Kliker

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Kliker

Poslaťod wer » Str 03.04.2019 7:28

Weron, ty chces ucit triky? Ci aku mas metu?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliker

Poslaťod weron » Str 03.04.2019 7:32

:yes:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kliker

Poslaťod moschino » Str 03.04.2019 7:37

Osobne uplne nie, tak cez fb spravy, a je v nasej challenge trikovej a s mladym psom su v prvej 4ke tych, co vsetko naucia :aplause: velmi mila baba a Loki je pan pes. Niekde od BB / ZV su.
Inak triky su super, neviem si vynachvalit to, ked pes rozmysla :aaa: vidis, ked urobime dalsie kolo challenge, mozes skusit :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Kliker

Poslaťod Lindchen » Str 03.04.2019 8:27

weron, nabíjanie klikeru rýchlo skĺzne do ponúkania správania a odklikávania tohto správania. Nedaj sa strhnúť. Pri nabíjaní ide vyslovene a výhradne o vytvorenie spojenia klik = odmena. Takže často meniť prostredie, polohy psa, tvoju polohu, aby pes nezačal hľadať nejaké súvislosti, jediným cieľom je spojiť zvuk a jedlo. Takže klikaj keď sa nepozerá, robí si svoje, cielene takto.

S tým free shapingom by som začínala opatrne. Aj keď chceš triky, bude to primárne rodinný pes pri deckách a celej domácnosti. "Trikovým" psom bude možno 1% zo dňa. :lol: Na to pri cvičení mysli.
Popri základoch trikov už v inej lekcii kľudové cviky a hlavne miesto a pokojné oddychovanie. Najskôr uč nulovú pozíciu, tá musí byť veľmi silne odmeňovaná a tip top. Neexistuje, že bude vyskakovať, vrtieť sa alebo štekať. Podstatou nulovej pozície nie je len čakanie na prácu a info, že je na ďalšiu prácu pripravená, ale aj informácia pre teba, že nepochopila tvoju požiadavku, t.j. pes nepochopil úlohu/nevie ju vykonať, sa vráti do nulovej pozície a čaká, aby si sa TY opravila a prispôsobila požiadavku jej možnostiam. Nemá teda z frustrácie alebo vzrušenia štekať, pobiehať a už vôbec nie ponúkať nejaké nezmysly.
Zaveď si "no" signál, je to vlastne negatívny kliker, kedy označíš správanie, ktoré si NEchcela a NEbude odmena. Nebude potom lúdiť klik a nebude nas*atá. Nie je to trestajúce slovo, len informuje.

K tomu štekaniu. No to je vždy katastrofa, keď pes šteká lebo už neprestane. :heh: Teda dá sa to asi odučiť, ale je to pôrod. Takže lepšie vôbec neakceptovať. Aj za cenu toho, že cvik robí, ale pridáva štek. Zo štekania sa rýchlo stane barlička a zvyk.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliker

Poslaťod weron » Str 03.04.2019 8:33

... tak teraz som sa v tom uplne stratila ... :prd: :ua:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kliker

Poslaťod MisheliQ » Str 03.04.2019 8:58

Lindi ta nulova pozicia sa uci? Alebo to moze byt taka pozicia, ktoru zviera samo ponukne, ked proste nevie ako dalej alebo ma uz toho dost? Susta ukazoval jedno video s papagajom, kde ten papagaj sa posunul na dvierkach, co bolo jeho nulovou poziciou. Ucil ho vtedy tusim vojst do prepravky.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kliker

Poslaťod Elis » Str 03.04.2019 9:23

weron píše:... tak teraz som sa v tom uplne stratila ... :prd: :ua:


jsem si to myslela :heh:
ono to fakt není zase takova legrace, aby si clovek nesestrojil celozivotne prudiciho psa :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kliker

Poslaťod Elis » Str 03.04.2019 9:24

MisheliQ píše:Susta ukazoval jedno video s papagajom,


je rozdil trenink divokého zvirete a psa, co s tebou sdili domacnost a bezny život.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kliker

Poslaťod weron » Str 03.04.2019 9:40

Elis píše:
weron píše:... tak teraz som sa v tom uplne stratila ... :prd: :ua:


jsem si to myslela :heh:
ono to fakt není zase takova legrace, aby si clovek nesestrojil celozivotne prudiciho psa :lol:


okej takze co teraz ? este som nic nepokazila (dufam) kedze som este nic konkretne necvicila.
naklikana je. co dalej ? konkretny povel mam uz cvicit ?
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kliker

Poslaťod Lindchen » Str 03.04.2019 10:30

Mishel, je rozdiel ne-psie zviera. Nulová pozícia môže byť u psa úplne v kľude čokoľvek, čo ho naučíš. To sedenie je najčastejšie, lebo to sa pes obvykle učí ako prvé a je to cvik, čo sa denne vyžaduje. Inak je na výber, nemalo by to byť niečo, čo ťa bude neskôr otravovať, v čom pes môže pritvrdiť - napr. nie štekot, buchanie človeka packou a pod.

weron, začni učiť prevádzkové veci, t.j. také, pomocou ktorých budeš manipulovať so psom, keď sa bude správať nevhodne počas voľna aj počas tréningu. Takže nulovú pozíciu, privolanie, odoslanie na miesto, výdrž v pozíciách, môže rozvíjať prinášanie. Pretože ak začneš psa hecovať na zábavné veci, nebudeš ho mať ako stopnúť. Bude ti poskakovať, štekať a robiť somariny a nemáš ho ako odoslať, odložiť, nechať niekde. Jasné, že je to šteňa, ale na tomto pracuj najskôr.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliker

Poslaťod weron » Str 03.04.2019 11:21

hm. nejake konkretne videa k tomu? mne sa to najlepsie "uci" ked to vidim ako to ma vyzerat
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kliker

Poslaťod elfinka » Str 03.04.2019 11:25

Elis píše:ono to fakt není zase takova legrace, aby si clovek nesestrojil celozivotne prudiciho psa :lol:

Na to by malo stacit psovi vzdy jasne oznacit freeshapingove okno snad :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Kliker

Poslaťod Elis » Str 03.04.2019 11:36

elfinka píše: Na to by malo stacit psovi vzdy jasne oznacit freeshapingove okno snad :nwm:


ano -když to ale vis :no:
Offtopic: když jsem s tim zacinala, nemela jsem paru, ze oteviram pandorinu skrinku :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kliker

Poslaťod Shel-chan » Ned 07.04.2019 10:04

kellee píše:Offtopic: neporadite nejaky povel pre kazdu labku?

Offtopic: u nás bola biela = packa a hnedá = labka. a ešte bol highfive = biela vysoko do vzduchu.
ale asi sa budem musieť naučiť, ktorá strana je ľavá a ktorá pravá, teraz keď už mám psy, ktoré majú všetky laby biele :haha:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kliker

Poslaťod Slausa » Ned 07.04.2019 10:26

Ľavá pac a pravá druhú :ha: a otočky do ľava toč a do prava naspäť
Originálne, ja viem
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky