Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod certovsky » Uto 27.09.2016 16:45

Pomozte mi prosim vyriesit dilemu. V ulici mame 2 fenky za ktorymi nam zdrha pes. Momentalne vobec netusime kade, doterajsie unikove cesty sa nam podarilo odhalit. Navysili sme plot, pri branke je to 1,9 m, v kopci 1,70. Zdola zabezeceny proti podhrabaniu tehlami a kamenmi, proste hotovy alcatraz. Aj tak sa mu podarilo zdrhnut kym sme boli v praci. Vacsi ci murovany plot nechceme s financneho aj estetickeho hladiska. Takze riesime co teraz so psom tie 2 tyzdne na jar a na jesen. Ci poriesime retaz - mame moznost natiahnut drot cca 10 m od budy k stromu, na to dat 25 m retaz cize by mal aspon ako taku moznost vybehu cez den - cize 25m2. Alebo ho dat vykastrovat - co ma zase velke zdravotne nasledky a pride mi to zbytocny zasah do tela len koli obdobiu 2 x do roka. Pes je inac strasne fajn povaha, nema nic z toho preco sa psy kastruju - nieje agresivny, okrem obdobia harania nezdrha.
Co by ste vy spravili?
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod Margita » Uto 27.09.2016 16:47

retaz
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod hisham » Uto 27.09.2016 16:48

Podla mna staci dobre zabezpecit, ci uz ta retaz alebo dobry koterec.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod Slausa » Uto 27.09.2016 16:52

Aj R bol takto v lete na retiazke, keď sa háralo. Horný plot je ako ementál, záplata na záplate a na dolnom je od susedov iba riedka brána.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod Vikiki22 » Uto 27.09.2016 18:37

Keď tak, tak radšej fakt reťaz. Tie 2 týždne na tom vydrží.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod clupko » Str 28.09.2016 8:21

ja si tiez myslim, ze retaz, alebo dajte jeden den kamery, nech zistite kadial este zdrha :lol:
Offtopic: neda mi to :angel: ked na 10 metrovy drot date 25 metrovu retaz, tak ten vybeh nebude 25m2 ale 500m2
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod weron » Str 28.09.2016 8:46

OT: Ani mbe matika nesedela ale nechcelo sa mi pIsat :heh:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod hriva » Str 28.09.2016 9:25

Vikiki22 píše:Keď tak, tak radšej fakt reťaz. Tie 2 týždne na tom vydrží.

Keď bude mat dostatočne vybitie, vydrží na tom stále. :joint:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod certovsky » Str 28.09.2016 10:52

Diky za prispevky, trochu ste ma ukludnili, bolo mi to strasne luto ho takto viazat, ale co ine s nim

pes uz je na retazi...ta ma 2,5 m (25 bol preklep, v takej dlhej retazi by som ho nasla asi pekne zamotaného ) a je uchytena na 10 m drote ktory je natiahnuty medzi stromom a pristreskom kde je buda, ma to tak akurát ze sa dostane aj k brane ocumovat ulicu, aj do budy, aj pod strom kde zvykne lehavat...2 tyzdne to bude musiet vydrzat a ked sme doma bude pusteny
Naposledy upravil certovsky dňa Str 28.09.2016 10:59, celkovo upravené 1
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod certovsky » Str 28.09.2016 10:58

Kamery su fajn ......................... ale realne, kto ma len tak 500 e na nakup a montaz kamerového systemu aby mohol sledovat nadrzaneho cokla pri pokuse o utek :lol: .....
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod lukky1988 » Str 28.09.2016 12:04

certovsky píše:Pomozte mi prosim vyriesit dilemu. V ulici mame 2 fenky za ktorymi nam zdrha pes. Momentalne vobec netusime kade, doterajsie unikove cesty sa nam podarilo odhalit. Navysili sme plot, pri branke je to 1,9 m, v kopci 1,70. Zdola zabezeceny proti podhrabaniu tehlami a kamenmi, proste hotovy alcatraz. Aj tak sa mu podarilo zdrhnut kym sme boli v praci. Vacsi ci murovany plot nechceme s financneho aj estetickeho hladiska. Takze riesime co teraz so psom tie 2 tyzdne na jar a na jesen. Ci poriesime retaz - mame moznost natiahnut drot cca 10 m od budy k stromu, na to dat 25 m retaz cize by mal aspon ako taku moznost vybehu cez den - cize 25m2. Alebo ho dat vykastrovat - co ma zase velke zdravotne nasledky a pride mi to zbytocny zasah do tela len koli obdobiu 2 x do roka. Pes je inac strasne fajn povaha, nema nic z toho preco sa psy kastruju - nieje agresivny, okrem obdobia harania nezdrha.
Co by ste vy spravili?



Ahoj, mas psika s papiermi-uchovneneho? Tak pokial nie, urcite ho daj prosim KASTROVAŤ!!! Pretože ak ti uz par krat utiekol, mohol nakryt minimalne tie dve fenky, tie mozu mat az po 6 steniat...co si myslis, co s tymi steniatkami bude?????!!!! Aj pre toto su utulky preplnene a ludia co pomahaju opusteným psom nevedia komu pomoct skor.

Kazdy, kto nema v plane zalozit registrovanu chovatelsku stanicu by mal dat svojho psika ci fenku kastrovat ci sterilizovat.

Bud prosim zodpovedný a daj ho vykastrovat, pomozes aj jemu. Pri pokusoch o utek sa moze zranit, zlomit si koncatinu, niekto ho moze zranit alebo niekoho napadne. Dat psa na retaz je TAK OBROVSKé SVINSTVO.... Strielal by som za to
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod Margita » Str 28.09.2016 12:06

lukky prrrr prrrr
pes v koterci ano,pes zavrety 8-10 hodin v byte je v pohode ale pes vonku na vzduchu,na trave,pod stromom,ale na retazi nie?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod lukky1988 » Str 28.09.2016 12:11

Margita píše:lukky prrrr prrrr
pes v koterci ano,pes zavrety 8-10 hodin v byte je v pohode ale pes vonku na vzduchu,na trave,pod stromom,ale na retazi nie?


nesuhlasim ani s 10 hod v byte... inak si to vystihla...No ale hlavne som chcel poukazat na tu kastraciu. Od detstva beriem retaz na psovi ako jeho poníženie. Tak to chapem ja.
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod Margita » Str 28.09.2016 12:21

dobre tak 8hodin v byte

ked je pes na retazi vonku a ma dostatocny priestor sa kludne moze vencit
ci si myslis,ze pracujuci ludia co maju doma psa v byte,si ide kazde tri hodiny na spacirku? ci ty vlastne nie si ani za chov psov byte :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod lukky1988 » Str 28.09.2016 12:22

mam 3 v dome a 1 v koterci.
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov