Výcvik a výchova psa s hendikepom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod Amaguk » Pia 25.01.2008 19:36

Co takto skusit kontaktovat tu pani z toho odkazu, co som ti sem dala? :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod MisheliQ » Pia 25.01.2008 19:37

Amaguk píše:Co takto skusit kontaktovat tu pani z toho odkazu, co som ti sem dala? :smile:

to ma presne aj napadlo :smile: že by som sa s touto pani kontaktovala..dám sa hneď na vec len čo to tu celé prejdem :lol:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod Amaguk » Pia 25.01.2008 19:43

mne sa to javi ako najlogickejsi zaciatok, kedze s tym ma uz nejaku skusenost.
Pripadne skus aj cez chovatelske kluby boxerov a argentiniek u nas - teda u tych psov, kde je hluchota pomerne casta.

Inac, taka kvazi pikoska: ked sme si doniesli Tesaka, tak som si prvy tyzden myslela, ze je hluchy - vobec nereagoval na zvuky - a on mal chudak asi depku, takze nas takto totalne ignoroval :ua: :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod vymysleny » Ned 27.01.2008 16:13

neviem, ci je agility klub zrovna to naj. riesenie, kedze agility je hlavne o behani a nie az tak o poslusnosti, vecsinu psov co som poznal a behali agility chodili na felxivoditkach...
vymysleny
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod MisheliQ » Ned 27.01.2008 16:56

vymysleny píše:neviem, ci je agility klub zrovna to naj. riesenie, kedze agility je hlavne o behani a nie az tak o poslusnosti, vecsinu psov co som poznal a behali agility chodili na felxivoditkach...

jj, to mi je jasné, ale canislog sa venuje aj tomu aj inému: http://www.canislog.com/index_sk.php a nikoho iného nepoznám z Popradu, iba canislog a agility klub tatry
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod vymysleny » Ned 27.01.2008 17:19

tak to uz vyzera lepsie, to mozes skusit, tam by ti nieco mohli vedet poradit. tak vela stastia :no:
vymysleny
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod zeane » Pon 28.01.2008 11:16

vymysleny píše:neviem, ci je agility klub zrovna to naj. riesenie, kedze agility je hlavne o behani a nie az tak o poslusnosti, vecsinu psov co som poznal a behali agility chodili na felxivoditkach...


:haha: to je dobry for :haha: ale pravdive to nie je... Staci sa prist pozriet na preteky :nwm: vacsina psov beha navolno popri panoch :yes: alebo stastne polihuje v pelieskoch, alebo sa obdalec venuju nacviku dogdancingu, alebo este niecomu inemu :dancing: (aj ked na voditkach by MALI byt - vo vacsine propozicii je napisane ze psiska nesmu behat navolno) :yes:
Najlepsi for je, ze to nie je o poslusnosti... :haha: ako by som asi navigovala psa cez prekazky keby neposluchal? :haha:
Navyse tam nebola rec o tom, ze by chceli s hluchym psom behat agility, ale ci vycvikar moze byt clovek co ma agilitny cvicak. Neviem, treba sa opytat toho konkretneho vycvikara ci si trufa. Mozno to nie je az tak zly napad - behaju aj timy, ktore zvukove signaly nepouzivaju a clovek psa vedie vylucne pohybom tela a gestami...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod vymysleny » Pon 28.01.2008 12:30

neviem ako je to u vas, ale skoro vsetkych psov co poznam a behaju agility, su na flexinach a na postroji. hej behaju na pretechoch na volno popri panoch, ale ked sa niekde zacuchju alebo pod, tak vidim ako su lahoko odvolatelny, agility je hlavne o tom behani psovi tam stacia povely zostan a privolacka.
vymysleny
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod lusy » Pon 28.01.2008 12:35

vymysleny píše:neviem ako je to u vas, ale skoro vsetkych psov co poznam a behaju agility, su na flexinach a na postroji. hej behaju na pretechoch na volno popri panoch, ale ked sa niekde zacuchju alebo pod, tak vidim ako su lahoko odvolatelny, agility je hlavne o tom behani psovi tam stacia povely zostan a privolacka.


ja pokial viem, tak vzdy musia tie psy prejst zakladnou poslusnostou a az potom mozu behat. inak pokial viem, tak privolavacka je jedna z najtazsich. o by mali este ako robit z poslusnosti podla teba?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 28.01.2008 14:22

vymysleny píše:neviem ako je to u vas, ale skoro vsetkych psov co poznam a behaju agility, su na flexinach a na postroji. hej behaju na pretechoch na volno popri panoch, ale ked sa niekde zacuchju alebo pod, tak vidim ako su lahoko odvolatelny, agility je hlavne o tom behani psovi tam stacia povely zostan a privolacka.


pokiaľ viem ja, tak pes na súťažiach agility nemôže mať na sebe ani obojok proti blchám. Ak sa začuchá a serie na pána, tak na súťaži nemá čo robiť a musí makať na poslušnosti. Agility je majstrovská poslušnosť, keď to nechceš behať doma na záhrade na flexine a postroji :pac: :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod vymysleny » Pon 28.01.2008 15:32

nebolo to myslene tak ale neva. sidce tiez pravda, ze od psika s hendikepom nemozem chciet zazraky. ja som mal na mysli trochu inu poslusnost, no az teraz mi dopolo.
vymysleny
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod zeane » Pon 28.01.2008 17:07

vymysleny píše:nebolo to myslene tak ale neva. sidce tiez pravda, ze od psika s hendikepom nemozem chciet zazraky. ja som mal na mysli trochu inu poslusnost, no az teraz mi dopolo.


Hm, myslim ze to nebolo az tak cele o agility... Skor o ovladani psa posunkami. Aj ked... nevidim problem v behani hlucheho psa cez prekazky - ale pan by musel byt setsakra trpezlivy... O fyzickej kondicii ani nehovorim, kedze by vzdy musel byt tam, kde nanho pes uvidi. Ano, pes agiliti bez postroja a obojkov - navolno, cize posluchat skratka musi... Ja sice nevediem pesicu ciste "na gesto" ale su take timy a naucit sa to da. Mne sa to uzasne paci (nemam rada hluk) a snazim sa to naucit - je uzasne ako pes reaguje na pohyb telom a na rozne tie "rucne" pohyby. A cim je Bo starsia, tym viac beha "na gesto" a menej na "slovo". Mozem si stat vprostred parkuru ako stlp a kricat TUNEEEEL kolko budem chciet, ked budem ukazovat smerom na kladinu namiesto do tunela... Ja by som to, ze je pes hluchy zasa tak strasny hendikep nevidela, skor v tom, ze je psovi treba najst pana ktory uzna ze psa treba cvicit inak - na gesto namiesto na slovne povely...
A k tym povelom... Sadni, lahni, zostan, cakaj, k nohe a ku mne su zakladne povely ktore MUSI ovladat kazdy pes ktory ide u nas na cvicaku do agility vycviku. (okrem zostan mam vsetky nacvicene na gesto) Ked neovlada - sup na indi-vindi poslusnost. Nasleduje tzv skolka zamerana na socializaciu a zakladne prekazky a potom styri stupne vycvikovych skupin podla pokrocilosti timu. A na pretekoch? Pes ktory sa zacuchava a neda sa odvolat nikdy nepostupi zo zakladnej kategorie - alebo inak, nikdy z neho nebude A3CH - sampion elitnej triedy... Ale to zavisi od doslednosti pana a nie od vycviku agility ako takeho.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod vymysleny » Pon 28.01.2008 18:42

tak sme sa pochopili, jasne ze aj s hluchym psikom sa da, len treba ovela viac trpezlivosti, a to agility s hluchym psom si neviem moc predsavit, :lol: ale urcite sa da.
vymysleny
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod dana033 » Pia 01.05.2009 19:04

MisheliQ : bolo to už trošku dávnejšie, ale ako si dopadla? S tým hluchým psíkom? Zaujímalo by ma to, lebo aj mňa to už napadlo, mať hluchého psíka. Veď on za to nemôže, a myslím si, že buď si niekto zoberie takého psa z ľútosti, alebo obyčajne takého psa dajú utratiť. Zaujímalo by ma, že či si aj niečo zistila o výchove a výcviku hluchého psa a tak. :no:

Ak má niekto nejaké skúsenosti s hluchým psom, ktoré tu neboli spomínané tak píšte :lol: . A tiež by ma napr. zaujímalo, že keď bude hluchý pes so psom, ktorý počuje, či sa naučí podľa neho napr. prísť. Alebo venčenie takých psov. Ak by bol vycvičený pes a na prechádzkach, či by sa nedalo nejak trebárs priviazať ich k sebe na 2m šnúru a tak by sa venčili, aby ten hluchý niekam neodbehol alebo nemusel byť stále len na vodítku :nwm: Pri zavolaní počujúceho psa by musel prísť aj hluchý pes. Možno je to blbý nápad, ale možno by to tak šlo, či nie? :pac: :ua:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod VikThor » Pia 01.05.2009 20:27

dana033 píše:MisheliQ : bolo to už trošku dávnejšie, ale ako si dopadla? S tým hluchým psíkom? Zaujímalo by ma to, lebo aj mňa to už napadlo, mať hluchého psíka. Veď on za to nemôže, a myslím si, že buď si niekto zoberie takého psa z ľútosti, alebo obyčajne takého psa dajú utratiť. Zaujímalo by ma, že či si aj niečo zistila o výchove a výcviku hluchého psa a tak. :no:

Ak má niekto nejaké skúsenosti s hluchým psom, ktoré tu neboli spomínané tak píšte :lol: . A tiež by ma napr. zaujímalo, že keď bude hluchý pes so psom, ktorý počuje, či sa naučí podľa neho napr. prísť. Alebo venčenie takých psov. Ak by bol vycvičený pes a na prechádzkach, či by sa nedalo nejak trebárs priviazať ich k sebe na 2m šnúru a tak by sa venčili, aby ten hluchý niekam neodbehol alebo nemusel byť stále len na vodítku :nwm: Pri zavolaní počujúceho psa by musel prísť aj hluchý pes. Možno je to blbý nápad, ale možno by to tak šlo, či nie?:pac: :ua:


Pokiaľ nepriviažeš čivavu k hluchému vlkodavovi tak by to fungovať mohlo. :no:
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky