Strata dôvery / nedôvera voči majiteľovi

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nedôvera

Poslaťod tera » Str 19.01.2011 19:39

nechcela som zakladať novú tému, tak píšem sem
mám cca 3 ročného kríženca jazvečíka, z útulku sme ho brali ako 2-mesačného, totálne bezproblémový, ničoho sa nebál, je veľmi učenlivý a šikovný
ale 30. decembra nás na ulici napadol väčší túlavý pes (mimochodom pokúsal aj mňa) a sama priznávam, že som toho veľkého kopala, pretože ináč nešli od seba rozdeliť-nakoniec sa to podarilo....vďakabohu na psovi neviedlo k fyzickej ujme ani k zhoršenému správaniu ku psom, možno k prvému stretnutiu po útoku, ale odvtedy je v pohode :smile:
horšie je, že mi nedôveruje keď cvičíme, doteraz nemal problém so slalomom popod nohy, či chôdzou pri nohe, teraz sa dosť bojí, akonáhle zdvihnem nohu nad zem, krčí sa a uhýba (na 200 percent som ho netrafila, keď som kopala :ua: ), skúšala som nápravu klikerom, pomaly pokračujeme ale zatiaľ nevidím výrazné pokroky, pri iných cvikoch problém nemá, až dnes som prišla na to, že to bude kvôli tomuto
čo môžem spraviť pre napravenie mojej chyby? :ua:

EDIT: píšem ako blb :ach:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Nedôvera

Poslaťod katkariinka » Str 19.01.2011 20:16

tera,
v prvom rade, ty si ziadnu chybu nespravila! Ved si predsa chranila seba a svojho psika! Takze v prvom rade to "pories" u seba a nevycitaj si to.

ako s hafom cvicis? Kliker je super, podla mna to postupne pojde, aj ked len malickymi krocikmi. Klikala by som aj za pohlad na svoje nohy. Ono to pojde. Drzim palce.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Nedôvera

Poslaťod tera » Str 19.01.2011 20:18

veď klikám, ono nôh samotných sa nebojí, ale pri ich zdvíhaní :no:
a tak nie, že moja chyba, ale mohla som to riešiť ináč :ua: v tej chvíli ma to ale určite nenapadlo :ua:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Nedôvera

Poslaťod Hanka 1 » Str 19.01.2011 20:37

Nebyla to žádná chyba, buď v klidu. Nesnaž se to nějak řešit a tlačit na pilu, hrajte si, kopej mu míčky, hračky, prostě to,co má rád, překračuj ho, hrajte si tak, aby po tobě lezl a tak. Přejde to a bude z toho mít ještě srandu.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Nedôvera

Poslaťod tera » Str 19.01.2011 21:00

ďakujem za upokojenie :no: na loptičky z vysoka :kak: ale tak pamlsky for ever :jop:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Nedôvera

Poslaťod Bellss » Ned 23.01.2011 13:27

Slavo píše:Mam sa vyjadrit. Ja nevravim, ze sa jej nevenujem, nepohladim, nehrajem. Ja som tym "mojkanim" myslel to, ze sa jej tak nevnucujem. A aj ona to potom berie, tak prirodzene. Ona uz neuhyba moje ruke, mojmu pohladeniu, ona sama pride napr. situacia: sedim pri nej na zemi v kuchyni, ani na u nepozeram a Nelly si sama da labku na moju ruku, alebo aj hlavu na moju nohu.



Nemám ešte veľké skúsenosti so s výchovou psa. Chcem sa spýtať či ju češeš? Mám teraz ročného psíka z útulku a asi bol týraný a snažím sa ho každý večer česať, alebo len byť s ním a jemne ho hladiť aby mal u mňa dôveru. Len si sadneme do kuchyne a Rocky sa sám zvalí na dlážku a sme tam len mi dvaja. Ja a on a češem ho alebo sa s ním naťahujem o handru. U nás to ej tiež tak, že chodím neskoro zo školy, takže môžem sa mu po venovať večer a on si to cením. Je taký veselší a aj sám príde oblíže ruku a je rád, že sa mu niekto venuje. Dávnejšie mi to niekto odporúčal, že mať taký kontakt so psom. Iba ty a on. Niekedy stačí iba 15 minúť aby ste boli dvaja. Alebo so Steff máme takú hru s piškótami. Ona ich miluje a tak pri tom si aj precvičí povely. Dám ju ľahnúť a potom jej položím piškótky na labku a poviem jej nesmieš. počkám pár sekúnd alebo pol minútky. Ona na mňa pozerá kedy jej dám povel že vezmi. Keď jej ho dám tak si vezme piškótku. Alebo len dám do ruky piškótu a nechám ju nech trošku zápasí s mojou päsťou. Ona ju líže, alebo pchá čumák do dlane a po chvíľke jej dám piškótku. Alebo aj hračku.
Viem, že to nie sú prevratné rady a niekto to bude považovať za zlé rady, ale mne to pomohlo a vidím na psíkoch, že sa im to páči.
Prajem nech sa vám darí :) Má aj nejakého psieho kamoša? To tiež pomôže.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Psík sa uhýna rukám

Poslaťod petinka » Uto 06.12.2016 23:02

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť pekne o radu. Máme 4m šteniatko kólie. Je veľmi šikovná, za mesiac, čo ju máme, ovláda už asi 6 povelov (samozrejme, musíme ešte trénovať, lebo sa občas popletie), ale zvykne mi stále hryzkať do ruky... niekedy je to ozaj nepríjemné, keďže jej zúbky sú ako ihličky. Tak som jej párkrát chytila papuľku a to bola chyba :( Teraz, keď ju chcem pohladkať zvrchu, tak sa proste uhýna :( Venujem sa jej popri dieťaťu ako viem, a mrzí ma táto moja začiatočnícka chyba :( Nechcem, aby psík bral pohladenie ako niečo, čo nechce, čo mu je nepríjemné. Dá sa túto chybu nejako "napraviť" ? Aby sa neuhýnalo rukám, ak ju chcem pohladkať ? Ďakujem pekne za odpovede.
petinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Psík sa uhýna rukám

Poslaťod MisheliQ » Str 07.12.2016 21:24

Co mam skusenost tak kolie su velmi citlive psiky, take jemnocitne. Miesto stlacenia papulky by som radsej ponukla hracku na hryzkanie alebo nejake pamlsky na obhryzanie. Lepsie je taketo hrave chovanie presmerovat vhodnym smerom ako ho trestat.
Po case sa urcite prestane uhybat rukam, ak sa to nebude opakovat.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psík sa uhýna rukám

Poslaťod wer » Štv 08.12.2016 0:04

Ja si nemyslim, ze to ma suvis... Stena je aktivne a hladkanie - najma na hlave - je velmi rozptylujuce. Zavadzia vo vyhlade, zdrzuje, cokolvek.
Psovi sa nenanucovat, ak ma clovek potrebu hladkat psa (najma stena), najst si chvilku, ked je stendo unavene, najedene, oddychujuce. Potom moze prist pomale hladkanie po tele, take "uspavacie".
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psík sa uhýna rukám

Poslaťod petinka » Ned 11.12.2016 1:13

ďakujem krásne za odpovede. Už ma doslova chytala "depresia", že som to s tým stlačením papuľky pohnojila a psík sa preto nechce dať hladkať. už jej nestláčam papuľku, keď mi začne hrýzť ruku, jednoducho si ju nevšímam a nehýbem s rukou a ona prestane :) Musím ešte veľa študovať, aby som pochopila psej reči :) Ona je ozaj "hyperaktívna" a keď ju hladkám po hlave, tak jednoducho začne cúvať a triasť s hlavou a už chce behať po dvore, takže viac menej ju hladkám len tak narýchlo pri výcviku, aby som ju "nezdržiavala" :) ďakujem krásne ešte raz
petinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa