Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wer » Pia 25.11.2022 19:02

Vzdy je viac ciest ako dojst do ciela... a nakoniec vysledok moze byt uplne totozny. A to nieze my sme PROTI nepopo :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod kellee » Pia 25.11.2022 19:09

Elis píše:
kellee píše:kazdy je presvedceny ze ta jeho metoda je ta najlepsia


tak zrovna u sportu je velmi dobrá moznost porovnani, jestli nekdo cvici dobre nebo spatne.
to neni o presvedceni nebo o dojmech - to je o viditelnych a meritelnych vysledcich.
a ne, neni to jen o bodech a vterinach :angel:
ale treba za jak dlouho se k nim ten ktery dopracoval, kolik po ceste zatratil psu, jak dlouho to to zvíratko dokazalo predvadet, jak se zvire chova mimo sport, v jake je kondici atd.



ja ti neviem. ludia vidia len tie vysledky v sporte, ale nemam pocit ze by niekoho zaujimalo co na toho psa pouzil za fujtajbly. Obcas mam pocit ze sa to aj vie ale ludom je to jedno
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wer » Pia 25.11.2022 19:21

Ja este cisto pre zaujimavost pre tych, co tam citali tie zvasty... mam kamosku, co robi mondio, tiez cez nepopo. Povedzme, ze trenuje na vyssej urovni, s 2 rocnym psom beha po svete a zbiera skusenosti (na sk nie je konkurencia). Inak dlhe roky robila sportovku. A ona mi povedala, ze jedina vec, co jej vadi na mondio, je, ze tie psy su macky... ze sa doslova vyzaduje, aby to boli tutmaci, s 0 agresivitou.. a to jej tam chyba zo sportovky - tvrde psy.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Pia 25.11.2022 19:58

kellee píše:Obcas mam pocit ze sa to aj vie ale ludom je to jedno


a tobe je to taky jedno?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod kellee » Pia 25.11.2022 20:01

nie, v zivote by som take metody nepouzila na svojho psa. Mne je jedno aky maju ispech na akych majstrovstvach, ked to na treningu melu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Pia 25.11.2022 20:03

kellee píše:ked to na treningu melu


tak tady mas nepopo system :

https://www.youtube.com/watch?v=ZZOVYr6CiJU
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wer » Pia 25.11.2022 20:11

Lenze tu sa ucia (skor papagajuju) len od jedneho a bellon to nie je... od velmi dobreho obchodnika... :heh: mne stacilo, ked som pocuvala jeho podcast a teda nemal metodiky chlapec pochopene...

Btw tomu od nas nakukal, ze to je uuplne pre kazdeho, aj rodinneho psika.. :joint: (takze, elfi, nielen pre majstrov a kseftakov.. :heh:)
Naposledy upravil wer dňa Pia 25.11.2022 20:18, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod kellee » Pia 25.11.2022 20:17

Elis píše:
kellee píše:ked to na treningu melu


tak tady mas nepopo system :

https://www.youtube.com/watch?v=ZZOVYr6CiJU


pozri si bellona, to je nieco uplne ine. ano aj vdaka takymto ziska metoda zle meno. Ja robim nepopo, no toto ozaj nie
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Pia 25.11.2022 20:36

kellee píše:pozri si bellona, to je nieco uplne ine. ano aj vdaka takymto ziska metoda zle meno. Ja robim nepopo, no toto ozaj nie


tak je videt, ze tvoje znalosti nepopo maji silne zaklady - rozlisujes zrno od plev...
no tak at se ti dari!
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod elfinka » Pia 25.11.2022 20:42

No… drahšie ako pes to neni :haha: vlastne som čakala že to je aj viac. Ale aj tak si neviem predstaviť dať toľko za… nič?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod kellee » Pia 25.11.2022 21:21

elfinka píše:No… drahšie ako pes to neni :haha: vlastne som čakala že to je aj viac. Ale aj tak si neviem predstaviť dať toľko za… nič?


Mne sa na nom paci akurat to ze nemusi mat pes pritlacene na krk tie dve elektrody, su tam take tenke ohybne droty, cize to psa netlaci, kvoli tomu By som to brala vsetkymi 10.problem ze tie droty su tazko kazive
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Renata » Pia 25.11.2022 21:46

kellee tak to neznie ako dobrá recenzia za ty prachy :joint:

som si prečítala diskusiu, lebo však zvedavá, a ono to znie ako sekta :lol: nepopo + chameleón čistá sekta, "neviete to, nerozumiete tomu, len ja ja ja " ... "no nepomohol by Vám lebo tomu nerozumiete a neviete tak pracovať s obojkom ani inými pomôckami vo výcviku. Nerozumiete tomu, pretože NePoPo nie je žiadna metóda ale systém, filozofia a spôsob života. Žiadna metóda"
:aaa: :aaa: :aaa: to je strašná trúba :lol: drzá, namyslená, najmúdrejšia a ako som sa dočítala, tak aj bez nejakých sķúškových či športových výsledkov.. sekta
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Slausa » Pia 25.11.2022 21:59

Offtopic: presne, sekta. Na fb a ig som na takýchto natrafila nie raz, jehovisti su šuvix.Nejde mi až tak o to, či je to metoda čo ne/funguje, skor prave ta skupina okolo toho. Tiez som pocula nejaky podcast s velmi sebavedomo znejucim pankom, ktory ale okrem par dlho a dobre znamych veci patlal celkom prazdne reci a obaloval to dalsou vrstvou "my sme lepsi, jedinecni, najlepsi, bez nas to cele vymre". Niekde som to videla (asi ig video, nie od nas) praktikovane na kavlierovi alebo podobnom prckovi, ktory cvicil nejaku bezne-sidliskovu vec, mal toho na sebe navesaneho, okolo neho behali traja dalsi vycvikari a cele to vyzeralo dost zvlastne
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Renata » Pia 25.11.2022 22:17

Slausa, ale že úplne presne ... Veď aj v tej diskusii sa jedna baba priamo pýtala, že ako to teda vlastne funguje ten chameleón, ako sa s tým robí a odpovede prázdne bla bla, my to vieme najlepšie a vlastne len my to vieme, a kopec akože moderných výrazov, ktoré majú prezentovať akože modernú kynológiu a ostatní sú zastaraní, a hard pes a soft pes a ani jedna jediná priama odpoveď, prečo je to rozdielne od klasického EO, samé omáčky, ako keď sa hovno snažíš predať v pozlátku ... jediné, čo som sa priamo dozvedela, je tu od kellee, že to má dráty a nie kolíky :ha: a teda že to vytiahne z prachu slovenskú kynológiu :joint:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Pia 25.11.2022 22:26

Sekta, co nezna sveho vudce a stvoritele? :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia