Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wer » Sob 26.11.2022 6:28

Elis píše:Sekta, co nezna sveho vudce a stvoritele? :joint:


:haha: :haha: :haha: no ved problem je, ze oni vzhliadaju len k ucencovi, ktori dobre triedi info, ktore pusti dalej...

Inak aby sa dotvoril obraz, tak ta baba, co sa tam pytala, chova exterierove NO a s viacerymi ma zlozene SVV 3, IGP 3, aj stoparske skusky s niektorymi a ze naozaj tie psy cvicia (poznam ju osobne).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Puk » Sob 26.11.2022 7:43

Chcem sa opýtať problematiky znalých - pri nákupe tohto zázraku budú odo mňa vyžadovať potvrdenie o úspešnom zložení skúšok slaboprúd, alebo dokonca silnoprúd? Ľudia, chopte sa rozumu - keď je pes individualita, nikdy nebude platiť "univerzálna" pomôcka. A ešte jedno - každá pomôcka je dobrý sluha, ale zlý pán. Psov dojebaných EO sú mrte a vedeli by rozprávať, aj keď očakávam závažný protiargument - toto je niečo iné a aj metodika je iná :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Sob 26.11.2022 9:31

wer píše:tak ta baba, co sa tam pytala


tak to ji vlastne dobre odpovedeli priznivci - ze te tohle nepomuze :ha: :ha:

Puk píše:toto je niečo iné a aj metodika je iná


tak samozrejmne :yes:

kellee - zeptejte se sveho guru, jestli s chameleonem muzu do nemecka a rakouska mezi lidi - kdyz je to tak pozitivni evo
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod elfinka » Sob 26.11.2022 12:50

No a tá slečna “kynológia je v plienkach” má aké úspechy?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wer » Sob 26.11.2022 13:32

A este tam uraduje? Ja totizto nevidim ani vsetky svoje prispevky...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Renata » Sob 26.11.2022 14:03

elfinka píše:No a tá slečna “kynológia je v plienkach” má aké úspechy?

Veď práveže žiadne, aspoň o žiadnych som sa nedočítala, ... Ale ono to poznať aj z otázok a odpovedí, baba sa pýta v čom je rozdiel, ako to funguje, pričom zároveň opíše ako používa klasický eo, jasne, zrozumiteľne a baba "kynologiavplienkach" blablabla tebe to nebude fungovať, blablabla nerozumieš modernej kynológii, blablabla určite nevieš čo je eustres a distres, blablabla nič nič nič som sa nedozvedela

wer keď som to ja naposledy čítala, tak sa ofučala, lebo niekto jej tam napísal, že o tebe vie, že si skladala skúšky aj s predchádzajúcim psom, kým ona ešte o skúškach ani netušila, a teda že sa nedočítala o žiadnej jej aktivitách športových, súťažných či chovatelskych, tak klasika čo je vás do toho všetkých, ofučala sa a odišla
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Sob 26.11.2022 14:47

Renata píše:ofučala sa a odišla


tak tohle je vzdycky byla sazka na jistotu, ze to tak dopadne.
jezisi -u kolika "metod" = byznys planu - ja uz tohle zazila?
u psu, u koni...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod kellee » Sob 26.11.2022 21:51

ze som sa ja vobec vyjadrovala :lol:
Renata- mozno sa zmenil. teraz je novsia verzia, je tam kopec novych f-cii, ale ci aj kvalita sla v tomto hore, neviem a zas som pocula, ze ked si obojok kupim rovno zo stranky vyrobcu je tam vraj dozivotna zaruka, coz u inych nie je. Ci to je pravda, overene nemam. Kazdopadne, stale ma to laka, proste mi tie vytrcajuce veci vadia na psovi :ach:

Kto je moj guru???
ja tvrdim ze mozes ale nemozes ho mat na psovi :ha: a zas ono ho nevie clovek rozoznat od klasickeho, tak teoreticky.

dokafranych psov na evo je mraky, ale pravda je ze ludia to vobec nevedia pouzivat. Zakladom je drcnut to psovi na krk a pri najblizsej prilezitosti to do neho napalit

k Emily, ona nie je zla len je svojska no :joint:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Sob 26.11.2022 22:40

kellee píše:ja tvrdim ze mozes ale nemozes ho mat na psovi


hahaha...ani bez psa to tam neni beztrestne. to jen pro tvoji informaci :angel:
Ale ohanis se, ze vsechno jsou dojmy a vsechno je neprokazatelne. jen vysledky nepopo jsou kristalove jasne.
OK.

v DE je EO zakazany pro bezne majitele - tak kdyz cele nepopo vc. obojku funguje jinak -je tam povoleny?
ANo-Ne staci.
nebo - muzu jet na verejny seminar nepopo do DE, AUT ?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod kellee » Sob 26.11.2022 23:00

Elis píše:
kellee píše:ja tvrdim ze mozes ale nemozes ho mat na psovi


hahaha...ani bez psa to tam neni beztrestne. to jen pro tvoji informaci :angel:
Ale ohanis se, ze vsechno jsou dojmy a vsechno je neprokazatelne. jen vysledky nepopo jsou kristalove jasne.
OK.

v DE je EO zakazany pro bezne majitele - tak kdyz cele nepopo vc. obojku funguje jinak -je tam povoleny?
ANo-Ne staci.
nebo - muzu jet na verejny seminar nepopo do DE, AUT ?


ja sa nicim neohanam a ani tym ze v nepopo je vsetko kristalovo jasne, nechapem co ti na tej metode tak strasne vadi.
minuly, alebo predminuly tyzden bol v AT nepopo seminar. tak asi mozes.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Sob 26.11.2022 23:09

kellee píše:bol v AT nepopo seminar


das odkaz?

nemusis, uz jsem to nasla. Bez EO :angel:

nechapem co ti na tej metode tak strasne vadi

a - nic mi na ni nevadi :ha:
pokud lidi vedi CO delaji
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod elfinka » Ned 27.11.2022 9:26

Kellee na metóde samotnej asi nikomu nič extra nevadí (okrem teda ľudí čo z etických dôvodov nepoužívajú žiaden EVO). Ale čo vadí je to fakt skoro sektárske správanie čo okolo toho predvádzajú prívrženci (a ktoré si budujú tréneri).

Každý lepší tréner ktorého som stretla nepopo pozná a vie použiť. Ale nepouziva to na každého psa a neučí to každého zverenca. Ak nejaký tréner tvrdí, že jedna jediná metóda je najlepšia a vhodná pre každého psa, majiteľa aj situáciu tak buď klame alebo ma veľké medzery v tom, čo vie.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wer » Ned 27.11.2022 9:40

Presne si myslim to.iste - ak niekto slepo obhajuje len 1 metodiku, vie toho pramalo.

Kellee, ty si to ani nespoznala na videu... pracu samotneho tvorcu patentu. To uz naozaj sa nie je o com bavit. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wer » Ned 27.11.2022 10:08

Btw schvalne som si to mrkla - v 2012 :joint: tu bola zalozena tema nepopo. Chalanom-zaciatocnikom. Slovenska kynologia tu metodu poznala ale uz dlhsie... kynologia v plienkach. :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Lindchen » Ned 27.11.2022 11:59

Nepopo teraz zase ožilo? Však sme sa o tom bavili pred roookmi, presne ako wer píše, aj desať rokov tomu je.
Nakukla som do toho linku, prosím vás, čo sa to tam vlastne deje? :heh: Som to nepobrala, ale idem asi ďalej radšej. :lol:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia