Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Uto 29.10.2019 13:22

Ahojte...

pise sa mi to strasne tazko ale ja absolutne neviem co mam robit. Nasa fenka je ten najlepsi a zaroven najhorsi pes na planete .
Vzali sme si ju pred asi pol rokom. Bola vychudnuta, nic sa o nej nevedelo, ale bol to utulok, kde mi konecne vedeli dat psika aj k domu, na dvor. vsade mali v podmienkach, ze chcu aby pes bol vnutri , alebo s pristupom dnu. Vzdy sme chceli velkeho psíka, na zahradu, vlciackeho typu... Ked sme konecne dostavali dom, chceli sme travit co najviac casu s psikom a na zahrade.

Prve dva mesiace sme o nej ani nevedeli, vzdy bola velmi vdacna ked nas videla, olizovala nas, bola to obrovska laska, tak ako ked sme ju zbadali v utulku, proste sme vedeli, ze je to nas psik a ze sme urobili tu najlepsiu vec a urobili zo seba tich najstastnejsich ludi, ze sme si ju vzali a ze je nasa.

Lenze fenka zacala postupne nicit zahradu, na zaciatku sme si hovorili ze ved to je pes, ratali sme s tym ze nieco vyparati, ked sme v praci, povazovali sme to za prirodzene ze sem tam ju nieco napadne vyviest ale stale sa to stupnovalo.Nasli sme cvicak, chodili tam kazdy tyzden dva mesiace... v niecom trosku pomohlo, ale mam pocit ze hlavne vt om ze sme ju blizsie spoznali a tym ze sme nemali skusenosti predosle so psami tak sme skor len trosku zacali chapat ako psy ,, funguju´´ ale inak to ostavalo stale tak, niekedy nieco vyviedla a potom aj dva tyzdne bol klud... Prvý krat sme sa vystrasili a zaroven nahnevali, ked pri vyhrabavani diery na dvore sa zakusla do obrubnika a vylomila si ocny zub.-.. Vtedy sme prvykrat zaplakali, oprava zuba bola 300 eur. To bolo v auguste tohto roka. V septembri, zacala nici veci este intenzivnejsie, znicila nam smetne nadoby, vsetky kochliky, zavlahu, naradie, hadice, kvety, stromy... kazdy den sme nasli nieco...tak sme jej nasli postavili sme plechovu budu, kde sme uschovali naradie, komplet celu nam ju rozkusala a znicila, ano ta buda vydrzala tyzden, stala 400 eur, a jej oprava dalsich 200, potom nasledne tu opravenu budu niekolkokrat znicila, museli sme zadovazit novu vtedy sme zacali s novym, velmi intenzivnym treningom, kde sme videli oproti doterajsiemu stavu perfektne vysledky, tesili sme sa ze konecne to bude lepsie a tie peniaze sme tym padom na to obetovali, cely vycvik nas doposial stal 300 eur, mali sme indivindi hodiny s velmi drahym ale zaroven velmi dobrym cvicitelom, naozaj...dva tyzdne sme mali zahradu v poriadku a ona nic nevyviedla, proste mali sme z toho naozaj dobry pocit. Zacala harat, takze cvicitel nam povedal, aby sme teraz mali pauzicku, lebo tam chodili aj ine psy, kastrovanu ju nemame zatial... lenze minuly tyzden zrazu akoby nic urobila dalsiu hroznu vec, zcista jasna... zabezpecili sme tu budu ako sme mohli, ale zjavne stale nedostatocne. Pred tyzdnom tu budu zacala rozoberat znova, az raz ked sme boli v praci, sa dostala cez uzky otvor dnu a uz nevedela vyjst von- nevieme ako dlho tam bola... v ten den ako na potvoru sme prisli domov aj neskor, zvycajne sme uz o pol 4 doma ale vtedy sme dosli az o 18... Tak ju celu rozhryzla na marne kusky. davali ju na operacnom stole dokopy skoro tri hodiny, ma potrhane labky, trzne rany na nufaku, na tvari....pretoze sa snazila vykusat sa z tej budy von, a to co vykusala, kusy plechu, klince a podobne, po tom skakala a sliapala...v zivote som nevidela tolko krvi a prisaham ze som este nikdy nedostala taky hystericky zachvat, lebo krv bola uplne vsade a ja ani neviem ako som sa dostala na pohotovost s nou... Ucet na veterine sa nam aj boja prezradit stale len hovoria ze urobia s cenou co sa da, kazdy den musi chodit na prevazy a injekcie ....od stvrtka znicila trikrat golier, a snazila sa na to miesto dostat opat, zapbezpecili sme ho dalsimi kupenymi drahymi zapatkami, betonom a podobne... staci ze na chvilu zalezieme dnu do domu, najdeme ju zase so znicenym limcom a krvavu, lebo zase sa tam snazi vykusat cestu... ona tam asi citi mysi ale toto ja nemam ako osetrit, mysi tam budu kazdy rok stale, sme na ,,dedine´´ a susedia maju sliepky, odtial tie mysi proste stale budu prichadzat. mozem tam dat pasce ale nic to nevyriesi kedze ich tam stale bude citit... museli sme si koli nej vziat dovolenku , aby sme kazdy den nemuseli kupovat novy limec... dnes sme boli zase chvilu mimo zahrady ( asi tak 10 minut) a zlomila si aj druhy ocák, lebo sa snazila zase nieco rozkusat .... zase dalsich 300 eur, nehovoriac o tom ze ucet na veterine este nemame uzavrety lebo kazdy den chodi na tie prevezy. Co mam robit, minuli sme uz vsetky uspory a o chvilu si zacneme poziciavat peniaze na psa, ja proste toto neutiahnem... Ja som vzdy vedela ze pes nieje hracka, preto sme zodpovedne vzali psika az vtedy ked budeme mat vsetko pre nu pripravene, vsetko co k zivotu potrebuje, mame obaja pracu a vsetko co sa dalo sme jej prisposobili ale toto uz takto dalej nejde, neviem vobec co mam s nou robit, je to hrozne, stale sa vyhrazame ze je to posledny krat ale ja ju aj napriek tomu kratkemu casu a vsetkemu co urobila, milujem ju nadovsetko a trha mi srdce ani pomysliet nechcem na to ze by som ju dala prec, ale my mame na dom hypoteku ja si nemozem vziat aj spotrebak na psa... neviem vobec kde je tomu koniec, neviem co sa s takym psom robi, neviem kedy toto cele skonci, chceli sme len zit so psikom na zahradke, chodit s nim na vylety a byt proste spolu... neviem si predstavit ze by sme mali dieta, co potom ? dietatu nemozem povedat ze nebude jest lebo sme dali penoaze posledne na psa... ? ked sme pri nej, neodtrhne sa od nas, olizuje, mojka sa, uci sa, ovlada vsetky povely , aj vsetko co sme sa naucili na tom vycviku sa nam dari vyborne aplikovat... ale ved preboha niesme jediny co chodia do prace, keby som ju nechavala zavretu doma alebo v kotci, povedala by som si ok, je frustrovana tak sa jej to nepaci, ale ma pre seba dvor, zateplenu budku, plno hraciek, krmivo a podobne... vycvik, chodime s nou rano na pol hodku a poobede sme uz len s nou az kym nejdeme vecer dnu, sme spolu na vyletoch , na prechadzkach a vonku na dvore, robime jej cas ako sa da, naozaj niesme ten typ co pri prichode pozdravi psa a zalezieme dnu.... ak aj jeden z nas nemoze, druhy s nou je vonku a naopak, neostavame nikde dlho, kam mozeme tam ju bravame so sebou... boli ste niekto v takto neriesitelnej situacii ? prosim poradte mi ja som uz naozaj zufala... vsetci okolo mna nam radia aby sme ju dali prec ze to bude horsie, lenze ked my sme do nej tolko investovali, dokedy ju budu v utulku skusat novi ludia kym znova bude niekto ,, takto ochotníí aspon ako my ,, ? kolko kratnarazi na menej trpezliveho co s nou bude ked je takato ? do bytu alebo domu ist vobec nemoze, nema absolutne ziadne navyky, v tomto je uplny barbar a divoch, potrebu urobi kde si zmysli, nevynuchava si ani miesto, proste pride to na nu tak to urobi...samozrejme aj toto sme chceli riesit ale pri tomto vstekom ani cvicitel nam neodporucal zameriavat sa na vela veci, vsetko postupne... uz neviem, prosim o pomoc... :plac: :plac: :plac:
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Uto 29.10.2019 14:25

Uz daaaavno mala mat poriadny kotec. A venovat sa jej zmysluplne. Ten pes sa NUDI. Potrebuje podnety. Mimo dvor ist, kazdy den, cvicit stale nove a nove veci, zamestnat psovi hlavu, aj nohy, unavit ho. To sa na dvore neda, aj ked tam s nou budete stat 4 hodiny kazdy den....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Uto 29.10.2019 14:35

Urcite s nou nestojime na mieste, cvicime podla cvicitela, mame normalne aj ,,domace ulohy´´ , chodime do lesa, na pole, namahame ju aj mentalne, cvicitel nas v tomto viedol podla mna velmi dobre a doma sa ju snazime zamestnat ako sa len da, toto vsteko ona vyvedie v nasej nepritomnosti... Toho psa kazdy den cvicime, ma vysloveny drill, kedy musi mentalne sa sustredit a to ju vacsinou unavi najviac, potom sa poriadne vybeha, tato kombinacia vsetkeho co s nou robime nam zaberie naozaj cele popoludnie... Aj zradlo si musi takpovediac zasluzit, a dostane ho iba za zvladnute povely... :-( naozaj je to tazke uverit, ale naozaj s nou travime ten cas plnohodnotne, niesu to ziadne obycajne vyhchadzky a hadzanie lopticky, ziadna idylka z reklamy na stastne stena.... ten vycvikar cvici aj sluzobne a policajne psy takze ked ma pracovny cas, to znamena ten drill, nieje ani ziadne mojkanie ani nic, skratka sa od nej ocakava tvrda praca a to aj dodrziavame.. potom ma chvilu volna, ked sa jej venujeme aj hranim, behanim, skakanim, zabavnejsimi povelmi, menime trasy, miesta, polia, lesy.... Ale napriek tomu mame s nou take problemy, ake nemaju ani majitelia co psa vystrcia von z bytu na 3x 2O minut pocas cigaretky a vybavene... :-( to nieje fer..
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Uto 29.10.2019 14:38

O kotci sme uvazovali ale pravdupovediac, pride mi to luto ze som ju vzala z utulku , aby nebola cely zivot v kotci a nakoniec ju tam sama strcim, predstavujem si ze psik moze pobezkavat po zahrade, najst si svoje miestocko, v lete si najst vhodny tien, v zime sa ulozit tam kde na nu neprsi, alebo ide spat do budky, onucha si vsteko, posteka si ked treba, a podobne.... trha mi srdce ju do niecoho zatvorit.... :-( viem ze je to jedna z moznosti ale pre toho psika je to aky rozdiel od utulku ? ved tam ju tiez budu pustat von a tiez bude mat prechadzky a zradlo... mam vycitky ze to nieje zivot aky som jej chcela dat....
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod clupko » Uto 29.10.2019 14:52

no v utulku ju z toho kotca asi nevyberu viac ako 2x denne po 30min, ci? a tu ide pomaly o jej zivot, ako tak citam. nie je o com.
no mozno by pre vas bol naozaj vhodnejsi nejaky kludnejsi pes. alebo s nou zacnite robit narocnejsie aktivity, nech sa naozaj unavi, lebo aktualna zataz (psychicka a fyzicka) jej evidentne nestaci.. narocnejsi vycvik, stopovanie, sporty - mozno canicross, alebo weight pulling, co ja viem. moznosti je vela.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod kellee » Uto 29.10.2019 15:04

ten pes sa nevie vypnut.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Uto 29.10.2019 15:17

alebo ma separacku....

kotec co najskor - pre jej bezpecnost!

a ked pocujem dril a vycvikar policajnych a sluzobnych psov :ach: tak sa mi jezia chlpy... najdite si lepsie aktivity, ako pise clupko. preto som pisala, ze nieco zmysluplne...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod vavrena » Uto 29.10.2019 19:20

Koterec. Neber to tak, že bude chúďa zatvorené, ale že to chúďa si konečne oddýchne, lebo nebude mať podnety :no: . Stavím sa, že aj váš výcvikár vám to už dávno radil. Ono nie je príjemná myšlienka, že si pes vyláme tie drahé zuby na mrežiach koterca, ale pomysli na to, koľko ste mohli ušetriť, keby tam bola ihneď...
Pri režime, ktorý píšeš, že máte so psom, tak ten pes bude naozaj v pohode, a musí sa naučiť aj vypínať, oddychovať, lebo to momentálne zjavne nevie. Stáva sa to hyperaktívnym a pracovným plemenám, problémom nastáva, keď sa majitelia snažia tých psov celodenne zabávať, a pes sa potom nevie vypnúť. Musíš si uvedomiť, že pes prespí až 16 hodín denne. A mal by aj ten pracovný pes. Ak má pes pevný režim, a vybije sa ráno pri prechádzke a poobede pocvičí dáku hodinku, a potom vypustí paru ešte, toto naozaj musí stačiť aj hyperaktívnemu psovi, a ak dostane možnosť oddýchnuť si medzi venčeniami/tréningom - v dome, v kotci, tak ten pes to naozaj rád urobí a naučí sa to. A mám to doma, a môžem ti potvrdiť, že je to naozaj tak, a ja som učila oddychovať šteňa cez prepravku v aute, až potom v byte. Na záhrade to bolo to, čo popisuješ, ale nenechala som to zájsť tak ďaleko.

wer píše:a ked pocujem dril a vycvikar policajnych a sluzobnych psov tak sa mi jezia chlpy...


Mne tiež, lebo takí keď k nám dojdu od "kynológov," tak ľahnutie/sadnutie naučené cez trhanie vodítkom, pamlsky v nedohľadne, a keď je pes divoký, tak ho aj povalia na zem.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Str 30.10.2019 6:50

Dakujem Vám za Vase rady. Vcera sme teda s muzom objednali volieru, vyberali sme dlho lebo aj v tych volierach uz po nasich skusenostiach vidim detaily, ktore by robili problem, napriklad niektore maju dost ostre hrany na dostupnych miestach alebo celkom velke medzery medzi mriezkami. Zda sa to ako jedine riesenie...uz sme sa s tym pomaly zacali stotoznovat, naozaj je rozdiel , ked ,, len ´´ nicila zahradu, ale ked ona ide cez mrtvoly aj skrz to ze si ublizi... doteraz mame nocne mory, ked si predstavime ze by sme prisli o hodinku dve neskor... tu stratu krvi by nerozdychala.... az je mi zle pomysliet....

Ten prvy cvicak, na ktorý sme chodili, bol taky lázo plazo, a ked neposluchala, povalili ju na zem... ucili nas dvihnut ju do vzduchu za kozu a hodit o zem, alebo si na nu lahnut a cakat kym s aukludni... ale my sme to nevedeli, za prve nam bolo luto, za druhe sme sa bali ze jej zlomime rebro, aj ked im sa to nikdy nepodarilo, ale mali sme strach takze potom nas ucili ju tak akoby prevratit na bok a stlacat slabinu... vtedy aj zaskucala, ale vysledok si ona neuvedomila alebo neviem... jedine co sme docielili bolo, ze sme doma po takychto zakrokoch obaja plakali ako male deti... trestat psa , nas bolelo viac ako ju... nikdy som nechapala ked nam rodicia hovorievali ze ked nam dali facku , bolelo ich to viac... ani sme to nedokazali, ja som sa vzdy rozplakala uz pri trestani, muz vydrzal kym zaliezol dnu a plakal tiez... bolo to velmi tazke pre nas, nechapali sme preco to robi, ked vie ze bude nasledovat trest a ze ju to boli... ona vzdy vrtela chvostom, ked s nou vycvikar hadzal o zem a ked sme ju my potrestali cez tu slabinu, stiahla chvost a na chvilu sa stratila z dohladu ale o 5 minut bola zase pri nas akoby nic... cize ona ten prah bolesti ma asi posunuty, nic to s nou nerobilo, vzdy len cakala, kym to prejde a s radostou cakala co bude dalej... tento druhy vycvik, je praveze vedeny tak, ze psa nemame trestat fyzicky.... je to uplne iny pristup, nevravim ze je najlepsi, vramci toho co bolo recenzovane a co mame v okoli je to to najlepsie cosme nasli... ale prepnut sme sa museli aj my, nie len nas pes... je to uplne ine vedenie psa, iny pristup, nikdy ju nepotrestal, uci ju poslusnosti a nie sproistosti typu dones loptu.... ten pes vycvikara posluchal do 5 minut, na prvom cvicaku neposluchal do dnesnej doby... a ani nam... ja som riadna postava ale ked som ju musela vencit ja, povlacila ma po sidlisku tak, ze mi strhla nechty alebo zvalila na zem a tahala...teraz, ano , ma stahovacie snurkove voditko ani ja osm ho dodnes nepoznala, ale ten pes ide okamzite pri nohe a ani omylom sa nepohne, sustredi sa na povely, ktore dostava takmer stale, niekedy je unavena z toho mentalneho vybitia tak, ze sa len naje a ide spat... ale jej staci hodinka, a potom to uz ide... vsteky zle veci robi v nasej nepritomnosti... cize ako vravite, ked ma relativne spat... a ano vycvikar nam hned povedal ze volieru, ale ja som trucovala ze nechcem aby bola zavreta... netusila som ze ona,, nevie oddychovat´´a uz vobec som netusila co si ona dokaze urobit...keby som to nevidela na vlastne oci, neuverim, ked ukazujeme niekomu fotky ako vyzerala ta ,,kolna´´ ludia si myslia ze im ukazujem nejaku plechovu zrucaninu kde bola zabijacka ... ale samozrejme keby sme to urobili uz davno, usetrim peniaze ale hlavne jej zdravie.... zajtra ide k zubarovina ten druhy ocak, tlaci nas cas aby ten ocak zachranili, ale bude to od jula jej stvrta anesteza.... strasne sao nu bojim, aj ked zubar hovoril ze tie anestezy pri zuboch boli slabe takze nemame sa coho bat... nechcem uz toto zazivat , ten strach o nu, cert ber peniaze... v konecnom dosledku je to aj tak nase ,, decko´´... :-( drzte prosim palce aby si v tej voliere nic zle neurobila, a ak by ste este mail nejake rady, sem s nimi, radime sa kde sa da, ale viac chovatelov, viac rozumu...
Dakujem aj za odporucanie co s nou mozeme robit, sice som to nikdy nepocula, ale urcite si to prestudujem a nieco z toho vyskusame...
Prosim , ti co mate tie voliery, psika ste na to ucili postupne ? alebo proste bude voliera tak ju tam mam dat hned na 8 hodin ako pojdeme do práce ? neviem ci to mozem urobit sokovo ze zrazu a hotovo ? popripade mate nejake tipy,ako tu volieru psovi co najlepsie sprijemnit ? skomfortnit ? :ach:
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Margita » Str 30.10.2019 8:01

Odkial si?mozno by ti tu niekto vedel dat tip na nejakeho človeka,
K tej voliere,osobne by som to robila tak,ze vzdy tam krmit,aj pocas dna,pes skoci do voliery odmenim,o hodinu neskor zas,zavriem otocim sa urobim dva tri kroky vypustim,hlavne nerobit okolo toho extra ceremónie,nekomentovat ked je pes zavretý,najlepsie sinho nevsimat,neviem ako je na tom s hračkami,ale predpokladam ked je taky demolator ze ziadne nema :-D skuste niektory vikend ked bude viac času a hlavne ked zacne stekat nikdy ho nepúšťajte,drzim palec
Edit sokova terapia skor nie,ked zavne zjapat tak mate dalsi problem
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod clupko » Str 30.10.2019 9:18

boze, mna normalne oblial studeny pot ako som citala o tom cvicaku... fuj, to sa fakt deje a ti ludia si myslia, ze to je normalne? :prd: :plac: no my sme tusim mali fakt velke stastie, ako zaciatocnici vo vycviku...

na kotec by som ju navykala postupne, mozte tam krmit, hrat sa tam trosku, dat jej tam nejaky hlavolam mozno. odmenit ked tam pojde sama. na chvilu zavriet, postupne na dlhsie, asi by som ju nedala hned na cely den samu dnu.

medzicasom mozte aj cosi precitat o vycviku a vychove, rozsirit si obzory trosku. na zaciatok mi napada hlavne karen pryor - sveho psa nestrilejte. ale pokukajte aj ine, napriklad eshop pes bruno ma fajn vyber, aj o sportoch a hrach ako nosework, hersenwerk, o obedience, aj o etologii. vyhla by som sa cesarovi millanovi.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Str 30.10.2019 9:28

CoraCora píše:Ten prvy cvicak, na ktorý sme chodili, bol taky lázo plazo, a ked neposluchala, povalili ju na zem... ucili nas dvihnut ju do vzduchu za kozu a hodit o zem, alebo si na nu lahnut a cakat kym s aukludni...

grcam. takito kvazi vycvikari by uz v zivote nemali dostat do ruk ziadneho psa, toboz "ucit" druhych ludi. netvrdim, ze som apriori proti fyzickym trestom, ale toto toho psa v ziadnom pripade nic neuci. :ua: si predstavte, ze niekto zacne na vas po cinsky, ked nerozumiete, tak vas zmlati... pochopite nabuduce, co sa od vas chce..? no asi tazko, aj pri vsetkej snahe. takito experti akurat tak vedia zlomit psa, ale nic ho nenaucia. velmi smutne, ze takychto cvicakov je na slovensku stale habadej... :hmm:

co sa tyka voliery - dobre rozhodnutie :jop: snazte sa vy sami vnimat ten koterec ako jej "utocisko", nie ako "klietku za trest". to dolezite - snazte sa zvolit co najlepsie miesto pre umiestnenie. ak totiz kotec umiestnite kdesi za barak, kde bezne vobec nechodi, nema nikam vyhlad, tak sa oblubenym nikdy nestane... psy maju radi vyhlad na strategicke miesta - na branu, na vchodove dvere a pod. skuste najst take miesto, kde bezne rada lezi napr. zo zaciatku (ak je cas a priestor), tak ju tam len krmte, dvere stale otvorene. by som jej vzdy pri kazdom zavreti tam dala nieco dobre na okusovanie napr. ja osobne, ked odchadzam z domu, tak vzdy dam psovi kusok niecoho - napr susene pluca, ucho a pod, aby sa "tesil" na moj odchod. a ak sa da (ono je uz dost zima... :ua: ), tak tam s nou travte cas. napr po nejakej aktivite - poriadne vybehat, unavit psychicky - si tam s nou sadnite (citajte knizku, cokolvek), bez interakcie z vasej strany. kludne by som sa aj zavrela tam s nou. pripadne sediet pred volierou. nevsimat si hlavne pokusy dostat sa von. pustit az po case, ked sa uplne ukludni. a nie s velkymi emociami. proste normalna vec, ze tam je zavreta.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Str 30.10.2019 9:40

tak my sme sa to tiez ucili ,, pozorovat´´ lebo, uprimne ked mi ju vtedy prvykrat takto hodili o zem, revala som , mne to prislo strasne krute, ale cvicitel s nami komunikoval aj pocas toho a ukazoval nam ze vrti chvostom takze sa nemusim bat ze jej ublizuje... prvykrat ked som videla visiet nasho 25 kiloveho psa vo vzduchu za kozu, a ten zvuk ked dopadla telom na zem bol hrozny, srdce som mala v krku a nevedela som sa z toho soku nadychnut... vela krat som na ten cvicak ani nesla, isiel iba muz lebo ja osm to proste nezvladala.... hovorili nam ze proste ona je taka neskrotna a tvrdohlava ze inak sa na nu neda a my sme im doverovali, napokon chodi tam vela psickarov , aj ked vsetci oproti nam mali dobreho a poslusneho psika, az som niekedy nechapala, naco na cvicak chodia ked ich psikovia posluchali viac menej hned, ta nasa len vystekavala chcela sa dostat ku psom a hrat sa s nimi.. ona je aj v hre dost nasilna, myslim tym ze si neuvedomuje niekedy aka je neohrabana a tak postupne az na par vynimiek nas tam ostatni psickari postupne nechceli... Ona nedokaze ublizit, strasne sa chce hrat, ale k inemu psovi doleti ako velka voda, skace a ked sa chcela kamosit napr. s nejakym jorksirom, zalahla ho... ona sa akoze hrala, ale jorksira sme iba odnekial poculi knucat, ani vidiet ho nebolo... a hovorili nam ze chce vsade dominovat za kazdu cenu... chcela si ,,osvojit´´ ak omnoho vacsich psov, ona si strasne trufa a chce si vstekych podriadit... apson tak nam to hovorili na tom cvicaku takze sme to akceptovali, ze jej chcu ukazat ze ona sa musi podriadit , nemoze vsade presadzovat seba a svoje.... teraz uz chapem aj rozdiely v tom vedeni a vychove, ale vtedy... to bolo pre nas nove a doverovali sme...
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Margita » Str 30.10.2019 9:50

Mohla by si prezradit,ze kam ste to chodili?kde ju hodili o zem?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Str 30.10.2019 10:07

ja uplne chapem, ze ako zaciatocnici nemate potuchy a v dobrej viere sa na nich obraciate.. preto by toto malo byt vyslovene zakazane a takito ludia by robit so psami (a ludmi) proste nemali.

a inak to vrtenie chvostom - to je v tomto pripade ukludnovaci signal od psa... urcite to nie je tesenie sa...
clupko dobre radi s tymi knizkami, skuste mrknut. :yes: vidno, ze vam na psikovi zalezi, bola by skoda, keby ste si k sebe nevedeli najst cestu... verim, ze psik nie je jednoduchy, ale stoji za to mu dat sancu
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov