Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Uto 18.02.2020 18:08

On si mysli (aj vdaka podlozke), ze to treba robit len dnu. Tak to bol uceny... to treba vymazat a moze to trvat. By som na neho cihala po navrate domov a ked sa uz bude chystat, zobrat ho na ruky a von. Treba vystihnut, kedy mu realne treba a vtedy byt vonku.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod stalkan » Uto 18.02.2020 19:23

Stále som s nim vonku a aj z neho mám pocit, že mu reálne treba. Chodí hore dolu, zľahka kňučí. Po chvíli si však sadne k mojim nohám a čaká.. Myslíte si, že sa oplatí ísť domov a potom opäť von, alebo čakať? Ďakujem.
stalkan
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Uto 18.02.2020 19:29

Dnu a von
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod pigie » Uto 18.02.2020 19:54

A keby si zobral podlozku von? Keby potrebu spravil ihned na nu, tak zmensovat, zmensovat, zmensovat... Teda ak si netrufas, ze odchytis na ten spravny cas, aby sa nevycural doma. On sa proste doma uz vycurat nesmie. Inak ako wer radi, dnu von dnu von a tak dokola, ale nesmies ho dnu nechat bez dozoru.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Šteniatko cikanie a kakanie

Poslaťod Elow235 » Pon 21.09.2020 16:52

Dobrý deň, prosím o radu. Kúpili sme si šteniatko sibírsky husky. Šteniatko má 2 mesiace aj 3 týždne. My ho mame doma presne 3 týždne, problém je taký že v noci sa zobudí a sám sa pýta vonku tak hneď s ním ideme urobí svoje potreby a potom ďalej spí, akonáhle ale je deň robí všetko úplne zle. Vždy keď sa napapa dohrá alebo sa zobudí ideme s ním vonku urobí svoje potreby a ideme dnu. Akonáhle prejde cca 15-20 minút ako je vnútri po prechádzke urobí mláčku, (s kakanim sa mu to nestáva) ale najhoršie je to že sa naučil cikat do postele. Na posteľ ho nepúšťame ale sú to sekundy čo vyskočí a hneď je katastrofa. Pritom bol na prechádzke pár minút dozadu. Za akúkoľvek radu veľmi pekne ďakujem.
Elow235
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Uto 22.09.2020 11:48

Zabranit mu (fyzicky) ist do postele. By som ho zase vzala von po tych 15 min...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Šteniatka a pýtanie sa na potrebu von

Poslaťod sisinocka » Pon 19.04.2021 8:34

Ahojte,
takže síce sú to ešte deti, ale predsa len, majú už niečo cez 4 mesiace, to, že sa má vykonávať potreba vonku sme zvládli už dávno, avšak nie je to úplne dokonalé. Jedno naše šteniatko - chalan, on vydrží dlhšie bez toho aby išiel na wc von, ale keď mu treba on to proste nenahlási, on si sadne pred dvere a čaká že telepaticky na to odjdeme (keď človek spí tak to asi nejde...nezašteká , nezakňučí. (už sme ho naučili aj štekať ak chce isť von a sadne si pred dvere tak až potom ked zasteka ideme s nim von a ideme na toaletu cez den kde to ma vonku vyhradene). Ale nehlai ked potrebuje ist vcez noc. Fenka tak isto, ona je taky viac vypiskovaci typ, ale vypiskuje pre hocico, len tak su uplne odlisne povahy. V noci vydrzi menej nez on , cize ked spime ona zo svojho pelechu sa rozhodne ze ide k dveram a pred dverami sa vykaka - nezasteka nic. Beriem aj v uvahu to ze su mladi a ze sa to casom upravi, ale zase co som mala predtym psov, pytali sa uz a tito nie. Dakujem za kazdy typ
sisinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Pon 19.04.2021 9:05

To je vyborny napad ucit ho stekat, to urcite ocenite v buducnosti, ked bude bliakat vzdy, ked bude cosi chciet... :ha: To sa neda zachytit, aby to bolo spojene len s vencenim, radsej nebyt lenivy a proste to stena vziat von kazdu chvilu - po najedeni, zobudeni, hrani a pod. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Sunny » Pon 19.04.2021 9:23

Ja som si pri tak malom šteňati dávala v noci budík a brala ho von, nečakala som či a kedy ma zobudí. Lepšia prevencia, než potom riešenie mláky alebo učenie štekania. :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod sisinocka » Pon 19.04.2021 9:26

wer píše:To je vyborny napad ucit ho stekat, to urcite ocenite v buducnosti, ked bude bliakat vzdy, ked bude cosi chciet... :ha: To sa neda zachytit, aby to bolo spojene len s vencenim, radsej nebyt lenivy a proste to stena vziat von kazdu chvilu - po najedeni, zobudeni, hrani a pod. :nwm:



Nie sme lenivi, berieme ich von po hrani, prebudeni, jedeni, takze tu problem nie je, ale kedspime tak sa nezobudime na nich ked su ticho a ano aj budika si davame ale bud vtedy spia ako zabiti alebo skratk vtedy im netreba. A stekat ich ucime aj z dovodu, aby si to spojili ze ked zasteka pred dverami tak hned ide von a je to hlavne prvy zaklad toho, aby sa naucil na povel ticho :)
sisinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod sisinocka » Pon 19.04.2021 9:27

Sunny píše:Ja som si pri tak malom šteňati dávala v noci budík a brala ho von, nečakala som či a kedy ma zobudí. Lepšia prevencia, než potom riešenie mláky alebo učenie štekania. :smile:


to je to co som napisala akurat k druhej odpovedi, bus spia ako zabiti alebo im vtedy netreba a mozme sa na seba pozerat vonku aj hodinu, takze budik sa praktizoval aj preventivne, ale nefungovalo to. Chalan vydrzi ked sa mu chce aj celu noc ale baba nie.

Dalsia vec je, ze pocas toho ako sme davali budik a brali ich atd, pozorovali sme od nich ovela mensiu ochotu co sa tyka ist toalety na von ked im trebalo, pretoze si to zacali spajat s tym, ze ved oni to vsetko za nas poriesia, zoberu nas von ked budu chciet a uplne prestali riesit ze potrebuju ist na wc a nebodaj sa presunut k dveram a vtedy sme skor mali pripadne nehody. Takze toto na nich moc nefungovalo.
sisinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Pon 19.04.2021 9:35

To musite ale vy vypozorovat, kedy je v noci vhodny cas.. :nwm: mozno staci skor vstavat.
Ale ver nam, ucenie stekania pri dverach je fakt kontraproduktivne. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod martinkaaa4 » Uto 13.07.2021 18:10

Ahojte ...chcem sa opytat skoro 4 mesacne stena kolko uz vydrzi? potrebuje chodit von kazde 2 hodiny?
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Uto 13.07.2021 18:14

Zalezi od jedinca :nwm: treba vypozorovat
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod GordonBlack » Pia 06.08.2021 11:14

wer píše:Zabranit mu (fyzicky) ist do postele. By som ho zase vzala von po tych 15 min...


Hmmm, vyskúšam to na svojej Princeznej.
GordonBlack
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa