Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Margita » Sob 04.01.2020 12:06

Vzali ho z útulku ,ano jasne ,v útulkoch je milion vhodnejsich psov ,ale ...
Niekedy nie je hanba sa vzdať psa ,keď na to nemám...načo si komplikovat život
Mňa na Tom celom zaujalo to,že keď bola v hoteli všetko bolo na poriadku,preco?a asi niekde tam je ten dôvod čo bolo tam prečo pes bol ok
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Lindchen » Sob 04.01.2020 12:07

Záujem je super. :jop: Tiež mohli psa odkopnúť a nikto by sa o tom nedozvedel, len ďalší posunutý kus v mase psov. Akurát to je asi málo. Práca s takýto psom je životný štýl a naozaj stabilný, mnohoročný koníček. Časovo náročný a ani nie zrovna lacný. Adopciou takéto psa VHODNÉMU človeku sa psovi vyrieši mnoho problémov. Je možné, že niekto jeho potenciál využije v športe, možno v službe (ale teda neviem ako teraz s bezpapierákom) a bude to úľava pre všetky strany - najmä ale pre toho psa.

Popravde, tento typ psa by som nechcela, ani keby mi za to mesačne platili.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Sob 04.01.2020 12:12

ja by som tomu psovi nasla dakeho mladeho odusevneneho cloveka, ktory sa mu bude venovat, hoc by sa aj vzajomne ucili... na kseft radsej nie, to nemam k tomu doveru a ktovie, ako by fakt skoncil... :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Margita » Sob 04.01.2020 12:12

Linda tá posledná veta :-D vieš človeka podporiť :-D ja tiež radšej štyroch foxterierov ako jednu malinu :-DDD
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Sob 04.01.2020 12:14

ja mam polomalinu a som spokojna... :haha: ale uznavam, ze to nie je pes pre kazdeho a chce to vela vela vela prisposobovania sa a ustupkov v zivote.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Lindchen » Sob 04.01.2020 12:20

Malinoidné psy ee. Ja rada plyšové, ušaté. :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Slausa » Sob 04.01.2020 12:27

Z toho co pises som to pochopila tak, ze ten pes je a jednu stranu nevybureny a nudi sa a na druhu ma plne zuby toho treningu, drilu a namiesto toho aby sa tym unavil ma z toho akurat vasie nervy. A ze pevny rezim je od tretej do stvrtej prechadzka kazdy den, od piatej do siestej vycvik a pod. Neviem, podla mna tvrdy rezim vyzera trochu inak, hoci moze tam byt nejak rozvrhnuty cas, ale nie byt na psa byt 'tvrdy' za kazdu cenu a cojaviem mu tlacit zadok dole ked nechce sadnut a byt nanho hnusny, lebo tvrdy rezim.

Minule sa tu radili napr prechadzky do mesta a na podobne miesta, co je teraz po zraneni asi nerealne, ale napr mojho (male stare lenive nic oproti vasmu) staci 15 minut na pesej medzi ludmi a zacina prestavat. Unavi mu hlavu naraz strasne vela veci, ktore treba vnimat.
Offtopic: inak, aky koterec to je? Ked za pes on doreze?
A z akeho utulku je? (Neber v zlom, len ma to zaujima?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Sob 04.01.2020 13:09

No, ono my sme sa jej venovali a chceli sme aktivneho psa prave preto ze sme nechceli len pokojne prechadzky, chceli sme psika na sportovanie, do prirody, k byciklu... lenze tu som sa docitala vela rad o tom ze nikto sa psovi nevenuje 4 hodiny denne.... u nas to bolo naozaj tak ze rano iba pol hodinka aktivnej prechadzky, to nieje plazenie sa po chodniku... a poobede, prideme, prezlecieme a ideme von, vybehat, aporty , poslusnost, ... lenze na volno ju pustit nemozeme, pretoze uteka... striedame stopovakc,y flexiny a kratke voditko kedy trenujeme poslusnost, pokyny a prikazy... aportujeme az na dvore....

to je presne to co nam zrejme najviac skodi, tie protichodne nazory vstekych okolo... ano sme laici a nenarodila som sa s prirodzenym porozumenim psej reci... bola v utulku, odychitili ju pri ciganskej osade, podvyzivenu, s bucnátmi na chrbte..hladali sme psa na dvor, 4 mesiace nam nikto nechcel dat ziadneho pska, od banskej bystrice az po bratislavu sme reagovali na psikov, ale marne, vsade bola povinnost vziat si psa do domu, vsade nas varovali ze to davaju do zmluvy a pri prvek kontrole kedy mi psika najdu na zahrade mi bude odobrany... toto bol prvy psik, na ktorom umiestneni v dome netrvali.... sami povedali ze je hodny von na zahradu, ze sa rada hra, ma rada inych psov a kedze sme chceli vzdy dvoch ale najprv sme si chceli vyskusat ci a ako zvladneme jedneho , nechclei sme si hned dvoch brat.. obaja sme laici a mysleli sme si ze pristupujeme k tomu velmi zodpovedne, isli sme si po nu az k ceskym hraniciam.... postavili sme jej zateplenu budu, pripravili pre nu vsetko, bolo to na mieru az ked sme vedeli koho si berieme prisposobili sme jej vsetko ( aspon som si to myslela ) nikto o nu neprejavil zaujem a kedze v malom koterci jej nebolo dobre, a nemali tam na nu cas ako by potrebovala, brali sme si ju co najskor... od zaciatku sme s nou chceli pracovat a vyuzit jej potencial... alebo akoby som to povedala.. my sme vedeli ze si neberieme vnutornu iba mojkaciu gaucovu prachovku ale skutocneho psa, ale cim viac sme chodili po cvicakoch, kde by na to mali byt odbornici tak tym viac sme narazali na rozne problemy a zacala sa prejavovat.. nehovorim ze to suvisi s cvicakmi, len cisto casovo to opsujem ako to nasledovalo... prve dva mesiace bola ukazkova, nestekala, nicoho sa nebala, pekne nas cakala ked prideme z prace, nic nenicila, neknucala...iba na cvicakoch robila sceny, lebo sa strasne chcela so psami hrat, extremne tahala a stekala a knucala, aby sa k nim mohla dostat .. je to ale velka voda a jej hra pripomina hru dvoch surodencov, z ktorých jeden je starci a ma asi 40 kil a druhy je mladsi a ma sotva 10 kil... proste vsetkych prevalcovala, prisla k velkym aj malym, steniatkam , malym aj velkym plemenam, a hrala sa po svojom, ako velka voda, zrutila psika na zem a hrala sa, prilahla ho onuchavala, skakala a podobne... vtedy sme si naivne mysleli ze to je strasna hanba , ze ju treba socializovat medzi psami.. ako sme sa mylili ..prvy cvicak bol sice fajn ale ucili nas skor ako ju spacifikovat fyzickym trestom... druhy cvicak nam bol odporuceny ako mega odbornici, nakoniec ale to bol najrdahsi a najzbytocnejsi kurz, stal 500 eur a naucilimi psa chodit na stahovacej snurke ... dalsi cvicak bol tiez renomovany s cvicitelom oobr historiou... lenze s ludmi to uz vie menej, a okrem toho ze z nas stale robil idiotov ze kam vsade sme s tym psom chodili a cvicil zase so stahovacou retazou, nam narovinu povedal ze nic take ako individualny pristup neuznava... to sme uz ale s Corou mali naozaj velke problemy a zotavovala sa sz prveho naozaj velkeho rozsiahleho zranenia ktore si urobila v nasej nepritomnosti... chodila sice na cvicak ale stale sme sa motali v kruhu stale nam ukazuju dokolecka to iste len inak oblecene, k nohe, sadnut, lahnut, .... potom sme mali dalsi cvicak kde to bolo velmi laxne, obycajne... zas to iste... nic nevyriesene... a teraz ideme skusit tohto pana... nemam uz zaujem o cvicak ako taky, len z nas tahaju peniaze... z nasho zufalstva... Cora chodi na voditku ukazkovo a ked nema svoju tvrdohlau chvilu, vsetk povely ovlada.... a tie jej tvrdohlave chvilky sme jej doteraz dovolovali takze v tomto este musime aj na sebe vela zapracovat... chcem aby s nami konzultoval aby sa prisiel pozriet ako to robime, co robime zle. uz mam plne zuby tych odbornikov, ktori nam vzdy ukazuju akeho mame uzasneho psa lebo ho vezmu na voditko urobia s nim styri povely a pytaju sa nas s cim vlastne my mame proble, lebo pes ziadny nema.... ja netvrdim ze pes ma problem, viem ze chybu robime my, viem ze ten pes je mojim odrazom, ale mam pocit ze na to ako sa zaujimame oako a co urobit veci co najlepsie, sa viac zamotavam a som viac len otvorena penazenka pre kazdeho .... pre vsetkych som len blbana co si vzala ,, zleho nepsravneho psa ´´ ale taketoho psa mozu mat len nepracujuci ludia ? nerobima nocne ani nemame ziadnu dlhu pracovnu dobu, o 6 vyrazame z domu a o 15:30 najneskor sme uz doma prezleceni na dvore s nou... nemame deti ani nic ine comu by sme sa venovali na jej ukor... to je vazne taky problem, mat krizenca bohvie coho s tym ze by tych osem hodin zvladol rezimovo ? je lepsie toho psa zavriet do koterca kde by isiel dva krat za den na 15 minutovu prechadzku ? kde by bol jeden z 50 tich ? iba cisielko ? nedokazem pochopit, ako mozem byt ja horsia volba pre toho psa ako utulok alebo ciganska osada... nechapem toto zmyslanie ze psa si ma brat len ten co je s nim vkuse doma... keby takto uvazovali vsetci tak tie utulky su nielenze prepchate ale psy sa utracaju jak na ebeziacom pase po 7 dnoch v utulku z kapacitnych dovodov... chcela som dat domov a lasku psovi z utulku... nepozerala som sa na to ci je pekna , keby osm na to pozerala nevzala by som si ju s tymi hrbolmi na chrbte co trebalo preliecit, bolo to len rebro potiahnute srstou ... ale na tie jej oci a na to ako nas vyolizovala cez klietku proste nezabudnem... niektoe stekali, niektore si nas nevsimali a ona bola uplne na konci celeho arealu v poslednej klietke... ona je maznak ku vsetkym, to sme zistili az potom, zboznuje pozornost a ludi, vyolizuje a vybozka naozaj kazdeho, za pohladkanie da cokolvek....
vzdat sa jej neberiem ako hanbu ale ako vrazdu seba aj jej...

prave som sa vratila od veterinarky, teplotu nema, nozicku jej previazala a ked sme isli von, uplne ozila... doma akonahle som jej dala zase golier, ten musi mat lebo tu ranu si hned da ,,doporiadku´´ ked golier nema... tak ostala zase depresivna... doktorka povedala ze to vyzera skor na depresiu, ktorou na seba upozornuje... ziadne znamky zdravotnych problemov nenasla.. kedze sa s nou personal mojkal, uz ju tam poznaju ako svoje boty a zboznuju ju tam, tak bolo zrzau jasne ze to ,, hra resp. ze ju mozno tak velmi teraz stve ten golier aj iny rezim od nas, ze s a jej par krat nepodarilo s nami vybabrat ako bola odteraz zvykuta...

sme z chorvatskeho grobu... p. dobrovodsky je momentalne chory, musime cakat kym sa k nemu dostaneme dufam ze to bude co najskor a dufam ze to bude mat nejaky vyznam... je to nasa naozaj posledna moznost, cvicaky v BA a okoli sme uz vycerpali.... :plac: :plac:
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Sob 04.01.2020 13:25

Nevycerpali, u mna ste teda neboli. :no:

A pre predstavu, ako vyzera taky tyzden mojho pracovneho psa. V sezone (okrem zimy teda) 3-4x rano stopy. Ak nestopujeme, tak idem bud sa prejst do lesa, alebo na luku min na 45 minut. Aj tam v ramci hry precvicujrm, co potrebujem. Potom je cca 9-10 hod sam doma dnu, spi - cez pracovny tyzden. Vecer bud poslusnosti 2x do tyzdna (nie sadni lahni len, isto nie dril!...) a 2x do tyzdna obrany. Ak mame volno, tak 3 x do tyzdna beh 6-8 km. Cez vikendy, ak vtedy nepadne trening, tak tury, vylety - rozumej celodenne..
Doma nenici, je spokojny, neotravuje. Len potrebuje mat davku zmysluplneho vyzitia. Priblizujete sa k tomu aspin spolovice? A to nie zle na vas.. :no: fakt to nie su psy pre kazdeho
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Nisus » Sob 04.01.2020 13:38

Ešte si nebola u wer :hi: U mňa by to bola voľba č.1
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Renata » Sob 04.01.2020 13:41

Vies co? ja si vobec nemyslim, ze ste s muzom az taki neschopni, alebo ze by ste urobili nejaku velku chybu pri vybere, ani ze by mala Cora malo aktivit, ze by ste sa jej nevenovali. Mam doma nemeckeho ovciaka, a ano mozno by wer namietala, ze len ten jej je super truper spravny pracovny ozajstny a neviemaky NO :joint: ale sama spravuje skupinu nemecky ovciak, kde polovica, ak nie tristvrte z tych captavych psov, je gaucovych, takze dnes plemeno NO skutocne nie je zaruka hyperaktivity. Moja suka vie oddychovat, napriek tomu, ze je to NO. Dokonca si myslim, ze k aktivnym ludom a kludne aj na dvor je to dobry vyber. Tolko k ospevovanemu pracovnemu NO plemenu :hi:
Z vasho spoluzitia mam pocit, ze vy stale robite nieco s tym psom ako ospravedlnenie, neustale mate pocit viny, neustale sa jej snazite vyhoviet a ona si s vami robi co chce. Ta suka je totalne rozmaznana, ale totalne. Toci s vami a robi si co chce a vy z nej robite pokusneho kralika. Inak to s tym golierom je naozaj herecky vykon. Aj moj kocur to takto vedel. Ja vidiet ako mi suka odpadava od unavy, lebo je rozmaznana a ona nebude s golierom, alebo nebude vonku, alebo si bude "dupkat nozickou" tak pod povelom ju vypoklonkujem odpocivat. K tomu von - dnu rezimu. Ja tak mam tiez suku. Primarne je na dvore, ale ked je potrebne (napr. ked sa hara, mam este dalsieho NO psa) tak vie existovat dnu, v teplucku valat sa na gauci, ked je von, je von, ked je dnu je dnu. Ja rozhodujem a ona to v pohode berie, neznamena to odmenu, ani trest, proste moze byt tam, alebo tam. Vy sa zas citite previnilo, ze bola dnu, chce byt dnu, co teraz, no nic, pojde von, ked bude potrebne, bude vnutri, ked nie, bude vonku a hotovo. Ani trest, ani odmena, normalne fungovanie.
Teraz, ked vam vsetci povedali, ze ste ju rozmaznali, tak ste to otocili o sto percent a mechanicky pracujete na tvrdom rezime, ale to nebude fungovat. To musi vychadzat z vas. Ked jej poviete nie, tak to tak musite citit, ma to byt rozhodne a nemozete sa citit kvoli tomu previnilo, ani sa v duchu ospravedlnovat. Nic jej nie je, je len rozmaznana. To, ze jej nieco prikazete, alebo zakazete, neznamena, ze ju nemate radi, nie je to trest, len to tak proste ma byt, tak to funguje a tak to musite citit. Prestat hladkat psa, len preto, ze mam momentalne "tvrdy rezim", je tiez kontraproduktivne. Ja svoju suku kedykolvek pohladkam a to neznamena, ze ju rozmaznavam, taktiez, ked je to potrebne jej nieco zakazem, prikazem, usmernim a neznamena to, ze ju trestam.
Co sa tyka spolocnych aktivit - ja by som zaradila do aktivit nieco, co vas bude obidve (obitroch :D spolocne bavit, k prechadzkam a venceniu a vychove a cviceniu plus nerozmyslali ste nad napriklad agility? alebo dogdancingom? to su take cinnosti, kde sa suladi fyzicke aj psychicke. Rekreance, do pohody. No a tiez by som ju skusila dat do postroja a zaradit aj dogtreking, alebo len take rekreacne tahanie vas v postroji, vy mate na prechadzke pokoj, lebo ruky volne, cora neujde, nic nevyvedie a este sa aj fyzicky unavi, pohoda pokoj. Viem o com hovorim, nie jedneho labilneho psicka som tak vencievala :heh: vsetci sa hodia do pohody a prechadzka nie je neustaly adrenalin. Drzim palceeeeeeee :jop: :ahoj:

Edit: Inak aj ked sa s wer nie vzdy zhodneme, nepozname osobne, a mame rozdielne vedenych psov :lol: je top jedna koho by som odporucila v BA kraji, u nej sa to tak nejak tiez suladi vycvik a vychova :jop:
Naposledy upravil Renata dňa Sob 04.01.2020 13:48, celkovo upravené 2
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod pigie » Sob 04.01.2020 13:42

Depresia je z goliera. Moj robil presne to iste... Aj s tym zaspavanim v stoji, sede, resp. cumenim do blba... On aj ked bol v strese to robil a vydupaval si veci (u nas lezanie na gauci), tak robil presne to iste, pod gaucom kludne sedel vyse hodiny a cakal, kedy tam bude moct ist, az zaspal v sede. Alebo ked sa mu zmenilo prostredie a bal sa doslova niekam lahnut , tak bol schopny zaspavat po stojacky/sediacky a fakt som ho videla drbnut na zem a znova vyskocit. Proste zaspal v neprirodzenej polohe. S tym si hlavu nelam, to prejde, ked si bud na golier zvykne alebo sa da dolu, ked ho nebude potrebovat.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Slausa » Sob 04.01.2020 13:43

Offtopic: Ja som wer chcela navrhnut ale nechcela som byt vlezla :hi:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Margita » Sob 04.01.2020 14:08

A čo tak dať na tú wer nejaký kontakt?:-D
http://www.ksk1.eu/kontakt.html
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Sob 04.01.2020 14:10

Dik vsetkym za doveru, som poctena :hi: aj ked priestoru popri mojich vymenovanych aktivitach maaaalo :haha:

A renataaaa, ja skor narazam na MLN, NO je z tych normalnejsich plemien. Akurat ja mam fakt teraz psychopata, to mi uz viaceri povedali, ze nie je typicky NO. :nwm: Pax bol napr uuuplne iny, vyrovnanejsi, pohodovejsi... Nyx je napr nepouzitelny do bezneho zivota, tym sa netajim, takze az tak ho nechvalim :haha:
A co sa tyka moderovania na fb skupiny NO :pac: aj ked nechapem, co si to tu vytiahla :heh: tak bola som poziadana adminkou, nebola to moja vlastna aktivita :no: a nemam nic proti gaucakom, aj sa da k tomu pes doviest, ale nie vsetky su toho schopne a casto veeeeela problemov prameni z nedostatku aktivit...

Napr som mala v zaciatocnickom kurze dobermana... majitel zuuufaly, lebo pes nicil vsetko, zavijal, susedia sa stazovali, rozvod kvoli psovi hrozil... chodil so psom kazde rano pred piatou na hodinu na vychadzky, vybehavat ho po praci, stalevsa mu venoval a nist... to je pre pracovneho psa nic. Navrhla som mu, nech zacne robit sportovku, chodit na obrany. A vida. Zmena prisla. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov