Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod alekan » Pon 29.10.2012 18:38

Moja to tiež robila, keď mala cca 5mesiacov- teraz ju to prešlo- no nie celkom, občas vonku, keď niečo "voňavé" zacíti musíme zapovelovať inak by si zgustla.... na dvore zbieram hneď po vyvenčení a je po probléme
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod flony » Uto 30.10.2012 8:23

No nasa zase miluje ovcie :kak: . To ked ideme vonku na luku tak je vo vytrzeni. Raj malych bobuliek :lol: :heh:
flony
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod astro » Uto 29.01.2013 20:02

Jaaaaj dnes prvýkrát mrňa dostala po riti, načapal som ju ako si pochutnáva na vlastných :kak: tfuj! :blee:
Sodoma Gomora Velebnosti!
astro
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod Margita » Uto 29.01.2013 20:15

radsej na vlastnych ako na cudzich :heh: mojmu najviac smakuju macacie,zachodiky cistim kazdy den,ale on si vzdy pocka normalne na tu macku ked vyrobi cerstve a hned ho zozerie :joint: a ludske no,klasika tie su najlepsie na kozuchu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod Bee House » Uto 29.01.2013 20:21

Nie, nie, ludske su u nas najmnam :ach: Co by som dala za to, keby preferovala vlastne. Tam si viem ustrazit, co zje :lol:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod Lenkaa » Str 30.01.2013 7:48

Moja tiež tie mačacie (tiež máme mačku), dokázala by ich žrať celý život od rána do večera, stále stále.. už som skúšala kadečo, korenila som jej ich, pchala do nej kvasnice, zakazovala.. no nič nepomohlo :hmm:
Lenkaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 396

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod Bee House » Str 30.01.2013 23:18

a macacie :yes: kocurik sa pekne vykadi, zahrabe, Sunny odhrabe a spapka. A je na dvore zase poriadok :lol:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod MiRy » Uto 05.02.2013 10:54

S mojou riesime pozieranie ludskych hovienok stale...mam take podozrenie ze ju to proste bavi a teda aj nepochybne chuti. Uz sa to snazim riesit tak, ze ked je navolno a pohybujeme sa v prostredi kde viem, ze sa hovienka mozu nachadzat tak jednoducho dostane nahubok....cez nahubok toho aspon tolko nepozere...potom ho ale musim vecne umyvat a dezinfikovat, ale tak stale lepsie ako dookola odcervovat...
Tak si drzme palce, nech to tych psov prejde abo co...
"Pes bude v skutočnosti dávať pozor iba na chladničku a špajzu."
MiRy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod Zarušík » Ned 10.03.2013 20:26

Mám cca 4,5 mesačné šteniatko z útulku, pričom doma ho mám cca mesiac a pol. Keď bol sneh, bolo to v pohode, ale teraz ako sa všade ukázali :kak: nastal problém. Ona už tak všetko oňuchávala a mala tendenciu dávať do úst - chodiaci vysávač. Lístok vo výťahu, hlina na zemi, proste treba dať všetko do úst. Najviac ma však štvú tie hovienka. Svoje nikdy neje, len oňuchá a ide preč. Akonáhle nájde iné, hneď sa ho snaží zožrať. Špeciálne zajačie bobky na poli. S ľudským alebo konským sa ešte nestretla, takže požiera tie psie a zajačie. Tiež nemyslím, že by jej malo niečo chýbať v strave. Granule dostáva lososové Pro planky, ale teda nejak jej nechutia. Predtým mala Eukanubu, ale tá jej po dvoch týždňoch prestala chutiť. Takže s tým bojujem a miešam jej to s konzervou alebo zalievam vývarom z mäsa, aby to zožrala. Inak dostáva skoro každý deň aj varené mäso - bravčové srdcia, karé, kuracie žalúdky s cestovinami, tuniaka z plechovky, ovocie aj zeleninu. Proste taká strava, že ani ja takú nemám... A napriek tomu požiera :kak: Nie je nad to, keď ju pritiahnem k sebe, snažím sa jej to vybrať z úst a prsty mám od :kak: A najhoršie je to, že potom z toho doma grcá žalúdočné šťavy. Už som jej aj vynadala, dostala aj po riti a to vyberanie vecí z úst sa jej tiež nepáči, ale napriek tomu, vždy keď si myslí, že ju nevidím, snaží sa to zožrať. Nechcem ju nejak extrémne biť...
Zarušík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: BA - Rača

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod harexkal » Pon 11.03.2013 19:37

Ja som si vsimol na mojom ze zacina robit blbosti....Vonku zere kamene :D.Vazne porad 3 kamene do huby kus tehly kazdy jeden konar zozere,hlinu atp.proste skoro vsetko ja neviem preoc stravu ma vyvazenu aj granule aj barf{v barfe robim pomery cize vyvazene} vitaminky ma tiez pamlskujeme tak neviem preco ze by puberta zacala?{ma pred 6 mesiacmi}aj som si vsimol ze nejak sa mu nechce cvicit poveli ako keby ma nejak zacal mat v pecku alebo ho to prestalo bavit.....neviem vobec hovienka nepoziera{asi} neviem ho zas uplne ustrazit ale to pravdepodobne nie moze toto jeho spravanie sposobovat
"ze sa nudi" aj ked som snim doslova 24 hod pokial som neni v praci co momentalne som opat neni :D.

a btw na hryzenie ma milion hraciek,kosticiek,drievka,svoje svihadielko..........tak neviem budem rad za kazdu jednu radu a kazdu odpoved na moje otazky DAKUJEM
Staff/pitt krizenec Tyson 4,5 mesciaca sikula je to :}
harexkal
Snoopy
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Nitra-DOlne Obdokovce

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod Bad » Uto 12.03.2013 11:52

Harexkal, vítej do klubu :joint:
Nad těmi kameny bych moc nehloubala, řekla bych, že se jim to prostě líbí (nošení kamenů). Velký kamínky miluje a jakmile mu na procházce nevisí jazyk z tlamy, tak je jasné, že pevně svírá šutr. Nežere je, jenom si je nosí. A teď koukám, že to doma máme samý malinký kamínek - posyp ze silnice - a "hurá :prd: " prcek (štěně 3měsíce) úřaduje. Zatím jsem vypozorovala, že si je taky jenom nosí, spolkne asi jenom když mu ho chci vzít (a to ne vždy a snad jenom náhodou). Na ostatní fujtajbly krásně funguje moje veeelmi zhnusené "EE" a okamžitá odměna, když to nevezme do huby. Kromě toho povel "pusť", který máme nadějně rozpracovaný. U těch kamínků si až tak nejsem jistá. Takže mám varianty - buď ho to přejde, případně bude 100% fungovat EE, stopovačka respektive pohyb na posypu na vodítku, košík.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod harexkal » Uto 12.03.2013 13:30

tak dufam ja len ze ich to prejde lebo to neni normalne :D.Skusali sme totalne zo srandy WP s mojim krpcom na lahkej vahe a on tu tehlu radsej celu rozhryzol {potom aj tahal spokojne :D] on je taky tutmak hadam prideme na tu spravnu metodu.


Btw dneska som prisiel z mesta a otvorena skrina na papuce{bola zatvorena na kluc WTF?]a 10 parov papuc v pelechu a spokojne rozkusane vsetky :aplause: ide mu dneska karta.
Staff/pitt krizenec Tyson 4,5 mesciaca sikula je to :}
harexkal
Snoopy
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Nitra-DOlne Obdokovce

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod zaba22 » Pia 14.06.2013 6:24

Prosím vás pekne, poraďte! Moje 4 mesačné štendo žerie všetko, ale úplne všetko! Vonku, doma, v aute, v autobuse... vždy si nájde niečo, čo môže zožrať. Vonku chodíme na vodítku, stále fuj a pusti, lenže pre neho je povel pusti povel utekaj.. :pac:
Včera som ho nechala doma s našimi a dnes ráno mi vyzvracal časť môjho ramienka z papuče :aaa:
existuje nejaký spôsob, ktorým ho to odnaučiť? Doma, hlavne, keď je sám, už po zemi nemám vôbec nič, aj papuče si vykladám, ale on ma stále presvedčí, že ešte nie všetko je mimo jeho dosahu. A čím je väčší, tým je to horšie.
Myslela som, že vonku mu dám náhubok, ale nemôže predsa stále s ním behať a doma ani nehovorím. Dávam na neho pozor, takmer stále ho mám na očiach, ale aj tak nie všetko ustrážim :ua:
zaba22
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod Phoenix7 » Pia 14.06.2013 10:56

Ahoj, nechcem ti davat nejake falosne nadeje, ale je mozne, ze je to iba vekom, ze chce vsetko vyskusat a prejde ho to casom.
Na tvojom mieste co sa tyka v domacnosti - vsetko schovat a dobre zabezpecit ako pri malom dietati, dat mu vela gumenych hraciek ktore moze zuzlat - najlepsie nejake Kong ktore nerozkuse a nezje - popripade zuvacie kosti z byvolej koze.
Treba zacat poriadne nacvicovat povel pusti. Hlavne doma. Ked si vonku a on zacne nieco zrat a ty ponom vyletis kricis fuj aj pusti tak jeho napadne len rychlo utek a zozrat co najrychlejsie co ulovil, preco by mal ist k tebe a dat ti co ma v papulke ked na to nema motivaciu a este sa aj boji ked mas napriklad zvyseny hlas. Treba pekne doma najprv s hrackami, ponuknut mu vzdy na vymenu nieco lahodnejsie, cize gumenu hracku radsej pusti lebo vie, ze dostane za to pamlsok. Takze pekne vzdy pochvalit ked nieco da, vymenit za pamlsok a on sa postupne nauci pustat veci co ma v papulke za odmenu. Potom treba skusat aj vonku ale tam je to tazsie kedze je tam viacej podnetov...Ked uz ma vonku nieco v ustach nehovor fuj, rovno ho s kludom privolaj a skus nacviceny povel pusti. Fuj je vhodne este tesne predtym nez to ma v papulke... Drzim palce.. :)
Phoenix7
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 76
Bydlisko: Bratislava

ako odnaučiť psa aby nežral zo zeme /aby ho neotrávil.i /

Poslaťod haff » Uto 31.12.2013 12:33

dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť ako naučiť psa aby nič zo zeme nežral?čítal som aj tému ako naučiť ako nebrať od cudzích ale to není to isté a nič konkrétne som nenašiel.čakal by som konkrétni návod od a- po - z :smile:
mám šteniatko 5 mes. SAO a nechcel by som aby mi ho otrávili :plac: ( u susedou im zlodeji porozhadzovali kúsky masa napcháte dákymi liekmi a pes im zaspal = volný prístup do garáže :pac: ) a to mohli byť radi že to nebola rovno otrava !!
budem vďačný za akúkoľvek výcvikovú metódu čo bude mať aspoň aký taký úspech :ahoj:
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov