Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Liana » Pia 27.08.2021 10:41

za mna stena bez ohradky/klietky uz nikdy. s Liou som si to odtrpela v byte s kobercami (vo vsetkych izbach aj chodbe) kde do 8 mesiacov curala kade tade bez ohladu na pocet a frekvenciu vencenia a vtedy som si povedala ze nikdy viac :ha: este sa samozrejme naucila aj demolovat veci lebo mala pristup. a dokazalo mi to uplne pokazit "zazitok" zo stenata, pritom v ostatnych ohladoch bola uplne paradna, presne taky pes akeho chcem.
Chilli sme od zaciatku ucili aj spat v noci v ohradke, aj ked sme boli doma a chcela spat tak v ohradke a este zavrete dvere na chodbe. na zaciatku ked som odchadzala som zvykla dat nieco na žutie a postupne predlzovala cas co som bola prec. vacsinou mala paroh, to bolo neznicitelne a nebala som sa ze sa tym udusi. mala tam podlozky, tak ked nevydrzala si cikla a nemala som z toho nervy.
alebo napriklad teraz ich vencim oddelene a ked som isla s Liou, Chilli sa najprv strasne pchala za nami a potom pistala ked sme odisli. Tak jej vzdy hodim do obyvacky par granuliek/maskrt - to sa jej tam rozkotula a musi chvilu hladat. Ja nenapadko medzitym zdrhnem a ona uz to neriesi. a asi najdolezitejsia vec je fakt nevitat sa po prichode.
inak spava s tebou v izbe/posteli?
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod clupko » Pia 27.08.2021 10:50

martinkaaa4 píše:ja viem ze musim byt trpezliva s babatkom a kazdy pes je iny ... hlavne toto cikanie ma trapi lebo ked som ten tyzden s nou bola doma nemala ani jednu nehodu ..kazde 4 hodiny chodime von ... odkedy ju nechavam ze odchadzam tak cura v byte ... keby na podlozku ok ale ona cika kde jej pride ... teraz som sa zavrela do kupelne asi na 10 minut a uz skvrna na koberci ... 4 mesacne steniatko mi uz nepride take male aby sme chodili kazde 2 hodiny von ..a celkovo ona ma problem cikat von ... niekedy jej to dlho trva kym cikne a hlavne ked cikne a ja ju o 2 hodiny beriem von tak necika lebo ved je vycikana :pac:

ono to nie je len tym, ci (ne)vydrzi. strazili sme 6mesacne stena, bezne vydrzi cez noc, a pocas dna 6 hodin v pohode. ale dopadli sme tak, ze kazde 2 hodiny von, inak cikala kde jej prislo. nevyzerala byt v strese, ale evidentne kazda zmena ich moze rozhodit aj takymto sposobom.
priatelovych rodicov pes, teraz uz starucky, tibetska doga - odjakziva im cika aj doma, prilezitostne. presne take to, co ma clovek tendenciu nazvat ze "naschval": nechali ste ma doma, tak sa vam vystim do postele. sli sme vsetci spolu na lyzovacku, nechali sme psy na ubytovani na cca hodinu, hned sa vycikal. skratka asi niektore psy horsie znasaju podobne zmeny.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod martinkaaa4 » Pia 27.08.2021 12:06

MisheliQ píše:Este mi napadlo, ci nema s tebou spojene, ze sa staras o to, aby cikala vonku, a kym si niekde mimo, tak sa musi vycikat dnu, ked to na nu pride, ze tak bola naucena.
Chovatel ju naucil na podlozku? Kolko ju mas u seba? Tyzden, dva?


ano chodim s nou von iba ja ... chcela som zapojit aj rodicov ale oni nevedia rozoznat kedy cika a kedy sedi :pac: cize som to vylucila tuto moznost a chodim bud sama alebo s 5 rocnou neterou ... ked idem sama nechce vobec ist von ...musim ju velmi presviedcat a uz mi aj rupli nervy tak som ju trosku cukla ked nechcela ist :ua: ..ked ide aj dieta tak pekne sama ide ...ma z toho pobytu von vacsiu rsdost ..ale celkovo je ako zdochlinka vonku tempicko akoze take pomale som nezazila :lol:

chovatel ju ucil na podlozku ale uz ked som si prisls po nu mi povedal ze velmi jej to nejde ... ze skor mimo cikne ako na podlozku ... a mam ju tyzden ... minuly piatok som ju doniesla

Liana píše:inak spava s tebou v izbe/posteli?


spava so mnou v izbe ... v posteli nie ... ale nechcem ju vyclenit z izby pride mi to dost drasticke ... predosli pes tiez spaval so mnou v izbe

inak som zmenila teda sposob ked odchadzam tak poviem jej nieco aspon v zmysle bud dobra pridem a dam jej tycinku na okusovanie ... nech si spoji ze moj odchod a ona dostane mnamku ..tak ze celkom bola statocna ... ze sice poknuciavala s palickou v hube a pobehovala s nou ale ze sa ukludnila potom a tycinku okusovala
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod wer » Pia 27.08.2021 12:15

Ja by som jej asi dala trochu casu... nech sa zabyva, spozna vas a citi sa u vas ako doma.
Moje stena od zaciatku evidentne ziadnou separackou netrpelo, ale aj tak som ho prve dni nenechavala sameho vobec... prve dva dni som s nim aj spala na zemi. Aj cez den, ked spal, tak bol pri mne.. sem tsm.si vybehol sam na zahradu, skumal, to som ho nechala. a doma sa tiez rozkukaval postupne - teda on bol hrr hned do vsetkeho, ale uplne bolo vidiet, ako sa postupne udomacnoval a zvacsoval si rajon na zahrade.. a rovnako to mam, aj ked pridem do hotela - nikdy ho nenecham sameho na izbe hned, ako prideme (a to on fakt netrpi separackou, aj ked naviazany na mna je, ale v klude pocka..). Vzdy som tam aspon par hodin s nim, plus mam tam veci...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Ulf » Pia 27.08.2021 12:28

musim ju velmi presviedcat a uz mi aj rupli nervy tak som ju trosku cukla ked nechcela ist :ua: ..ked ide aj dieta tak pekne sama ide ...ma z toho pobytu von vacsiu rsdost ..

inak toto presne máme my a trvá to od prvého dňa dodnes. j aosm nepresviedčala, som vyniesla na rukách pred dvere a dovi, nebudem so psom vyjednávať či chce ísť von.. neskôr už šla aj samostatne (najprv za odmenu).
Keď sme šli ja + druhý pes, ja + muž, muž + druhý pes, človek by nič nepoznal, funguje 100%, ale akonáhle sme šli jen ja, alebo len muž, tak katastrofa. Postupne sa to lepšilo, ale až včera sa to nejak prelomilo, že som s ňou samotnou spravila pekné 3km kolečko v prírode, jedine z auta som ju musela na silu vytiahnuť, potom už ok, hoci bola v enormnom strehu. Ale už záujem o okolie to prevážil. Konečne. Z toho som bola hodne nešťastná teda. :ach:
A inak s citom, ale "nemaznať" sa s ňou, lebo začne potom pes manipulovať. Na tých samostatných prechádzakach trvaj, hoci to bude len maličká vzdialenosť, ale potom to ten záujem a zvedavosť potiahne. Nenechaj ju v tej bublinke viac osobovej dlho.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod martinkaaa4 » Pia 27.08.2021 19:14

ved mna uz ide porazit ze ona vobec nechce chodit von :pac: ...vzdy si poviem ze ja som chcela psa turistu a nie zdechlinu :pac: a to tempo pomale :ach: to moj 15 rocny senior isiel rychlochodzou ala Matej Toth a toto krpate sa vleciee :pac:

zacnem ju asi krmit iba vonku aby si spojila pobyt von s niecim prijemnym
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod wer » Pia 27.08.2021 19:19

Ale ved to je malinke stena, co chces od neho, daj mu cas
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Lindchen » Pia 27.08.2021 20:00

Šteniatko sa tmolí. :nwm: Aj malý bíglik ide krok dopredu a dva dozadu. Daj tomu čas.
Ale teda vzhľadom na plemeno - očakávaš turistu? Som myslela, že to je skôr psík na také to domáce maznanie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Sob 28.08.2021 5:04

Martinkaaa4, ber to z tej pozitivnej stranky! Tmoli sa to, nemusis to nahanat, furt mu z huby nieco vytahovat, riesit, ze vsetko mas roztrhane :heh: A ono aj s tym chodenim von, kazde jedno z mojich s tym malo problem zo zaciatku. Vsetko sa utriaslo. Ci to bol Hugo, co mi usiel naspat do vchodu prve dni alebo rozklepany Fry, co chodil len popri plote :D , ci Lyo ktory ked zastekal pes, ci preslo auto, tak stuhol jak socha, potom co ho myklo jak keby sa pokakal strachom. A vsetci traja vychadzky a vylety miluju/milovali. Takze klud. To naozaj vsetko pride casom. Dopraj mu cas byt lenivym steniatkom. Toto sa urcite utrase, ked sa to stane jeho dennou rutinou a otuka sa, zisti, ze mu nic nehrozi. :yes:
No a curanie... S Hugom som si uzila :heh: Aj to sa utrase. Sice separacku som s nim neriesila, ale tu zase s Fryom a doteraz mu hrabe a tam ti poviem jedno. Na takych pomaha klec... U fundlov nieco, co nepotrebujem, u Frya to bol krok naozaj spravnym smerom, hoci som sa tomu branila. Ten pes ju nenavidi, doma do nej nevleze, hoci ho tam zatvaram, ked odchadzam, ale na dovolenkach, kde je vyklepany uz z toho, ze je kdesi inde, este ani postavena nie je a pes je v nej... A leze tam rad :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod MisheliQ » Sob 28.08.2021 8:55

Pigie pekne napisane a z vlastnej skusenosti :jop: Ja nastastie nemam psika so separackou (ci mam?), mojich keby som doma vyvrela niekde mimo nas, tak by knucali, ale ked odideme z domu, tak su v pohode. Vlastne, aby som bola uprimna, nestekaju, ale istym sposobom depkarcia podla slov mojej mamky, ze som odisla bud ja alebo sestra. Takze mozno je to ista forma separacky.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 28.08.2021 11:44

dakujem Vam dievcata za spravy :smile: pomohlo mi to hlavne upratat seba a svoje pocity k tomu stvornohemu tvorovi :smile: zmenila som spravanie a hlavne som sa ukludnila a nie som uz nervozna z toho ze ide to pomaly ...ze sa to pocura doma ... ze to zamrnci ked ma nevidi atd :lol:

nechavam jej cas si zvyknut a postupne zvladneme vsetko ... este pridem na to ze ziadnu separacku nema a budem sa buchat po hlave ze co som to vobec riesila :lol:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod martinkaaa4 » Ned 29.08.2021 5:51

vcera vecer ked som sa zavrela do kupelne sa pokakala :pac: ...bola som ju vycikat a je pravda ze som s nou nechodila len ako obvykle vecer cik a domov ...a kakala cez den 3 krat cize som fakt nepredpokladala ze este bude :pac: ... fakt mi nepride ze nevydrzi lebo bezne cez den vydrzi ale ked vojdem do kupelne uz ... aj ked som malej isla hlavu umyt a bola som v kupelni mozno 5 minut viac isto nie ..a uz sa vycurala :pac:

chodi vsade za mnou a pritom rano ked ma ist von lezi aj 10 min sama v pelechu lebo nechce sa jej ist a vtedy ma vobec vidiet nemusi :pac:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod MisheliQ » Ned 29.08.2021 7:41

A ked prides, ako reagujes? Vitas ju, ides to popratat? By som asi trenovala ze zavrem sa za dvermi - otvorim - odmena a takto predlzovala cas toho zavretia za dvermi. :nwm:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844


Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod martinkaaa4 » Ned 29.08.2021 8:50

MisheliQ píše:A ked prides, ako reagujes? Vitas ju, ides to popratat? By som asi trenovala ze zavrem sa za dvermi - otvorim - odmena a takto predlzovala cas toho zavretia za dvermi. :nwm:


nereagujem nijak ..ignorujem ju ... ona sa vytesuje a ja to idem hned upratat a dudrem si pritom ale na nu ani nepozriem
Misheliq skusim na nu teda takto ist ...zo zaciatku stekala knucala ... teraz uz je ticho ale vycura sa alebo teda po novom vykaka :pac:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov