Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Margita » Uto 19.12.2017 8:32

aha :heh: :heh: :heh: tak potom nic no,MOJ mesiac ma 4 tyzdne :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod majjuna25 » Uto 19.12.2017 13:34

Offtopic: To je zlaté :lol: občas sa podaria počty fajne aj mne :lol:
Inak keď píše, že má 3 mesiace, nemusí mať úplne presne tri, ale kľudne tri a pol. Môj krpatý má zajtra rok a trištvrte, ale stále uvádzam (aj dnes v jednej prihláške) - rok a pol :lol:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod janajka » Uto 19.12.2017 15:08

Offtopic: margita ma lunarne mesiace. :lol:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Margita » Uto 19.12.2017 15:17

Ja len menštruácne 21dni beries a 7dni pauza :-D
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod martin_s » Str 20.12.2017 22:32

Margita píše:Ja len menštruácne 21dni beries a 7dni pauza :-D
Cize lunarne :heh:
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod wer » Str 20.12.2017 22:36

Offtopic: ja hodim vedla link na solidnu temu a ono sa tu prebera margitina menstruacia... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Štv 21.12.2017 11:32

Offtopic: A ono ta to ten tvoj link aj hodi na tu mensruaciu :heh: Radsej to uprav ten link na zaciatok temy :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Margita » Štv 21.12.2017 11:33

:-DDD
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod straka17 » Pon 05.04.2021 18:35

Nikdy som nemyslela, že sa sem dostanem, ale šak ja som vlastne zistila, že neviem so psom robiť "nič" :lol:
Situácia: Ročný RR, neschopný zostať sám. Separačka jak sviňa, od nervov dotrhá všetko v dosahu, zo stresu sa doští. Stopovala som mu to, nevydrží ani dve minúty a vreští. Že by to bolo tým, že tam bol zrazu prásknutý na štyri hodiny? :ach:
No a toť otázka ako naňho.
Moja idea je vojsť tam 300x za deň, zavrieť dvere, počkať kým prestane pochodovať, odmeniť? Alebo vojsť tam s ním, niečo pocvičiť a potom ho tam nechať?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod stano269 » Pon 05.04.2021 21:42

nie, práve naopak.

toto je najčastejšia chyba zo strany majiteľov a nie psov. ľudia ich pasívne učia závislosti. /veľmi jednoducho sa to rieši ak človek zmení správanie v istých momentoch, ale ľudí je ťažšie učiť ako zviera x) /

musíš mu prestaviť úplne režim dňa,

to znamená že ak ťa uvidí vôbec nemôže reagovať aktívne tj. malo by to vyzerať tak že ťa má na "háku" ak prídeš domov. toto je prvý krok k tomu aby sa od tohto všetkého odnaučil. ignorácia je skvelá vec.
na cvičenie, fyzické a psychické vybitie si určiť na začiatku pravidelnosť, aby v tom mal jasno,
tie veci ktoré sa kedysi radili, že stáť za dverami a ak je ticho tak ho odmeniť, to vôbec nerieši tento problém, psovi to vôbec nedôjde že si ho odmenila za to že je ticho...
musíš mu vysvetliť že byť sám je úplne normálna a vec a nemá to vôbec riešiť, neupozorňovať ho na tieto chvíle a brať to úplne prirodzene akoby to už vedel hneď od začiatku
určiť mu režim kedy cvičíte, kedy idete von, kedy od neho niečo chceš. naučiť ho nebyť závislý na človeku

medzikrok je rozhodne učiť psa sebakontrolu resp. naučiť ho rád oddychovať.. zachovať pokoj aj pri ťažších situáciach...
veľmi jednoduchý/laický príklad: zavoláš si ho - "ideme von?" vyvenčíš ho, vrátiš sa, ignoruješ ho popri čom si znova obliekaš bundu, vyjdeš von, vrátiš sa o XY minút a stále ho ignoruješ napriek tomu čo on robí a robil. vôbec nedať pozornosť na jeho rekaciu a predošlé rekacie.. spravíš si kávu, potom si ho TY zavoláš, pocvičíte si, vyjdeš z bytu bez toho aby si ho zavolala a vrátiš sa do bytu ako by tam ani nebol pes...následne si ho zavoláš a pôjdete von... toto opakovať pár dní, týždňov... veľmi pomôže aj zatvárať ho do inej miestnosti oddelene od teba aj keď si doma...
cez net sa to ťažko vysvetluje a ešte ťažšie sa chápe... ale nie je to nezvládnuteľný problém dokonca ani nie dlhodobý
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod martinkaaa4 » Štv 26.08.2021 20:49

Ahojte ... tyzden mam doma skoro 4 mesacne steniatko a strasne sa na mna naviazala ... nebola este celkom sama doma ale mam pocit ze trpi separacnou uzkostou ... ked ju necham s inym clenom domacnosti tak stekne zaknuci a berie/trha co jej pod papulu pride ... zatial iba hracky dietata alebo svoje ...problem je v tom ze sa aj vycura v byte ...ked som doma nerobi to ... cize si nemyslim ze nevydrzi len proste to robi stylom na tu mas si ma nechala doma

precitala som si celu temu ale ja uz som na nervy z nej ...predtym psa co som mala on od 4 mesiacov bol sam hned na treti den co prisiel a ani nemukol v pohode prespal a ani necikol doma ... tato fenka prisla od chovatela a ten s nou bol vkuse ... nauci sa byt sama? ja uz to nedavam ... dost ze bojujem s tym ci mi ju vobec trebalo a este aj toto spravanie :ua:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod MisheliQ » Štv 26.08.2021 21:36

Ahoj podla mna sa to neda porovnavat. Kazde steniatko je ine. Nas aronko sa raz dva naucil, ze sa potreba robi vonku, ale fergie to trvalo kus dlhsie. Kym si zvykla na nove prostredie a zorientovala sa, kde sa robi potreba. A ci vydrzi tolko, co tvoj prvy psik, tazko mi je sudit, ako casto si s nim chodila von, ked neurobil uz ziadnu mlacku, ale si vezmi, aky maju malicky mechurik. Tie nase steniatka malych plemien, ani by som od nich necakala, ze vydrzia dlho bez mlacky. Radsej pocikana plienka ako chciet od nich nech dlho vydrzia. Steniatkami su len raz, chce to cas a trpezlivost, aj ked chapem tvoje pocity, ze ani nevies ci ju chces atd. A ako chces posudzovat, co je to dlho? Vezmi si, ze pred kolkymi rokmi si mala steniatko, to moze byt aj skreslene ako rychlo sa naucil cikat. Ved to si ani ja presne nepamatam, ale ktovie, mozno niekto to ma inak a tieto veci si presne pamata.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Ulf » Pia 27.08.2021 7:13

No presne, čo som si ja odrevala skrs to čierno-biele čudo :ach: týždeň je nič, to som mala aj ja dojem, že horšie to byť nemôže a lepšie to nebude. Ale zas - ona ostane "sama" v pohode. Tie úvodzovky lebo tam má druhého psa.
No hej, nie je dobré, nechať psa prvých pár dní sa na teba "nasať", ale stalo sa (my sme ju od prvého dňa nechávali samú na hodinku - dve, bolo to v čase jej oddychu, ale tak určite vedela že nie sme tam).
Ber to tak, že ono to šteniatko absolútne nie je uspôsobené na samotu, je to ako dieťa, podľa prirodzenosti by sa malo ešte stále nachádzať obklopené svorkou súrodencov (prirodzene šteňa takto skoro nikdy svorku neopustí). Tak to ber tak, chceme po tých psíkoch kozmické veci a niektorý to dá lepšie, iný horšie.
Ono do tej samostatnosti musí aj dorásť mentálne - niektoré skôr, iné neskôr. A niektoré s tým môžu mať kapitálny problém. A niektoré si tú samotou časom "rozmyslia" a to čo nebol problém tak začnú proti tomu protestovať. Každé to má inak, čiže tvoj havo určite nie je "pokazený", alebo iný. Príjmy fakt, že to tak je a iné neostáva len sa obrniť a "trénovať" to. :no: Teraz to ešte poviem tak čudne, ale nebuď ty príjmač emócií od šteniatka, nenechaj sa tým pohltiť, ale buď ty vysielač toho čo chceš aby sa dialo.
Nie je to s nimi ľahké, že jo. Ja si tiež tak hovorím každý deň či mi fakt toto bolo treba (a to u nás bude naopak, teraz je relatívne ok, ale ona vekom začne pridávať volume). Martinka, to dáááme, neboj sa :king:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod martinkaaa4 » Pia 27.08.2021 8:06

ja viem ze musim byt trpezliva s babatkom a kazdy pes je iny ... hlavne toto cikanie ma trapi lebo ked som ten tyzden s nou bola doma nemala ani jednu nehodu ..kazde 4 hodiny chodime von ... odkedy ju nechavam ze odchadzam tak cura v byte ... keby na podlozku ok ale ona cika kde jej pride ... teraz som sa zavrela do kupelne asi na 10 minut a uz skvrna na koberci ... 4 mesacne steniatko mi uz nepride take male aby sme chodili kazde 2 hodiny von ..a celkovo ona ma problem cikat von ... niekedy jej to dlho trva kym cikne a hlavne ked cikne a ja ju o 2 hodiny beriem von tak necika lebo ved je vycikana :pac:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod MisheliQ » Pia 27.08.2021 8:29

Este mi napadlo, ci nema s tebou spojene, ze sa staras o to, aby cikala vonku, a kym si niekde mimo, tak sa musi vycikat dnu, ked to na nu pride, ze tak bola naucena.
Nezazila som v tomto, ze by sa steniatko naschval pocikalo doma. Akoze z trucu. Aj ked u dospelych psikov som to niekde registrovala.
Chovatel ju naucil na podlozku? Kolko ju mas u seba? Tyzden, dva? Ja viem, ze je to tazke, ale aj ona si musi zvyknut na uplne novy rezim u teba. Ale mozno niekto iny bude mat lepsiu radu, nazor :)
Ulfik :jop:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov