Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Bee House » Sob 14.05.2011 14:42

Pes sa zmieri z pobytom hocikde. Ale urcite je pre nho lepsie byt s panickom, ako byt vyvrety vonku. Ale ak sa im aj vonku bude niekto venovat, nevidim az taky problem v tom, ze by ostali sami. V kazdom pripade to bude ale chciet vela usilia a sebazaprenia, cestovat domov kazdy tyzden cez pol Slovenska. Ja som si na tento rok tiez nezohnala privat, a cestovala som v nedelu vecer(alebo pondelok rano) do skoly a v stredu vecer naspat domov. A poviem ti, ze niekedy je to vazne o nervy :no: A stokrat som si povedala, ze nebyt psa, ani by som domov nesla, ze by mi to cestovanie za to nestalo.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Bellss » Sob 14.05.2011 16:31

Tak ako nebudem cestovať cez pol slovenska našťastie. No ešte neviem či ma vezmú. Uvidíme..Potom. Rozmýšľala som aj and tým, že by som dochádzala do školy, ale mamka mi to vyhadzuje s hlavy, že by som to potom nezvládala. Tento rok som cestovala na strednú, lebo sme sa odsťahovali o 30 km ďalej od mojej školy a mala som dosť. Najviac ma hnevalo to, že som prišla domov okolo 18.. A musela som sa učiť, doma pomáhať a potom v zime so psami už som nestíhala ani chodiť vonku. Ako poznám mamku, tak ona hovorí, že budú sami, ale vždy si nájde čas a venuje sa im. :yes: Aj teraz už ako budeme mať rodinnú radu s jej bratom, on je zato aby sme psi predali. Tak sa mamka rozhodla, že psi idú s ňou :) A keď ona povie tak, tak to platí.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Ivanka.P » Pon 16.05.2011 14:06

Ja neviem čo tak riešite. Prečo by malo byť psom na dvore zle. Tam majú vela vzruchov z okolia a je to lepšie ako v byte. Ak nehrozí nejaké nechcené nakrytie /lebo babka nemusí ani zistiť, že sa suka hára/ tak nevidím problém. Okrem iného, dvaja psi už niesu na pána tak naviazaní ako jeden, čo je sám a naozaj na toho pána čaká ako na spoločníka.
Veď babka nemusí byť ani stále na psov ťuťuli-muťuli, stačí že na nich normálne prohovorí keď je na dvore a aj to je spoločnosť. My si bežne robíme na dvore svoje práce, deti sa hrajú a psi nás iba pozorujú, sem tam vyštekajú okoloidúceho cem tam požujú kostičku proste sa im netreba venovať aby boli spokojní. Byt by bol pre nich horší, tam by to rozptýlenie nebolo.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Bellss » Pon 16.05.2011 18:00

To je pravda. Určite sa viac zabavia na dvore. Staršiu sučku chceme dať už vykastrovať a psík je už vykastrovaný. No tiež keď sme doma, a niečo si robím na dvore , tak iba ležia a pozorujú nás. Lebo keď sme mali iba jedného hafana, tak stále chcel pozornosť a nepohol sa skoro nikde sám. Teraz sú dvaja a oni si na seba dávajú pozor ..
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod kohutik77 » Pon 16.05.2011 22:15

No mozno to bolo myslene tak ze psy nie su az tak uplne pod kontrolou, cize mozu vystrajat. Napriklad aj ja mam psy na dvore a su posilnovany tym ze stekaju na ludi co prechadzaju okolo a to je tazko riesit ked nie som s nimi stale. Ja by som v tom ze som s nimi nonstop videla skor vyhodu. Zariadit im prostredie a cinnost podla toho co si zelam ja....ale nie kazdemu to vadi, takze tak.. :no:
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Bellss » Uto 17.05.2011 18:48

To je pravda na jednej strane. Ale tiež nedá sa tomu vyhnúť aby pes neštekal na ľudí. Naši dvaja sú dosť teritoriálni, čiže v tomto im nemôžem zabrániť. Ale zatiaľ sa to neodzrkadlilo, na správaní ich, aby štekali na prechádzke po ľuďoch a tak. Keďže mám skoro 3 mesiace voľno, budem sa snažiť ich aspoň vycvičiť, vyhrať sa s nimi, aby neboli celé mesiace na divoko. A keď sa to zariadi, že budú už všetci spolu, určiť jasné pravidlá, aby zase nezdivočeli. Ale tomu sa zase nedá vždy vyhnúť.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Minnie » Uto 06.03.2012 16:31

Bells, ako ste to nakoniec poriesili? :no:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Bellss » Uto 06.03.2012 22:17

Tak sú vonku, lenže stalo sa to že fenky Steff a Bellka sa mlátia..prosto Bellka vybehne na dvor a šteká na nich a šteká a iba podskakuje do nich. A pred mesiacom aj niečo ako sa Steff hárala, tak sa tak pobili, že som myslela že tá malá to už nerozchodí. Dali sme potom Steff vykastrovať a tá je iná, milšia a Bellku už ignoruje. Ale keď na ňu zavrčí tak sa začne brániť. A máme to poriešené, tak že tí veľkí sú na strednom dvore. A Bellka je v garáži ako v dome, lebo už je staršia a dávame ju na predný dvor. Len keby nerobila taký cirkus tak by bolo dobre. A Steff s Rokom sú na dvore spokojní, majú svoju miestnosť tam, matrace, diván a každý spí kde chce :) A keď sme doma tak ideme s nimi von :)
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Minnie » Str 07.03.2012 9:25

Tak pokial su vsetci spokojni, tak je len dobre :jop:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Triaja psi na jednom dvore alebo ich rozdeliť?

Poslaťod Bellss » Str 07.03.2012 21:31

Tak tí veľkí sú spokojní :yes: len tá staršia sučka už nie je veľmi. a tá sa už zase veľmi ani nezmení v povahe teraz ...
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik