Agresivita voči majiteľom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod rea » Pia 05.12.2008 14:10

Silwuska píše:
Tobin to s tym vrcanim nemyslis vazne :oo: to ze pes zavrci na pana pri tom ked ho tresta nema nic spolocne s tym ci je alfa alebo nie...aj v prirodzenej svorke moze podriadeny pes zavrcat na alfu aby ho upozornil ze jeho natlak je neprimerany...ako to uz napisala lusy...
EDt. aha tak pardon precitala som si prispevok este raz a ano dobre si to napisal ze panicek evidentne niekde urobil chybu, ale nebude to pri utvarani postavenia ale uz priamo pri tom konkretnom trestani...


Kopírujem posledný príspevok týkajúci sa vrčania psa na majiteľa, lebo to tu je roztrúsené a zmiešané s klikerom a čo ja viem, čím ešte. Žiadna demagógia nie je dobrá. Je pravda, že pes by na pána v zlom vrčať nemal. Ale ľudia to chápu tak, že si to nesmie dovoliť a preto to teba potrestať. Treba si uvedomiť jeden fakt. Majiteľ by mal byť vodcom. Nie je to automatika, vodca musí preukázať, že na to má. Celým súborom vlastností, ktoré musia byť preverené, aby bolo isté, že na mieste vodcu je ten správny jedinec. A sú preverované neustále, to postavenie je nutné udržiavať. Nie je to tak, že by si pes povedal, že si majiteľa preverí (aj keď občas...),je to jednoducho takisto prirodzený výber. S ohľadom k tomu je automaticé chápanie majiteľa, ako vodcu, trochu od veci, človek si totiž podľa toho prirodzeného výberu veľmi často túto pozíciu naozaj nezaslúži, ale čo už, keď je ten pes jeho, že? Každý pes má tie zákonitosti, podľa ktorých by ho človek presvedčil, že dobrým vodcom je,trochu iné. Niektorý preveruje viac, niektorý tak, že si to ten jeho človek ani neuvedomí.
Každý profesionál (a vlastne aj neprofesionál), ktorý so psami pracuje, má isté pravidlá,"múdre vety", ktoré vznikajú na základe jeho skúseností, veľa ľudí sa s nimi na základe svojich skúseností stotožňuje, ďalší zas nie. No a potom sa ľudia delia na zástancov,ktorí by za svojho favorita dušu položili a tých,ktorí by ho zas najradšej ukameňovali. Pritom stačí vymeniť psa a často sa prehodí aj ten favorit... Žiadna zaslepenosť nie je dobrá, na všetkom sa dá nájsť niečo zlé, alebo niečo dobré, keby aj rovno malo ísť len o odstrašujúci príklad... A tolerancia, tá tolerancia...
Kliker napríklad dobrý za určitých okolností byť môže, za iných je zas nanič. Ciest je veľa, ak ich je naprílad desať,neznamená to, že všetky sú najlepšie, ani to, že dobrá je len jedna z nich. Dobrých ich môže byť viac, všetky majú výhody, aj nevýhody. Veď o tom to je, že je toľko možností.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Ako správne vyjadriť, čo pes nesmie

Poslaťod yeska2012 » Štv 12.02.2009 21:03

moja sa dohrala pribehla za mnou a ja som ju začala česať ....bolo jej to príjemné..... no v pomedzi to začala potichu vrčať a to stupňovalo až do štekotu a rázneho vrčania (má len 9 týždňov) ale ja aj tak newiem či sa chcela ešte potom hrať alebo čo?

poradíte mi prosím?
yeska2012
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: okres Topoľčian

Re: Ako správne vyjadriť, čo pes nesmie

Poslaťod Silwuska » Štv 12.02.2009 21:35

Tazko ti niekto poradi ked to nikto nevidel a nepocul...musis poznat, spoznat svojho psa a naucit sa citat jeho reakcie..
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ako správne vyjadriť, čo pes nesmie

Poslaťod yeska2012 » Pia 13.02.2009 17:23

silwuska
ahoj je to môj problém a neviem ako na ňu keď zvýšim hlas tak aj ona a ešte k tomu mi začne ohrizkávať ruky a strašne je pri tom rozčúlená .....stačí maličkosť ktorá sa jej nepáči a je to tu zas :(

ja neviem ako na ňu prosím pomôžte mi ... :(
yeska2012
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: okres Topoľčian

Re: Ako správne vyjadriť, čo pes nesmie

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 13.02.2009 17:51

Yeska.
Nebuď zúfalá. Poviem príklad. Dneska sme šli okolo dvoch tetiek, ktoré mali dva psi. Malú fenku špica (tie sú štekavé, takže na psa mi poštekovala, ale nič hrozné) a jej pani bola ticho. Potom mali psa parson russela, ktorý bol vyslovene besný, škriekal, trhal sa. Jeho panička ho držala na obojok a škriekala úplne rovnako ako on, že ona je z neho zúfalá a také tie reči.
To je len príklad, ako sa dá ovplyvňovať pes. Takže ak ty budeš kludná, ono sa to skludní. Ak ti je od psa niečo nepríjemné, tak sa mu proste otoč chrbtom a nerieš ho. Ak sa ukludní, tak pokračujte v tom, čo ste robili, ale naozaj v klude a ak sa neukludní, choď si po svojom. Ale dôležitý je tvoj vnútorný postoj. Teda nie zúfalstvo, ale klud a nadhlad, nech sa deje čokolvek. ok?
Ono je toho strašne vela, vela je tu toho aj popísaného, len je to kade tade zamotané.

Inak je tu jedna téma, čo by ťa mohla zaujímať
viewtopic.php?f=9&t=4369
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ako správne vyjadriť, čo pes nesmie

Poslaťod yeska2012 » Pia 13.02.2009 18:57

ďakujem veľmi pekne fakt ma to zaujalo .
a inak myslím že by som fakt nemala histerčiť . a fakt ma mrzí že som kunej bola hnusná .ja si ju ani nezaslúžim
:(
yeska2012
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: okres Topoľčian

Re: Hryzenie

Poslaťod tetovana » Str 12.08.2009 16:31

Dobry den,

Ked citam vase prispevky tak az tuzim mat take stena, ktore by hryzlo. Ja mam absolutne iny problem a podla mnohych neriesitelny. Nas pes je bigl a ma 6 rokov. Ked sme ho priniesli domov, tak to bolo ako splnenie detskeho sna. Nikdy mi nedovolili psa a tak konecne po rokoch prosikania som si doniesla domov tu malu gulicku. Ako steniatko musel byvat u naseho dedka, lebo je to predsa len polovny pes a dedko mal obrovsku zahradu a pes hlavne nebol sam. (Kazdy den mal aj tak dlhu prechadzku). A to je asi najvacsia chyba. Ja som bola u neho sice kazdy den no v podstate ho vychovaval on. Nikdy nehryzol ako stena, bol len take male blaznive a divoke klbko. A nam to nevadilo. No ako nam dedko starol tak bol aj viac nervozny a mal svoje "metody" na psa, samozrejme aj pes sa menil. Nas pes je skutocne vnimavy, nalady mal podla dedka. Ked mal tri roky zacal by nezvladatelny, aj ked dovtedy vela problemov nerobil a tak siel na vycvik. Ten trval skoro 2 miesiace pretoze pes uz mal predsa 3 roky. Vycvik isiel dobre, no po case uz pes vedel len sadni. Dedko uz na psa nestacil a kedze ja byvam na byte po par pokusoch psa prestahovat sme to vzdali. A to nehovorim o tom ze dedko mal uz len psa a bez neho nechcel byt, + neviem preco ale ten pes na non tiez lipol, aj napriek "metodam". Pred casom dedko zomrel a pes je odvtedy uplne nekontrolovatelny. Ma vsetko. Kvalitne granule, spolocnost, lasku, hladkanie, stale prechadzky, sam je len ked sme v praci. No ked nahodov nieco ukradne tak je koniec. Nevrati nic a ked mu odporujeme tak nas pohryzie. Nie zo srandy. Mama aj otec uz museli dokonca brat antibiotika. A zacina kusat viac. Ked na prechadzke ujde a idem ho chytit tak niekedy vrti chvostom a berie to ako hru a niekedy ide po ruke lebo som si dovolila pana velkomozneho napomenut a on si nesmie robit co chce. Bola som na cvicisku u nas ale tam su len ludia so stenatami a nas pes inym psom neda pokoj. Ked ho budem bit tak to nikam nepovedie a hlavne to bude 2-krat viac boliet mna. Ako si moze pes dovolit kusat vlastneho pana? Pana, ktory ho hladka a place ked je chory? Platime drahych veterinarov lebo nas hafan je naozaj nachylny na choroby. Ma vela hraciek, vela lasky vlastne vela vsetkeho a preto som zufala. Nikdy mu nikto z nas neurobil nic (zial nerucim za dedka) za co by sme si zasluzili pohryzt. Je este nejaky sposob ako toto zvratit? Minuly rok som ho po pohryzeni ledva zachranila od utratenia. Da sa este nieco urobit so 6-rocnym psom? Ti ktori milujete psov viete ze je to ako vase dieta, to iste plati o mne. Som zufala :plac: :plac: :plac:
Naposledy upravil tetovana dňa Str 12.08.2009 18:54, celkovo upravené 1
tetovana
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Hryzenie

Poslaťod Baarbora » Str 12.08.2009 17:10

neviem odkial ste, ale prve ma napada navstivit tuto osobu: www.vlcica.sk . Rea Vam vsetko vysvetli...Tipujem, ze prva veta z jej ust bude" cim viac sa psovi pchate do zadku, tym viac na Vas kasle( dufam, ze toto nezoberiete ako urazku).."
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Hryzenie

Poslaťod Hanka 1 » Štv 13.08.2009 14:36

Jste pejskovi majitelé, ale nejste mu páni, nemáte jeho důvěru a ani respekt a podle toho, co popisuješ, jí ani mít nemůžete. Chyba není v pejskovi, ale ve vás a ve vašem chování ke pejskovi. Nezvládli jste ho - dali ho na výcvik, ale dál jste s ním nepracovali. To je o ničem a k ničemu. Víte, že uteče, že nemá přivolání, přesto ho pouštíte, a pak ho jdete chytat a napomínat - za co? Za to, že jste ho vy, lidi nenaučili přivoláni? Tak se brání vašemu pro něj nesrozumitelnému tlaku. Nediv se mu, on neví, co chceš. To, že jste si pejska pořídili, vás - podle mého názoru - povinnuje k tomu, abyste mu poskytli veškerou možnou a potřebou péči. On vám vděčností povinen není, vy jse si koupili jeho a ne on vás. Psí respekt a důvěra a láska se nedá totiž nikdy koupit, tu si musíš zasloužit. Zavolejte Rei.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hryzenie

Poslaťod hviezdicka » Ned 30.05.2010 22:42

dufam, ze budem v dobrej teme, ale aj my mame problem s hryzenim. Nejde o steniatko, bude mat rok. aby som to upresnila, dnes sme mu chcela vycistit usi, a dopadlo to tak, ze sa ohanal na obojku dokonca sa pustil do nas a hryzol dost agresivne. zacali sme ho sklbat na obojku, vyhresit, ale nic nepomahalo. ako tak citam, neviem ci toto cukanie ostnacom je dobry sposob. chodime na cvicak, kde sa specializuju na NO, takze u nich je to sklbanie ostnacom pri neziaducej cinnosti zvyborny vychovny prostriedok. ale akosi u nas to nezabera. co s tym... s hryzenim aj cistenim usi. mam uz pocit, ze som vela veci vo vychove pokazila a nechcem to este viac dovrzat. mozem povedat ze co sa tyka respektu, tak ja ho teda skoro vobec nemam, lepsie je to u manzela. ten zareve a pes v podstate posluchne. ale ja nechcem aby posluchal, lebo sa boji...
dakujem
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Hryzenie

Poslaťod Hanka 1 » Pon 31.05.2010 6:05

Promiň, ale škubání na ostnáči není dobrý výchovný prostředek na žádného psa a ten, který to radí, učí a používá je čuně. Vykašli se na takový cvičák a takové postupy.
Chování tvého psa je ukázkový příklad toho, že ti pes nevěří, že se bojí, že mu ublížíš. Podle tvého popisu naprosto oprávněně. Nediv se mu. Svoje psy mohu ošetřit jakkoli a kdykoli, nemají při tom ani obojky a příjdou na přivolání, i když vidí, že mám v ruce například čištění na uši nebo kapky do očí. Bez problémů vyndám psovi stehy bez toho, aby ho někdo držel nebo aby se pes do mě otočil.
Tím, že jste ho vyškubali na obojku jste mu jen potvrdili, že se má čeho bát a že vám věřit nemá. Nedivím se mu, chyba není na straně psa.

Škubání na ostnáči a výchovný prostředek - to je fakt teda síla a část tvého příspěvku si půjčím. Nedávej psovi ostnáč, nebud na něj agresivní a každého, kdo ti to bude radit nebo doporučovat, pošli přímo do tmy, kam taky patří. Když ty nebudeš agresivní na svého psa, nebude on agresivní na tebe.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hryzenie

Poslaťod Ijsbéérka » Pon 31.05.2010 7:47

Hviezdička
Taky bych nepoužila v tomhle případě ostnáč.Nějaké velké vycukání, tak opravdu pes se může otočit proti tobě. Bolí ho to a brání se a všechno si to špatně spojuje. Ostnáč ve výcviku by se měl používat jako lehká korekce. ne každému patří ostnáč do ruky.

Co bych udělala já. Dala bych psíkovi pro jistotu koš. A´t máš jistotu a jdeš ke psovi normálně bez strachu, že tě pokouše. A zkusila normálními povely ho usměrnit. Jako "nechtoho " čekej " a snažila bych se mu uši vyčistit a když je vše dokončené řeknu "hotovo " a odměním.
Prostě přísně, aby pes věděl, že musí tohle vydržet. A taky chválit, když se chová dobře.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Hryzenie

Poslaťod Hanka 1 » Pon 31.05.2010 7:58

Já bych volila přístup ne přísný, ale klidný a pohodový, i když suverénní. Koš bych mu nenasazovala k této příležitosti, ale jako bych mu ho zapomněla sundat po příchodu z procházky.

Bohužel jsi ztratila jeho důvěru a bude ti trvat dost dlouho, než si jí získáš zpátky. A přísností to nepůjde. A na ten ostnáč se vykašli, jako výchovný prostředek je na dvě věci a jako korekce při výcviku? Došly psovodovi a cvičiteli lepší argumenty nebo co? Ostnáč je výborná věc - dají se z něj udělat hezké a praktické háčky do koupelny nebo do kuchyně nebo třeba na pověšení kabátu. Jinak je ale k ničemu.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hryzenie

Poslaťod hviezdicka » Pon 31.05.2010 10:56

z prispevku si zoberiem vela vecif, dakujem za rady. ostnac nebudeme uz pouzivat, cvicak sice dochodime ale cakam na den D, kedy budu skusky a tym to pre mna hasne. uz ma to stalo 4 a 1/2, lebo sa to nejako odkladalo, vela psov nestihalo, poodpadavali, tak teraz opakujeme a cakame na skusky. potom budem hladat nieco ine. s tym chvalenim je to tak, ano odmenujem a strasne vela chvalim. problem je to, ze moj hafanik uz ani na pochvalu nereaguje, akosi to dobry, vyborny, fesak uz bolo dost a trochu som aj toto presvihla. moj hafanik velmi nevie co su tresty, od mala sme ho ucili iba na pozitivnu motivaciu. cize tresty ziadne. trosku nam zacal skakat po hlave. a to niekedy sranda nebola. napriklad pri nohe ide, ale napriklad ked ho chcem za to odmenit a pochvalit, tak ide dalej z hlavou nastrcenou dopredu ani na meno mi nereaguje nepozrie sa na mna, ked ho volam a chcem ho pohladkat a povedat dobry.
je to inak psik labrador, normalne vyrovnanej a kludnej povahy, ziaden nestandard. nemame vonku ziaden koterec, je na volno, spi s nami v dome.
chcela som s nim cvicit obedience, ale ked vidim ze neposlucha, tak sa moje predstavy uz znacne vzdialuju.nepride mi kazdykrat na zavolanie, prestane sa hrat kedy on chce. ako vsetky tieto chyby napravit.n velmi mi na tom zalezi, lebo by som s nim chcela vela pracovat, sportovat a travit s nim cas.
dakujem
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Hryzenie

Poslaťod Hanka 1 » Pon 31.05.2010 11:31

Uvedený přístup a postup učení a cvičení je opravdu hodně špatný. Tím nemyslím pozitivní motivaci, ale to, jak vás naučili s pejskem zacházet. Kontaktuj Reu, ukáže vám lepší a funkční způsoby.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov