Nočné venčenie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nočné venčenie

Poslaťod wer » Štv 11.02.2021 9:13

Zabezpecit schody, nech sa nedostane hore. :nwm: nie krabicou, ale normalne napevno. Nie je dovod na trest - ked, tak seba potrestajte :heh: ked nechcete, aby nieco stena robilo, nezakazajte mu to, ale zabrante mu v tom mechanicky. Takto si len kazite vztah a ano, to pocikanie s tym moze suvisiet. Stena sa vie pocikat aj od radosti, z hocijakej emocie a toto je zo stresu. A stres sa nerovna len bitka...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nočné venčenie

Poslaťod Zzuunnaa » Štv 11.02.2021 12:04

No, tie schody už inak vyriešime, krabica fungovala dobre, ale teda už nefunguje.. Ale otázka je aj na to, čo s tým zavíjaním. Máme ju ignorovať? A ísť k nej ako bola naučená až okolo 6.30-7.00. Alebo teda ju máme chodiť venčiť aj v noci? Nechcem aby nabrala také zlo zvyky. Prechladená nemá byť z čoho, venčiť ju chodíme pravidelne a aj pred spaním a predtým pekne vydržala... Mrzí ma, že ma z toho stres len ako na ňu aby sme boli obe šťastné a ja aj vyspatá :lol:
Zzuunnaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Nočné venčenie

Poslaťod wer » Štv 11.02.2021 14:46

Podla mna jej chyba spolocnost, to je cele... je to stena, nevydrzi tak dlho sama proste. A nemyslim si, ze to bude nezvratne...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nočné venčenie

Poslaťod Zzuunnaa » Štv 11.02.2021 14:53

Takže ak to dobre chápem tak mám ísť o 2:30 za ňou a trocha sa s ňou pohrať? :oo: Nemôže byť, že si potom zvykne, že si začne vynúcovať veci kňučaním a zavíjaním? Od cca 16:30 ako nám skončí práca sme s ňou stále.. Ako nevenujeme sa jej celý čas ale je s nami v kuchyni kým sa varí, keď pozeráme telku a pod... Stále sa s ňou rozprávame a tak..
Zzuunnaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Nočné venčenie

Poslaťod wer » Štv 11.02.2021 15:09

O druhej niee, ja citam, ze to zvladla do 5... ono tazko radit, ziaden pes nie je rovnaky a vy by ste mali prist na to, co je vo veci... Mozno by som parkrat spala s nou v miestnosti, ze o co jej teda ide, ako sa sprava, coho sa vlastne dozaduje. Samozrejme, na ten rezim treba mysliet, len to proste nastavovat s ohladom na psa. Ale zas to neznamena, ze budete skakat, ako si zapiska, samozrejme..

Ale napr s predoslym psom, ked bol stena, som sa veru hrala o 1 v noci ako matoha... tento zalomil o 21 a do 5 som o nom nevedela. Aj ked som ho este chcela ist vencit o polnoci, to bola sama neochota.. :heh: ale zato potom.si to vynahradil.. :ha:
A teda v case 8 - 12 mesiacov cca som mala problem s tym, aby vydrzal tu moju pracovnu dobu - na obed bol venceny, ale prave neslo o to, ze by potreboval sa vencit, skor potreboval aktivitu. Nicil doma, chudak, ale v podstate to nebola jeho vina... potom sa to upravilo a rezim respektuje bez problemov, nic nenici, nevymysla.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nočné venčenie

Poslaťod Zzuunnaa » Štv 11.02.2021 21:58

Uffff.. už som si predstavovala ako rozospatá v pyžame o 2:30 hádžem na dvore loptičku :D Ale nie, rozumiem.. Podľa mňa sa asi chce hrať (lebo niekedy nosí hračky keď s ňou v noci dôjdeme z venčenia).. Len som si chcela byť istá, že ju teda môžem ignorovať (myslím teraz v čase od polnoci do piatej).. Prekvapilo ma, že keď spala von tak vydržala do rána a tiež cez deň jej nerobí problém keď s ňou nie sme (ak som na HO a som hore v pracovni tak si leží spokojne dole).. Ale v noci je to iná kapitola.. Možno sa bojí tmy :lol: A možno je problém, že je dnu.. že kým bola na dvore tak sa vybehala, vyskákala.. Ale aj tak ďakujem.. Dúfam, že sa už nedociká a nebude od nás utekať.. Už som aj muža upozornila nech je na ňu milší :lol: :lol:
Zzuunnaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov