Silvester a delobuchy

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod katkariinka » Pon 02.01.2023 21:38

To sa horšie odhaluje ako zaparkované auto. Aj keď, keby chceli...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod wer » Pon 02.01.2023 21:52

Na sidlisku jasne,ale vzdy sa zgrupuju na volnych plochach - ten bordel na Novy rok o tom svedci. Stacilo by sa tam povozit parkrat, rozdat riadne mastne pokuty, viaceri by si to rozmysleli...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod Aris » Pon 02.01.2023 22:19

No viete čo, niekto už dobrú polhodinu odpaľuje ohňostroj a hádže pirátov. V style že hodi, za 5 minút zas a takto. Mne to už príde ako schvalna robota. Na zajtra mám budík na 4:25 a nedá sa mi zaspať skrz to. Zakaždým ma úplne mykne. Ale pointa je teda v tom, že na tejto ulici sú aj mestskí aj štátni policajti. Však to je vidno odkiaľ to cca ide a aj tak nič neriešia. Ach.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod straka17 » Pon 02.01.2023 23:44

Už vidím jak policajti behajú z jedného konca mesta na druhý, aby došli na to komu 10 minút dozadu buchla petarda :ua: Akože hej, tie hlúčiky sú fakt okaté ale zároveň čo, povedia že to oni nehodili, len sa rozprávajú a kto im čo bude dokazovať
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod wer » Uto 03.01.2023 5:53

Ohnostroj netipnes za 2 sekundy :no: kludne by pochytali cele kopy. Stacilo by sa autom premavat hore dolu po uliciach (ako to bezne robia - aj k nam vzdy zachadzaju, teraz nic)
Bohuzial, Slovaci funguju len na trestoch. Ak im nic nehrozi, seru na pravidla.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod straka17 » Uto 03.01.2023 6:05

Pochopila som, že sa bavíme o delobuchoch, prepáč.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod wer » Uto 03.01.2023 6:14

wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod Aris » Uto 03.01.2023 7:04

Áno, v NP to riešia. A straka, nemusia jazdiť hore dole, treba začať pomaly a postupne, napr. v centra mesta. Navyše po mestách sú kamery, ktoré sú napojené na MP a sedí pri nich človek. Skús v centre zle zaparkovať za koľko prídu MP. A to nie je aj nejaké ohrozovanie? Odpáliť ohňostroj takto medzi panelákmi a domami? Si myslím že pár ľuďom by stačil aj pocit, že môžu dostať pokutu a že sa aj reálne rozdáva. Fakt tieto dva dni boli horšie ako samotný Silvester a ja tomu nerozumiem že aký je teda význam toho púšťať ohňostroj? Nemala by som absolútne nič proti keby je to regulované max hodinu po polnoci a napríklad by teda mesto spravilo nejaký parádny veľký ohňostroj nech sú všetci spokojní a “deti neprídu o radosť” (milujem tento argument)
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod straka17 » Uto 03.01.2023 7:08

Netuším jak je to na Slovensku, žijem v Čechách. Tu je to pod vyhláškou mesta ak sa nemýlim, každopádne keď som riešila vyhrážanie sa mi v strede noci hliedke trvalo dobrých 15 minút kým sa k nám preštrikovali. A to sme centrum a nebola premávka (môžme sa baviť o ich ochote a pohotovosti...), neviem si to predstaviť cez sviatky keď sú všetci všade. Nieco chytia, nie že nie, ale ani u Čechov nemám pocit, že by na nich platilo "môžem dostať pokutu"
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod wer » Uto 03.01.2023 7:19

A plus, samozrejme, uplny zakaz predaja. Vsak vsade boli stanky - a tomu nerozumiem, ked je to zakazane (v BA)..? :nwm: Aj to by znacne ubudlo magorov.

Aris, presne - keby to bolo aspon obmedzeny cas... citam kolko domacich zvierat zabehnutych - opomeniem idiotov, co svoje zvierata nevedia zabezpecit, ked vedia, co bude, ale na druhu stranu ono to je od vianoc hockedy v priebehu dna.. moje psy, nastastie, nikdy neriesili, ale viem si predstavit psov, co sa boja cele to obdobie aj vyliezt von.. no a dive zvierata ani nevravim..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod Aris » Uto 03.01.2023 7:25

straka, jasne. Je to iné v Brne a v malom meste ako som ja. Varili sme kapustnice ľuďom bez domova (o tom koľko xy povolení sme museli mat a aké sú tam podmienky radšej pomlčím) a chalani zastavili pri pešej zóne nech vieme vybrať stoly a kapustnicu. No, hneď tam boli aj keď sme to mali ako akciu nahlasenu mestu :pac: kiezby boli akčnejší aj v iných oblastiach ako parkovanie.
Angie sa veľmi boji, neviem s ňou v tom stave ani pracovať aby to bolo lepšie keďže absolútne vypne a len sa trasie. Posledné dni nejde sama ani na dvor, musíme ísť s nou. Nedá sa nalákať na mnamku, na hračku, na nič proste. Vypnutý pes a koniec.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod elfinka » Uto 03.01.2023 7:42

straka17 píše:Už vidím jak policajti behajú z jedného konca mesta na druhý, aby došli na to komu 10 minút dozadu buchla petarda :ua: Akože hej, tie hlúčiky sú fakt okaté ale zároveň čo, povedia že to oni nehodili, len sa rozprávajú a kto im čo bude dokazovať

Keď bude predaj a držanie výbušnín nelegálny tak stačí že to budú mať pri sebe :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod wer » Uto 03.01.2023 7:47

Inak ked tak rozmyslam, u nas teda predosle 2 roky to bolo ozaj mierne, v podstate len o tej polnoci, pomimo minimalne. A ci to prave nebolo tou obmedzenou moznostou nakupov v case covidu..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod Silvuch » Uto 03.01.2023 8:19

asi tomu pomohol aj covid, som si triedila fotky a mam tam po rok 2019 a potom uz od 2021.. Kukam, ze kde je vlastne rok 2020.. Som ho ani nefotila, sak som nikde nebola.

na donovaloch bol uplny zakaz, narodny park a trieskalo to tam o dusu.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Silvester a delobuchy

Poslaťod straka17 » Sob 07.01.2023 14:42

To jaký mentálny kripel musíš byť aby si týždeň po silvestri za bieleho dňa pustil salvu... Dikybohu že to pes nerieši, ale týpek pred nami so zlatakom, ohlávka s jedným voditkom, obojok s druhým voditkom, pes sa dochcal pod seba a pomaly sa urval. Až mi ho ľúto ostalo
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov