Divné správanie stenata

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod Margita » Štv 22.04.2021 14:59

Renata píše:
wer píše:zatial ma nikto este neprekvapil... :haha:
ani mna :heh: a este ako nadstavba k zakladnym povelom je povel daj pac :D :

Moja jedna vie len to :haha: a druha ani to :haha: moje psy nepoznaju ani jeden povel, ale nejako fungujeme :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod MisheliQ » Štv 22.04.2021 14:59

Offtopic: ja arona teraz ucim sadni bez toho, aby sa milost pan zdvihol a otocil tak, aby ma videl, lebo mu idem samozrejme za chrbtom, aj tu vidiet, ze ten povel nevie, resp ho nema dotiahnuty

Margita aj my nejako fungujeme spolu :heh: ale chcela by som to este vysperkovat
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod Slausa » Štv 22.04.2021 16:21

Offtopic: ja sa snažím takto dotiahnuť ľahni a jak jej to stedro odmeňujem tak sa začala hádzať o zem :lol:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Štv 22.04.2021 19:12

Renata píše:
wer píše:zatial ma nikto este neprekvapil... :haha:
ani mna :heh: a este ako nadstavba k zakladnym povelom je povel daj pac :D a to je uz uplne najsikovnejsie steniatko :heh: mne napriklad mlada odcvici spartakiadu ako nic, sadni lahni aj neviemco, minule taka rychlost a presnot, ze fuuu, som nevedela, ze to aj boseron dokaze ...a to len preto, ze sa krajala hovadzina na linke :heh: inak nevie nic :hi:

nicinka to nie teraz na vas :hi: to len tak .. zo zivota :heh:

ano Misheliq je rozdiel, kde sa ten povel pes uci, zacina sa v domacom prostredi a pridavaju sa obtiaznosti a ked pes vie povel sadni, tak sadne na tu rit, a sedi, aj keby islo okolo ufo a tam ho najdem, aj ked ufo odide, inak je to len take hmmm no tak si sadne na rit :D

nicinka, ja som z MT, ak budete mat zaujem pisnite mi spravu, mozeme sa na to pozriet :hi:


Ďakujem za info aj ponuku. Pan má veľa skúseností. Cvičil aj v MT niekde na cvicaku. Tam by som asi problém nevidela. Aj keď teda neviem či má skúsenosti aj s takými trhacmi :lol: Výcvik rieši s manželom ja som zatiaľ v práci. Uvidíme ako to bude pokračovať...
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Štv 22.04.2021 19:19

AndreaT píše:Keď budem čisto vychádzať z plemena, ktoré máte, tak zo začiatku by som ju pri vašich problémoch nesocializovala hneď v takom ruchu s veľa podnetmi. Bradáč je dosť energický pes, ktorý rieši aj najmenší ruch, šuch, pohyb....Skôr postupne by som jej pridávala podnety. Hrubá sila nie je veľmi vhodná pri tomto plemene, prísnosť, ráznosť áno. Treba si určiť spôsob, ako ju budete povely učiť a čo budete od nej vyžadovať a toho sa treba držať vždy a každý jeden člen domácnosti by to mal dodržiavať rovnako. Ako mala som na mysli niečo na spôsob: môj ma naučený povel ostaň alebo stoj a to musí byť socha, netolerujem mu ani jeden krok navyše. Bradáč si veľmi dobre pamätá. Pri trpezlivosti, dôslednosti a denno dennom tréningu neverím, žeby ste to nedali. Nemyslím, si, že to máte prehraté alebo, žeby sa s tým nedalo niečo urobiť.

Inak tiež som sa tu počudovala nad tým trénerom :ach: ale zase na druhú stranu, aj tu máme takých :ach: máme tu cvičák, kde chodia psy a potom útočia a napádajú ostatných psov na voľnom výbehu. Tiež pochybujem o tom "trénerovi a odborníkovi na výcvik" :ach:


Máte pravdu. Každý ruch je pre ňu zámienka na stekanie :lol: ...no trénujeme každý deň. U nás problém nastáva keď prejde za plot a už je neovládateľny. Chce to asi veľa práce a tréningu.
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod wer » Štv 22.04.2021 20:43

Nechcem strasit, ale toho casu mate naozaj malo... za chvilu bude ten pes pubertak a ta naprava bude coraz tazsia a tazsia.
Co sa tyka vycvikara, to je sice pekne, ze chodil na cvicak... :pac: ale to este neznamena, ze vie pracovat s problemovymi psami. Medzi kynologmi sa dost pohybujem, takze viem, o com hovorim.. a sadni lahni teraz fakt nepotrebujete... mnohokrat vie lepsie poradit dake dievca s prvym psom (to teraz tak nadnesene, lebo na druhu stranu som alergicka na "rychlokvasky", ktorych je vsade kopa..), pretoze ma cit pre toho psa..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Pia 23.04.2021 6:53

wer píše:Nechcem strasit, ale toho casu mate naozaj malo... za chvilu bude ten pes pubertak a ta naprava bude coraz tazsia a tazsia.
Co sa tyka vycvikara, to je sice pekne, ze chodil na cvicak... :pac: ale to este neznamena, ze vie pracovat s problemovymi psami. Medzi kynologmi sa dost pohybujem, takze viem, o com hovorim.. a sadni lahni teraz fakt nepotrebujete... mnohokrat vie lepsie poradit dake dievca s prvym psom (to teraz tak nadnesene, lebo na druhu stranu som alergicka na "rychlokvasky", ktorych je vsade kopa..), pretoze ma cit pre toho psa..


No však toto. Mám pocit že už to začína. Pred dvoma týždňami prišla na prve zavolanie keď bola na volno v prírode. Teraz zisťuje že sa dá aj nepocuvnut. A už sa to kazí :pac:
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod Renata » Pia 23.04.2021 7:43

nicicka píše: A už sa to kazí

a to je len zaciatok

Margita píše: Moja jedna vie len to :haha: a druha ani to :haha: moje psy nepoznaju ani jeden povel, ale nejako fungujeme :lol:


hmmm som sa zamyslela a natasa pac nevie :plac: musim ju doucit, nikdy nie je neskoro ... ale zato povel "drzkymtidamkvapkydookalebotijednuj.bnem" ovlada na prvu :heh:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Sob 24.04.2021 8:56

wer píše:Nechcem strasit, ale toho casu mate naozaj malo... za chvilu bude ten pes pubertak a ta naprava bude coraz tazsia a tazsia.
Co sa tyka vycvikara, to je sice pekne, ze chodil na cvicak... :pac: ale to este neznamena, ze vie pracovat s problemovymi psami. Medzi kynologmi sa dost pohybujem, takze viem, o com hovorim.. a sadni lahni teraz fakt nepotrebujete... mnohokrat vie lepsie poradit dake dievca s prvym psom (to teraz tak nadnesene, lebo na druhu stranu som alergicka na "rychlokvasky", ktorych je vsade kopa..), pretoze ma cit pre toho psa..


Inak mi to príde také že: veď je to ešte stena, to nebude počúvať, potom príde puberta a v nej isto nebude počúvať a keď vyrastie tak už je starý a to už keď nepočúval tak už nebude počúvať :lol:
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod Slausa » Sob 24.04.2021 9:23

Co sledujem po sietach, myslim ze niekde pri ZA je psia univerzita ci ako sa to vola. Ale skúsenosti nemam
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod MisheliQ » Sob 24.04.2021 9:42

Offtopic:
Slausa píše:Co sledujem po sietach, myslim ze niekde pri ZA je psia univerzita ci ako sa to vola. Ale skúsenosti nemam

Tá patrí uživateľke bubka tu z DF
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod wer » Sob 24.04.2021 9:48

nicicka píše:
wer píše:Nechcem strasit, ale toho casu mate naozaj malo... za chvilu bude ten pes pubertak a ta naprava bude coraz tazsia a tazsia.
Co sa tyka vycvikara, to je sice pekne, ze chodil na cvicak... :pac: ale to este neznamena, ze vie pracovat s problemovymi psami. Medzi kynologmi sa dost pohybujem, takze viem, o com hovorim.. a sadni lahni teraz fakt nepotrebujete... mnohokrat vie lepsie poradit dake dievca s prvym psom (to teraz tak nadnesene, lebo na druhu stranu som alergicka na "rychlokvasky", ktorych je vsade kopa..), pretoze ma cit pre toho psa..


Inak mi to príde také že: veď je to ešte stena, to nebude počúvať, potom príde puberta a v nej isto nebude počúvať a keď vyrastie tak už je starý a to už keď nepočúval tak už nebude počúvať :lol:


Ale ja sa opakujem uz po 10ty krat :heh: (a uz budem ticho) - vobec nejde o "pocuvanie"... ten pes ma problem a ten neriesite. A cez sadni lahni sa nevyriesi! To je len nadstavba a oproti vasmu problemu malina... cvicit sa da aj 5 rocny pes... ale napravu spravania uz nedozeniete... takto smerujete k dozivotnemu noseniu kosika...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod nicicka » Ned 25.04.2021 7:41

wer píše:
nicicka píše:
wer píše:Nechcem strasit, ale toho casu mate naozaj malo... za chvilu bude ten pes pubertak a ta naprava bude coraz tazsia a tazsia.
Co sa tyka vycvikara, to je sice pekne, ze chodil na cvicak... :pac: ale to este neznamena, ze vie pracovat s problemovymi psami. Medzi kynologmi sa dost pohybujem, takze viem, o com hovorim.. a sadni lahni teraz fakt nepotrebujete... mnohokrat vie lepsie poradit dake dievca s prvym psom (to teraz tak nadnesene, lebo na druhu stranu som alergicka na "rychlokvasky", ktorych je vsade kopa..), pretoze ma cit pre toho psa..


Inak mi to príde také že: veď je to ešte stena, to nebude počúvať, potom príde puberta a v nej isto nebude počúvať a keď vyrastie tak už je starý a to už keď nepočúval tak už nebude počúvať :lol:


Ale ja sa opakujem uz po 10ty krat :heh: (a uz budem ticho) - vobec nejde o "pocuvanie"... ten pes ma problem a ten neriesite. A cez sadni lahni sa nevyriesi! To je len nadstavba a oproti vasmu problemu malina... cvicit sa da aj 5 rocny pes... ale napravu spravania uz nedozeniete... takto smerujete k dozivotnemu noseniu kosika...


Ok tak otázka. Ako to riešiť? Nájsť niekoho kto ma skúsenosti s takýmito psami?
nicicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod wer » Ned 25.04.2021 7:54

Ano, presne tak. Treba osobne s niekym, kto tomu rozumie (upozornujem vopred, vyhnite sa nejakym trestom a "odbornikom" so stahovakmi..).
Obdobie socializacie konci cca v 12 tyzdnoch - to ste uz sice presvihli, ale treba to riesit cim skor.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Divné správanie stenata

Poslaťod Lindchen » Ned 25.04.2021 8:04

Ja ešte doplním, že nebojte sa dobrým výcvikárom docestovať, proste nehľadať "okolo domu". Ten problém je vážny, obzvlášť, ak má byť pri deťoch. Ak ti niekto zprasí psa akoževýcvikom, tak ste v keli.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov