy i vďaka "nášmu veleniu"... :nwm: Svet častokrát stojí na hlave a ľudstvo smeruje neúprosne k resetu.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod elfinka » Uto 08.12.2020 6:03

Offtopic: Tak keď dovolia štartovať so zloženou slovenskou narodackou skúškou, ešte by mohli aj na ostatných disciplínach dovoliť štartovať neobčanom :heh: aj keď dúfam že kým to bude aktuálne už mi to bude jedno.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod Elis » Uto 08.12.2020 7:29

elfinka píše:Tak keď dovolia štartovať so zloženou slovenskou narodackou skúškou


to se tam jeste nikde nepise, že to bude takhle :angel:
jak jsem psala- zatim porad neuznavaji ani msks zkousku - a tom se mluvi uz min 3 roky, ze by to melo jit.

elfinka píše:by mohli aj na ostatných disciplínach dovoliť štartovať neobčanom


vsak prave. s tema zmenama to zase nebude tak hrrr a revolucni. meni se jen neco - to, co moc nevadi :ach:
v IGP uz tak zmenovaci nebyli -ac navrhy byly :ach:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod ivanpa » Uto 08.12.2020 20:24

Elis píše:
Moje KAca trojku ma -ale u "spatne" česke organizace. u MSKS. a ta by na vyberaky pod CKS neplatila.
Tak jako treba neplatila na SK slozena IPO-FH na ceske stoparske vyberaky....
Toje čo za haluz. Skúšky podľa Medzinárodného skúšobného poriadku vtedy ešte IPO , - IPO-FH úspešne absolvované v inej krajne / v zahraničí/ aby nepaltili u Vás.
Pritiahnuté za vlasy ako keby IPO 3 urobené v Rakúsku nebola dobrá pre ČR. :pac: :pac: :oo:

Ale vo Vašej krajne sa asi "vedenie" tiež má veľmi rado a uznávajú sa navzájom. :poklona: :poklona:
Tak ako to bolo v minulosti na Slovensku Slovenský kynologický zväz /SKZ/ a Zväz športovej kynologie /ZŠK/.
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod Elis » Uto 08.12.2020 20:46

ivanpa píše:aby neplatili u Vás.


zkouska splnená u vas mi plati. to je OK.

ale nepocita se mezi kvalifikacni podminky na vyberove souteze. Ty podminky si kazda organizace urcuje sama. Ona porada zavody, ona si urci postupov klic.
Tak jako to na vrcholu dela FCI.

Jako kdyz to vim od zacatku - OK. pocitam s tim.
Proto taky po tom mistraku u vas jsem byla objednana na zkousky v CR a na ty stoparske vyberaky v daslim roce u nas jsem se dostala splnenim zkousky FH2 na 95b u CKS rozhodciho. ( a ano, vedela jsem, ze se ten rok dostanu "jen " s FH2, i když přednost by meli lidi co splni zkousku IPO-FH. Da se to spocitat, co potrebuju, abych se kvalifikovala kam potrebuju :angel: )

Ten prispevek jsem tu psala jen proto, ze cesta k tomu, abyste dojeli rovnou na nase MR v ZVV3 je jeste dlouha.
ne nemozna, ale dlouha.
Nekdo musi prosadit, ze mezi kvalifikacni predpoklady patri i SVV2 ci SVV3 splnena na SK a to bud na zkousce nebo na zavode a pokud na zavode, tak na jakem :yes:

Tady je obrovska konkurence -ve vsem. Neexistuje, ze si vzpomenu -pristi rok pojedu na republiku tu a tu a ze se staci jen prihlasit :ha:
Na vsechny vyberaky, kde musim uspet, abych na tu republiku jela ( deti, mladez, IGP, ZVV , stopare ) jsou kvalifikacni predpoklady.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod Elis » Uto 08.12.2020 20:57

tady je aktualní znění směrnice, jak se muzes zucastnit MCR v ZVV3 - ta se musi zmenit:

https://docs.google.com/document/d/1xdS ... 9axkes90i3
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod wer » Uto 08.12.2020 22:08

Ako je mozne, ze su medzi nasimi krajinami take rozdiely...? U nas v IGP kvalifikacky 2/rok, ked je 30 pretekarov, to je ze wau pocet... :heh: SVV3 ani nevravim, ledva 1 majstrovstva sk a casto ani prvi traja nesplnia limit... cim to je..?

Na druhu stranu, ked sa tak zamyslim, tak top figuranti, co som kedy spoznala, boli Cesi.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod Elis » Uto 08.12.2020 23:37

wer píše:Ako je mozne, ze su medzi nasimi krajinami take rozdiely...?


netusim.
muzu porovnavat -a jo, nekde jsme asi o krok na pred :ha:
v te kvantite a konkurenci urcite. A figy mame nektere - genialni :hi:

CKS se snazi, aby ta uroven spis stoupala, nez klesala -proto ta kvalifikace povinna a zaroven - aby porad bylo dost psu na startce ( proto ted ta zmena zpet na ZVV2 -nechteji delat zavody pro 3 psy ).
Pred cca 5ti lety uz to jednou bylo -trojku mohl slozit clovek az na VS -a stopli to, neb dojelo hodne lidi, co neudelalo limit. Zaroven v narodaku porad muzou startovat bPP psy :angel:

Ale zase -ty zavody maji pak taky nejakou kvalitu. Jsou dobre organizovane, figuruji svazovi figuranti, na stopach jsou proskoleni kladeci atd.

Mám ty zavody strasne rada -je tam jina atmosfera, nez na IPU- lidi tu nejsou az tak ambiciozni, neb na svet se odtud proste nejede :-D
Moc doufam, ze to ten pristi rok klapne a zase se tam podivame :yes:

myslim si, ze pokud povoli start lidem z SK - bude hodne zalezet na dojmu, ktery zanechaji :angel:
protoze - klidne to zase utnou, kdyby to mela byt nejaka divocina.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod Puk » Str 09.12.2020 6:16

[quote="wer"
Na druhu stranu, ked sa tak zamyslim, tak top figuranti, co som kedy spoznala, boli Cesi.. :heh:[/quote]

Toto nie je poznámka proti českým figurantom, ale len konštatovanie a môj názor za tie roky v kynológii : najlepší a najprofesionálnejší výkon od figuranta aký som kedy videl boli ním predvedené kontroláky pred 25 rokmi na MS IPO v Nitre (Ak ma pamäť neklame, vyhrala ich háravka českej psovodkyne - mimochodom, toto zviera po MS predala, pretože suke chýbala P1 a nemohla byť v ČR uchovnená - bravó, súdruhovia, pápežskejší ako pápež, gólik do vlastnej brány nezmysly fungujú aj u Vás!). Absolútne strojovo presné, rovnaké, bez dívania sa na psa ako a kam beží (po značku pohľad do zeme), prehozy, boj - normálne som aml pocit, že je to naprogramovaný robot. Tým figurantom bol Ondrej Bihári a dodnes v mojich očiach ho neprekonal v tomto smere nikto. Ale to len tak, na okraj.

Ivan, ako píše wer - úbohá úroveň SVV3 na majstrovstvách SK (písal som na inom mieste moje zdesenie) - prečo sa tie Majstrovstvá neotvoria napr. pre českých kynológov? Určite by nejakí prišli a som presvedčený, že tí slovenskí, v tejto podobe, forme a "podpore" živoriaci naši by možno dostali nový impulz... Ale toto je problém, ktorý sa tu ťahá už pekných pár rokov a ZŠK v tomto smere len "proklamuje svoju podporu" ale skutek utek. Podporou nie je demotivujúca a nezmyselná (nepochopená) "rekodifikácia" NSP a rok čo rok klesajúci nielen počet súťažiacich na slovenských Majstrovstvách, ale aj ich úroveň. Ak majú byť M. SK špičkou a vrcholom výcviku v danom roku, tak môžeme tento Titanic len ľutovať. Mimochodom - Cigáni nemajú tento film tiež radi, lebo vidia, ako sa nezmyselne potopí kopa železa...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod wer » Str 09.12.2020 6:40

Ja som myslela treningovych figov, nie na pretekoch - lebo to je rozdiel. A ti dvaja pani z CR, s ktorymi som mala moznost pracovat, takych som na SK este nestretla... uuuplne na to cele inak pozeraju. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod Elis » Str 09.12.2020 11:33

Puk píše:prečo sa tie Majstrovstvá neotvoria napr. pre českých kynológov? Určite by nejakí prišli


ale ony jsou otevrene? nevim teda jak po rekodifikacii :lol: - ale slo to, prijet.

jen si myslim, ze tenhle vlak uz taky ujel.
resili jsme to, ty pripadne vyjezdy - pred cca 5ti lety to slo i bez postupky u vas, prijet rovnou na SVV3. Pak uz zase jen s udelanou postupkou a to uz se nikomu nechtelo -jezdit tam 3X...

A mezitim - lidi z narodaku zacli zavodit i v IGP. Uz ten narodak umi naucit tak, ze je to sice v IGP limituje, ale muzou zavodit i na vetsich zavodech. To bylo s predchozi generaci psu, ze se hledala cesta, jak si zazavodit jinde :nwm:

Jen narodak - máme moznost zavodit v ZVV3 cca 6x do roka na CACTovych zavodech ( krajske prebory, vyberaky, republika) a pristi rok se planuje otevrene mistrovstvi pro Moravu.
To je tolik zavodu na tak malo zavodniku, ze potreba jedit ven uplne pada.
Uz ty krajske prepobory nejsou moc obsazovane - kazdy radsi jede na vyberak. Lidi nechteji zavodit tri mezi sebou, chteji na zavody kde bude konkurence.

wer píše:Ja som myslela treningovych figov, nie na pretekoch


mame genialni i treninkove, i zavodni.
a kdyz se to sejde - a umi trenovat vyborne i zavodni fig - je to teprve pecka.
jako-ja si na "nase" kluky nestezuju na zadneho s kterym trenuji - vsichni jsou vyborni.

ale pred podzimnim lockdownem jsem se 2x dostala na "noveho" figa - a co ten mi za ty 2 treninky provedl s Vaclavem -to byla pro me naprosta pecka. Zase mi posunul moznosti. Vyresil, co se zdalo jako neresitelne :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok a jeho rekodifikácia

Poslaťod Puk » Štv 10.12.2020 5:48

wer píše:Ja som myslela treningovych figov, nie na pretekoch - lebo to je rozdiel.


Je a ja som ani nekritizoval, ani nevynášal súdy. Ono je to zase len o biznise. A kto sa tým chce živiť, musí sa aj vzdelávať, inak rýchlo skončí a ak figurant nevie nič iné len figurovať (myslím teraz len na fyzickú stránku) ako začal, tak rýchlo skončí. Nestačí len kúpiť si rukáv... :hi: Nikto k zlému figurantovi chodiť nebude a dnes už dokonca ani k priemernému... V ČR je to zrejme aj o tradícii a určite aj v počte kynológov. U nás to zrejme s fig stagnuje tak ako v celej kynológii. Budú to asi spojité nádoby.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia