Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Sob 04.01.2020 14:25

Este by som dodala na to gaucove negaucove... ked sme s nou napriklad v lete sme na zahrade kupeme sa a podobne, ona je totalna pochoda a zachrape vedla bazena alebo na deke... ked sme ju teraz po zraneniach par krat mali na chvilu doma, prechrapala to tak ze taky hlboky spanok som u nej estenevidela, a totalne sa jej nic nechcelo len lezat a max sa trosku pohrat s plysakom...

Pre nas by bolo vysnivanym stylom to, ze by vo voliere bola iba ked sme v praci, aktivity by sme ponechali, rozsirili..podla potreby ale potom vsetkom by bola s nami vnutri, najradsej by som ju mala dnu a vo vliere iba nevyhnutne, lenze keby sme si ju vzali dnu naporad, uz nikdy by som ju do voliery nedostala a vsteko by sa este zhorsilo... lenze s tymto snom sme sa uz rozlucili, kedze vidim co s nou urobilo 16 hodin v nasej obyvacke, odvtedy ani za nic byt vonku a uz si vynucuje to svoje...

ked s nou prideme po tych aktivitach domov a my ideme dnu a ona je vonku, strasne mi chyba a chcela by som byt s nou... ale ked si predstavim ako si ona vynucuje cez zranenia sceny a vydieracky to svoje.... tak to uz asi nevyskusam.... ale ona vie aj prechrapat cely den aj noc,.. ked sme pri nej... len naucit ju vo voliere si oddycnut... to proste nedokazeme...ale naucit sa nebyt taki makki to bude este riadny kumšt pre nas... to uznavam na plnej ciare...
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Ned 05.01.2020 11:03

Ja este dodam jednu vec - ak teda cvicite tym stylom, ze zatlacit zadok, tak to je pre nu zataz NULA. Pri takom vycviku pes nevyvija absolutne ziadnu aktivitu, nema ho co unavit, rozmyslat nemusi, vy to vykonate za neho... :no: takze toto faaakt nie je aktivita. :heh:

Ja si nemozem pomoct, podla mna ten pes nema dostatocne vyzitie. Ked ho bude mat, moze sa ucit oddychovat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod janajka » Ned 05.01.2020 11:34

Takto velmi podobne sa spraval kaukazky ovciak expriatelovho brata. Vobec nezvladal byt sam. Ked bol jeho pan v praci, coz bolo cele dni, tak utekal, doma vsetko rozhryzal. Kvoli nemu postavil 2 metrovy plot, ten neohrabany velky pes to preskocil. Z koterca sa dostal tak, ze vyliezol pod strechu a prepchal sa uzkym otvorom. Jeho buda bola uplne na stiepky. Vsetko co bolo na dosah znicil. Otcovi majitela pri venceni zlomil ruku aj nohu. Priznam sa, ja som nedavala sance kavkazakovi na malom satelitnom dvore a neskusenemu majitelovi, ale samu ma ten pes prekvapil. Nakoniec ani neviem co sa s nim stalo, uz som sa potom nekontaktovala. Viem, ze dotycny ma teraz dvoch psov ineho plemena.
Neviem poradit, z mojho pohladu mal ten pes strasne maly priestor na zivot, plus jeho pan sa mu večne prisposoboval a nemal pevnu ruku nad nim. Ale i tak, samota ho zabijala.
Naposledy upravil janajka dňa Ned 05.01.2020 11:42, celkovo upravené 1
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Margita » Ned 05.01.2020 11:40

Kaukazského ovčiaka zabíjala samota?veď on predsa ani nebol slachteny na prácu s človekom,skôr mu chýbala preňho duchaplna činnosť ,a to môže byť pre takého psa aj celý deň ležať na kopceku a pozerat na dvere
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod janajka » Ned 05.01.2020 11:49

By si neverila. Ja som ani neverila, ze sa dostal z koterca alebo, ze dokazal preskocit dvojmetrovy plot.
Lezat na dvore mohol ale nelezal. Chodil na potulky. On ludi mal rad, ale jeho sa pochopitelne vsetci bali.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Ned 05.01.2020 12:05

kaukazak je iny typ psa. podla mna mu chybal prave ten priestor.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod elfinka » Ned 05.01.2020 14:47

Offtopic: A viem si predstavit, ze postavit takemu kaukazovi na malom pozemocku 2metrovy nepriehladny plot, tak sa problem len zhorsi. Sudiac podla toho ako velmi dolezito a spokojne sa tvari pastevecka cast mojho psa ked moze strazit a vidiet na ulicu a okolne zahrady :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Renata » Ned 05.01.2020 16:58

wer píše:A co sa tyka moderovania na fb skupiny NO :pac: aj ked nechapem, co si to tu vytiahla :heh: tak bola som poziadana adminkou, nebola to moja vlastna aktivita :no:


wer to nebolo myslene zle :hi: len narazam na to, ze sama si v skupine, kde vidis, aky ohromny rozdiel je medzi psami a to patria k "jednemu" plemenu :heh: som len narazala na to, ze vyber plemena dnes uz nic negarantuje :heh: (prosim brat s nadhladom) .. je to o odchovoch a jednotlivcoch a neda sa pausalne povedat, ze NO je aktivny pes (bohuzial), vidim ich zopar, ktorych by som s kludnym svedomin dala k starym ludom na dvor, alebo na gauc :hi:

ale k teme v podstate suhlasim, akurat myslim, ze viac ako to, ze by aktivity chybali, je to, ze su neaktivne vedene :D oni maju cas na nu, len ho nedokazu pre nu zmysluplne vyuzit a potom ruka v ruke to, ako je rozmaznana .. drzim palce veru
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod elfinka » Ned 05.01.2020 17:59

Mne to teda neznie ze ten pes ma problem iba z malo aktivity. Ked doma nerobi bordel a v koterci ano, skor bude mat problem s kotercom a ani keby ju zacali hned neviemako najlepsie cvicit na urovni hodnej MS (Offtopic: gratulujem SKJ k tomu, ze taketo psy odpisala, takze to nema zmysel ani skusat :lol:) tak v koterci bude vystrajat aj nadalej.

Skusali ste s nou Crate Games s kotercom?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Ned 05.01.2020 18:09

Aj ked sa stracam v tych litaniach, neodznelo, ze by ju chcela mat dnu, ale nemoze, lebo by vsetko znicila.? A rovnako to robila na dvore, ked kotec nebol...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod elfinka » Ned 05.01.2020 18:34

Lebo by vsetko znicila ked tam nie su, tak som to pochopila ja. A ze ked tam su, tak moc neotravuje.
Nevybity pes otravuje ked ma ludi pri sebe, mne to pripada skor ako (nieco ako) separacka.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Margita » Ned 05.01.2020 18:37

A ako je možné že bola 4tyzdne v hoteli v koterci a všetko bolo na poriadku,nenicila seba ani okolie a vezmi psa domov a bum
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod pigie » Ned 05.01.2020 18:37

Veru aj mne to skor pride ako separacka... Ale taka, hmmm, ze si ju vyrobili...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Ned 05.01.2020 19:25

Tak na separacku som.tiez poukazovala v uvode, ale mne to pride uz ako mix vsetkeho. :heh:
A vzhladom na nazov temy - mozno fakt najst novy domov a tam by bol pes iny.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod zuzka:) » Ned 05.01.2020 20:06

Ja som inak normalne fungovala so psom par rokov na striedacku koterec a gauc a nemal s tym vobec problem. Zvykala som ho tyzden, viac casu som na to nemala. Travila som tam s nim trochu casu. A potom cely semester v koterci, kazdy druhy vikend doma, na skuskove doma, navrat do koterca. A zvladal to uplne v pohode. Dokonca si po 8 mesiacoch raz pamatal presne kam ideme. Aj mne to bolo zo zaciatku luto, ze tam musi byt, ale inak som to vtedy nevedela vyriesit, ale jeho som nijak extra nelutovala. Proste to tak muselo byt a bodka. A tiez som s nim travila vyse 3 hodin denne, 3x denne som za nim chodila. On ale nebol extra prepnuty na aktivity, trochu asi vybocoval v ramci plemena.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov