Kňučanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Kňučanie

Poslaťod pigie » Štv 29.03.2018 10:27

Nerozumiem v akej situacii... Akoze ked mi vonku po niekom blaci, ked oddychujeme, tak mu mam dat svoju mikinu na zem a poslat ho tam?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kňučanie

Poslaťod kellee » Štv 29.03.2018 10:29

toto som neskusala, ale napad je to dobry, povel miesto ho momentalne ucim, myslim taky mimo baraku
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kňučanie

Poslaťod pigie » Štv 29.03.2018 10:32

No ak takto, tak nefunguje... Funguje len ked si ho zoberiem napr. sebe pod ruku, alebo pod ine ochranne kridlo... Napr. ked si cupnem, on sam zaleze pod nohy a tam dokaze byt pomerne ticho. Preto napr. psa uz nefotim, lebo ho tam automaticky smerujem, lebo fotenie je presne to, kde mi blacal uplne najcastejsie, lebo mal ovela vacsi rozhlad ako ja a zaregistroval ludi skor...
Ked som ho len tak poslala na deku alebo kdekolvek kde sme boli zlozeni, mikina, bunda, tak blacal este viac, lebo by siel odo mna :heh:

(A doma kludne reve aj z miesta a to povel miesto ovlada dokonale. Ale neciti sa tam bezpecne, ked niekto pride, proste si odtial minimalne vrci... On musi byt proste najlepsie uplne v inej miestnosti a niecim zaujaty a ani to nie je zaruka, ze nebude blacat, ale vacsia teda je, ze sa udrzi a bude ticho. Ked je v pracovni, tak asi najvacsia zaruka nez inde v dome na akomkolvek inom jeho mieste. Proste tam, kde mi liha pod nohami, tam sa citi najviac bezpecne, aj ked tam nie som.)

Inak uplne ho staci zdvihnut. Mam ticheho psa. Som nechapala, preco to ti ludia robia na ulici, ked pes vresti, ale ono to fakt funguje uplne dokonale :haha: (Ale ja to odmietam robit :angel: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kňučanie

Poslaťod Elis » Štv 29.03.2018 10:54

pigie -udelej cokoliv, aby si ten pes byl jisty s tim, co bude. jen to ho uklidni.
potřebuje i nejake klidne místo mimo tebe, aby se mu nejak ulevilo, dokazal vypnout.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kňučanie

Poslaťod Elis » Štv 29.03.2018 10:58

kellee píše:toto som neskusala, ale napad je to dobry, povel miesto ho momentalne ucim, myslim taky mimo baraku


na první vystavu jsem sla ven, obrovsky areal -neslo ji mit v aute.
tak Eliska mela svoji deku uplne bokem -dal od deni. Na dece svého plysaka a kousaci kost. lezela, videla na me -byla jsem u kruhu - a prezila to...
Mladou, když jsem prvne brala na tribunu na závodech -zase -vzala jsem ji jeji deku - jinak by po me porad lezla, nevypla by - takhle rozhodim deku , ona se stoci a usne.

teprve když umim navodit takovyhle stav -muzu jim i to piskani pak zakazat nekdy.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kňučanie

Poslaťod kellee » Štv 29.03.2018 11:00

no uvidime, skusim bravat so sebou von a ucit pomaly co to urobi
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kňučanie

Poslaťod pigie » Štv 29.03.2018 11:08

Elis - nemozne... Naozaj nemozne. Mne chlap nebude telefonovat kazdy den, ze idem domov, vezmi si na ruky psa. On proste vojde... A pes uz jaci a hrbi sa a hlada moju osobu a za 30 sekund po nom skace a tesi sa - potichu... Tak isto nasi maju kluce od domu a proste zaklopu a vojdu. Vonku si k nemu cupnem a dam lahnut, pohoda, ibaze to tych ludi musim zmercit prva, co niekedy nestihnem. Ale zase ako hovorim, tomu uz predchadzam tak, ze toho psa proste pod tie nohy vopcham a mam na salame, ze on si chce cuchat. Ne, tu budes, ked si sprosty a tu budes ticho, sloboda je za nieco :heh: V pohybe to uz nejak pobral, tam mu fest pomohlo, ze rok to lozilo za mnou a nie predomnou. Proste prestal riesit. Riesi len ked je prvy, alebo posledny, ak sa niekto priblizuje. Teraz uz viem, ze ked sa obzrie a predbieha ma, tak ide niekto za nami, si ho privolam, venujem mu pozornost a pohoda. Ibaze proste ja nemozem sa VECNE pri akejkolvek navsteve venovat psovi. Akonahle z neho spustim zrak, on strati istotu a uz ho klepe. Jeho fakt len drzat pod pazuchou - ale VZDY :au:
A kludne miesto mimo mna ten pes proste nema... Nedokaze ho mat, on ma svoje pelechy, ktore vsetky akceptuje, dokaze tam lezat a odpocivat, na dovolenke na nich spi, u nasich taktiez, kde mu dam deku, tam si na nu lahne a odpociva, ked som v pohybe a on to potrebuje si oddychnut, ale akonahle pride votrelec, opusta ich a lezie za mnou - s blakotom samozrejme... Pri vykazani na ne sa mu deje strasna krivda a nutnost to komentovat...
Ked ma nenajde, tak ide do zurivosti - zo strachu... Hlavne v uplne novom prostredi. Clovek by sa ho vtedy naozaj bal :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kňučanie

Poslaťod Elis » Štv 29.03.2018 11:12

kellee píše:no uvidime, skusim bravat so sebou von a ucit pomaly co to urobi


takhle -je urcite rozdil mezi psy :lol:
nerikam, ze to bude/funguje na každého psa. nekteri jsou fakt extremni a tam asi nepomuze nic.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kňučanie

Poslaťod kellee » Štv 29.03.2018 11:20

akoze ja skusim vsetko len aby som nasla riesenie :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kňučanie

Poslaťod pigie » Štv 29.03.2018 11:25

Inak, aspon v tomto mam stastie. Kde je pretlak niecoho, tak je ticho - napr. tie vystavy :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kňučanie

Poslaťod Elis » Štv 29.03.2018 11:34

pigie píše:A kludne miesto mimo mna ten pes proste nema...


vim.
ctu, co tu pises.
a myslim si, ze je to duvod, proc se to nikam nehýbe.
ale jen hadam a muzu se plest.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kňučanie

Poslaťod pigie » Štv 29.03.2018 12:02

Ale on si ho ani nevytvori... Podla mna take miesto proste neexistuje a nikdy pre neho existovat nebude :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kňučanie

Poslaťod moschino » Štv 29.03.2018 12:36

Ja to mam ako pigie. O knuci aj kedby ho necham uviazaneho pred obchodom. Keby na mna vidi, este ok, ako zajdem za roh spusti. Tiez knuci ak priatel vezme voditko do ruky a pokracujeme bez zmeny tempa v chodzi vedla seba :pac: a to ho pozna cely zivot. Pamlsky pomozu asi na sekundu, kym preglgne.
V aute som skusala pozitovne najskor, vedla seba, ze kliknem a odmenim... fakt som mala pamsky pri jeho hlave, medzi stotinou sekundy, ako som odklikla a strcila mu nieco do papule, spustil nejaky zvuk. Nemalo to zmysel. Dokonca som kupila manner vsak mozem odmenovat za ticho v kufri aj ked budem za volantom, ale medzi stlacenim a padnutim mlsky uz pistal. Drzanie papule a ubratie kysliku nic, nula bodov. Akurat tak v mhd trochu znizim volume, aby sa tolko ludi nekukalo.
Ako fakt nic, rezignacia, nevladzem to uz riesit a hlavne frajer ma nervy, lebo aj teraz sme boli v zoo a jeho nie len ze nemozem nechat pred pavilonom sameho, ani s kamaratom ktory ho cely cas pamlskuje, uz knucal v tom vzruseni aj pri chodzi rovno, rozbehol sa dopredu, na konci voditka zastal, utekal za mna, zas vyrazil dopredu... vsetko s knucanim. Uz dochadzaju nervy aj mne niekedy. A uz nemam nazor, ze maly pes je nevychovany, lebo vychovat takeho psa da niekedy zabrat ovela viac :ach: keby vezmem Becu z dediny z dvora do mesta, tak sa sprava lepsie. Jak keby takyto pes je ovela labilnejsi, skor sa vzrusi z nicoho, zacne sa bat. A nie je to postupne, ze sa tesi stale viac. On je v jednu sekundu ok a v dalsiu sa bud sialene tesi a knuci alebo boji. A to od malicka ho vlacim vsade, ci mesto, nakupne, mhd, ludia, psy, v aute travi na pretekoch v klietke aj cely vikend, navstevy u znamych, vytahy... a stale knuci.
inak na pretekoch je v klietke alebo boxe ticho, ziadne vyvadzanie, ide poslusne na miesto a tam je zavrety, kym ho neotvorim a nejdeme sa chystat na beh. Uplna pohoda. A tam neriesi ani psy a ludi. Aspon daco.
Naucim ho hociaku blbost, co si vymyslim a dokaze ju urobit na hociakom mieste, kde v zivote nebol a povrchu na akom nikdy nestal, ale knucanie ho odnaucit neviem za cele roky.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Kňučanie

Poslaťod Lindchen » Štv 29.03.2018 12:44

moschino píše:inak na pretekoch je v klietke alebo boxe ticho, ziadne vyvadzanie, ide poslusne na miesto a tam je zavrety, kym ho neotvorim a nejdeme sa chystat na beh. Uplna pohoda. A tam neriesi ani psy a ludi. Aspon daco.

A od tohto sa nevieš nejako odpichnúť? Evidentne tento typ situácie zvláda, nájsť niekde nejakú spojnicu medzi touto situáciou a podobnými, ktoré sle nezvláda? Niekde musí byť cesta, ak toto dokáže.
Naposledy upravil Lindchen dňa Štv 29.03.2018 12:51, celkovo upravené 1
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kňučanie

Poslaťod moschino » Štv 29.03.2018 12:48

No, plan bol. Neknucal mi v prenosnej psej taske (taka jak sportova a ma to sietovinu okolo), ze vsak ho budem teda nosit v taske. Teraz mi v tej taske knuci uz ked ho do nej doma nalozim. Nechc3m tak dopadnut aj s boxom, co mam na pretekoch. Zvykneme mat psy, co nestekaju, pocas zimnuch pretekov v salone v hale, kuri sa tam, co je super. Ak to pokaslem, bude musiet byvat vonku. Co sa mi riskovat nechce.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov