Problemova borderska kolia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Problemova borderska kolia

Poslaťod Gabi279 » Pon 17.02.2020 22:49

Ahojte idem si k vam po radu. Mam psika bordersku koliu.. Od 1 roku zacal nas psik vrcat na okoloiducich ludi a chytat ich za nohu a ja neviem preco... Nikdy sme s nim problem nemali az teraz cca 3 mesiace takto vystraja...Neviete mi poradit co s tym?
Gabi279
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Problemova borderska kolia

Poslaťod wer » Uto 18.02.2020 8:04

Toto je vcelku vaznejsi problem, mohlo to sposobit cokolvek - povaha psa (neisty), vasa vycvikova chyba, alebo sa len pes nudi a takto sa "zabava".... ono to je lepsie vidiet nazivo a riesit to komplexne a to sa, zial, cez internet neda... my tu mozeme len hadat na zaklade stroheho popisu a nakoniec sa to este zhorsi. Odkial si?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Problemova borderska kolia

Poslaťod Gabi279 » Uto 18.02.2020 17:32

Ahoj zo zamaguria.. Neviem co to s nim je aj dnes sli deti kolo nasho domu zo skoly a hned sa rozbehol a vrcal.. Tak som ho h ed privolala skrikla ze co to robis a on stiahol usi povedala som mu nech ide na miesto sadol si tam a cakal.. Isli dalsie deti a uz nic... pekne sedel a pocuval.. No od kedy som otehotnela tak ma stale potrebu ma chranit alebo ako ti mam nazvat.. Vsade len so mnou dobre ze aj nie na wc.. Ked idem do sprchy necham ho na chodbe nech caka ale on knuci ako keby neviem co sa dialo.. Manzel ked ma pohladka hned sa natrepe k nam a je mrzuty na manzela.. Ja uz zacinam byt zufala
Gabi279
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Problemova borderska kolia

Poslaťod Gabi279 » Uto 18.02.2020 17:40

Bit ho nebijem na neho by to aj tak nezabralo.. Zabera ked ho dam sadnut do kuta a sedi tam cca 20minut sam vtedy si vie uvedomit ze ma nahneval.. Len si neviem vysvetlit tu nahlu zmenu sopravania... Tera co predchadza cez nas dvor kazdy den od kedy ho mame vzdy ho pohladkala tak teraz ju ani nepusti za branku vrci a dokonca do nej aj skocil stale len na neho davam pozor
Gabi279
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Problemova borderska kolia

Poslaťod Margita » Uto 18.02.2020 17:45

Si vie uvedomiť???je to pes,nie clovek,pes si nič neuvedomi
Ale altivity s ním robis?sport,cvicak?aké zamestnanie má?prečo ste si vybrali práve border koliu?aké vyuzitie má ten pes u vás?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Problemova borderska kolia

Poslaťod Gabi279 » Uto 18.02.2020 17:54

Ked zrobi nieco zle a dam ho sadnut do kuta a ignorujem ho tak si to u edomit ze ma nahneval vie lebo do konca dna je ako anjelik... Vybrala som si border koliu lebo som prisla o babetko.. Chcela som psika co bude so mnou travit vela casu takze chyba v tom nebude lebo sa mu venujem fakt cely den.. Cvicim ho ucim ho nove veci pekne pocuva len ked ho necham von na chvilu sameho tka takto vystraja ked som von aj ja tak sa sprava pekne necha sa pohladkat hocikomu dokonca aj lopticku donesie aj cudziemu cloveku ked mu poviem ze mu mozu hodit...na pamlsky nereaguje ked ho cvicim ani na dobrotky ziadne len na lopticku... Ma problemy aj s jedenim kazdy den mu musim granulky prve hadzat a on ich chyta tak sa ako ke y rozozerie a az potom ide jest normalne inak sa mi jedla nechyti ani 3 dni.. Boli sme u veterinara asi 5krat chybu tam nevidel... Tak ja neviem
Gabi279
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Problemova borderska kolia

Poslaťod Gabi279 » Uto 18.02.2020 17:58

Aj ked mu uvarim masko tak to iste stale ho len nutit aby jedol inak sam nebude vela krat musim jedlo zobrat do ruky a az tak zacne jest...
Gabi279
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Problemova borderska kolia

Poslaťod wer » Uto 18.02.2020 18:05

Akoze sa bavime ZA PLOTOM? Dat normalny plot a je po probleme. :nwm: Dost mozne a vysoko pravdepodobne, ze ma zlu skusenost. Takze pre jeho dobro - nepriehladny plot a niet co riesit.

A to sedenie v kute... :joint: to hadam nemienis praktizovat aj na dietati.. ono aj u psa je to teda riadna kravina.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Problemova borderska kolia

Poslaťod Margita » Uto 18.02.2020 18:31

Osobne si myslim,že je problém v tvojom pristupe,je mi ľúto čo sa ti stalo ale skús zmeniť ten postoj k psovi ,že je to pes ,nie náhrada za dieťa a venovať čas ,sa dá pochopit vselijak,dôležitý je aktivne straveny čas, nie to ,že psa hladkas,takto cez net ti nik neporadí,
Skús ho brať ako psa,to znamená,že žiadne sedenie v kúte a vystupovanie si do svedomia ,je to pes zviera a nech sa nám zdá akokoľvek rozumny ,vždy je to pes
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Problemova borderska kolia

Poslaťod Margita » Uto 18.02.2020 18:33

A nebolo by na skodu si aspoň precitat nejakú literatúru ,všetko so vsetkym súvisí ,nemôžeš napraviť ten jeden problém ,musís hlavne napraviť to vnimanie toho zvieraťa
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Problemova borderska kolia

Poslaťod Gabi279 » Uto 18.02.2020 19:41

Dakujem
Gabi279
Okoloidúci
 
Príspevky: 6


Späť na Riešenie problémového správania sa psov