Strach z búrky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Strach z búrky

Poslaťod Domca » Pon 19.07.2021 10:37

CBDčko som dávala mojej Kike keď mala stavy, že bola nepokojná, nevedela si nájsť miesto, stále sa presúvala (rôzne starecké úzkosti, plus bolestivé kĺby) - fakt sa stávalo, že aj pol dňa si nevedela miesto nájsť. Začali sme dávať cbd a ona sa pekne upokojila....noci aj dni potom prespala v pohode. Takže za mňa dobrá skúsenosť :yes:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Strach z búrky

Poslaťod Sunny » Pon 19.07.2021 16:59

Nemáte niekto odkaz prosím na konkrétny produkt? Kamošky riešia strach z búrky u stafbulíčky, tak že by som im posunula tip.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Strach z búrky

Poslaťod Lindchen » Pon 19.07.2021 20:23

"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Strach z búrky

Poslaťod Domca » Uto 20.07.2021 6:57

My sme mali toto od veterinárky: https://cbdpropsa.cz/
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Strach z búrky

Poslaťod Ulf » Str 21.07.2021 8:24

They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Strach z búrky

Poslaťod Ulf » Str 21.07.2021 8:39

Inak vy čo to používate.. sú tie kvapky od 2% - 10%, čo je rozdiel. Aké a koľko toho dávate, aký je veľký pes?
Lebo jak kukám tak kukám, o tom to ani písmeno, ale možno zle kukám. Tak dajte skúsenosti/návody.. :jop:
edit: resp. ešte zaujímavá otázka, pes to berie a čo potom keď sa to vysadí... :nwm:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Strach z búrky

Poslaťod Domca » Str 21.07.2021 9:20

Ja som dávala 5% a asi od 0,1 do 0,2 ml na 5kg psa. Mne to dávkovanie nastavila veterinárka na mieru s tým, že sama uvidím, koľko psovi zaberá. S vysadením nemám skúsenosti, lebo ja som ho používala len pár mesiacov pred tým, ako som ju musela dať uspať, čiže tiež nemám skúsenosť s nejakým extra dlhodobým podávaním.
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Strach z búrky

Poslaťod Ulf » Str 13.10.2021 13:25

Som videla predávať CBD oleje pri pokladni v Planeo elektro... keby niekto chcel :heh:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Strach z búrky

Poslaťod MisheliQ » Štv 09.06.2022 12:54

Viete mi dat, prosim, nejaky tip ako riesit psa, ktory zacal mat problem s rachotajucimi zvukmi ako hromy a petardy, za
a) teraz, ked je uz burka
b) pomimo, ked burka, petardy nebudu, aby sme sa pripravili na ne a nacvicili to

Az teraz v poslednom case sme zacali pozorovat, ze ma s tym problem. Povazovali sme to za nahodu, ze sa proste nieco pridruzilo s niecim a ze to nebude treba nejak riesit. Ale ocividne sme sa mylili, pretoze sa to opakuje.

Pes bude mat 9 rokov. Cely zivot bez reakcie na hlasite zvuky. Az teraz to zacalo. Nemam pocit ani, ze by sa mu stalo nieco negativne, co by si spojil s tymto zvukom. Praveze mi to skor pripada, ze zacal byt len citlivejsi na zvuky. Ze ho proste taky hlasity zvuk rozrusi.

Nereaguje strachovo, aj ked mozno to je strachova agresivita? Lebo on si stupne a zacne stekat tak vystrazne. Na zahrade mi behal hore dole a vystekaval burku, tak sme sli do vnutra a zatvorili dvere.

Vo vnutri znova pokracoval v stekani, ked zahrmelo, tak som mu vravela takym flegmatickym pokojnym hlasom, ze o nic nejde. To mi pomaha, ked sa zvykne rozstekat na nejake zvuky z ulice (stekot psov, opiti ludia atd). Pride mi, ze mu pomaha, ze dam najavo, ze rozumiem preco steka a len ho nepovelujem ako nejaleho robota. Poviem mu vtedy, ze ja viem, ze aj ja som to pocula.

Kedze toto teraz nepomohlo, povedala som mu, ze staci. Na to zareagoval az na druhy povel akoby ten prvy prepocul a kym mu doslo, co som povedala, tak som vyslovila povel druhykrat. Ale tiez to nie je podla mna riesenie, dat mu povel, aby s tym prestal, ked ocividne je nejak rozruseny z toho a ja by som mu chcela pomoct to nejak prekonat, nie to odignorovat alebo ho v tom nechat dusit.

Zatial som zatvorila okna a dvere, co pomohlo. Ten zvuk je tlmeny, ale ked sa ozve riadna supa, tak opat steka. Ani to staci nie je trvale.

Dakujem vsetkym za rady.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Strach z búrky

Poslaťod Margita » Štv 09.06.2022 14:45

Keď som bývala v byte a prvý fox sa bal, tak býval v kúpeľni, tam to bolo menej počuť
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Strach z búrky

Poslaťod MisheliQ » Štv 09.06.2022 15:04

Hej to mi napadlo zavriet sa s nim v kupelke alebo ho obviazat tak ako bolo na takom obrazku, co zvykne kolovat, ked ma byt silvester. Len on neznasa nic na sebe. Zvyknut by si zvykol. Naucit by sa na to naucil. Ale neni to nieco, z coho by bol happy a nejak som neprisla na to jak to v nom zmenit, aby to mal aspon rad, nemusi to milovat.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Strach z búrky

Poslaťod kellee » Štv 09.06.2022 15:21

Mne to alexkovi prislo s vekom. cca v jeho 8 som si to vsimla prvy krat, a vyrazne sa to zhorsovalo. Zacala som pustat videa na youtube burok, ohnostrojov a tak, plus na cvicaku mi vycvikarka pomahala. najskor petardy slabe a z velkej dialky, postupne priblizovanie a vzdy v kritickom obdobi dostaval ten obvaz okolo tela. jemu to hoooodne pomohlo. a v konecnom dosledku, ked sa nieco take dialo, som davala telku alebo radio nahlas, aby to bolo kus tlmene. Totoo vsetko pomohlo, ale nebolo to zo dna na den
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Strach z búrky

Poslaťod MisheliQ » Štv 09.06.2022 15:36

Diky kellee, aj tebe Margit, takze to treba len nejak korigovat, neda sa to uz v hlave nejak velmi prepisat, hej? Lebo nam sa to tiez tak objavilo odrazu a podozrievam z toho tiez vek. Ako aj starsim ludom zacnu vadit kdejake zvuky, ktore boli predtym no problem
Tie petardy, s ktorymi ste potom skracovali vzdialenost, aj mali nejaky efekt, ze by to cim dalej menej riesil? Alebo kluckujete pomedzi to ako pride? Raz je to horsie, raz lepsie. Raz date obvaz, satku ci co to je, raz pustite telku/radio?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Strach z búrky

Poslaťod kellee » Štv 09.06.2022 16:09

no ziadny zly zazitok nemal, do 8 rokov neriesil ani len burku, ani ohnostroj a potom zrazu z nicoho nic. Tieto veci co robim pomohli hodne a zvlada to celkom dobre. Predtym sa mi sypal, triasol sa...
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Strach z búrky

Poslaťod Bad » Pia 10.06.2022 9:04

MisheliQ píše:.........
Pride mi, ze mu pomaha, ze dam najavo, ze rozumiem preco steka a len ho nepovelujem ako nejaleho robota. Poviem mu vtedy, ze ja viem, ze aj ja som to pocula.
.........


tohle naopak chce povel
povel pro bouřku (mám "burácí burácí", a pak mám "povel" "v pořádku"-životem naučeno nic se neděje, pokračujem v normálním životě)
tím, že ten jev pojmenuješ - dáš tomu povel, učiníš z neznámého známé
pes se naučí, že po tomto povelu následuje - nic, žádná katastrofa, žádná újma
respektive ne jen NIC, ale měl by následovat povel "co má dělat" - jdeme, hajinkybucinky sčlověkem na gauči, něco......
učeno viz výše - práce se vzdáleností vzhledem k míře stresu
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov