Pomočovanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Pomočovanie

Poslaťod Chicco88 » Str 04.05.2016 8:02

Ahojte,
mam doma sucku Americkeho pitbullceka,skoro 7 mesiacov. Je mila,priatelska a ucenliva. Chodim s nou aj trenovat, uci sa vsetko rychlo. Aj hygienicke navyky zvladla velmi rychlo a dobre a nie je s nou takmer nijaky problem az na jeden. Asi tak 3 tyzdne dozadu sa zacala pomocovat vzdy ked pridem z prace domov. Uvidi ma,cupne a uz zacne mocit. Alebo ju volam,aby sme isli vonku,tak ide velmi pomaly,akoby sa ma bala a potom zacne mocit. Alebo len lezi v pelechu,vrti chvostkom a nehybe sa. Skusil som ju zobrat na ruky a polozit az vonku na zem,tak vydrzala. A vzdy ked uz je vonku,nemoci hned,ale az po chvili. Podotykam,ze som ju nijako nebil a ani netyral predtym,zacalo to z nicoho nic :( za toto som ju hresil,ale akosi sa nechce to naucit. Vdaka za pomoc...
Chicco88
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Pomočovanie

Poslaťod ivana1 » Ned 08.05.2016 16:22

Ak je šteňa naučené na čistotu a začne sa pomočovať, je dobré vyšetriť močové cesty.
Ďalej píšeš, že si ju nebil... - ale ona sa mohla Teba zľaknúť ani nevieš ako a za čo - a tak teraz pred Tebou púšťa moč, aby Ťa upokojila...
Navrhla by som prezrieť vetom, ak je ok, tak láskavejšie a milo s ňou, možno je citlivejšia. Skús ju na rukách vyniesť viacejx von, nech prejdete tomu pocikaniu.

Ak je to len pár kvapiek, to si nešímaj, utri, snaž sa byť pokojný.
Myslím, že bola chyba aj v:
Chicco88 píše:Aza toto som ju hresil,ale akosi sa nechce to naucit.
Nemal si ju hrešiť, stalo sa, možno viac pila a nevydržala a teraz sa zase bojí, že nevydrží.... dokola... Pochváľ ju vždy, keď to zvládnete, hoci i na rukách najprv, nehreš, je to malé dieťa.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Pomočovanie

Poslaťod Margita » Ned 08.05.2016 16:28

je trochu viac submisivna a mozno sa ta boji alebo len tesi
ako sa pocikala prvy krat?tiez tak?alebo jej len uslo a ty si dosiel domov a vyhresil si ju ?
dost mozne ze si to spojila s tvojim prichodom,ze priodes domov a ona bude vyhresena,sice nevie zaco,ale radsej sa preventivne hned boji...
a celkovo je odveci trestat psa( trest je zvysenie hlasu) za to ze sa tesi tvojmu prichodu a pocika sa

co spravis ked vojdes do bytu?zacnes na nu kricat?alebo ju vitas?ako?nejako moc intenzivne?alebo len tak letmo?

aa z nicoho nic to nie je,nic sa nedeje len tak
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pomočovanie

Poslaťod moschino » Pon 09.05.2016 7:43

Offtopic: ti čo je za plemeno? zmenšený pitbull?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomočovanie

Poslaťod Chicco88 » Str 11.05.2016 4:24

moschino píše:Offtopic: ti čo je za plemeno? zmenšený pitbull?


Samozrejme,ze Pitbull. Je to este steniatko,preto som pouzil zdrobneninu,ale to hadam pochopilo 99% ludi. Pre mna je stale malicke steniatlo :lol:

@ Ivana & Margita:
A tyka sa to aj pri prichode manzelky,vtedy to tuez robi. A moj prichod? Samozrejme,ze nekricim. Skor opacne,snazim sa vludne hovorit,aby vydrzala,hladkam ju. Tento pondelok prisla domov manzelka skor ako ja a tiez sa jej prihovarala(ako stale) a pekne vydrzala az kym neprisli vonku. Ja som ju vcera zobral na ruky a tiez vydrzala. Tal som sa s nou maznal,chvalil ju,ze vydrzala. Mozno ju to postupne uz prejde :jop:
Okrem tohto,ma uz hygienu zvladnutu na vybornu.
Ale vdaka vsetkym,budem sa drzat Vasich rad,kym ju to neprejde :poklona
A vitavam a vitaval ju tak vlazne,kebo som vedel,ze keby intenzivne,od radosti by sa mohla pomocit. Ale terajsi pripad si neviem nijako vysvetlit,hadam ju to vsak prejde a bude znova taka aka bola :)
Chicco88
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Pomočovanie

Poslaťod Bad » Str 11.05.2016 5:41

Chicco88 píše:Alebo ju volam,aby sme isli vonku,tak ide velmi pomaly,akoby sa ma bala a potom zacne mocit. Alebo len lezi v pelechu,vrti chvostkom a nehybe sa.

Chicco, tohle strach skutečně je.

ivana1 píše:Myslím, že bola chyba aj v:

Chicco88 píše:Aza toto som ju hresil,ale akosi sa nechce to naucit.

Nemal si ju hrešiť, stalo sa, možno viac pila a nevydržala a teraz sa zase bojí, že nevydrží.... dokola... Pochváľ ju vždy, keď to zvládnete, hoci i na rukách najprv, nehreš, je to malé dieťa.

přesně tak :yes: , nikdy nikdy nikdy jí za počurání nenadávaj, snaž se tak, aby to neudělala (jak píšeš, třeba že ji vezmeš na ruce a ven) a venku za to pochválit. Asi bude citlivější nátura, tak jí musíš dát jistotu a tu dodáš tak, že budeš chválit za podařené a ne trestat za nepodařené (navíc v tomto případě za nehodu a ne za neposlušnost)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pomočovanie

Poslaťod Chicco88 » Str 11.05.2016 9:15

@BAD:

Ale od steniatka som ju tak ucil,ze som ju hresil,aj nufak namacal a ked vykonala potrebu vonku,tak ju vychvalil a aj odmenoval. Velmi rychlo sa to naucila a potom uz viac menej nebol problem,az teraz s tymto.
A nie som si vedomy,ze by som ju nejako "tyral" alebo nedajboze ublizil (aj psychicky). Praveze co sa tykalo hyg. navykov,boka na tom skvelo. Ak sa pocikala,tak naozaj od velkej radosti alebo pocas hry. To som jej iba "vysvetloval" ze to nesmie,ze je to fuj. Ale to iba takym dohovorom,nijaky krik a trestanie.
Preto som si nevedel a ani neviem vysvetlit zmenu spravania. A ten strach,co by mala mat,ked ju volam,si tiez vysvetlit neviem. Alebo zeby to bolo tym,ze je tak dlho sama a ma z toho stres? Odchadzam z domu o pol 7 a pridem cca o 15.00. Ale aj predtym byvala tak dlho a vzdy vydrzala...naozaj neviem.
Chicco88
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Pomočovanie

Poslaťod Margita » Str 11.05.2016 9:37

Chicco88 píše:@BAD:

,aj nufak namacal.

:aaa: :aaa: toto su metody z obdobia svetovej vojny..,toto uz nikdy nerob a pre buducnost ak si to teda niekedy spravil,nikdy nikdy a nikdy sa nepokusaj ju "hresit" sposobom ze ju vytrasies za kozu na krku....psy to chapu ako priamu vyhrazku zabitia- tak sa moze stat aby si sa necudoval,ze ak je submisivna bude sa ta neskutocne bat,ako niekto komu s avyhrazaju ze ho zabiju,alebo ti skoci rovno do tvare a pri lepsom prides len o nos,ako niekto kto sa brani,ked sa mu niekto vyhraza ,ze ho zabije

by ti nezaskodila nejaka literatura,aby si pochopil toho psa,na psoch je fascinujuce to ,ze dovolia ludom sa k nim dlhodobo nepekne spravat...nemyslim,ze ju mas hned mlatit,ale nepekne spavanie voci psovi je aj to macanie nufaku ..z toho pes nepochopi nic,akurat len to,ze bude mat vymacany nufak v stanke a je jedno v akej..

http://www.martinus.sk/?uItem=40973&gcl ... 0wodOAMHyQ
http://www.martinus.sk/?uItem=181412
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pomočovanie

Poslaťod lucik » Str 11.05.2016 9:42

skús úplne zmeniť taktiku - prídeš, nevítaš, neprihováraš sa, vezmeš obojok, vodítko, psicu a prášiš okamžite von. vonku pochváliš (bez zbytočných emócií a oslavných ód a ohňostrojov, len aby vedela, že si spokojný), vyvenčíš. ak pustí doma, nevšímaj si ju, nebrbli, nekomentuj, nekarhaj (a už vôbec nenamáčaj ňufák, to je kravina), buď bez slova utri a choď von, alebo ak máš niekoho doma, len ju vezmi von a nech utrie manželka. proste odbúraj tie vítacie ceremónie, hrajte sa a blbnite vonku potom pri venčení.

Mne takto začala čúrať dospelá beauceronka - vyslovene si tým pýtala pozornosť, poradili mi neriešiť chcanky, utrieť bez slova a čuduj sa svete, zabralo to asi po 3 razoch.. Najmladšia labroška sa zas pocikávala asi do 11tich mesiacov pri búrlivom tešení a vítaní - šlahla sa na chrbát, vrtela sa a cikala :heh: Vítanie sme zmenili, len ona to robila aj cudzím hocikedy vonku, tak som kontrolovala aj búrlivé zvítanie s cudzími a potom to už prešlo, už neciká :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pomočovanie

Poslaťod Bad » Str 11.05.2016 10:40

Chicco88 píše:Ale od steniatka som ju tak ucil,ze som ju hresil,aj nufak namacal


Chicco88 píše:Preto som si nevedel a ani neviem vysvetlit zmenu spravania. A ten strach,co by mala mat,ked ju volam,si tiez vysvetlit neviem


fakt nevíš....? A jestli takhle přistupuješ k výchově obecně..... :ua:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pomočovanie

Poslaťod Chicco88 » Štv 26.05.2016 11:02

Takže vsetko sa uz poriešilo, resp. sa rieši. Chyba bola vo mne a mojom správaní sa ku psíčkovi :) Po prichode domov som si ju nevšímal, iba pozdravil, odložil veci a až po chvíli sama vstala,tak som jej povedal,ideme vonku, zoberie sa a pelne vyjdeme vonku. Takže už sa aj budem správať inak, zmením niektoré moje vlastnosti. Teraz sme už vsetci šťastní a spokojní a psíček už robí iba radosť a pomaly cvičíme ďaľšie pokyny :)
Vďaka za pomoc.

P.S. Neodsudzujte ma, každý robí chyby :) ja sa už budem iba zlepšovať ;)
Chicco88
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Pomočovanie

Poslaťod Bad » Štv 26.05.2016 11:47

Chicco88 píše:Neodsudzujte ma, každý robí chyby :) ja sa už budem iba zlepšovať ;)

chicco, však kritická analýza je podstatným nástrojem v procesu trvalého zlepšování se :ha: , jako diagnostický nástroj, tož jak jinak bys přišel na to, že problém je v tobě.... :no: :lol:
A ať se vám daří :ahoj:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pomočovanie

Poslaťod Chicco88 » Pia 27.05.2016 20:02

Ahojte, viem že to nijako nesúsi s touto témou,ale bol som dnes s mojou Larou na staromestkych slavnostiach u nas v Žiline. Bolo tam vela ľudí a ona mala nejaký strach zo všetkých. Chodiem s ňou cez mesto,ale toto bolo asi pre ňu priveľa? Som ju skoro musel ťahať. Proste sa chovala uplne inak ako inokedy.tentokrat to nebolo isto mnou,ale bol som prekvapeny. Moze sa to casom zmenit? (Samo od seba? To sa skôr nie) Mozem ju nejako v tomto prevychovať ? Vďaka
Chicco88
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Pomočovanie

Poslaťod ivana1 » Sob 28.05.2016 15:41

viewtopic.php?f=88&t=3004
Offtopic: Bolo to asi na ňu veľa... ísť mestom - a ísť cez takúto akciu je dosť rozdiel, asi jej to hlávka nepobrala správne... Presuň sa do hentej témy a čítaj... :no:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Pomočovanie

Poslaťod Alinocka » Uto 30.05.2017 8:33

Dobrý deň
Potrebujem radu. Doma máme 8 ročnú fenku. Už pred rokom začala doma cikat na dcérinu posteľ. Išli sme k veterinárovi povedal že je prechladená a liečil ju. No potom sa to opakovala a ja som presvedčená, že nebola chorá.. U nás doma nastali zmeny, začali sme prerábať byt. Po kompletnom prerobení sa to skončilo. Dnes je všetko v poriadku a ona sa opäť po roku vycikala na gauč. Neviem prečo a začo to urobila. Momentálne je pred harkaním, nemá to nejaký súvis? Nikdy to doposiaľ nerobila, je veľmi poslušná a zároveň bojazlivá. Prečo to neurobí na zem, ale na posteľ, gauč? Pravidelne sa s ňou chodí na krátke, ale aj dlhé prechádzky. Prosím Vás o radu. Ďakujem
Alinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov