Uštekanci (na všetkých a všetko)

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Uštekaný pes

Poslaťod usagi » Ned 27.09.2009 21:13

mi stekame zakazdym ako vybehneme pred cinziak a na hoci co-clovek,pes,macka,odparkovany bicykel,preletujuci tesco sacik alebo len tak-do vzduchu :nwm: ale neriesim to,lebo je to take par sekundove vystekanie celemu svetu ze charlie je vonku a hrozne sa tomu tesi :lol: (vrti sa pri tom ako primabalerinka a skacka ako prava srnka srnkuca :no: )
no ale ked vresti na dakeho psa tak ja mu veru vyhubujem a otocim ho inym smerom :ach: skusat onuchavanie zo zadu nemam sancu,lebo ak zacneme ziapat(a to teda ked uz kricat,tak charlie to veru umi za :winner: )tak samozrejme druha strana uteka kade lahsie...ani sa im ale necudujem,bo pri takej scene by som na ich mieste aj ja prasila prec...co sa tyka znamych psov tak neni problem,pekne vychadzame skazdym(hovorim len o dospelych psoch-fenky a steniatka su kamosi vzdy)ale pri cudzich psoch sa nam to stava veru strasne casto.proste od napadnutia kamoskinym psom ich neznesie skoro vobec.az na male vynimky neprijal od vtedy takmer ziadneho noveho hafana.zacne mu proste vrestat do tvare a veru dakedy musi letiet aby sa vyhol tesakom druheho pesa.on ich tym stekanim vyhecuje do nepricetnosti :hmm:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Odnaučenie od štekania

Poslaťod Amy01 » Uto 23.03.2010 12:32

Moja tiež šteká, a zrovna dnes keď bola sama doma, a to som myslela, že sama nešteká :ua: mama zabudla schovať hrnce a asi to ju rozdráždilo, sused sa mi tu bol asi sťažovať ale nestihla som otvoriť. Hmm tak rozmýšlam či štekala len dnes asi 3h vkuse alebo aj inokedy :ua: prvýkrát som ju počula už pred bytovkou, ona si sadne pozerá sa na daný objekt a vkuse dllllho šteká, tiež ju vyprovokujú veci ktoré moc nepozná ako napr. žehliaca doska, obraz na stene, lampa ... hmm a to ani nespomínam keď niekto prejde okolo dverí :ua:
Myslíte, že chytenie papulky a povel ,,fuj" či ,,ticho" pomôže? Ona si aj dosť jedlo takto vynucuje, že sedí ja jem a ona vkuse šteká, teda na mna si to už nedovolí (vždy som jej hovorila fuj alebo šla za dvere), ale na ostaných hej.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: Odnaučenie od štekania

Poslaťod johny5 » Štv 25.03.2010 16:49

Ostatni jej to musia tiez zatrhnut ked bude takto ujukat za vsetko co by chcela.Ty si sef a ty urcujes ci danu vec dostane alebo nie.Jej stekanie to nevynuti a toto musis vysvetlit aj ostatnym.Ak to budu oni porusovat mozes sa aj na hlavu postavit a pes to bude skusat dalej.Nakoniec to dopadne tak ze susedia sa nastvu a na vasho psa spisu peticiu a vasi zrazu nebudu chapat preco asi a bude len na tebe ako si to zariadis lebo oni s tym nic mat zrazu nebudu.Takychto pripadov som tu uz mal za minule roky ...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Odnaučenie od štekania

Poslaťod Amy01 » Štv 01.04.2010 10:38

Ja som sa snažila to mame vysvetliť, že ju má dať za dvere alebo jej povedať ticho atď a hlavne jej nedávať z taniera, ale u nej je to ako hrach na stenu hádzať. Tak to riešim väčšinou tak, že sedím pri nich aj ja a to je Mandy ok celkom. Veci čo nepozná sa snažím schovávať keď nie sme doma aby neštekala, ale myslím, že už je to lepšie :smile:
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: štekanie na ulici

Poslaťod kaciatko2121 » Uto 05.02.2013 23:19

zdravim...potrebovala by som poradit, snazila som sa najst podobny problem na fore, ale bud som slepa alebo tu nie je :D
neviem ako postupovat pri zakazovani stekania, moja maltezacka sa vonku nejak rozstekala. Nasla som len riesenia pre agresivne stekanie az vrcanie, ale..ona to neorbi agresivne..
Predtym vobec nestekala ani na ludi, ani na psov..ale posledny tyzden je taka, ze niekto ide okolo tak zasteka (akoby sa chcela dat najavo, ze aha tu som) obcas pri tom vrti chvostom obcas nie a ma ho hore, niekedy aj na nejakeho psa..neviem vobec odhadnut, ked sa rozhodne stekat a kedy nie..
nejakeho hava zvykne tak vyzvat ku hre, to mi nevadi, ze stekne zadok hore, predne labky dole, to stekne raz..
ale ked sa rozsteka, neviem ako postupovat spravne aby som ju od toho odvykla.
dakujem za rady vopred
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: štekanie na ulici

Poslaťod renqa » Str 06.02.2013 11:44

Kaciatko - niektoré psy (zvlášť tie malé) majú takýto prejav. Mala som westíčku, ktorá tiež veľmi rada dávala o sebe vedieť a to bola iba šteniatko. Keď videla niekde ďalej psa, tak hneď na neho štekala... a keď už bol blízko tak sa mu utekala tešiť. :pac: :heh: No a tiež brechala keď sme došli domov. Tešila sa, ale pritom brechala. šiška jedna. Napríklad teraz mám westíka, ktorý breše málo, ale keď vonku stretneme niekoho, koho dávno nevidel, tak sa niekedy tak teší, že pritom breše. A teda vyzerá to divne, lebo má riadny hlasisko, ale ja viem, že on sa takto zvykne tešiť. Ja by som povedala, že naučiť ju najprv štekať na povel a potom naučiť prestať štekať na povel.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: štekanie na ulici

Poslaťod kaciatko2121 » Str 06.02.2013 11:58

skusam uz zopar tyzdnov ucit stekat, ale vacsinou stekne len raz aj to iba ak je rozkekesena, ze jej to rozkazem pri hre..ale ze by zacala riadne stekat to ee :D
ja viem ze vacsinou tie mensie plemena su take ustekanejsie, ale chcem to proste zamedzit co najviac ak sa da
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: štekanie na ulici

Poslaťod Margita » Str 06.02.2013 12:07

tak ked zacne na ulici stekat tak ju za to pochval,budes ju chvalit v podstate za zle spravanie ,ale naucis ju stekat na povel,vsetko zle je na nieco dobre len to musis vediet vyuzit
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: štekanie na ulici

Poslaťod kaciatko2121 » Str 06.02.2013 12:25

a nemoze to potom sposobit to, ze si bude mysliet, ze je to dobre? a bude stekat na vsetko a vsade?
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: štekanie na ulici

Poslaťod Margita » Str 06.02.2013 12:29

ide o to aby si to stekanie mala pod kontrolou,ako renqa pisala,naucit ju na povel a potom povel ticho,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: štekanie na ulici

Poslaťod kaciatko2121 » Str 06.02.2013 12:40

dakujem za rady :)
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod Bimbulák » Uto 07.06.2016 20:51

Ahojte, mam psíka, pouliční rasa, ma asi 7 ockov, spolu sme uz 6 rokov, podľa správania ma v sebe niečo z teriera :hi: otázka či vas názor- pri hre s druhým psíkom toto moje najmilšie stvorenie na svete šteka a šteka a šteka, ked sa ťahajú o hračku, druhý psík ju zoberie tak môj na neho vyziapuje, atd...ma neskutočne prenikavým štekot :lol: Dá sa takéto štekanie podla Vašho názoru odnaučiť? Prosím len názor pripadne rady ako na to. Ja mam na to svoj názor, ale večne mam o tom rozpravu s priateľom, on si mysli ze sa to dá odnaučiť..tak som chcela vedieť názor cudzích ludkovcov... a pripadne zamakať na nas (akože na mojej láske psej a mne :hi: )
DAKUJEEEEM vopred za komenty
Bimbulák
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod elfinka » Štv 09.06.2016 9:28

Neviem ci to ide vobec odnaucit, ale hlavne - naco? Chapem keby vystekaval doma v case ked tam nie ste, alebo keby mega vystekaval z okna alebo hocico... Ale pri hre by som to neriesila, ak to je len normalne ukecany pes a neni v tom nejaky strach alebo agresivita.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod kellee » Štv 09.06.2016 9:40

robi to aj moj pri hre so psom a hoci mi to vadi, je to pes a proste ma takyto prejav hry. on mu tu hracku vziat nechce, ale chce toho druheho psa s hrackou nahanat :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Uštekanci (na všetkých a všetko)

Poslaťod Lindchen » Štv 09.06.2016 15:15

Aris to robí tiež. Niekto mu vezme hračku, vyšteká psovi dieru do hlavy. Pokiaľ to psovi vadí, alebo sa bojí, privolávam, inak som to nikdy neodúčala. A teda nemyslím si, že sa to dá účinne a na trvalo odstrániť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov