IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod wer » Uto 11.06.2024 9:23

Kives, to mohlo byt celkovo, nielen o chvoste.

Ja este k tym negativom vseobecne - v stadiu ucenia nie som ich zastanca, ale v istom bode do vycviku patria. A plati to aj pre obycajnu sidliskovu ovladatenost... samozrejme, zavisi aj od psa - preto asi ta sportovka sa tak negativne vnima... je velky rozdiel tvrdy pes NO vs jemny submisivny psik, ktory sa posklada po skaredom pohlade (to je tiez negativ..). Dalsia vec je sila toho vonkajsieho podnetu a ako pes na neho reaguje - pes lovec bude inak reagovat pri zajacovi, pes, co sa presadzuje prirodzene inak na tej obrane a tomu musi byt prisposobeny ten podnet...
Ked sme pri tom, teda ani pri takom paseni to nevyzera ako prechadzka ruzovou zahradou bez negativ :heh: (pokial sa nebavime o hobbistoch, co si idu vybehat raz za mesiac psika..). Rovnako polovnictvo - tam, myslim, ze je to daleko necitlivejsie a prejav sa neriesi..
Vseobecne ku korekciam - problemom je vela slabych korekcii... pes tomu nerozumie, ide do nervov, do neistoty a prejavuje sa to na prejave. Paradoxne, toto je u laikov viac akceptovatelne, ako jedna poriadna korrkcia.. :angel:
Pre mna je prave EO pre psa jednoznacny, velmi zrozumitelny, intenzita sa da nastavovat podla vzruchu.. :nwm: takze uplne nerozumiem, preco je to stale vnimane ako strasiak.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 11.06.2024 11:29

wer píše:preco je to stale vnimane ako strasiak

tak to treba ja uplne chapu :yes:
95% lidi, co EO pouzivaji na treninku - bych to ruky nikdy nedala :angel: :lol:

k tomu uceni bez korekci - souhlas. po dobrem to vzdycky nejde.
jen ten postup -ze nenaucim psa v klidu, co po nem chci a resim to prvne az ve vysokem vzruchu korekcema -to je to, co mi vadi asi nejvic a kdy se nevice pouzivaji korekce nespravedlive.

pes mi nevraci micek pri poslusnosti? no tak to asi u figa uz budu mit mega problem. a ne, nebudu to resit az u figa :angel:

to se zase obratem vracime k tomu, kdo a jak tu elektriku pouziva.
zeptejte se kohokoliv, kdo cvici na zavody, jestli ma problem s odebranim odmeny :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 11.06.2024 12:13

No ved preto pisem, ze v stadiu ucenia - vysvetlovania cviku - nie som toho zastanca.
a k pouzitiu, iste, ale v pomocke problem nie je.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 11.06.2024 13:08

Kives, to mohlo byt celkovo, nielen o chvoste.

no, možno. ja netvrdím, že to bol ktovieaký výkon, ale vyslovene mu klal oči kynkajúci chvost.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod dasken » Uto 11.06.2024 13:19

podľa mňa najťažšie je pre ľudí čo sa už x rokov venujú výcviku niečo zmeniť
nielen metódu ale celkovo prístup, uvažovanie nad tréningom
proste sú už zvyknutí na niečo, čo im nejako funguje, aj s chybami, ktoré sú rovnako zvyknutí naprávať a berú to za štandard
boja sa že by sa im to celé rozsypalo asi keby to narušili
a v športovke je veľa starších ročníkov, ktorí to odovzdávajú ďalej, tak sa to tam udržiava
ale keď pozerám nejaké inšpirácie vo svete, tak tam myslím, že už to je inde
jasné, že nepekné veci nedáva nikto vonku, ale celkovo ten prístup je iný práve kvôli tomu, že ak chceš dlhodobo pretekať a záleží ti na prejave, jednoducho musíš to poňať inak, snažiť sa aby to psa naozaj bavilo a robil to rád
napríklad sa oveľa viac hrajú so psami, preťahujú o hračku, dávajú do toho emócie
pričom tu som pomaly nikoho nevidela sa so psom hrať, len hodiť loptičku alebo zákus, ľahni pusť a ide sa ďalej
dasken
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 11.06.2024 13:51

dasken píše:tu som pomaly nikoho nevidela sa so psom hrať, len hodiť loptičku alebo zákus

:lol: :lol: :lol: :yes: presne :lol:

oba moje figuranty naprosto irituje muj pristup k vovcackovi :lol:
porad -co na nej sahas, proc ho hladis, bude mit odrene usi, jak ho porad hladis - to NENI canik, to je vovcak! jemu staci, ze muze drzet rukav/micek - dopln si podle chuti.
uz se tomu smejeme vsichni.
a jedine, co me ochranuje je - ze i takhle vovcacek funguje :joint:
taky o nem rikaji, ze uz je to napul canik :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod dasken » Uto 11.06.2024 13:57

Elis píše: bude mit odrene usi, jak ho porad hladis

:heh: :heh:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 11.06.2024 14:22

Noo, tak napriklad minule som jednej uz vytkla, ze vkuse suku hladi na obrane.. :ha: lebo mi to prislo total odveci v tej chvili - suka napruzena, ani nedycha, sustredi sa na figa - dostala lahni na unik a panicka ju pohladila zakazdym po hlave. No keby mohla ta suka, tak ju posle dokelu, ako jej zavadzala :heh:
Ako.ja hladenie pouzivam na obrane, ale skor na ukludnenie, ako odmenu teda asi nie.. pre neho by to odmena ani nebola, aj ked sa tesi, ked sa tesim, ale to.uz musi mat v hube rukav :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 11.06.2024 15:19

jj. vim o cem mluvis :ha: :ha:

ale to nedelam ani canikum :ha: :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 11.06.2024 15:29

To mi len pripomenulo, nemyslim, ze to robis tymto stylom. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Str 12.06.2024 5:23

Ja som tak do psa "vstupovala" na,stope. Som si to neuvedomovala, furt som mu do toho kecala, v pozitivnom zmysle. Dobre zabocil? Taaak je dobry... atd.
A na skuske? Dobre zabocil, neprislo potvrdenie zozadu, tak to stocil na opacnu stranu.... :pac:
Clovek sa uci :heh:.
To s odrenymi usami je dobre :heh:.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod dasken » Pia 14.06.2024 21:17

nemáte nejaký tip na víkendovku alebo tábor, kde sa oplatí ísť?
poslušnosť a obrana skôr, stopy môžu nemusia byť. šla by som niekam intenzívnejšie pocvičiť ale zišlo by sa nejaké odporúčanie, aby som sa nevypiekla :ach:
našla som napríklad termíny ku gabi macounovej, ale tu na df som potom dohľadala nejaké nelichotivé reakcie :heh:
i keď videá má na yt celkom fajn, ale tiež mi tam aj vadí čosi a je to zostrihané tak ťažko zhodnotiť :nwm:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 14.06.2024 21:36

Macounova fakt NIE. ona, ani jej zverenci nemaju vysledky..
u vas na cvicaku nerobia tabory..? Lebo tabor by som si vyberala niekoho, kto nema uplne inu metodiku a budes systematicky pracovat na rozrobenom...
seminar s inou metodikou na rozsirenie obzorov kludne, ale bez psa...

A mna napadne adamuscin. :lol: vraj planuje dalsiu vikendovku, musim nasetrit.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod dasken » Pia 14.06.2024 22:16

fakt? ju odporúčal nejaký úspešný chlapík s holanďákom v psích sportoch, tak som na ňu prišla. tak dík, dobre že som sa opýtala :jop:
no u nás na cvičáku.. chodím do kk, tam nič, tam si aj tak každý cvičí len podľa seba, a bude tam mať len stopy zase ivan daňo a s jarom je to tažko, on je furt preč :nwm: ale spýtam sa ho či niečo neplánuje aj u nás také intenzívnejšie
ale chcela som si možno skôr aj rozšíriť obzory, len samozrejme že nechcem domotať psa
tak či niekde nemáte tip na miesto, kde to ponímajú nejak celkovo fajn
adamučšin mi je neviem prečo nesympatický :heh: ale to možno mám len nejaké haluze, isto je dobrý
dasken
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Sob 15.06.2024 15:15

Adamuscin je fajn prave. Aj ako rozhodca. Ferovy, ludsky.. piskal mi aj dvojkovu skusku.a nemozem pol slova na neho povedat.

Macounova je skor neprijemny clovek.. :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia