zaľúbený psík dobrodruh

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod certovsky » Štv 22.02.2018 10:54

To zdrhanie nieje o venovani sa ci nedostatku vychadzok, sme aktivny bezci takze pes s jednym si druhym ma vychadzku 6 - 12 km denne (lebo behavame na striedacku koli venceniu) co je spojene vzdy s nejakym treningom lebo mestsku cast musi bezat vedla nohy napr + uz o 5 vecer vylihuje doma a tam je skrabkyny milovany atd. Takze socializacie a venovania ma dost, to nieje o tom..

Ono ta elektrika je praveze vyhovujuca vo vela veciach, napriklad sa da vymedzit priestor kde su nasadene okrasne stromky alebo nejake ostrovceky zelene a kvetin - co pri velkom psovi a jeho ocuravani je nutnost lebo by nic neprezilo

Len mi pride spolahlivejsi klasicky ohradnik pre zver ako neviditelny plot. Ono mame zahradu tak ze pri plote z ulice kadial zdrha je cast na pestovaie rastlin a taje ohradena zivym plotom, pletivoma elektrikou od jeho priestoru - takze on pri zdrhani musi prekonat rovno dva ploty,

Ale nad tym kotercom silne rozmyslam , aj ked to ma tiez nevyhody, napriklad ked kdesi idete prec na 18 hodin, ked je pes navolno a rano sa nazere tak sa to da ale pri koterci nie.. A takuto situaciu mavame par krat do roka

Takze asi naj kombinacia vsetkeho..zabezpeceny plot, elektrika, koterec..
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Štv 22.02.2018 11:05

6 - 12 km vychadzka pre aktivneho psa je akoze vela...? fu. 6 km beh bol u nas len ranne vencenie - ved to je tak max na 45 minut... a to poobede mal niekedy aj 2 hodinovku, nevraviac cez vikendy cele dni s aktivitami - celodenne treky, treningy 2-3x do tyzdna na cvicaku, stopy, obrany...
a navyse, ak mate rovnako trasu, rovnake rutinne "cvicenie" ( chodza pri nohe kratky usek) - tak to neexist, ze ho unavi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod Lindchen » Štv 22.02.2018 11:10

wer dobre hovorí, to je nutné minimum aktivity, to sme mali, keď bolo hnusne, pršalo, tak sa šlo na 5 kilákov :nwm: .

Len pre predstavu, ilustráciu: môj pes v mladosti chodil 3x týždenne na agility tréning (cca 3 hodiny, s cestou), cez víkend celodenné preteky alebo min. 6-8 hodín dogtrek alebo intenzívne cvičenie poslušnosti/trikov, nie pár opakovaní, ale dynamické cviky, behanie, sporty, tvarovanie - všetko na striedačku v rámci jedného, bežná prechádzka bola aj 3 hodiny poobede, základné ranné venčenie malo niečo pod jednu hodinu, ale naozaj aktívne.
Chápem, že popri prácim sa to dá ťažko, ale toto sú mladé aktívne psy, treba s tým počítať a vyhradiť čas.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Štv 22.02.2018 11:19

a kto nema cas, tak zvazit vyber takeho psa.
ono si to casto ludia neuvedomuju, ale veeelmi vela problemov vznika z nedostatku aktivity... niektorym psom to napriklad vobec neprekaza, ale niektore tym fakt trpia a riesia si to takto po svojom.
a treba zamestnat hlavu - vymyslat ale nove aktivity, ulohy, nie dokola opakovat to, co uz dobre pozna a ma zazite, ze sa ani nenamaha...

aha. uz viem. to je ten stavac. nuz, o zlom vybere sme tu uz hovorili... ten pes NUTNE potrebuje zamestnat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod Elis » Štv 22.02.2018 11:29

Offtopic:
wer píše:ale niektore tym fakt trpia a riesia si to takto po svojom.


v ramci objektivity -jsou psi, co proste utikaji při sebevetsim vyziti co mají. Duvod mají a cvicenim se na tom nic nezmeni -me si takhle fena rozsirila pusobiste a chodila hlidat i sousedku.
A to mohla byt umordovana do bezvedomi -jak vedle vrzla vratka sla...
TAdy u toho psa bych si tipla, ze to vrazdeni slepis muze byt duvod?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Štv 22.02.2018 11:36

hlavne to je uz zlozvyk... akonahle sa mu to xy krat podarilo, bude skusat znova.

ked ho zavru do kotca a bude mat denne 30 minutovy beh, ten pes sa zblazni...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod Elis » Štv 22.02.2018 11:40

wer píše:ked ho zavru do kotca a bude mat denne 30 minutovy beh, ten pes sa zblazni...


:yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod certovsky » Str 04.04.2018 22:33

Lindchen píše:, bežná prechádzka bola aj 3 hodiny poobede, základné ranné venčenie malo niečo pod jednu hodinu, ale naozaj aktívne.

wer píše: fu. 6 km beh bol u nas len ranne vencenie - ved to je tak max na 45 minut... a to poobede mal niekedy aj 2 hodinovku, nevraviac cez vikendy cele dni s aktivitami - celodenne treky, treningy 2-3x do tyzdna na cvicaku, stopy, obrany...


Dievcence ja chapem ze to nemyslite zle ale ja nemam 15 rokov aby som sa denne venovala psovy 4 hodiny, ja mam pracu, deti, celkom velku zahradu, rodinny dom a aj nejake vlastne sukromne aktivity... Ako pre mna je to nemyslitelne 4 hodiny sa venovat panovi čoklovi a na ukor seba alebo svojej rodiny, ja som naozaj rada ze mam cas ist zabehat na tu hodinu aj cosi.

Ale to ste fakt dobre ze viete odbehnut aj 3 - 4 hodiny denne, tak to klobuk dole, to moze byt cez tych 20 -30 km? Je super ze so psami sportujete, v mojom okoli poznam malo ludi co sa takto intenzivne hybu

Ja tych 6 az 12 km dam v case okolo hodinu - hodinu az pol ale vacsinou horsky teren vacsinou s nastupannymi 700 a viac metrami, pes je navolno takze ten odbehne este 2x viac a teda ked sa vratime nevyzera ze by mu bolo malo, ten sa ide napit, vyvali sa do pelechu a je rad ze je rad..

Kazdopadne ci vhodny/nevhodny vyber psa - to tazko odhadnut, aj pri rovnakom plemene vedia byt rozne povahy a temperamenty.
Ale nieje prvy ani posledny ktory je mlady a aktivny, vecne taky nebude. Okrem toho zeje obcas podsivka ma vela vynikajucich vlastnosti ktore ziadny iny pes nema - je neskutocny pohodak, maznak, miluje ludi, deti, psov, nesteka a ma obrovsky cit a pochopenie pre chorych ludi, to sa vidi malokedy
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod certovsky » Str 04.04.2018 22:51

Elis píše: v ramci objektivity -jsou psi, co proste utikaji při sebevetsim vyziti co mají. Duvod mají a cvicenim se na tom nic nezmeni -me si takhle fena rozsirila pusobiste a chodila hlidat i sousedku.
A to mohla byt umordovana do bezvedomi -jak vedle vrzla vratka sla...
TAdy u toho psa bych si tipla, ze to vrazdeni slepis muze byt duvod?


Pri dome je detske futbalove ihrisko a ked tam pocuje decka chce ist za nimi. Ja sobne si myslim ze proste chce spolocnost a hlavne decka to je pre neho ako magnet

Lebo zase pes vyzitie naozaj ma, ci hrania, ci vychadzok alebo vycviku za tym si stojim. Ale tak kto nezazil nepochopi
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod Slausa » Štv 05.04.2018 9:46

Možno keby si pri behu psa zapriaho/la, tak by ho to unavilo viac
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Štv 05.04.2018 9:49

ja vravim, ze psovi chyba PRACA. behanim psa neunavis - toboz takeho pracovneho. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov