Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Marcela128 » Ned 12.09.2021 8:38

Zdravím všetkých, som tu nová a chcem sa opýtať, či je je ešte stále normálne skákať, hrýzť do akejkoľvek časti tela(hlavne ruky, nohy)v štyroch mesiacoch? Mám dobermana
Marcela128
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Stropkov

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Ulf » Pon 13.09.2021 6:39

Určite. Ale reguluj si to v rámci toho, aby to bolo v tebe prijateľných medziach. Ak sa ti to vôbec nepáči, tak presmeruj hru na hračku. Každého psa baví niečo iné, nás pravidelne zachraňovalo gumené pískacie kura...
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod wer » Pon 13.09.2021 6:54

Offtopic: vzdy, ked si taketo precitam, tak mi napadne - chudak pes... :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Ulf » Pon 13.09.2021 7:05

Som naposledy stretla ľudí s krížencom pumiho a bordery 3 mesačným a jajkali, že oni nevedeli že šteniatka sú také agresívne (ako je fakt, že bolo dosť prepnuté do kúsania, mňa zožralo za pol sekundy), ale tak ľudia sa tiež učia, ja som si tiež nevedela predstaviť čo to znamená že šteniatka kúšu - popravde som sa vtedy dosť zdesila, lebo ja som ešte moju doma nemala a keď som si hento vyskúšala na vlastnú kožu, tak ajajaj. Inak moja už teraz s tým v piatich mesiacoch viac menej prestáva, už len občas ju chytí také bubu. A trvalý chrup to je jak masáž proti tým ihličkám debilným mliečnym :heh: . Teraz už nie som doškrabaná, už mám len modriny. :pac:
Teraz má inú hitovku, chvíľu sa s nami zahrá takto kontaktne a potom nás začne akože nakrývať... nejak šťastne sa pri tom netvári, tak to tiež presmerujeme inam. Tých fáz čo šteňa na majiteľa má nachystané je „x“, netreba vešať hlavu, sú to len decká ktoré nevedia čo so sebou, presne tak jak ľudské mláďatá (niektoré niči ahračky, iné sa držia za ftáka, iné jačia, a ďalšie je dobré jak med... to samé platí na šteňatá). A nikto učený z neba nespadol, nedá sa vedieť všetko dopredu. Radšej mať jednu hlúpu otázku, ako navždy ostať hlupákom. :no:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod wer » Pon 13.09.2021 7:22

Ja nemam deti, ani sa o ne extra nezaujimam a pritom viem, ze by som nemohla ocakavat, ze sa v 2 rokoch bude chovat rozumne dospelo.

A toto vedie k jednemu - preco este robi mlacky doma - to je naschval??, preco neposlucha, preco steka, preco nici veci...? Ludia maju brutalne ocakavania od psov, uplne odtrhnute od reality a sami nie su ochotni nic do toho vlozit. Pes sa ma narodit hotovy, ma posluchat, neobtazovat a ked treba, tak ma byt aktivny, behat za loptickou, ked sa majitelovi chce... strasne nerovnocenny vztah - pes ma davat a clovek len berie.

Pardon, ze som sa nechala uniest, ale je to, zial, uuplne bezny scenar.

A pre dotycnu - ano, pes kuse. Nema ruky, inak sa hrat nevie. A nie je nic krajsie, ako ked sa so mnou moj pes hra. Ci ma 4 mesiace, 3 roky, alebo 9 rokov... Hovori to o vzajomnom vztahu a dovere.
Naposledy upravil wer dňa Pon 13.09.2021 7:40, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Lindchen » Pon 13.09.2021 7:36

No musím povedať, že tiež ma prekvapilo, že šteňa hryzie. Vedela som z knihy, ale netušila som, ako to vlastne prebieha. Ono aj to dieťa - aj keď človek číta a zaujíma sa, ale nemá žiadnu osobnú skúsenosť... Veľa vecí je zrazu akosi iných. Mňa napr. prekvapilo aj byť vo vzťahu. :haha:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod wer » Pon 13.09.2021 7:38

A ked si to tu precita, uz je to ine..?

A mna desi aj vyber toho plemena. Lebo byt prekvapeny, ze hryzie maltezak, este budiz. Ale pracak..? Snad nebudu prekvapeni, ked im bude skakat po hlave.. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Lindchen » Pon 13.09.2021 7:41

Tak hádam áno, lebo už si to ten človek prežíva, tak informácie, ktoré dostáva, si snáď lepšie spracuje - už robí s reálnou skúsenosťou, ktorú rieši. No a pracák... čo už.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Ulf » Pon 13.09.2021 7:49

Pre mňa deti nie sú ani len okrajový záujem, ale viem, že ľuďom také prirovnanie veľmi môže pomôcť presne pre to čo si napísala, že skôr si človek uvedomí že od malého decka nemôžeš čakať nič rozumné a nech si to prenese na šteňa, od ktorého áno, sú všelijaké očakávania.
Ja sa nepovažujem za nejakého psieho začiatočníka, ale hej, šteňa ma prekvapilo riadne (keďže je prvé) a tak isto som celkom netušila čo a hlavne kedy od toho čakať zhruba. A či nechcem moc od neho (chcela som) a tak ďalej. A teda vôbec ma nezaujímalo čo si kto o mne pomyslí, spýtala som sa každú sprostosť čo ma napadla, lebo som to potrebovala vedieť. :smile:

Offtopic: Apropo, dobošky sú hyper psi, ale sú to dnes ešte fakt pracáky?
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod wer » Pon 13.09.2021 7:56

Tak ja rovno odporucam si najst dobry normalny cvicak, so schopnym, nie sadastickym, vycvikarom, lebo tych otazok bude este miliarda.. :no:

Offtopic: ulf, dobermany uz nie su moc pracovne (okrem vyslovene pracovnych linii) v zmysle, ze obrany maju slabe, necuchaju, ani ta vydrz nie je ktovieaka. Ale ta povaha pincovska tam je. Casto trpia separackou a hlavu potrebuju zamestnat. Osobne si myslim, ze vcelku narocny pes na zaciatocnika.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod AndreaT » Pon 13.09.2021 20:25

Taro ma tiež 4 mesiace, nie síce doberman ale veľký bradac. Voditko už nekuse, len keď ho chytí rapel. Nohy, ruky kuse stále, ale už menej. Pracujeme na tom. Ešte úplne neprezubil. A niekedy sa ma snaží ohlodavat ako kukuricu. Vacsinou ruky.S tými malými prednými zubami, stipe.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov