Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod sisinocka » Pon 19.04.2021 9:33

vavrena píše:sisinocka, podľa toho, čo píšeš, tak to neprejde samo. Skúste sa obrátiť na dobrého výcvikára, že ako narábať so psíkom, ako ho motivovať.
Neexistuje, že šteniatko "si ide svoje." Pamlskom môžete síce psa viesť, ale nemáte psa uplácať, aby rozmýšľal medzi cudzím podnetom a pamlskom. Pamlsok je odmenou za nejaké správanie, a pes sa má oň snažiť. Keď sa nesnaží, tak je cudzí podnet silnejší, alebo o túto odmenu nemá záujem, a teda treba buď popracovať na zvýšení atraktivity odmien alebo na zmene odmien. A tiež nevieme, ako vaša prechádzka vyzerá, či sa šteňa vie niekde vyblázniť, ako sa s ním hráte, ako ho cvičíte. To sú všetko veci, ktoré koniec koncov tiež vplývajú na obyčajnú chôdzu na vodítku... neviem, čo si písala v iných príspevkoch, čo je šteniatko za plemeno či typ psa?

sisinocka píše:Snazime sa ju zaujat slovne aby len okolo presla alebo pamlskom, aby videla ze nieco mame (to vtedy ked nereaguje na slova)chvalime ju ak si nevsima ale ona je potom schopna mat klasicky posledne slovo alebo jej uplne prepne a proste mozme si hovorit co chceme a kolko chceme, ide si svoje. NIekedy je kludnejsia a ide krasne az nechapeme ale niekedy je uplne ako utrhnuta z retaze.


Ano dostala ho vtedy ked isla pekne, ze zacala vnimat to ako na nu hovorime ze si nema vsimat na okolo ze je ticho a ze prejde bez toho aby nieco riesila a zaroven aj netahala, vtedy to dostala. Ale nie vzdy sa jej propste chce, zial. Cvicit cvicime aj doma povely vsetko pekne celkom vedia na svoj vek, je to terier a riadne tvrdohlavy. Vyblaznit sa maju tiez , chodia na vybeh aj , s inymi pasami, ucia sa nove veci, aj psychicky sa snazime ich rozvijat, socializaciu maju , takze v tomto nie su ze by sme sa im nevenovali a len ze pod behaj pri mne vonku. Fenka je dost impulzivna s jej bratom nemame absolutne takyto problem co sa tyka tahania.
sisinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod wer » Pon 19.04.2021 9:37

Offtopic: a to ste si zobrali 2 rovnako stare psy a este terierov..? Odvazne :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod sisinocka » Pon 19.04.2021 9:42

wer píše:Offtopic: a to ste si zobrali 2 rovnako stare psy a este terierov..? Odvazne :heh:

Ja som mala predtym vzdy len jedneho a to fenku, nikdy som nemala problem a ano dvaja psy su vzdy nieco ine nez jeden a presne tak, rovnako stari o to viac :D Ale polovicka chcel strasne dvoch ajedina moznost bola zobrat hned naraz, neskor by nam to z urcitych dovodov uz nevyslo a proste by sme toho druheho nebrali, cize bud teraz alebo nic, len on je kludas , ona je ta tazsia povaha no :D
sisinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod wer » Pon 19.04.2021 9:46

Hej, sucky byvaju akcnejsie... a haranie ako budete riesit?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod sisinocka » Pon 19.04.2021 9:51

wer píše:Hej, sucky byvaju akcnejsie... a haranie ako budete riesit?


Urcite budee kastrovat, aj s tou predtym som cakala a cakala ale mala velke problemy s falosnou graviditou tak sme ju museli dat, takze budem to aj tu tak riesit len teda nebudem cakat az kym tie problemy dojdu a budu sa casto opakovat, na to prvykrat ich ale oddelime, brata dame vtedy k nasim nech to vsetci nejako prezijeme a vrati sa ked bude mat fenka po :)
sisinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Margita » Pon 19.04.2021 9:57

Offtopic: co je to za teriérov?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Renata » Pon 19.04.2021 11:02

Offtopic: dve rovnako stare stence to je smrrrrrrrrrt a cele zle :hi: na vlastnej kozi som si vyskusala a vzdy radim nie nie a nie v ziadnom pripade, ale vacsinou to dopadne tak, ze kto neskusil, neveri :heh:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod sisinocka » Pon 19.04.2021 17:08

Renata píše:Offtopic: dve rovnako stare stence to je smrrrrrrrrrt a cele zle :hi: na vlastnej kozi som si vyskusala a vzdy radim nie nie a nie v ziadnom pripade, ale vacsinou to dopadne tak, ze kto neskusil, neveri :heh:


Ale ja nemam problem s vychovou dvoch rvnako starych steniat naraz :D My sme presne vedeli do coho ideme a co je s tym spojene. Ja len riesim konkretne "problemy" resp.zadrhel, ktori je charakteristicky pre jedneho z nich a snazim sa ho co najlepsie vyriesit,skusenost inych ako aj nazory mozu len pomoct rozsirit obzory :)
sisinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Ulf » Pon 19.04.2021 17:21

Nepostrehla som, predpokladám, že sa im venuješ aj oddelene, že ich brávaš von aj každého zvlášť..
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod sisinocka » Uto 20.04.2021 11:45

Ulf píše:Nepostrehla som, predpokladám, že sa im venuješ aj oddelene, že ich brávaš von aj každého zvlášť..


Ano,
mavaju aj oddelene treningy, takisto prechadzky tiez vsuvame oddelene, rovnako aj niekedy pocas dna maju oddeleny pobyt - jeden s nami a druhy s nasimi, nech nie su taki naviazani na seba.
sisinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Ulf » Str 21.04.2021 9:00

Tak čo ti poviem, treba len systematickosť a trpezlivosť. Je to teriér, má svoju hlavu a jednoducho má tendenciu ísť svoje a majiteľa vypínať. Otázka je do akej miery je reálne to vedieť zmeniť a upraviť - samozrejme minimálne sa o to treba pokúšať, len bordera to nieje :ha: .
Ale či to robíš dobre a či tebou zvolený prístup je dobrý, to ťažko takto cez písmenká ťa niekto opraví. Možno skús natočiť video s danou situáciou, ako sa pes správa, ako to ty riešiš.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa