Ako zabaviť psa na prechádzke

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Bad » Uto 30.08.2022 12:59

"kdez to pri Sniffe ma volnost, cucha si, co chce a kedy chce a nie ze teraz cuchaj"

a je to tak?
kdy jde čuchat určuje člověk
že má čuchat taky určuje člověk
kde má čuchat dává člověk
jsem shlédla video, a tam byl pes k čuchání vyzván
chtěl jít za nějakými psy, nebylo mu dovoleno, musel čuchat (zde, prosím, je otevřen prostor pro přeskok :no: )
takže vlastně jo, lze srovnávat s pachovými pracemi
v tomto je to stejné
jen pachové práce jsou činnost s přidanou hodnotou

MisheliQ píše:Ja uz som popisala, co mam pod tym na mysli. Uz jedine ako to viac vysvetlit, je dojst sa na nas pozriet Edit: Pre niekoho je to bezne vencenie (ale ja pod tym nemam na mysli, ze si pes cucha v okruhu, kde sa ja pohybujem a kam nas ja smerujem), pre mna je to amerika (nechat psovi volnost vyberu, kde sa pojde, ci sa pojde, ako dlho sa bude cuchat atd)

beru
ale já hledám nějaké "oficiální" vysvětlení, definici
nejlépe autora tohoto pojmu
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Elis » Uto 30.08.2022 13:15

Bad píše:chtěl jít za nějakými psy, nebylo mu dovoleno, musel čuchat (zde, prosím, je otevřen prostor pro přeskok )
takže vlastně jo, lze srovnávat s pachovými pracemi
v tomto je to stejné


opravdu?
stopa se pouziva na to, aby se zabranilo delat psu neco jineho :oo:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Bad » Uto 30.08.2022 15:35

Elis píše:
Bad píše:chtěl jít za nějakými psy, nebylo mu dovoleno, musel čuchat (zde, prosím, je otevřen prostor pro přeskok )
takže vlastně jo, lze srovnávat s pachovými pracemi
v tomto je to stejné


opravdu?
stopa se pouziva na to, aby se zabranilo delat psu neco jineho :oo:


opravdu něco takového píšu a tvrdím? :oo:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod wer » Uto 30.08.2022 17:00

Uz som sa nechcela vyjadrovat k tejto teme, ale v suvislosti so stopami mi to neda.
Pri preskoku sa pes nic neuci - to je velmi podstatny fakt - je to cisto ventil, uvolnenie presytenej CNS (v negativnom zmysle), ked je psovi zabranene inak reagovat, je zahnany do uzkych, nezvlada situaciu, mozog je presyteny a nevie uz inak reagovat... uvolnuje sa cez doslova nezmyselne spravanie, ktore nie je podmienene niecim racionalnym - napr tocenie do kruhu, kusanie si chvosta alebo "cuchanie" (ale to cuchanie nie je vedome - ten pes nic nehlada, on naozaj ani necucha a rovnako to je aj s branim pamlskov v tej chvili..). A ze to cuchanie vyzera nevinne oproti napr sklbaniu chvosta.. :heh: pricina ale rovnaka..
Kdezto pri stopach je to naozaj vedoma cinnost - pes sa uci vnimat pach. Psovod by mal byt dost skuseny, aby vedel rozlisit, co pes vnima, ako ho to ucit, aby prave nedochadzalo k tomu fingovaniu (vacsinou z prilisneho tlaku teda a ked pes naozaj nechape, oc kraci..). Co sa tyka stop, je to narocna psychicka cinnost psa a pes musi byt oddychnuty a hlavne v psychickej pohode!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Elis » Ned 04.09.2022 10:45

Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod wer » Ned 04.09.2022 11:15

To je zlate :heh: hodi sa k nemu boxis uplne :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Elis » Ned 04.09.2022 20:10

Jsem to dneska zkusila - a 2 psy ze tri me kousli :ha: :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod wer » Pon 05.09.2022 6:11

My si dame obcas tanec v obyvacke a hej, vzdy su v tom zuby zapojene :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod clupko » Pon 05.09.2022 10:04

detto :ha: toto ho vie strasne vyhecovat. ale ten nas ruky len tak jemne hryzka :heh:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Mac Gie » Pon 05.09.2022 11:14

moja keď chytí rapl tak sa ani hýbať nemusím, len pobehuje okolo a robí nálety, ale ona cvaká tesne vedľa a snaží sa mi vyskočiť až ku xichtu :pac: :ha:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Domca » Pon 05.09.2022 11:37

Mne by stačila tak polovica entuziazmu z videa a mala by som Dona zakusnutého na hlave :haha: jeho strašne hecuje čokoľvek takéto, akurát cez víkend sme sa tak chvíľu zabávali :haha:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Puk » Pon 05.09.2022 16:10

Za x rokov vlastníctva mojich psov som ešte nezažil ani jedného jediného, že by sa pri venčení, či vychádzke čo len raz nudil. Každý jeden sa zabavil sám a neraz lepšie, než som mu to "naordinoval" ja. Ale ja to mám zrejme nastavené inak - buď cvičím, alebo pes je na vodítku na prechádzke keď hrozí nejaký prúser, resp. keď predvídam nejakú situáciu, ktorá môže vyhrotiť do nepríjemnosti. Inak má pes voľno, nech si robí, čo uzná za vhodné (pokiaľ mi jeho činnosť vyložene začne prekážať, dostane povel). Neviem, ja to mám jednoduché - buď cvičím, alebo sa bav sám (do určitej miery). Neriešim jeho zamestnanie na vychádzke.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Elis » Pon 05.09.2022 20:28

Puk píše: Ale ja to mám zrejme nastavené inak


:yes:
ale tak lidi jsou ruzni - a kdyz uz, tak ja jdu cestou boxika :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod Slausa » Pon 05.09.2022 21:02

Hold su psy čo sa "vhodne" zabaviť sami nedokážu az tak, ze im z toho prepína a cesta z toho von nie je robota na 3 dni (aspon pre mna nie). Ak ma niekto psa, ktorý je toho schopný, gratulujem a zavidim. Mna dnešné venčenie v cudzom prostredí po 3 hodinách v aute hodilo späť do reality z bezvoditkovej nitrianskej bájky...
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ako zabaviť psa na prechádzke

Poslaťod hriva » Pon 05.09.2022 22:36

Ja už som aj rada že ide jeseň :joint: hentak skákať pred týmito psychopatmi tak už som mŕtva :haha:
Prílohy
1B81BC64-02DF-4D72-9B91-73521A1C6B10.jpeg
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa