Fenka sa boji vojst do miestnosti

Sem píšte vaše rady a nápady.

Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Retuska » Str 18.04.2012 13:54

Ahojte,chcela by som sa poradit,co s tym alebo....naša Foxy ma problem vojst do izieb,mame dom v "prednej " casti je kuchyna a obyvacka a spalna tam nema ziaden problem ist...potom je dlha chodba a dalsie izby no a uz ma obcas problem vosjt do tej chodby a do tych izieb uz nevojde vobec.neviem cohos a moze bat.ked sme ju nasli nemala problem s nicim,spala mi pri posteli behala cez chodbu,nikdy sme ju zato netrestali ani nekricali nanu.kde moze byt problem?skusala som,ze ju prenesiem do mojej izby,hladkat ju venovat sa jej davat odmeny ale ona sedela ako pribita a nic nevnimala,triasla sa.neviete z coho to moze byt?
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod AlicaGGG » Str 18.04.2012 14:12

retuska: asi tam videla ducha :angel:
nemohlo sa stat, ze niekde v zadnej casti domu nieco buchlo, teda myslim vonku v tej casti, ona sa zlakla a teraz si spaja ten zvuk s izbami za chodbou? alebo este ma napada ze sa mozno pobila, resp. skocila si do vlasov s tvojim druhym psom prave v tej zadnej casti domu a preto tam teraz nechce, ale to je asi blbost, to by sa asi neprejavovalo az hentak...
a ked ty ides do niektorej z tych izieb a volas ju tak tiez nic? nepride, ani keby si tam zostala dlhsie?
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Retuska » Str 18.04.2012 14:15

no uvazovali sme ci sa neboji nahodou vysavaca(mame ho umeistneny v chodbe) pripadne hluku pocitacov.
so psikom sa obit nemohla,Deny s Foxy sa lubia a civava by do takeho psa asi nikdy neskocila:D(aspon moj dedusko nie).
skusali sme vsetko,na pamlsky ktore miluje ,na jedlo na hocico ale ona sa radsej otoci a ide prec
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod AlicaGGG » Str 18.04.2012 21:46

skus premiestnit vysavac, ako na to zareaguje, poprip. vypnut pocitac, ale ked si pisala ze doteraz bolo vsetko ok... :nwm: este ma napadlo, mozno trosicku drasticke a vydieracske: keby si jej dala jej celu dennu davku zradla do chodby alebo izby tiez by tam nesla? s tym ze inde by nedostala - bud chces jest a pojdes do izby, alebo do izby nepojdes a ani nebudes jest... len toto je asi ozaj trosku nasilne, aj ked na druhej strane - mozes to vyskusat - das jej jedlo do chodby, a nechas jej ale pol hodinu/hodinu klud nech sa sama rozhodne ci tam pojde bez tvojho volania a presviedcania, a ked nepojde premiestnis jej misku normalne tam kde jedava vzdy, nech zasa nehladuje kvoli tomu, ze sa boji dakam ist
kazdopadne je to divne :nwm: (a mozno by ozaj stalo za to zavolat nejakeho vyhanaca diabla a duchov :joint: )
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Dasha » Str 18.04.2012 22:02

môj nechce vojsť vôbec do kúpelne. Raz keď tam bol a chcel ísť von, tak niekto stál pri dverách a keď sa chcel prešmyknúť von, tak akosi zazmätkoval a asi sa trochu buchol do zárubne, alebo niekde a odvtedy tam nechce ist...hádžem mu tam postupne piškóty a už vlezie tak na druhú kachličku ale zadné má natiahnuté a stále mimo kúpelne :smile:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Retuska » Štv 19.04.2012 7:40

no kupelnu ani enspominam,tam tiez nechce,hoci sme vsetci tam aj piskoty aj granule aj vsetk co miluje:D,neviem,ci ju predtym entyrali ze ju zatvarali takto neviem :(
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Mackie » Štv 19.04.2012 11:01

skus pouzit rady z podobnych tem vo vychove a vycviku
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Retuska » Štv 19.04.2012 11:02

keby som ich vedela najst a sadli by presne na taky pripad,nepisala by som tu :no:
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Mackie » Štv 19.04.2012 11:26

hoci nesedia presne, pis to tam, neotvaraj novu temu, kde sa bude aj tak pisat stale len to iste
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Sunny » Štv 19.04.2012 11:51

Takýto problém som mala s Ice, keď som ju doniesla. U nej to bol strach z uzavretej miestnosti, odkiaľ mala pocit, že nemôže rýchlo ujsť, keby niečo, proste taký stiesnený pocit. Zlepšili to dokorán otvorené dvere, cez ktoré chodila dnu a von, postupne si lahla síce ku dverám, ale aspoň v izbe a postupne s rastom dôvery sa zväčšovala aj vzdialenosť od dverí :smile: Ale u nej to tak bolo od začiatku, čo to u vás mohlo tak náhle zmeniť, kto vie :nwm: Nezahnal ju niekto kvôli niečomu do kúta, odkiaľ mala problém sa dostať? To by mohlo spustiť niečo takéto.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod hriva » Štv 19.04.2012 12:23

tak moju raz chytila takato paranoja a nechcela vojst cez vchodove dvere. príčína bola ta, že raz sa po dvere zasekol drobny kamienok a tak neprijemne tak zaškrčalo. uplna banalita. ale dost dlho mi trvalo kým som na to došla prečo jej zrazu takto preplo. potom som sa s nou intenzivne venovala nejakej činnosti a ona na to zabudla a zas chodi cez dvere normalne.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod wer » Štv 19.04.2012 12:54

rada - nerobit z toho vedu. chytit psa a ukazat mu, ze sa nic nedeje. normalne nasilu ho tam preniest, ale bez chvalenia a nedajboze odmenovania. vsak sa nic nedeje. samozrejme, ze pes sa bude v tom strachu este utvrdzovat, ked ho v tom budete podporovat. ako sa sprava majitel, tak sa sprava pes.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 19.04.2012 13:37

chytit psa a ukazat mu, ze sa nic nedeje. normalne nasilu ho tam preniest, ale bez chvalenia a nedajboze odmenovania.

Takáto rada môže narobiť škody, keď človek nevie čo a ako a najmä keď nevie, ako zareagovať na prípadný problém v tej situácií. Tiež si nemyslím, že je to vhodné pre každého psa aj keby vedela ako na to, zrejme ak by toto spravila Sunny s Ice, tak to môžu rovnou čiarou zabaliť pre ďalšie spolužitie. Bola by som opatrná s takýmito postupmi pre laikov. :nwm: Akože s mojim psom si toto napríklad dovoliť môžem, ale už by som sa bála to poradiť niekomu druhému, koho som nikdy nevidela - teda jeho psa skôr. :nwm: Či?

ako sa sprava majitel, tak sa sprava pes.

To určite áno a v tomto je IMHO v 80% prípadoch "pes zakopaný". Čím viac psa na nejaký jeho nedostatok upozorňujem nejakým vyšinutým správaním (pamlskovanie, prílišné povelovanie a podobne), tým viac mu to správanie len prehlbujem a utvrdzujem ho v tom, že tomu treba venovať pozornosť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod wer » Štv 19.04.2012 13:45

nesuhlasim. prosenie a lakanie narobi viac skody. nevravim, ze kazdy pes je suveren. ale tu sebaistotu mu dodava psovod. takto mu ju len odobera. za tym si stojim. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 19.04.2012 13:49

Za tým aj ja :jop: Ja nevravím o prosíkaní ani lákaní, tak isto sa mi zdá, že ani Sunny toto nerobila.
Len medzi extrémom prosíkaním a nasilu dotiahnutím je pre mňa aj niečo iné a to je presne to čo píšeš, dodávanie sebavedomia. Tak potom som to asi iba zle pochopila :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik