Strach z búrky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Strach z búrky

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 26.07.2012 18:57

Janulina: úplne ti rozumiem, teda my sme toto mali, keď začala javiť prvýkrát strach z delobuchov a neskôr prišla búrka. na ten mesiac nikdy nezabudnem, nemohla som spať, nič. to bolo celú noc neprestajne pochodovanie, schovávania sa pod postel, tam hrabanie, dychčanie, schovávanie sa medzi plastové fľašky a iné. vonku bola ok, ale ako náhle sme prišli domov, tak to začalo znova. na silvestra sme jej dali aj nejaký utlmovák, ale nemala som dojem, že to pomohlo, bála sa stále, len bola taká ako keby nehybná.
ako som už písala, zlepšilo sa to, ale stále to nie je ono, ten strach je tam stále, to schovávanie sa kade-tade. nie je to nič príjemné. neviem si ani predstaviť byť v tvojej situácii a ešte sa týmto stresovať, lebo teda stresujúce je to neskutočne. juuuj, koľkokrát som si ja poplakala kvôli tomu.
určite ti tu nevravím, že sa psa máte zbaviť, ale nemám v pláne ťa ani odhovárať. je to čisto len a len na tebe ako sa rozhodneš. ono isto ti tu budú písať, že sa to dá spraviť a psa toho strachu zbaviť, no ja za seba vravím, že mne sa to teda nepodarilo a už s tým bojujeme veľmi dlho. a to som s ňou neustále, t. j. 24 hodín denne a nemala som a nemám takú moc.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Strach z búrky

Poslaťod Bad » Pia 27.07.2012 5:51

Janulina, tohle je běh na hrozně douhou trať a vy ho máte navíc krátce, předtím střídal majitele.Je otázka, nakolik pro něj představujete autoritu a máte jeho důvěru, i vzhledem k tomu velkému množství psů o tom dost pochybuji. Takže tím se ta dlouhá trať ještě prodlužuje. Rady tady padly, jenom nelze očekávat výsledek hned (upřímně spíš v řádu let) a je nutné, aby pes měl ve vás plnou důvěru.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Stres u psa

Poslaťod helluska » Ned 26.08.2012 8:00

Vedeli by ste mi prosim poradit, nieco na ukludnenie pre psika, ktory sa lahko vystresuje? Napriklad sa boji burky, ak to vonku sialene trieska, tak dycha ako diva, pisti a robi sialene veci - skace do vane, snazi sa vliezt do spajze, do kosa na pradlo atd. Dalsia vec je, ze aj po burke sa nejaky cas bji ist von, aj ked uz vobec nehrmi.
Mame dvoch a isli sme s nimi vcera, dve hodiny po burke von, ale prsalo. Robila cirkus, nechcela ist ku brane, stale behala dolu do pivnice. Nakoniec sme ju nasilu na voditku dostali von. Starsi sa v pohode vycikal, na velku nemusel, ale ju sme museli prehanat hodnu chvilu po trave, aby sa aspon vycikala. V noci nas zobudil Darwin, ze s nimi treba von. Priatel siel a ked sa vratil, hovoril, ze Darwin iba cikal, ale ze Daria to hned na prvom kusku travy zo seba komplet vytlacila a ze mala hnacku. Bola som uzasnuta, ze nam on dal vediet, ze jej treba, to sa este nikidy nestalo a ona sa radsej pototo, ale zobudit nas nevie.
Este aj ked prisli z vonku, tak sa cela triasla. Ona je priserny streser, ale priserny. Po silvestri trvalo tyzden, kym sme sa ju znoval odvazili na luke pustit na volno, lebo bola uplne ako sialena. Ona je stale taky magor, zapletenie sa pod nohy, nesleduje, kam ideme, taha domov za jedlom na vecernej prechadzke, v pohode si sadne do vlastneho :kak: vonku... a to je zena dokelu :pac:
Googlila som pred casom a nasla som, ze si ludia chvalia bachove kvapky rescue remedy. Objednala som specialne pre zvierata, davali sme poctivo dva tyzdne, ale ani naznak zlepsenia. Chceme ist za veterinarkou, ale zaujimali by ma aj vase skusenosti.
Obaja su miesanci z utulkov, Daria ma asi 2 roky, Darwin asi 4, obaja cca. 20kg.
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Stres u psa

Poslaťod Hanka 1 » Ned 26.08.2012 10:01

Samotné léky ti nepomůžou, je třeba s pejskem pracovat. Bachovky na míru ti udělá Markéta Tomanová, je skvělá. Najdi si jí na netu. Ale určitě s pejskem k tomu pracuj.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Stres u psa

Poslaťod helluska » Ned 26.08.2012 10:20

Hanka dakujem, nasla som si tu pani.
Dana, tiez dakujem za poucenie aj za link na temu. Zalozila som novu, lebo u nasej to nie je iba o burke. Ona je celkovo akoby v strese a v napati. Brali sme si ju ako rocnu, neviem, co sa s nou dialo predtym.
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Tabletky proti stresu z búrky

Poslaťod Julka-77 » Ned 09.06.2013 17:31

Ahojte. Prepačte za to keď tu píšem nejako zle ale som tu nová a neviem ako to tu velmi chodí. Ale chcela by som sa opýtať, že keď sa môj psík bojí búrky tak čo mu dávate? alebo existujú nejaké originál tabletky ? :smile:
Julka-77
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Strach z búrky

Poslaťod jurm » Pon 24.06.2013 9:41

??????????? coze????? tabletky???? to akoze chces psa nafetovat, aby bol v klude pocas burky????? :au: :au: :au:

precitaj si temu od zaciatku, a ak nenajdes odpovede na tvoje otazky (nie o tabletkach) tak potom sa opytaj znovu.
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Strach z búrky

Poslaťod Dana D » Pon 24.06.2013 10:12

Jednoznačne Julka, téma je tu na to, aby sa čítala, a nie znovu a znovu pýtali tie isté otázky. 12 strán fakt nie je tak veľa, aby si si ich prezrela.
Možností je viac, od rôznych metód výcviku až po homeopatické "tabletky", záleží čo pomôže tvojmu psíkovi.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Strach z búrky

Poslaťod Buchťa » Uto 25.06.2013 5:34

Julka,také záleží,co se vše skrývá pod pojmem "bojí se bouřky" (měla by jsi to trochu rozepsat) a co máš za pejska.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Strach z búrky

Poslaťod Aris » Ned 18.07.2021 16:47

Oprašujem tuto tému.
Angie sa veľmi bojí búrky a nejak nič nepomáha. Pustiť rádio, ignorovať ju, tváriť sa, že sa nič nedeje. Proste nič. Už som sa rozhodla nasadiť nejaké prírodné kvapky, pretože sa reálne bojím, že ju klepne. Ona skoci človeku do náručia a je schopná hodiny sa triasť, nevezme si pamlsok, nič proste.
Zvažujem Bachove kvapky, konkrétne rescue remedy som videla, že odporúčali v skupine na fb. Ďalej som pozerala kvapky od Dokonalej lásky a ešte cbd kvapky. Čo by ste zvolili? Teraz ide búrka a už som sa nemohla na ňu pozerať, dala som jej jednu kvapku cbd čo ma babka a viditeľne sa jej uľavilo. Viem, že sú aj aj nejaké pet cbd, ale neviem no. :nwm:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Strach z búrky

Poslaťod Nisus » Ned 18.07.2021 17:19

Tu pet cbd dosť fičí, ale neskúšala som, tak neviem. Iba viem, že čo som v lokálnej psíčkarskej skupine, tak pomaly každý druhý pes je tam na cbdčku alebo liekoch proti úzkosti. Predávajú pet cbd na SK?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Strach z búrky

Poslaťod Aris » Ned 18.07.2021 17:31

Plačková má vet cbd :heh: ja som jej dala normálne pre človeka, zlizala to a búrku prespala, som len pozerala :oo:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Strach z búrky

Poslaťod Lindchen » Pon 19.07.2021 7:20

Arisko sa nebojí, ale CBD mu pomáha snáď na všetko. Neviem, či by to moholo byť prenesené placebo, ale napr. na bolesti (resp. stres z bolesti) zaberá dobre. Podľa mňa za pokus to stojí, aj na tú Dokonalú lásku som čítala chvály, osobne mám skúsenosť len s CBD.

To CBD už predávajú kde tade. Aj Plačková veru. :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Strach z búrky

Poslaťod Ulf » Pon 19.07.2021 7:54

S týmto by som Vigga nalievala veru často, keby to vtedy bolo.. :heh:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Strach z búrky

Poslaťod straka17 » Pon 19.07.2021 8:25

Dokonalou laskou fetuje kamoska podencov adoptakov, im to funguje
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov